Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

Quote from: Zsiga on 2007-02-18, 01:10:41
Quote from: Darkstar on 2007-02-18, 00:55:34
Quote from: Zsiga on 2007-02-17, 23:37:24
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4528
Heh, ha abba belenéz, kíváncsi leszek a véleményére.  :haha:
Hát én is...  :D

Erről már beszéltünk egyszer. Első rész alapján elég gagyi, de talán később javul? Valahol posztoltatok valami 4chanos cuccot enyhe rape beütéssel. Az a baj vele, hogy igazából nem Martial Arts, csak mondanak valami nevet aszt bejön egy tűzsárkány vagy valami és bumm,. De azért majd megkukkantom a második részt is. ;) Én az ilyen "iskola egyenruhába rugdalkozom és kilátszik a bugyim, esetleg később megraepelnek" stílusra gondoltam. :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Alkyra

Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-18, 04:57:10
Quote from: Zsiga on 2007-02-18, 01:10:41
Quote from: Darkstar on 2007-02-18, 00:55:34
Quote from: Zsiga on 2007-02-17, 23:37:24
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4528
Heh, ha abba belenéz, kíváncsi leszek a véleményére.  :haha:
Hát én is...  :D

Erről már beszéltünk egyszer. Első rész alapján elég gagyi, de talán később javul? Valahol posztoltatok valami 4chanos cuccot enyhe rape beütéssel. Az a baj vele, hogy igazából nem Martial Arts, csak mondanak valami nevet aszt bejön egy tűzsárkány vagy valami és bumm,. De azért majd megkukkantom a második részt is. ;) Én az ilyen "iskola egyenruhába rugdalkozom és kilátszik a bugyim, esetleg később megraepelnek" stílusra gondoltam. :D

http://usteam.hu/forum/index.php?topic=753.msg233696#msg233696
Ide írtam a véleményem róla.

Eberinu

Na most néztem meg a Jigoku Shoujo, vagyis a Hell girl első részét, a Bújj,bújj szellemhez tudnám hasonlítani, valaki látta már?Nekem eddig bejön :P

Eberinu

Miii? dehogy lightos...eddig amit láttam az alapján ez a lightosabb,a bujj bujj a durvább...viszont a felépítése majdnem ugyanolyan.

KeLa

Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-17, 23:26:09
School Girl, Matial Arts/Super Power, Ecchi kombó animokat keresek. Előre is kösz. ^^ Tenou Tenge, Ikkitousen megvoltak.
Most fog indulni majd az Ikkitousen Dragon Destiny... :jee:

Eberinu

Már 3 részt néztem meg eddig, annyira volt időm,de valahogy nincs állandóság benne...

Manitu

Mert csak 3 részt néztél meg belőle. Az első öt vagy hat rész úgy ahogy van filler.


Bishop

valaki tudna nekem ajánlani valami könnyed anime-t,valamit a trinity blood-hoz hasonlót,vagy a Last Exile-hoz?

pet

tud valaki nekem ajánlani egy akció dráma animet, amiben van darkos, szompú rész és vidám rész is?:) ha lehet akkor ne egy 100 részes animet mondjatok, emrt arra nem lenne idöm :S

Member

#279
Így elsőre FMA (51) vagy Chrno Crusade (24), esetleg Saber Marionette J (25) a fiatalabb korosztálynak. :)

EDIT: ELt is ajánlottam, csak utólag töröltem. :haha:

pet

sokan ajánlották már fmat de még nem néztem bele..EL t viszont láttam.
kössz tőled is a tippet :)

Solid Snake

Quote from: pet on 2007-03-11, 12:43:15
tud valaki nekem ajánlani egy akció dráma animet, amiben van darkos, szompú rész és vidám rész is?:) ha lehet akkor ne egy 100 részes animet mondjatok, emrt arra nem lenne idöm :S

Shinichiro Watanabe animéit is ide lehet sorolni: Cowboy Bebop és Samurai Champloo. Mindkettő 26 részes, fenomenálisak.  :jee:

via_mala

Quote from: pet on 2007-03-11, 12:43:15
tud valaki nekem ajánlani egy akció dráma animet, amiben van darkos, szompú rész és vidám rész is?:) ha lehet akkor ne egy 100 részes animet mondjatok, emrt arra nem lenne idöm :S
Fruit Basket
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

balu0

nekem most valami pörgős akciódus jövőben játszódó anime kéne, kis szerelemmel, kis drámával, sok lőporral, szép rajzolással.. inkább komolyabb mint gyerekes..

A másik amit meg tudnék nézni az valami vígjáték anime, GTO, Goldenboy megvolt.. valami hasonló kéne..

Előre is köszi a segítséget..

chilip

Historys Strongest Disciple Kenichi...  :D

kikuchiyo

Ugyan nem a jövőben játszódik, de a többi feltételnek megfelel a Black Lagoon. 2*13 rész, és az is különálló történetecskékből áll, tehát nem muszáj egybe megnézni. :)
Failure is the default option

Eberinu

Az Árnybíró első mangájának movieját tudom ajánlani a fanoknak :D Lényegében az első kötet történeteit dolgozza föl másfél órában....De nagyon jóóóóó :D Chirstiannal mi ma néztük meg^^

Randal

Hi all!

Kéretik anime OVA-kat vagy MOVIE-kat írni, amiket érdemes megnézni.
kikötés:
Legalább RAW vagy softsubos verzió. Lehet régi is, vagy új, egyszerűen nem tudok olyat találni már ami érdekelne:(
Sajna ez a beszerezhetőségükön is múlik. Pl. az Odin az érdekelne, de nem találom sehol.
Szal egy listát kérnék:D

Raggie

#288
Quote from: balu0 on 2007-03-11, 20:28:46
nekem most valami pörgős akciódus jövőben játszódó anime kéne, kis szerelemmel, kis drámával, sok lőporral, szép rajzolással.. inkább komolyabb mint gyerekes..

A másik amit meg tudnék nézni az valami vígjáték anime, GTO, Goldenboy megvolt.. valami hasonló kéne..

Előre is köszi a segítséget..
Cowboy BeBop kötelező darab, bár ezt már valószínűleg láttad.
Ha nem akkor GitS sorozatok+filmek(dráma nagyon nincs benne de naggyon jók).
Texhnoize!! :jee: (kicsit elborultabb történet, sötétebb hangulat, de nagyon egységes és végig színvonalas anime)
Planetes(nyugisabb, nem lövöldözős de sci-fi sorozat több drámával)

A második csoportban nem vagyok tapasztalt, de a Trigun-t megnézheted(sci-fi/western/poénos sorozat).

Sajnos nem tudtam túl sok újat ajánlani, de mostanság már nem nézek olyan sok animét, meg nincs is ínyemre való... :]
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kelvor

#289
Quote from: Randal on 2007-03-21, 01:33:52
Hi all!

Kéretik anime OVA-kat vagy MOVIE-kat írni, amiket érdemes megnézni.
kikötés:
Legalább RAW vagy softsubos verzió. Lehet régi is, vagy új, egyszerűen nem tudok olyat találni már ami érdekelne:(
Sajna ez a beszerezhetőségükön is múlik. Pl. az Odin az érdekelne, de nem találom sehol.
Szal egy listát kérnék:D

Hírtelenjében Satashi Kon munkái ugrottak be:
Perfect Blue, Millennium Actress, Memories,  Tokyo Godfathers, Paranoia Agent.  Mindnek nagyon jó története van és a rendezés is kiváló. Némelyik nehezen emészthető, de attól még igazán élvezhetőek, csak ajánlani tudom.

OVA ügyben nem tudok tanácsot adni, mert nem igazán szeretem őket :smile: Eddig amit láttam és tetszett az a Hellsing OVA, de még nem fejezték be ha jól tudom.

Solid Snake

#290
Quote from: kelvor on 2007-03-21, 09:43:09
Hírtelenjében Satashi Kon munkái ugrottak be:
Perfect Blue, Millennium Actress, Memories,  Tokyo Godfathers, Paranoia Agent.  Mindnek nagyon jó története van és a rendezés is kiváló. Némelyik nehezen emészthető, de attól még igazán élvezhetőek, csak ajánlani tudom.

:tezsvir:

OVA tekintetében ajánlhatom a Read or Die-t (kis izgis akció), a Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan - Tsuiokuhen és Rurouni Kenshin: Seisouhen-t (szamurájos dráma), valamint az I"S Pure-t (romantikus oldal).  :jee:

Manitu

Quote from: Randal on 2007-03-21, 01:33:52
Hi all!

Kéretik anime OVA-kat vagy MOVIE-kat írni, amiket érdemes megnézni.
kikötés:
Legalább RAW vagy softsubos verzió. Lehet régi is, vagy új, egyszerűen nem tudok olyat találni már ami érdekelne:(
Sajna ez a beszerezhetőségükön is múlik. Pl. az Odin az érdekelne, de nem találom sehol.
Szal egy listát kérnék:D
Nem igazán határoztál meg műfajt vagy stílust, és nem tudom mit láttál már, úgyhogy csak kiegészíteném az előttem elhangzott pár hozzászólást egy rakás címmel, a teljesség igénye nélkül.
Raw vagy softsub? Bah, extra igények, ne haragudj, ennek most nem nézek utánna, nagy részéhez van.

Movie:
Beyond The Clouds (dráma)
Air movie (dráma)
Metropolis (látványos Tezuka manga-feldolgozás  :jee:)
Grave of the Fireflies (A Dráma)

OVA:
Pale Cocoon (elgondolkodtató kis CG szösszenet)
Hoshi no Koe (alapmű)
Hotori: Tada Saiwai o Koinegau (sci-fi, dráma, ilyesmi...)
Kakurenbo (nem valami extra történet, de a látvány mindenért kárpótol)
Nasu - The Summer of Andalusia (azon ritka sportanimék egyike, ami még nekem is tetszett)
Yokohama Shopping diary + Quiet Country Cafe (lazulós, relakszálós, gondolkodós, túl rövid :D)
Winter Garden (kedves kis love-story, nincs agyonbonyolítva, viszont irtó aranyos, és szépen meg van rajzolva)
Kyou no Go no Ni (röhögős ecchi)
Memories Off (mind a négy széria, sok-sok love-story)
GunSmith Cats (akció)
Le portrait de petite Cosette (dráma, horror?, irtó jó zenéje van)
3x3 Eyes (akció, alapmű)
Phantom the Animation (bérgyilkosos, lövöldözős, ez is túl rövid... és valószínűleg nincs softsub belőle, de hátha)
Burn Up! (+Warrior, meg a két sorozat, de az most kiesik a szórásból :D, akció, röhögős ecchi)
Ruin Explorers (kábé mint a Slayers)


Próféta

#292
Randal: ez így tényleg nehéz. Mondjuk abból kiindulhatok, hogy a Cowboy Bebop mozit feltehetőleg láttad :)

MOVIE:
Hayao Miyazaki.*; (mert az ő filmjeit mindenki szeretni szokta, mondjuk meglepne, ha nem ismernéd)
Satoshi Kon.*; (mert ő egy félisten)
Mamorou Oshii-tól GITS, Innocence, Jin-Roh :cool: (dráma. kemény.)
Wings of Honneamise (1987-es alapmű, scifi/kaland/komédia/dráma, kicsit a Planetes emlékeztet rá, nem csak azért, mert űrhajós)
Escaflowne moziváltozat (high fantasy, mecha)


Prof. William

A Ruin Expolers hatlamas! Nem világmegváltó anime de egy nagyon kellemes kis darab! :)

daywalkerdv

#294
hali mindenki, új vok itt eléggé, 1enlőre FMA-t meg Nongenesis evangeliont néztem, (meg vampire hunter D-t meg inuyashat meg ghost in the shellt régebben) és szeretném kérni,h ajánljatok nekem nagyon darkos hangulatú bonyolult történetű animet , lehet scifi vagy fantasy vagy akármi, FMA nagyon bejön, azt nézem éjjelnappal, csak legyen ilyen hosszú központi fordulatos történetszál benne:) Köszi szépen előrre is
ja és lehetőleg hosszú sorozat legyen:)

Gregory

Quote from: Raggie on 2007-03-21, 01:55:35
Texhnoize!! :jee: (kicsit elborultabb történet, sötétebb hangulat, de nagyon egységes és végig színvonalas anime)
Én Januárban belekezdtem, de az első rész elég elvont volt nekem, így nem folytattam. a folytatás is hasonló stílusban van, mint az első rész, vagy az változik majd?

chilip

Quote from: daywalkerdv on 2007-03-21, 20:21:36
hali mindenki, új vok itt eléggé, 1enlőre FMA-t meg Nongenesis evangeliont néztem, (meg vampire hunter D-t meg inuyashat meg ghost in the shellt régebben) és szeretném kérni,h ajánljatok nekem nagyon darkos hangulatú bonyolult történetű animet , lehet scifi vagy fantasy vagy akármi, FMA nagyon bejön, azt nézem éjjelnappal, csak legyen ilyen hosszú központi fordulatos történetszál benne:) Köszi szépen előrre is
ja és lehetőleg hosszú sorozat legyen:)

Gilgamesh, elég darkos és 26 rész (ami 110nek fog tűnni azért mert szar  :D ), félretéve a tréfát a Berserk sztem elég darkos, meg nekem nagyon bejött.

üdv a fórumon  :tezsvir:

kelvor

Quote from: chilip on 2007-03-21, 20:31:09
Quote from: daywalkerdv on 2007-03-21, 20:21:36
hali mindenki, új vok itt eléggé, 1enlőre FMA-t meg Nongenesis evangeliont néztem, (meg vampire hunter D-t meg inuyashat meg ghost in the shellt régebben) és szeretném kérni,h ajánljatok nekem nagyon darkos hangulatú bonyolult történetű animet , lehet scifi vagy fantasy vagy akármi, FMA nagyon bejön, azt nézem éjjelnappal, csak legyen ilyen hosszú központi fordulatos történetszál benne:) Köszi szépen előrre is
ja és lehetőleg hosszú sorozat legyen:)

Gilgamesh, elég darkos és 26 rész (ami 110nek fog tűnni azért mert szar  :D ), félretéve a tréfát a Berserk sztem elég darkos, meg nekem nagyon bejött.

üdv a fórumon  :tezsvir:

Ha a Berserk belefél, akkor a Gungrave is :jee: Ha hosszabb sorozatot szeretnél, ott a Monster, ami elég jó.

Raggie

Quote from: daywalkerdv on 2007-03-21, 20:21:36
hali mindenki, új vok itt eléggé
Tessék bemutatkozni! ;) :D (lásd Bemutatkozások topic)

Quote from: daywalkerdv on 2007-03-21, 20:21:36(...)ajánljatok nekem nagyon darkos hangulatú bonyolult történetű animet , lehet scifi vagy fantasy vagy akármi(...)
Akkor neked is nagyon ajánlanám a Texhnolyze nevezetű sorozatot. Csavaros bonyolult történetszálak vannak, elborult/sötét hangulat van és teljesen cyberpunk hangulat. :jee:

________________
Quote from: Gregory on 2007-03-21, 20:26:26
Én Januárban belekezdtem, de az első rész elég elvont volt nekem, így nem folytattam. a folytatás is hasonló stílusban van, mint az első rész, vagy az változik majd?
Annyit mondhatok, hogy a történetmesélés tényleg elég csapongó és kavarodó, de megéri továbbézni, mert a végére bösszeáll a kép és nagyon jó. Meg eleve annak is nagyon jó kis cyberpunkos hangulata van, hogy kis információmorzsákból lassan-lassan összerakod a teljes történetet és megtudod a dolgok hátterét.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

daywalkerdv

ok köszi bemutatkozás is megvolt:) Ezekbe meg belenézek hamarosan