Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Végigseggelni azt nem, de végignézni igen. Az egyik legjobb sorozat, ami valaha készült. (És ezt nem csak animések mondják.)
Failure is the default option

REga

Sziasztok ! Azt szeretném kérdezni hogy a Ninja scrollon és a Vampire hunted D-n kívül milyen hasonló szép animálású és nagyon jó sztorival rendelkező és akciódús filmeket találok fönt az ftp-n ? Az egész estés filmeket szeretem nagyon, de legyen komoly ne ilyen fárasztó gyerekes!

Ezen kettőn kívül láttam még a Wonderful days-t a Fatal fury 1-2-t és a Ghost in the shell 1-2-t ami nagyon teccet!(Bár a ghost in the shellnek inkább csak az első része.)    Mostanában nem csinálnak filmeket vagy csak én nem tudok róluk ?

Szóval ajánljatok már pls valamiket !

Előre is köszi!  :szemuveges:

Manitu

Akira, Appleseed, Cowboy Bebop movie, Metropolis, Gin`iro no Kami no Agito...


Dreamcleaver

#213
Jin-Roh the Wolf Brigade, talán a Mononoke Hime, de az inkább kaland-fantasy mint action.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

REga

Ezek közül a Jin-roh-t azt megnéztem már régebben abszolut nemjöttbe, a metropoliszt is láttam az még annál is rosszabb volt(mert szerintem béna a rajzolása) Az Appleseed az nemrosz ! Cowboy Bebop múvi királyság !

A többit nemismerem azokat megnézem !

KÖSZ!

Próféta

Most rajtam a sor.

Karácsonyi családi (szülőkkel!) együttnézős mozi gyanánt tavaly nagyon jól szolgált a Tokyo Godfathers.
Van ötletek, hogy idén ezt a diadalt melyik animével lehetne megismételni?

Előre is köszönöm a javaslatokat!

kikuchiyo

Jó kérdés... esetleg a Totoroval próbálkozhatsz, az 3-99 között nézhető, de nem tudom, hogy a te szüleid hogy viseltetnének iránta, nem találnák-e túl gyerekesnek.

Esetleg Urotsukidouji? Night Shift Nurses?  :szemuveges:
Failure is the default option

Yakumo

Quote from: Próféta on 2006-12-07, 00:37:48
Most rajtam a sor.

Karácsonyi családi (szülőkkel!) együttnézős mozi gyanánt tavaly nagyon jól szolgált a Tokyo Godfathers.
Van ötletek, hogy idén ezt a diadalt melyik animével lehetne megismételni?

Előre is köszönöm a javaslatokat!
Ez nehéz, mert nagy valószínűséggel azért volt sikere a filmnek, mert tényleg majdhogynem az is. Az egészet simán le lehetett volna forgatni színészekkel is, egyszerű, de jó történet és komoly dolgokat is érint. Amit még ilyen anime-nek ismerek az a Grave of Fireflies.
Csak az Karácsonyra KICSIT nem való, mert nem egy vígjáték finoman fogalmazva.
I think I failed. ^^

Nevl

Nem tudtok valami jó autó versenyzős animet az Initial D-n kívül? :)
Most eX Drivert töltögetem, meglátjuk :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Cobra

EX Driver nem rossz, bár más kategória, mint az Initial D. Más normális autós sorozatot én se tudok.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

 :merci: Kösz a tippeket, de azt hiszem, ez így elég sovány.  :frown:
Tényleg nincs normális karácsonyi anime? Pedig ez a jó népszokás állítólag elterjedt szerte a nagyvilágban, nem csak a keresztény hagyományú országokban...

kiku: hááát, azt inkább nem (azokat meg pláne nem :) )
Yakumo: filmszerűt tudnék még mondani, de egyik sem ide való.

Előkerült a fórumban a Nightmare Before Christmas is, ez még jó lenne (bár nem anime). De Anyu nem ért angolul, nem értékelné túlzottan az angol danászást, magyar felirat ide vagy oda.

Pff tanácstalan vagyok.
Más nem szokott ilyesmit művelni az őseivel?

kikuchiyo

Love Hina Christmas Special? :D

Na jó, tényleg nem tudok segíteni. Én sose próbáltam animét nézetni a felmenőimmel, tudván, hogy reménytelen.
Failure is the default option

via_mala

Nem karácsonyi, de ha már Satoshi Kon stílusát megkedvelték, akkor:
Millennium Actress
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Relunx

Akinek nem volt elég a Higurashni no Naku Koro Ni borzongatós feelingje annak itt egy másik:
Ghost Hunt
Igaz ugyan borzongató és szerez csomó "creepy" percet is, de a hiut nem üti, higu önmagában egyedülálló és páratlan. De azért közelít felé :rolleyes:

Relunx

Próféta

Quote from: via_mala on 2006-12-11, 10:32:29
Nem karácsonyi, de ha már Satoshi Kon stílusát megkedvelték, akkor:
Millennium Actress
Ebben van valami. Még megfontolom, ha semmi jó karácsonyi filmet nem találok, akkor marad ez a nem karácsonyi, de nagyon jó film.
Köszönöm a javaslatot.

Fazék


Próféta

Quote from: Fazék on 2006-12-11, 21:21:46
Esetleg My Neighbours the Yamadas?
:merci: ezt még nem is láttam :szégyenkezik: Akkor előbb megvizslatom!

Relunx

IIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!  :wtf:
Volt szerencsém megtekinteni egyik Usteam-es meet alkalmával, a legjobb a vége volt amikor Necrid megszólalt: "FANTASZTIUS!" Sztem ez kínzás egy anime rajongónak...grafikai szinten a -5000 ret sem üti meg...történet meg ilyen általános maszlag, ez az igazság, IMHO...nekem ez kínzás volt...
"...hol vannak a killer lolik hadd lássam őket...szép grafika szép lányok...SZÉP HALÁL!" :zen:

Relunx

Yakumo

#228
Quote from: via_mala on 2006-12-11, 10:32:29
Nem karácsonyi, de ha már Satoshi Kon stílusát megkedvelték, akkor:
Millennium Actress
Ez nagy ötlet, *fejére csap,h miért nem jutott az eszébe*
Yamadas-t ne^^ Lehet, hogy családi anime és egy családról is szól, de ...... én is láttam Meet-en... ne^^

Fazék lent: az viszont színigaz. :)

Fazék

#229
azért én megvárom vele Próféta véleményét :)

szerk: kicsit túl sok az elgépelés a hozzászólásaimban mostanában... kezdek aggódni :eek:

Necrid^

Quote from: Fazék on 2006-12-11, 21:21:46
Esetleg My Neighbours the Yamadas?
Nem pls ne!! ne mond hogy neked tetszik a yamadas mert akkor most leugrok a 6ik emeletről..
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

Quote from: Necrid^ on 2006-12-12, 23:01:21
Quote from: Fazék on 2006-12-11, 21:21:46
Esetleg My Neighbours the Yamadas?
Nem pls ne!! ne mond hogy neked tetszik a yamadas mert akkor most leugrok a 6ik emeletről..
hát akkor remélem van egy fa az ablakod alatt, ami elkap, mert nekem nagyon tetszik az az anime :)

Darkstar

Maga az anime annyira nem vészes (bár szerintem kicsit lassú, de legalább humoros), viszont én az "egyedi" rajzolásától a falat kapartam. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Én bealudtam rajta....

Rounin

Szerintem meg kedves kis történet és a rajzolás sem vészes - pláne, ha előtte megnézel pár rész Shin-chant XD

Darkstar

Quote from: Rounin on 2006-12-13, 07:43:32
pláne, ha előtte megnézel pár rész Shin-chant XD
Na arra szöges korbáccsal sem vesznek rá. :P
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Quote from: Fazék on 2006-12-11, 21:21:46
Esetleg My Neighbours the Yamadas?
:hail:

Első 30 perc megtekintése után: megvan a győztes!
Tudtam én, hogy le kell vadászni és megnézni az összes Ghibli filmet!
Ugye nem változik meg a stílusa 30 perc után?

Necrid: a testi épséged érdekében, max a sarki kisboltba ugorj le, ha szabad kérnem...  :D

kikuchiyo

Na most akkor csatlakoznék Fazékhoz és Prófétához: szerintem is nagyon jó a Yamadas, ezekkel a közbeszúrt haikukkal meg mindennel...

Deviszonthamár... magyar felirat van hozzá? Szülőknek azért nem árt.

Failure is the default option

Fazék

#238
Quote from: kikuchiyo on 2006-12-14, 00:06:27
Na most akkor csatlakoznék Fazékhoz és Prófétához: szerintem is nagyon jó a Yamadas, ezekkel a közbeszúrt haikukkal meg mindennel...

Deviszonthamár... magyar felirat van hozzá? Szülőknek azért nem árt.
van hozzá. kecsap anno készített egy gyors, de ahhoz képest meglepően jó fordítást (persze az angol felirat alapján), én egy nagyon keveset belejavítgattam, majd fogalmam sincs hogy feltöltöttem-e valahova utána :redface:

feliratok.hu-n elérhető kecsap fordítása. ha valakit érdekel, át tudom küldeni a minimális javítást tartalmazó sajátomat, de lehet hogy nem érdemes vele szórakozni

via_mala

Quote from: Fazék on 2006-12-14, 00:10:33
van hozzá. kecsap anno készített egy gyors, de ahhoz képest meglepően jó fordítást (persze az angol felirat alapján), én egy nagyon keveset belejavítgattam, majd fogalmam sincs hogy feltöltöttem-e valahova utána :redface:

feliratok.hu-n elérhető kecsap fordítása. ha valakit érdekel, át tudom küldeni a minimális javítást tartalmazó sajátomat, de lehet hogy nem érdemes vele szórakozni
Ez most kishitűség, vagy szerénység? Egyik sem kell, told csak fel a feliratok.hu-ra, és kész! ;)
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács