Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

motifator

Jó ez a kuro-hana féle release, vagy gyenge speedsub?
Én eddig az anfs-t néztem, azzal nem igazán volt minőségi problémám, és eddig ők voltak a leggyorsabbak. Most ők már kuroisei lettek, de a honlapjukon nincs semmi (http://kuroisei.com/), szal nem tudom mi van.
Aki látta már ezt a kuro-hana release-t az írhatna róla valamit.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

KeLa

Quote from: motifator on 2007-02-07, 20:29:05
Jó ez a kuro-hana féle release, vagy gyenge speedsub?
Én eddig az anfs-t néztem, azzal nem igazán volt minőségi problémám, és eddig ők voltak a leggyorsabbak. Most ők már kuroisei lettek, de a honlapjukon nincs semmi (http://kuroisei.com/), szal nem tudom mi van.
Aki látta már ezt a kuro-hana release-t az írhatna róla valamit.
kuro-hana=anfs
Mégsem kuroisei lett a csapat neve, ennyi az egész... :smile:

motifator

Á, király, pont ezért kérdeztem. Köszi az infót, akkor már nézem is :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kikuchiyo

Megnéztem ezt a kúró-hana release-t... a golyóinál fogva kéne felakasztani azt, aki ezt az olvashatatlan betűtípust kiválasztotta.
A fordítás még éppen elment.

Maga a rész: hááát... nem tudtam nem röhögni az első 10 percen, annyira túlfeszítették a húrt. A második fele meg nc.
Failure is the default option



Shali

Ez a betűtípus tényleg valami förtelmes o.O

A rész meg nekem nem tetszett.
[spoiler] Eddig az tetszett ebben a sorozatban, hogy olyan valóságosnak tűnt, ez az 5 hetes börtönfogság nagyon nem illik szerintem ide. Plusz nem értem, kínozták közben őket, vagy mi? Mert különben 5 hét börtönben nem olyan vészes dolog, ha egyszer valaki oda kerül, ált sokkal tovább van ott és nem viseli meg ennyire. Plusz nem világos, hogy Misa és Light mire emlékszik és mire nem. És Light jellemváltozása meg nem vált az előnyére. Amikor a fater le akarta lőni, az jó jelenet volt, de valahogy nem érte el nálam azt a hatást, amit kellett volna. Egyáltalán nem izgultam, bár ez az én bajom. [/spoiler]
Szerintem eddig ez volt a legrosszabb rész. Persze azért várom a következőt (=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

chilip

megnéztem a 17es részt, a végén volt egy jelenet, 8an összeülnek, h. megvitassák, kit öljenek meg... minek kellett diszkó fényeket berakni? teljesen elvette az élét a dolognak, sokkal jobb lett volna félhomály. meg mangában sztem az asztal nagyobb volt, a helyszín így olyan  :lame: volt. meg elkezdték ide is berakni az idétlen viselkedést (bár mangában nem emlékszem, mivel rég olvastam már el, volt ilyen? mert ha nem, akkor a chibi misa-misa lesz a következő  :lame:)

Solid Snake

17. rész

[spoiler]Háááááát...sajnos csatlakoznom kell az előttem szólókhoz: érezhetően gyengébb volt ez a rész, azt is mondhatnám, hogy a mélypont.
Eddig überbrutál részek voltak, jobbnál jobbak, erre most hanyatlásnak indult.  :ejj:

Az első fele azonban hozta a kívánt színvonalat. Sőt...a kivégzéses jelenetnél leesett az állam, esküszöm az lett volna a legjobb, ha a teljes 17. rész azzal a bizonyos pisztolydördüléssel ér véget, aztán még preview-et se kaptunk volna. Na AZ lett volna az igazi.  :morci:

A második 10 perchez pedig nem szólok semmit, annyira borzalmas volt. Misa rinyálása, különböző komikus pillanatok, nyivákolások, a Light-L "lánc" miértje (egy-két képet már láttam így korábban róluk, úgy véltem, hogy nagyon izgalmas oka lehet annak, hogy össze lesznek láncolva, pl. biztosan L is gyanúsított lesz (vagy talán egy DN-birtokos -- ki is nézném a srácból, hogy szert tegyen egyre), esetleg együtt lesznek lecsukva, ahol valóban egymásra lennének utalva. Erre egy ilyen ostoba indok miatt kerül a bűvös lánc a csuklóikra...  :Eztneked:)...

Egyszerűen ezek a dolgok NEM ILLENEK bele a Death Note páratlan univerzumába. Egy komoly műről van szó, kérem szépen, ezt a szegmenset igazán ki lehetett volna hagyni (vagy legalábbis valami komolyságot belevinni, ahogyan azt a detektívkolléga is kifejtette (akár a néző anime-beli énje is lehetne az a fickó abban a percben, én is ugyanúgy idegeltem magam a hülyeségeken, mint a kolléga  :D).

A harmadik Kira figurája viszont valamelyest érdekes. Vajon Light-nak benne volt a tervében, hogy pont abból a vállalatból szúr ki egy tagot?

Apropó Light. Határozottan kezdem megkedvelni ezt a "megjavult" ártatlan énjét. Már nem akarja Misa-t kihasználni, őszintén gondolja.  :hehe:
Azonban most komoly zavarban vagyok azzal kapcsolatban, hogy mire emlékeznek az egykori tulajdonosok?

Innentől kezdve Light és L vadásznak az "igazi" harmadik Kirára. Véleményem szerint.[/spoiler]

Bishop

ez télleg mélypont volt de maradjon is csak egy pont,a többit már leírták

engem összezavar light-nak ez az énje mert,máskor ha hazudott egyből jött a merev arc és a az őszinte gondolatai de most semmi :confused:
azt el tudom képzelni hogy most Light arra hajt hogy L és Misa okozta károkat felszámolja amihez pont L-re van szüksége

Ryuk meg hol van már hiányzik :)

KeLa

Quote from: carfanatic on 2007-02-13, 00:23:35
engem összezavar light-nak ez az énje mert,máskor ha hazudott egyből jött a merev arc és a az őszinte gondolatai de most semmi :confused:
azt el tudom képzelni hogy most Light arra hajt hogy L és Misa okozta károkat felszámolja amihez pont L-re van szüksége
Sztem Light nem hajt semmire, hiszen semmire sem emlékszik... ezért hazudnia sem kell...

Bishop

jah télleg,ez ki is ment a fejemből :redface:
de akkor most hogy van valaki tisztázná az elmult 2 rész eseményeit úgy nagy vonalakban mert akkor ezek szerint én félreértettem valahol
azt hittem hogy light csak(nem csak mert igen is nagy szám) shinigami-t cserélt

KeLa

Quote from: carfanatic on 2007-02-13, 00:34:04
jah télleg,ez ki is ment a fejemből :redface:
de akkor most hogy van valaki tisztázná az elmult 2 rész eseményeit úgy nagy vonalakban mert akkor ezek szerint én félreértettem valahol
azt hittem hogy light csak(nem csak mert igen is nagy szám) shinigami-t cserélt
Nem cserélt...
Light DN-ja el lett ásva az erdőben, Misa DN-ja lett odaadva az egyik fickónak azok közül akik a 17. rész végén láttunk. (Rem beszélt egy irkáló alakhoz, gondolom most ahhoz tartozik)
Light meg azért felejtett el mindent mert lemondott a DN-ról
(Persze lehet h én is tévedek, és nem így van :redface:)

chilip

le lehet töltei gendou-ról az új op-ed-eket.

KeLa

Quote from: chilip on 2007-02-13, 08:02:41
le lehet töltei gendou-ról az új op-ed-eket.
Érdekes... :eek: de nem rossz :Kiraly:

Solid Snake

#436
Quote from: chilip on 2007-02-13, 08:02:41
le lehet töltei gendou-ról az új op-ed-eket.

ÚJ OP/ED? Szóval sayonara, the WORLD & Alumina?

Szerk: Ó, hogy az a jó k...  :Eztneked:

Uhh, de ideges vagyok. Ezek borzalmas számok. Nem illenek a DN-univerzumhoz (inkább valami hard rock-festre valók).
Már előre félek, hogy milyen irányba halad a Death Note...  :bruhuhu:

Soul

#437
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-02-13, 00:12:56
17. rész

[spoiler]
Azonban most komoly zavarban vagyok azzal kapcsolatban, hogy mire emlékeznek az egykori tulajdonosok?
[/spoiler]

[spoiler]
Ha olvasod a leírásokat az anime közepén, akkor megvolt említve hogy ha átruházza a dn-t másnak x napja(ami jósok asszem 200körül van) hogy vissza is szerezze és az emlékei is vissza kerüljenek a dn-el együtt  :smile:.Sztem vissza szerzi, legalább is remélem.
Mer így a mostani Light nem teccik, nem ezért szerettem meg  :smile:, most lehet jönni fúj ilyen meg olyan volt de én ilyennek bírtam szal remélem hamarosan újra a régi lesz.De azért L-sem egy ártatlan lélek, elég "beteg" sztem ő is  :smile:.A mostani rész télleg gyenge volt.Most ilyen hullám völgy volt, ami után remélem ismét hatalmasat fog ütni a  DN  :smile:.[/spoiler]

Sankeshi

Skacok, légyszi rakja fel valaki az Animanda subjait!
könyörgöm!!!!

chilip

#439
Quote from: KeLa on 2007-02-13, 11:08:41
Quote from: chilip on 2007-02-13, 08:02:41
le lehet töltei gendou-ról az új op-ed-eket.
Érdekes... :eek: de nem rossz :Kiraly:

az új opening sztem borzalmas, de az új ending nagyon teccik :D sokkal dallamosabb mint az a szar új op. mingyá rákeresek youtube-al, h mien lesz ;) sztem fel kellett volna cserélni a kettőt, most ugorhatom át az op-ot mindig  :mad:

Solid Snake

Quote from: chilip on 2007-02-13, 13:43:54
Quote from: KeLa on 2007-02-13, 11:08:41
Quote from: chilip on 2007-02-13, 08:02:41
le lehet töltei gendou-ról az új op-ed-eket.
Érdekes... :eek: de nem rossz :Kiraly:

az új opening sztem borzalmas, de az új ending nagyon teccik :D sokkal dallamosabb mint az a szar új op. mingyá rákeresek youtube-al, h mien lesz ;) sztem fel kellett volna cserélni a kettőt, most ugorhatom át az op-ot mindig  :mad:

Nagy nehezen újrahallgattam őket. Igazad van, az ED-ben van valami maradandó dallamocska néhol-néhol. De az OP... :Eztneked: 90%-a értelmetlen hörgés.

Sankeshi

ONEGAI!
rakja fel valaki!!!

Solid Snake

Quote from: Sankeshi on 2007-02-13, 19:21:03
ONEGAI!
rakja fel valaki!!!

Baka Updates-en elvileg fent van az összes Animanda-féle kiadás.

Sankeshi

torrent.....
2 kb/s
THX

Draconire

Quote from: Sankeshi on 2007-02-13, 19:41:30
torrent.....
2 kb/s
THX
ez neked 2 kb/s-el jön?
Akkor valami nagyon nem jól van beállítva nálad...

Solid Snake

Quote from: Gmer on 2007-02-13, 20:55:49
Quote from: Sankeshi on 2007-02-13, 19:41:30
torrent.....
2 kb/s
THX
ez neked 2 kb/s-el jön?
Akkor valami nagyon nem jól van beállítva nálad...

Gondolom, ő az összes Animandás részre gondolhatot, nem csupán a 17.-esre.


Draconire

Ftp-n fent van 14-ig  :smile:

KeLa

Quote from: Gmer on 2007-02-13, 22:20:48
Ftp-n fent van 14-ig  :smile:
:lol:
Én azt nem is figyeltem :lul:
akkor viszont az a maradék 3. rész simán lejönne torrentről, és biztos nem 2kb/s-el... :wtf:

Baldy

Hmmm... 17. rész már pénteken a gépemen figyelt :)
Lejött kb. 25-30 perc alatt :)

Ha nem jelent gondot, az is megoldható, hogy ami részek nekem megvannak még, felrakom ftp-re, igy nincs velük gond.
Sorolom melyik, hogy:

Első 14 nekem is ftp-ről
15-16 anfs
17 kuro-hana

Valszeg a továbbiakban is kuro-hana lesz részemről, ők elég gyorsan dolgoznak, és azt hiszem a Live-evil és DG mellett az anfs is abbahagyta a fordítást.

[spoiler]Viszont nekem a 17-s rész annyira nem jött be a gyerekes momentumok miatt... Elvesztette a sorozat a rajta uralkodó állandó feszültségét picit, és ez számomra illúzió romboló volt...[/spoiler]
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.