Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Figyulim! Felszólít!

Örömmel láttam, hogy felkerült a Tokyotoshora az általam már korábban ajánlott 3 Hi no Tori OVA.
Ezen már van angol felirat is, így mindenki előtt nyitva áll az út, hogy megismerje ezeket a klasszikus animéket!
Failure is the default option

Gregory

/r/ing vmi Gantz-hoz hasonló akcióanimét. Ezeket láttam eddig.
Jelenleg a KGNE-t nézem, de úgy érzem, h kell mellé még valami hentelősebb is.
Előre is thx

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-03-28, 11:47:57
Figyulim! Felszólít!

Örömmel láttam, hogy felkerült a Tokyotoshora az általam már korábban ajánlott 3 Hi no Tori OVA.
Ezen már van angol felirat is, így mindenki előtt nyitva áll az út, hogy megismerje ezeket a klasszikus animéket!

Nagyon remek, máris szedjük. Nagyon köszi!  :appl: :tezsvir: :jee:

Norbi

Láttam rengeteg AMVt, amiben valóban azt láttam, hogy ezek fittebbek, mint én. Persze itt nem azokra a kiszőkülő fénylős lövöldözős valamikre gondolok, amit anno itthon is adtak, hanem akik valóban tréningelnek és küzdősportban jeleskednek. Szóval ilyeneket szeretnék most tanulmányozni. Sajnos címeket nem tudok, tud valaki nekem segíteni? :)
(A következő kazim akár egy 60 perces AMV is lehetne, a kommentárommal :D)

kelvor

Éljen Április 1 :lol: Már vártam valami ilyesmit :D

Solid Snake

Quote from: kelvor on 2007-04-01, 15:27:23
Éljen Április 1 :lol: Már vártam valami ilyesmit :D
Jujj, tényleg, ma van április 1.!  :lol:

motifator

Légyszilégyszi, ajánljatok nekem valami jó kis school-life vígjátékot!!
Amit már láttam: Azumanga, SR 1 és 2, Fumoffu, GTO
Mindegy, csak suliban játszódjon, és vicces legyen. Na meg persze jó :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Draconire

Quote from: motifator on 2007-04-12, 18:00:40
Légyszilégyszi, ajánljatok nekem valami jó kis school-life vígjátékot!!
Amit már láttam: Azumanga, SR 1 és 2, Fumoffu, GTO
Mindegy, csak suliban játszódjon, és vicces legyen. Na meg persze jó :)
Suzumiya Haruhi no Yuutsu

kelvor

Igen, igen, Suzumiya nagyon jó és nyáron jön a 2. szezon. Az mellé ajánlom a Happy Lesson-t és a Happy Lesson Advance-t szintén elég jó anime ebben a témában :smile:

motifator

#309
Haruhit láttuk, háromszor is, és imádjuk :)
Nem is tudom, hogy hogy maradhatott ki a listából. Azért köszi :)
Valami más esetleg?

Edit:
A második seasont én is nagyon várom.
Happy Lesson: úgy látom hárem(nem a kedvenc stílusom), majd meglátjuk.
Nincs valami olyan, ami ilyen Azumangás, School Rumble-ös, Fumoffus beteg humorral dolgozik? Valami olyasmi kéne igazán.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Manitu

Quote from: motifator on 2007-04-12, 18:00:40
Légyszilégyszi, ajánljatok nekem valami jó kis school-life vígjátékot!!
Amit már láttam: Azumanga, SR 1 és 2, Fumoffu, GTO
Mindegy, csak suliban játszódjon, és vicces legyen. Na meg persze jó :)
Kyou no Go no Ni
Ichigo Mashimaro, ha nem zavar egy kis loli kawaiiness
Lucky Star, de arra még kicsit várni kell, csak most kezdődött egy hete...

Edit után: Most már biztos, hogy te a Lucky Start keresed :D


motifator

Köszi, a Lucky Star-t már töltöm is. De egy gyors animenfo-s review-olvasgatás után az Ichigo Mashimaro is nagyon szimpinek tűnik.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Solid Snake

Quote from: Gmer on 2007-04-12, 18:05:57
Quote from: motifator on 2007-04-12, 18:00:40
Légyszilégyszi, ajánljatok nekem valami jó kis school-life vígjátékot!!
Amit már láttam: Azumanga, SR 1 és 2, Fumoffu, GTO
Mindegy, csak suliban játszódjon, és vicces legyen. Na meg persze jó :)
Suzumiya Haruhi no Yuutsu

Eretnek! A melankólia "yuuutsu", nem pedig "yuutsu"! Három u!  :ejnye: :morci:

Cobra

Bár nem láttam a sorozatot, de talán az Ouran High School is ide sorolható.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

fakanal

Sziasztok!

Tudnátok olyan anime-ket ajánlani ami hangulatban meg témában hasonló a Blue Gender-hez?
Nagyon tetszett! :whoah:

Baggio

valaki tudna nekem olyan anime-t ajánlani ami hasonló az amaenaide yo-hoz? tehát ahol az egyetlen fiú szereplőt végig fenyítik a lányok
kösz

chilip

Quote from: Baggio on 2007-04-13, 11:52:39
valaki tudna nekem olyan anime-t ajánlani ami hasonló az amaenaide yo-hoz? tehát ahol az egyetlen fiú szereplőt végig fenyítik a lányok
kösz

Inukami? :D

Solid Snake

#317
Szokta valaki nézni közületek a Nickelodeon-on a Mikey Simon (Kappa Mikey) című amerikai sorozatot?

Osztálytársam ajánlotta, az elmúlt napokban megnéztem pár részt.

Véleményem: szigorúan durva, agyhalált kiváltó ok lehet!  :muhahah: :muhahah:

A számtalan rekeszizom-szaggató poén mellett a rajzolásmód is megérdemel egy tapsot. A főszereplő amerikai stílusban van megrajzolva, míg az összes többi szereplő japán anime-mintára van megalkotva (pontosabban kifigurázva). A sorozat Mikey és barátai mindennapjaira épül, akik színészekként keresik kenyerüket a Lily-Mu neves stúdiójában. Ezek a mindennapok azonban temérdek marhasággal vannak megtömve. Számos népszerű sorozatot és animét is kifiguráznak rendesen.

17:30 és 21:30-kor szokták adni minden nap. Aki kedvet kapott hozzá, az nyugodtan lesse meg. Aki meg már nézi is:  :jee: :tezsvir:

[spoiler=a csapat][/spoiler]


Baggio

Quote from: chilip on 2007-04-13, 13:02:58
Inukami? :D

kösz a tippet, felvettem a wishlistre. elkezdtem addig a Maburaho-t, az se rossz, de azért Ikkou fenyitése nagyobb  :D

Solid Snake

Ghost Hunt 1-25 pack

Hozzám hasonlóan akinek még nem volt szerencséje ehhez a paranormális témájú horror-animéhez, az szintén kezdheti beizzítani a torr3nt-mechanism-t.  :lazza:

minuszmiki

Thx, torr3nt-mechanism beizzítva.  :lazza:

via_mala

Egy ilyen szavazást itt az Usteam-en is szívesen látnék:
AnimeReactor Community Awards - 2006
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Member

Támogatom az ötletet, csak nehogy összekapjunk. Utóbbi időben hajlamosak lettünk rá. :/

Zsiga

Quote from: Member on 2007-04-18, 22:19:43
Támogatom az ötletet, csak nehogy összekapjunk. Utóbbi időben hajlamosak lettünk rá. :/
Nyissunk neki topicot, ebből azért csak nem lesz flame, végülis ebben az évben nem volt EL. :)
Illetve esetleg lehetne nálunk is külön közönségdíj és a zsűri díja, csak meg kell szavazni hogy kik legyenek a zsűri tagjai. :) Személy szerint javasolnám kikuchiyo-t, Prófétát és Fazekat (,illetve Ramizt, csak ő mostanában nem nagyon néz animét).

Próféta

Van Anime 2006 topik.

Quote from: Zsiga on 2007-04-19, 00:10:28...Prófétát...


Nagyon megtisztelő, hogy gondoltál rám, de vannak fenntartásaim. Nem tudom, mi a reális elvárás egy zsűritaggal szemben, de a linken felsorolt animék több, mint felét nem ismerem, és ezek csak a díjazottak... Meg eleve csak most kezdtem bele pár darabba, amit már nézni akartam egy ideje (Death Note, Kemonuzume, NHK). Szóval szívesen szavazgatok én itt, de nem hinném, hogy zsűritagnak elég kompetens lennék.

De amúgy nem rossz ötlet.

via_mala

Quote from: Zsiga on 2007-04-19, 00:10:28
Quote from: Member on 2007-04-18, 22:19:43
Támogatom az ötletet, csak nehogy összekapjunk. Utóbbi időben hajlamosak lettünk rá. :/
Nyissunk neki topicot, ebből azért csak nem lesz flame, végülis ebben az évben nem volt EL. :)
Illetve esetleg lehetne nálunk is külön közönségdíj és a zsűri díja, csak meg kell szavazni hogy kik legyenek a zsűri tagjai. :) Személy szerint javasolnám kikuchiyo-t, Prófétát és Fazekat (,illetve Ramizt, csak ő mostanában nem nagyon néz animét).
Nosza nyissál neki!
Sajnos a "Post new poll" funkcióval csak egy kérdést lehet feltenni, márpedig teljesen jogos külön kategóriákban összehasonlítani az animéket, a történeteket, az OP/ED-et, a rajzolást, a karaktereket stb.
Lehet, hogy inkább a főoldalon kellene elhelyezni egy ilyen szavazólapot, de akkor is hasznos lenne egy ilyen topik, amiben a jelölteket fel lehetne sorolni.
Főbb kategóriák, mint az Anime-Reactor.net-en:
Legjobb anime
Legjobb történet
Legjobb karakterfejlődés
Legjobb animáció / vizuális effekt
Legjobb soundtrack
Legjobb opening / ending
Legjobb akció / harcművészeti anime
Legjobb kaland / fantasy anime
Legjobb dráma anime
Legjobb romantikus / szerelmi történet anime
Legjobb komédia anime
Legjobb fanservice / ecchi anime
Legjobb sci-fi / mecha anime
Legjobb thriller / misztikus / horror anime
Legjobb rövid anime
Legjobb férfi / fiú karakter
Legjobb nő / lány karakter
Legjobb gonosz karakter
Legjobb újonnan indult anime
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Darkstar

Quote from: via_mala on 2007-04-19, 23:25:20
Lehet, hogy inkább a főoldalon kellene elhelyezni egy ilyen szavazólapot, de akkor is hasznos lenne egy ilyen topik, amiben a jelölteket fel lehetne sorolni.
Sztem meg zsozsonak az ilyenek nélkül is van elég gondja. :) Bárki nyugodtan összedobhat egy form-ot, legfeljebb ha nem tudjuk hol hostolni, felmehet az ih-s tárhelyemre (vagy bárhová, ha van vkinek jobb ötlete)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Nem is kell ehhez form, mindenki egy leírja szépen egy postba hogy melyik kategóriában mire szavaz, nem hiszem hogy ez olyan bizalmas információ lenne amire titkos szavazást kéne csinálni. :)

Próféta

Quote from: Zsiga on 2007-04-20, 15:04:13
Nem is kell ehhez form, mindenki egy leírja szépen egy postba hogy melyik kategóriában mire szavaz, nem hiszem hogy ez olyan bizalmas információ lenne amire titkos szavazást kéne csinálni. :)
OK, Te fogod összeszámlálni.  :_piszka:

Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-04-20, 23:48:08
Quote from: Zsiga on 2007-04-20, 15:04:13
Nem is kell ehhez form, mindenki egy leírja szépen egy postba hogy melyik kategóriában mire szavaz, nem hiszem hogy ez olyan bizalmas információ lenne amire titkos szavazást kéne csinálni. :)
OK, Te fogod összeszámlálni.  :_piszka:
OK. :)