Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

via_mala

#180
Ajánlom figyelmébe mindenkienek:
Belladonna of Sadness (1973) - 683 MB

Quote from: imdb-rőlThink of Disney's Fantasia, but with more visual variation of style, and dedicated to the themes of lust and cruelty. "Belladonna" is a very early masterpiece of Japanese anime, anticipating Miyazaki by more than two decades.

Azt hiszem ezt megpróbálom.   :szemuveges:

Szerk.: vigyázat, ez az alkotás 18+ -as kategóriába sorolandó!
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

kikuchiyo

Failure is the default option

csacsika

Az Akira mangáját ésrdemes elolvasni?
Az idő, mondják, nagy tanítómester. Csak az a baj, hogy megöli tanítványait.

Mattanja

Quote from: csacsika on 2006-08-25, 20:28:05
Az Akira mangáját ésrdemes elolvasni?
Jövő héten elolvasom, aztán közlöm a véleményem.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Draconire

Valaki tudna ajánlani egy-két akciódús, poénos, és pörgős animet?
Egy régebbi lista, hogy miket láttam már, illetve a top 10+1-em

Zsiga


Próféta

#186
Quote from: Gmer on 2006-09-24, 19:34:07
Valaki tudna ajánlani egy-két akciódús, poénos, és pörgős animet?
Egy régebbi lista, hogy miket láttam már, illetve a top 10+1-em
Slayers. Illetve sajnos nem tudom ajánlani, de a többi kritériumnak megfelel :)
Komolyra fordítva a szót: Laputa, Castle in the Sky?
EDIT: Avagy Lupin III: Castle of Cagliostro? (még csak a felénél vagyok, de tök jó)

Draconire

#187
Quote from: Zsiga on 2006-09-24, 19:46:39
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=177?
Hát igen, az anime amit kihagytam anno a listámból a bemutatkozásokban, pedig már akkor is túl voltam rajta XD (sorry, my bad)
De eltaláltad, ez tényleg tetszett, szóval ilyenek jöhetnek  :smile:

Próféta: A Slayers már megvolt, a filmet meg majd megnézem, de igazából egy rövid/közepes hosszúságú sorozatnak örülnék  :smile:

szerk: hmmmm... a szerkesztést post írás közben nem jelzi ki új postnak... szóval: majd akkor a Lupin-t is megnézem

Próféta

Quote from: Gmer on 2006-09-24, 19:52:18
szerk: hmmmm... a szerkesztést post írás közben nem jelzi ki új postnak... szóval: majd akkor a Lupin-t is megnézem
Ja, hogy sorozat...
City Hunter? Bár nem túl rövid, sok sorozat van belőle, és mai szemmel már nem annyira pörgős, de azért esetleg nézd meg.

Draconire

Quote from: Próféta on 2006-09-24, 19:56:37
Quote from: Gmer on 2006-09-24, 19:52:18
szerk: hmmmm... a szerkesztést post írás közben nem jelzi ki új postnak... szóval: majd akkor a Lupin-t is megnézem
Ja, hogy sorozat...
City Hunter? Bár nem túl rövid, sok sorozat van belőle, és mai szemmel már nem annyira pörgős, de azért esetleg nézd meg.
Nem is rossz ötlet, bár kicsit hosszú lesz (mostanába hála a sulinak meg az alantasan közeledő érettséginek, egyre kevesebb időm van :( ), de már többen is ítrták hogy jó, így hát belekezdek.
Köszönöm az ötletet  :smile:

Próféta

Hogy is felejthettem el!
Read or Die (ő és utána ő). Vicces, pörgős és akciódús, emellett maga a megtestesült  :cool:-ság. Csak egyvalamire kell vigyázni: nagyon bárgyú, ami nem mindenkinek jön be, pl. nálam eléggé elvágta magát.

Draconire

Quote from: Próféta on 2006-09-24, 20:09:43
Hogy is felejthettem el!
Read or Die (ő és utána ő). Vicces, pörgős és akciódús, emellett maga a megtestesült  :cool:-ság. Csak egyvalamire kell vigyázni: nagyon bárgyú, ami nem mindenkinek jön be, pl. nálam eléggé elvágta magát.
És ismét csak  :merci:
Ezekkel már el leszek egy darabig  :Kiraly:

Zsiga

Quote from: Gmer on 2006-09-24, 19:52:18
Quote from: Zsiga on 2006-09-24, 19:46:39
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=177?
Hát igen, az anime amit kihagytam anno a listámból a bemutatkozásokban, pedig már akkor is túl voltam rajta XD (sorry, my bad)
De eltaláltad, ez tényleg tetszett, szóval ilyenek jöhetnek  :smile:
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=18

Draconire


Member

Szobatársam kérdezi, hogy van-e olyan cucc, amelyikben egyszerre van normális történet meg cenzúrázatlan szexuális élet? Nekem csak a Blue Gender ugrott be így hirtelen.

Yakumo

Quote from: Member on 2006-11-27, 09:02:42
Szobatársam kérdezi, hogy van-e olyan cucc, amelyikben egyszerre van normális történet meg cenzúrázatlan szexuális élet? Nekem csak a Blue Gender ugrott be így hirtelen.
Hát... Futari Ecchi-ben pont a szexuális élet a téma, de mindig megoldják úgy, hogy konkrétan ne lássad a "cuccokat". :D De az "akciót" azért full látod. :)
Amiben meg nagyoncenzúrázatlanul van szex, az a Virgin Night és aranyos kis történetei is vannak. ;)
Az első mind anime-ben, mind mangában létezik, A Virgin Night-ról csak mangaként tudok. (mert azt nem írtad mi kéne pontosan. :) )
EDIT: Ja, beugrott, a VN is van "anime"-ben. :D
(mindkettő ftpn)

Prof. William

Ha a Virgin Night érdekel, akkor a www.hentai.uw.hu -n magyarul megtalálod a a mangájának az első részét. (ebből lett az anime is.) A többi majd jön. Ott van még az Itaike na darling amit szintén ugyanaz rajzolt. Szintén aranyos kis szexes sztorik vannak.

Animében ajánlom a Soul Linket. Bár eléggé klisés Die Hard az űrben cucc de a főhős és a főhősnő szerelme nem csak abban teljesedik ki hogy adnak egymánsak egy puszit s kész.  :szemuveges: Persze nagyotálban ott sem mutaják hanem mondjuk mint a Blue-ban.

Member

:merci:, akkor átadom neki, csak szerintem eléggé süsü lesz az ftphez. ^^'

fallone

Kis ajánlásra lenne szükségem.
Ami eddig nagyon tetszett :
Ergo Proxy
Gits
Vampire hunter D
Hellsing
High-tech FTW, szoval a fenti filmekhez hasonlót ha tud valaki ajánlani.
Elöre is köszi.

Próféta

#199
Quote from: fallone on 2006-11-28, 00:31:28
Kis ajánlásra lenne szükségem.
Ami eddig nagyon tetszett :
Ergo Proxy
Gits
Vampire hunter D
Hellsing
High-tech FTW, szoval a fenti filmekhez hasonlót ha tud valaki ajánlani.
Elöre is köszi.
Mi az a high-tech Cb stílus? Vagy csak a CP elírása? Ha így van, akkor GITS, Ergo Proxy mellett ajánlok két régebbi darabot: Akira és Battle Angel/Gunnm. Nem annyira régi, és vitatható, hogy cyberpunk-e, de szerintem tetszene a Texhnolyze és a Serial Experiments Lain is (utóbbi szintén alapmű, mint az Akira vagy a GITS). Meg ugye tudod, hogy a GITS-et folytatja egy második film (Innocence), + alternatív történetszálon van még két sorozat (Stand Alone Complex). Majd nálam nagyobb cyberpunk fanok mondanak mást is.

EDIT: Nyitottabb vagy esetleg tök más műfajokra is? Mert szívesen ajánlunk, hátha tetszene, csak még nem találtál rá...
EDIT2: az Aoi Anime oldalon találsz a művekről magyar nyelvű részletes ismertetőt.

fallone

Nagyon köszönöm a segitséget,az általad emlitett filmeket mind rongyosra néztem már :D ( persze nem,mind hiszen a gits 2 évad 50x részes)
a stilus ami igazán vonz, az a Shadowrun féle nem túl távoli jövö, Kiberver, mágia, vér, hogy néhány SR könyv nyitó mondatát idézzem.
Természetesen a story mindenek felett, de ha a fent emlitett dolgok szerepelnek egy filmeben az a legjobb :D
Ami még szintén teszett, bár nem vág ebbe a környezetbe Ninja Scroll.
Nem is tudom mit szeretek igazán igy inkább megpróbálom körbe irni mit nem.
(lehet kövezni)
A kislányos, vicces animeok valahogy nem tetszettek, próbálkoztam néhánnyal a fórum ajánlás alapján, de nem igazán tetszett egy sem.
Cimet nem tudok mondani, mert nem jegyeztem meg :_piszka:


via_mala

Quote from: fallone on 2006-11-28, 00:31:28
Kis ajánlásra lenne szükségem.
Ami eddig nagyon tetszett :
Ergo Proxy
Gits
Vampire hunter D
Hellsing
High-tech FTW, szoval a fenti filmekhez hasonlót ha tud valaki ajánlani.
Elöre is köszi.
GunGrave kell neked!  :lazza:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

fallone

Kösz, már töltöm !
(belepillantottam az elsö részbe, picit mintha Hellsing utánérzésem lenne )

.Attila

Az, hogy a Serial Experiments Lain alapmű-e, azzal én személy szerint nem értek egyet. Unalmas és túlzásokba esik szerintem. És korszakalkotónak sem mondható.
Nekem mondjuk az Akira sem tetszett igazán. De az valóban alapműnek tekinthető, és a maga idején korszakalkotó volt.

sirtomi

A Lain egy érdekes sorozat. Van akinek baromira tetszik és alapműnek tekinti és van aki unalmasnak tartja. Nekem személy szerint nagyon tetszett és mindenkinek csak ajánlani tudom :)

Raggie

Quote from: fallone on 2006-11-28, 00:31:28
Kis ajánlásra lenne szükségem.
Ami eddig nagyon tetszett :
Ergo Proxy
Gits
Vampire hunter D
Hellsing
High-tech FTW, szoval a fenti filmekhez hasonlót ha tud valaki ajánlani.
Elöre is köszi.
Nézhetsz esetleg Cowboy BeBop-to is! ;) :lazza:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

chilip

most kezdtem el nézni a Shadow Skill-t. Kicsit Slayerses érzésem van vele kapcsolatban ( :D pozitív értelemben) az Op mindenesetre nagyon teccik, ezenkívül pár napja fejeztem be az Eureka 7-t. Nagyon jó volt :jee:

Próféta

Quote from: fallone on 2006-11-28, 00:49:03
Nagyon köszönöm a segitséget,az általad emlitett filmeket mind rongyosra néztem már :D
Bocs, ezt kifelejtetted a specifikációból. :D

Quote from: .Attila on 2006-11-28, 10:57:09
Az, hogy a Serial Experiments Lain alapmű-e, azzal én személy szerint nem értek egyet. Unalmas és túlzásokba esik szerintem. És korszakalkotónak sem mondható.
Ne érts félre. Én se vagyok túlzottan oda a Lain-ért. A listáról egyértelműen a Texhnolyze-t szeretem legjobban, de tisztában vagyok vele, hogy nem annyira közismert és szeretett mint a Lain. Megpróbáltam különbséget tenni az alapmű és a kiskedvenc közt; ha a kedvenceimet kellett volna írni, akkor Mononoke Hime meg Cowboy Bebop meg Haibane Renmei meg Paranoia Agent lett volna, csak fallone nyilván nem ezt a választ várta, mert egyik sem cyberpunk :)

Quote from: Raggie on 2006-11-28, 11:39:49
Nézhetsz esetleg Cowboy BeBop-to is! ;) :lazza:
:tezsvir:, de tényleg nem a kedvenceinket kérdezte :)

Quote from: chilip on 2006-11-28, 15:21:11
most kezdtem el nézni a Shadow Skill-t.
Én láttam az OVA-kat, majd jóval később elkezdtem a sorozatot, de úgy 5-8 rész után abba hagytam. Majd tájékoztass, ha esetleg fejlődik valahova a történet, nem csak 1csihipuhi+2idétlenpoén/epizód lesz a mérleg. Az OP zenét amúgy én is hallgatom, azóta is ;) Különben az OVA-k közül az, amelyikben Gau szülőfalujába mennek vissza, az nagyon tetszett (a zenéje ISTEN, de a sztori is jó), a többi viszont még a sorozatnál is hulladékabb :)
Viszont ez miért nem a "Melyik animét láttad legutóbb, hogy tetszett?" topikba ment?

.Attila

Az oké, hogy cyberpunk (mondjuk nem egészen vágom, mit takar ez a kategória), de alapműnek nem nevezném. Szerintem legalábbis nem az. Animenfo-n nem tartozik a legsikeresebb sorozatok közé (8.1/10 pont). Mondjuk ez nem feltétlenül jó kiindulópont, de azért jelenthet vmit.

fallone

Gungrave.Jo :cool:,  bar igaz eddig csak az 5. epizodik jutottam, valami gebasz van a netemmel  :wtf:
Cowboy beepop Tv series, jo ? Marmint érdemes végig seggelni ?  :muhahah:
Ha végeztem a Gungravvel majd irok némi véleményt ,de jonak igérkezik.
(bár most nyomom a wh 40k, mivel kijött a kieg gondoltam nosztalgiázok)