Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Selmo on 2006-07-18, 13:00:39
Quote from: White SeeD on 2006-07-18, 12:07:29
Mi a baj a jegyzettömbel? Azzal bármit meg lehet csinálni.
HTML, Java, Pascal C++ programokat én azzal szoktam írni.
Feliratot is egyszerű. Azzal aztán lehet rendesen időzíteni. Ingyen van, egyszerű, pontos, csak billentyűzet kell hozzá.
Mindenki lenézi ezt a kis progit pedig a winfos egyetlen értelmes része.
Fenét se tud... EditPadPro az igazi.
Ugyanmár, az igazi |33ł h4><><0r ír magának saját texteditort (Assembly-ben természetesen :lul:) és azt használja... :D

kikuchiyo

Feliratozó programot kerestek?

VisualSubSync
Medusa
Sabbu
AegiSub --> a legtöbb fansubber ezt használja.
Failure is the default option

Member

Quote from: kikuchiyo on 2006-07-18, 13:17:01
AegiSub --> a legtöbb fansubber ezt használja.
Leszedem, erre csak XP és 2003 alatt megy. :grrr: :grrr: :grrr:

Randal

azalatt se nagyon akar elindulni. mindig hiányol valamit. meg a többi is

Randal

Amúgy hogyan tudok listát készíteni arról, hogy mi van fennt épp az ftp-n?
Nem ceruzára meg képmentésre gondolam hanem vmi listakészítőre.

Kuroi Tenshi

Excel?

:p

Talán Zsozso-dononál van valamilyen nyilvántartás, másképp nem gondolom, hogy lenne valahol lista, vagy hogy ez olyan egyszerűen megoldható lenne.

zsozso

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-07-19, 00:26:48
Excel?

:p

Talán Zsozso-dononál van valamilyen nyilvántartás, másképp nem gondolom, hogy lenne valahol lista, vagy hogy ez olyan egyszerűen megoldható lenne.
Anidbn keresgelj.
Death is the only redemption

Zsiga

#607
Quote from: zsozso on 2006-07-19, 00:57:00
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-07-19, 00:26:48
Excel?

:p

Talán Zsozso-dononál van valamilyen nyilvántartás, másképp nem gondolom, hogy lenne valahol lista, vagy hogy ez olyan egyszerűen megoldható lenne.
Anidbn keresgelj.
Lusták kedvéért: http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=mylist&uid=66716

Randal

Köszi!
Erre nem is gondoltam.
Szóval ami fennt van az ftp-n az itt is szerepel. Így már egyszerűbb keresgélni, mint az ftp-n állandóan nézni és csekkolni milyen verzió van fennt és nekem melyik kell. Bár igaz, nem teljesen passzol a kettő, de az nem baj:)

Amúgy az anidb egyetlen hibája a releasek pontozása. Van, hogy a legtöbb 3 csillagos, de találnak benne minőségi hibákat és mégis 3 csilalgos marad. Így elég gáz eldönteni melyik verzió kell. Ráadásul ha mkv belenézni se tudsz ha torrentről töltöd.

Próféta

Remélem, jó helyen kérdezek.
Jönnek a távoli rokonok külföldről, megnézni az országunkat, több hétre. Egyikük ordó 20 éves, a másik ordó 60 (ő már többször volt, utoljára ~10 éve). Magyarul nemigen tudnak. Nekünk kell majd pesztrálgatni őket.
Vannak triviális programok, mint strand; múzeumok és városok megmutatása; gyalogtúra a hegyekben.
Mit tudtok esetleg előadások terén mondani? Valami zenei előadás, amelyre mindkettejüket el lehet vinni? Kéretik a technokoncertet és hasonló poénos beszólásokat mellőzni, ld. a két életkort odafenn.
Megy mostanában valami olyan mozi, amit idegen nyelven beszélnek, és ajánlanátok minden korosztálynak? Azért az is számít, hogy nem tudjuk, perfektül értik-e a beszélt angolt (írás-olvasásssal valószínűleg nincs gond). Netalántán _magyar_ filmek idegen nyelvű szinkronnal felirattal (ez autentikusabb élmény lenne :szemuveges:). Esetleg valami idegen nyelvű musical előadás, vagy a zene miatt be lehet vállalni, hog magyar legyen? Egy nem egész két évtizedes srácnak bejönne szerintetek valami magyar operett? Mit tudtok ajánlani?

De bármi egyéb kreatív programjavaslatot nagyon szívesen fogadok!
Előre is köszi.

kikuchiyo

Tegnap óta nem jön be a tokyotosho.
Nem tudja vki, hogy mi van vele?
Failure is the default option

Randal

Ha erre gondolsz, nekem bejön:

http://www.tokyotosho.com/


Na, a kérdésem nekem a következő lenne: Hogyan tudok mkv ill. ogm kiterjesztésből kiszedni, pontosabban kinyerni feliratokat, hoyg javításokat végezhessek bennük? Ill. hogyan tudok bele/visszarakni. Tudom nem általános kérdés:(

Sankeshi

sziasztok, felraktam a bsplayert és az a baj, hogy semmit nem nyit meg és azt írja ki, hogy floating point division by zero tud valaki segíteni?

Próféta

Quote from: Sankeshi on 2006-08-02, 15:05:30
sziasztok, felraktam a bsplayert és az a baj, hogy semmit nem nyit meg és azt írja ki, hogy floating point division by zero tud valaki segíteni?
Ugyanazokat a filmeket meg tudod nyitni más Dshow alapú lejátszóból? (mondjuk Media Player Classic, vagy WMP)
Ha igen, akkor a bsplayer a ludas, esetleg használj mást (fentiek, vagy akár mplayer, VLC); ha nem, akkor valszeg generáloztatni kell a kodekkészletedet.

Sankeshi


Selmo

#615
Azt jelenti, hogy leszeded, ami fent van és felrakod újból, vagy egy újabbat.

Ha nem használsz ASSA feliratokat, akkor elég egy VLC vagy Mplayer, ha használsz, akkor MPC meg valami kodek pakk.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Én még mindíg nem javaslom kodek packok használatát, eddig mindíg szívtan velük. Ezeknek mindenre elégnek kell lenniük, legfrissebb verziók meg innen leszedhetők.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2006-08-02, 15:42:42
Én még mindíg nem javaslom kodek packok használatát, eddig mindíg szívtan velük. Ezeknek mindenre elégnek kell lenniük, legfrissebb verziók meg innen leszedhetők.
Mondjuk ez az animestars "codecpack" is tele van felesleges szeméttel. Egy XPSP2-es gépre kellenek az automata frissítések (ezzel lejön minden WMV-hez és WMA-hoz szükséges cucc, de ha nem akkor a legfrissebb WMPlayerrel egész biztos), egy friss ffdshow (ez gond nélkül dekódol minden hangot és videót, nem kell mellé az a sok szemét mint pl. DivX Pro LOL), egy Haali splitter (szintén univerzális), egy VSFilter (bármilyen felirathoz, ezt pl. ki is hagyták), és egy jó lejátszó, pl. MPC.
Röviden összefoglalva, XP+CCCP. :)

Darkstar

Valóban kimaradt, hogy van közte pár felesleges. DivX prot az életben nem raktam fel. :D Többen emlegették ezt a CCCPt, mostmár meg fogom nézni. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Cobra

MPC mellé elég az ffdshow, az AC3Filter meg a VSFilter (illetve nem tudom DivX6-tal mit kezd az ffdshow, mert még nem találkoztam DivX6-os filmmel, tehát lehet kel még a DivX6). Így mindent le tud játszani gond nélkül és elég átlátható marad a dolog.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Móci

DivX-ből nekem az 5.2.1-s verzió vált be nagyon, ajánlom nagyon. ;)

Az alkohol nem ad választ a kérdésedre. De legalább elfelejted a kérdést...

sirtomi

Van egy MPlayerem és annyi. Semmi kodeket nem raktam fel és mindent megtudok nézni. Hacsak valahogy véletlenül nem raktam fel valamit még, de nem hiszem.

Selmo

Quote from: White SeeD on 2006-08-02, 17:12:59
A CCCP-t támogatnám. a k-litle minden fölösleges kodeket felpakol, és ha nincsen erőműved akkor vége :ejj:
Legyen, én VLC-t használok. Meg van fenn Xvid és matroska kodek, hogy MKV-t tudjak készíteni.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Hibás divx-es avi file-t, mivel javíthatok ki? és hogyan? (nagyjából pontosan leírva) köszi :)

Cobra

DivFix nevű programmal, elég egyszerű használni. Linket most nem tudok adni, keress rá.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2006-08-06, 13:06:45
DivFix nevű programmal, elég egyszerű használni. Linket most nem tudok adni, keress rá.
thx, pedig ez nekem is eszembe juthatott volna, csak 3 éve már nem használtam...  :oops:

Gaara

Kérdésem lenne... Fenn van az új Hellsing? vagy azpok csak ovák vagy mi mert nem értem... és ha nincs fent, akkor hol lelhetőek fel!

Zsiga

Quote from: Gaara on 2006-08-07, 21:57:59
Kérdésem lenne... Fenn van az új Hellsing? vagy azpok csak ovák vagy mi mert nem értem... és ha nincs fent, akkor hol lelhetőek fel!
Jobban jársz ha nem keresed, de ha mégis, ugyanabban a könyvtárban találod mint a TV-sorozatot. :) Még csak az 1. rész jelent meg, a 2. majd 25-én jőn, és pár nap alatt lesz hozzá felirat is.

Liquid Snake

Lehet hogy hülye kérdés de hogy tudom megcsinálni a spoilereket?? Hogy kell berakni a gombot hogy rákkattintok és előtűnjön?