Main Menu

X

Started by Bishop, 2006-08-24, 02:26:53

Previous topic - Next topic

Bishop

csak én nem találom vagy télleg nincs x zpoic :confused: na jó egy kérdés ereéig csinálok

szóval:eddig 2 részt láttam meg sajnos véletlen azt az összefoglalót?és az elején úgy mutatják hogy van két Kamui,ez eddig ok,az is hogy az egyik Kamui ikertestvére Fuma,a gond az hogy amikor Fuma elmegy a Divine kardért,Kamui alakjában volt,vagy nem tudom,de egy résszel később Fuma-t már mint egy idősebb felnőt testalakatú bátyót játsza :confused:,még a szemük szine se azonos,most én vagyok hülye(nem kommentálni)vagy itt valami meg van kavarva rendesen?

Fazék

Quote from: carfanatic on 2006-08-24, 02:26:53
csak én nem találom vagy télleg nincs x zpoic :confused: na jó egy kérdés ereéig csinálok...
hát tényleg jócskán meg vagy kavarodva :)

ha jól emlékszem:
[spoiler]
csak egy Kamui van. a lényeg, hogy viszont két szerep van, amik betöltése közül választani kell, és Fuma (gyerekkori legjobb barátja, stb) fogja betölteni a másik "Kamui" szerepét, akárhogy is dönt hősünk, ellene lesz.

de mondjuk nagyon rég láttam már a filmet és a sorozatot is, szóval javítsatok ki, ha valamit rosszul mondtam.[/spoiler]

Manitu

Hát, jól bespoilerezted rögtön az első postot. Ha jól vettem ki a kérdésedet, akkor valamit egy kicsit elnéztél.
[spoiler]Valóban két Kamui van, de csak Hinoto álmában néznek ki ugyanúgy. Az egyik valóban Kamui, a másik pedig Fuma. A kardért pedig nem Fuma ment Kamui alakjában, hanem Kamui, már ha arra a részre gondolsz, ahol a templomból próbálja elvinni.[/spoiler]


Bishop

igen,most néztem meg a harmadikat,és most kezd tisztázódni,csak az az összefogló rész meg amiket fórumokban olvastam,eléggé megkavarta a dolgokat,akkor a Divine kardból sincs kettő?

chilip

Quote from: carfanatic on 2006-08-24, 03:00:23
igen,most néztem meg a harmadikat,és most kezd tisztázódni,csak az az összefogló rész meg amiket fórumokban olvastam,eléggé megkavarta a dolgokat,akkor a Divine kardból sincs kettő?

[spoiler] de van, csak később kerül elő a második [/spoiler]

Bishop

újabb kérdés:azt még nem értem pontosan mi lenne az amit,Kamui anyjáról mondtak,az az áldozatos dolog :confused:

Próféta

Quote from: carfanatic on 2006-08-24, 22:42:53
újabb kérdés:azt még nem értem pontosan mi lenne az amit,Kamui anyjáról mondtak,az az áldozatos dolog :confused:
[spoiler]A családjuk generációkon keresztül hagyományosan ilyen helyettesítő áldozati szerepet vállalt, vagyis hajlandóak voltak magukat egy spirituális szertartás keretében feláldozni valaki fontos (mondjuk egy megátkozott miniszter, stb.) megmentése érdekében. Kamui anyja is ilyen áldozat volt, és az is kiderült, kiért halt meg: Gaia, vagyis a Földért (ha jól emlékszem).[/spoiler]

Bishop

aha,akkor ok,én is valami ilyesmit vedtem ki,akkor nem én értettem félre :redface:
amugy Kamui valaha lesz normális is vagy örökké ez a Acting cool meg full powa attack lesz a stílusa?
na jó nem kell hogy sokat megtudjak inkább nézem,de már most benne van az első 5 ben :jee:

Manitu

Quote from: Próféta on 2006-08-24, 22:51:56
[spoiler]és az is kiderült, kiért halt meg: Gaia, vagyis a Földért (ha jól emlékszem).[/spoiler]
[spoiler]Nekem úgy rémlik, hogy Kamuiért...[/spoiler]


Próféta

Quote from: Manitu on 2006-08-25, 00:46:07
[spoiler]Nekem úgy rémlik, hogy Kamuiért...[/spoiler]
Simán lehet. Talán a mangával keverem, vagy simán szenilis vagyok már... 
:lame:

chilip

Quote from: Manitu on 2006-08-25, 00:46:07
Quote from: Próféta on 2006-08-24, 22:51:56
[spoiler]és az is kiderült, kiért halt meg: Gaia, vagyis a Földért (ha jól emlékszem).[/spoiler]
[spoiler]Nekem úgy rémlik, hogy Kamuiért...[/spoiler]

[spoiler] én is úgy emlékszem, hogy Kamuiért [/spoiler]

Bishop

ezeket azért kérdezem mert már volt róla szó csak nem értettem meg,és én meg így szeretem nézni

Bishop

majd ha az utolsó résznél leszek spoiler-ezheted :szemuveges:
volt már kevesebb is de hagyom ezt most

Fazék

Quote from: White SeeD on 2006-08-25, 09:28:08
Azért így vidám dolog lehet úgy nézni anime-t nézni hogy mielőtt megnézed lespoilerezteted az egészet :ejj:
nem tudom, de sztem mindig is úgy volt, hogy óvatosan kell járkálni a scpecifikusan 1 anime-vel foglalkozó topic-okban, mert rendszeresen orbitális spoiler-ekbe futhat bele az ember...

sztem pont ez a félmillió spoiler gomb teszi olvashatatlanná :haha:

Cobra

Na hogy visszatérjünk a topichoz: én még mindíg azt mondom ha valkit érdekel az X, akkor előbb a Moviet nézze meg és ha mélyebben kíváncsi a történetre, akkor nézze meg a sorozatot. Én nagyon unalmasnak találtam a sorozatot, pár rész után feladtam.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: Cobra on 2006-08-25, 21:50:29
Na hogy visszatérjünk a topichoz: én még mindíg azt mondom ha valkit érdekel az X, akkor előbb a Moviet nézze meg és ha mélyebben kíváncsi a történetre, akkor nézze meg a sorozatot. Én nagyon unalmasnak találtam a sorozatot, pár rész után feladtam.
Ebben az ügyben pedig én is fenntartom a véleményemet: http://usteam.hu/forum/index.php?topic=254.msg192879#msg192879
Zanzásítva: egy hosszú (befejezetlen) mangafolyam történetét nem lehetett egy moziba besűríteni, szerintem inkább a sorozatot érdemes nézni.

Manitu

Szintén inkább sorozat párti vagyok, bár a filmet is érdemes megnézni, már csak azért is, mert mind a kettő egy kicsit más (sőt, a végük nagyon)... Szvsz a filmet is jól megcsinálták, összefüggő, érthető annak ellenére, hogy egy elég hosszú történetet zanzásítottak bele... jól eltalálták mi maradjon, és mit lehetne kihagyni.


Lazzaret

#17
Ha már X akkor egy kérdés(igaz nem a sorozattal szoros kapcsolatban hanem inkább AMV) Nincs meg valakinek az az AMV amit az X filmjéből készítettek és a Rammstein zenéje a Du Hast szól alatta?

Egyébként témába is legyek szerintem a film is jó meg a sorozat is. A filmben egyedül csak a zenével nem tudtam megbarátkozni mert valami nagyon posztmodern valamai szólt.


www.arkangyalok.uw.hu

Sancho

Ez az anime naon jó! Különösen a sorozat! A film a sorozat mellett kicsit töménynek tünik!
De mást nem tehettek a mozi filmnél... Számomra a Gyűrűk úrát is nehéz volt végig ülni... Szal nem operálhattak több órás filmmel ezért kicsit tömör lett de attól még ott a kedvencek között!

Lythis

 Nos mások elmondása alapján a film nem egyáltalán nem hozza át a történetet, csak gyaknak benne, habár a filmhez nekem még nem volt szerencsém. Igazából a sorozat vége miatt mondtam azt is, hogy nem vagyok rá kíváncsi. A sorozat ellen szól mondjuk, hogy a közepe felé tényleg eléggé ellaposodik a dolog, mármár nem néztem, hanem átszenvedtem magam rajta.
carfan: Kamui "űbercool power attack stílusa" pofán lesz kenve egy idő után, nyugi.

[spoiler]én úgyemlékszem az anyja Kamuiért áldozza fel magát, hogy ne essen baja, amíg meg nem menti a világot, vagy valami ilyesmi. De a lényeg, hogy nem a Földért. [/spoiler]