Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

chilip

Quote from: popec on 2007-07-06, 00:47:07
naruto, bleach, yuyu hakusho:P

amugy meg a History's Strongest Disciple Kenichit pont 2 perccel azelott keztem el letolteni hogy elolvastam volna a hozzaszolasod:D

én még nem nőttem ki belőlük  :lazza: :haha: kenichi jó nagyon csak az első rész lett kicsit langyi... ;)

popec

Quote from: chilip on 2007-07-06, 07:46:53
Quote from: popec on 2007-07-06, 00:47:07
naruto, bleach, yuyu hakusho:P

amugy meg a History's Strongest Disciple Kenichit pont 2 perccel azelott keztem el letolteni hogy elolvastam volna a hozzaszolasod:D

én még nem nőttem ki belőlük  :lazza: :haha: kenichi jó nagyon csak az első rész lett kicsit langyi... ;)

johat enis megnezem az osszes uj bleach reszt ami kijon illetve a yuyu hakushobol is vegigneztem az osszeset viszont a naruto shipuuden mar tenyleg eleg gaz ahogy vontatjak az egesz tortenetet nincs meg a sima naruto elso 100 reszenek a hangulata

chilip

Quote from: popec on 2007-07-06, 17:44:30
Quote from: chilip on 2007-07-06, 07:46:53
Quote from: popec on 2007-07-06, 00:47:07
naruto, bleach, yuyu hakusho:P

amugy meg a History's Strongest Disciple Kenichit pont 2 perccel azelott keztem el letolteni hogy elolvastam volna a hozzaszolasod:D

én még nem nőttem ki belőlük  :lazza: :haha: kenichi jó nagyon csak az első rész lett kicsit langyi... ;)

johat enis megnezem az osszes uj bleach reszt ami kijon illetve a yuyu hakushobol is vegigneztem az osszeset viszont a naruto shipuuden mar tenyleg eleg gaz ahogy vontatjak az egesz tortenetet nincs meg a sima naruto elso 100 reszenek a hangulata

olvasd a mangáját, én is azt teszem...

hehe

hellóka. lehet, hogy nem a megfelelő topikba írom, but please help me. kezdő anime-néző vagyok, láttam eddig az akirát, ninja scrollt (filmet és sorozatot is), és a samurai champloot. kéne nekem vmi ajánlás, hogy nálam szakavatottabb emberkék miket javasolnának megnézni nekem. én ien szamurájos/kardozós/harcolós/véres/de történetileg se nulla, illetve jövőben jáccódó robotos/mechás (asszem így hívják) futurisztikus, sci-fi-szerűségeket gondoltam. az elvont, és túl elborult vagy naon depressziós dolgok nem érdekelnek. naon megköszönném, ha vki fel tudna itt sorolni pár címet nekem az említett kategóriákból. peace. :whoah:

Member

CARDCAPTOR SAKURA!!!

Szóval én a Kenshint ajánlanám, ha jobban fel vagy készülve, a két OVA-t, ha nem, akkor a sorozatot (az sokkal light-abb).

motifator

Ha a Samurai Champloo tetszett, akkor tégy egy próbát a Cowboy Beboppal. Ugyanazok a készítők, annak ellenére, hogy teljesen más, stílusban nagyon hasonlít a 2 sorozat.
A CB ugyan sci-fi/akció, de mechák nem nagyon vannak benne. Ha mechát szeretnél, akkor lehet nézni Gundam-eket, mondjuk SEED-et, de azokról nem nyilatkoznék, mert még egy Gundam részt se láttam. Ha mechánál tartunk, és nem zavar egy kis kitérő a school-life vígjátékok világában akkor ajánlani tudom a Full Metal Panic sorozatokat, szerintem jó kezdő anime(én is azzal kezdtem :)), bár lehet, hogy a második sorozat poénjait majd még szokni kell.
Ha szamurájost szeretnél, akkor ott van az első Rurouni Kenshin OVA(neve ezerféle van, a lényeg, hogy a 4 részes), ami jó kis véres/romantikus/nagyon szép klasszikus rajzolásos valami.
Ha nem érdekel a elvontság/depizés, akkor gondolom ilyen címek nem izgatnak, mint Neon Genesis Evangelion vagy RahXephon(ha már mechánál tartunk), és gondolom a Ghost In The Shell sem(cyberpunk sci-fi, bár a második része már nekem nagyon beteg volt, lehet, hogy a látványvilágért érdemes 1-1 estét rászánni).
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Ivan_Ho

Én az ayakashit ajánlanám, nekem nagyon tetszett, vagy még talán az otogizoushit, bár ez utóbbinak csak az első fele hmm..
"szamurájos/kardozós/harcolós/véres", de a második fele is nézhető.

Selmo

Nem elvont mecha? Full Metal Panic!, Soukyuu no Fafner, Kidou Senkan Nadesico és Bakuretsu Tenshi. Esetleg Gasaraki és Escaflowne.

A tökéletesség unalmas.

hehe

áááá, naon kösz a tippeket. ja, most jut eszembe, hogy a cowboy bebopot is láttam (movie, and sorozat), és naon tetszett. és a ghost in the shell 1-2-t is. a 2. rész már naon elborult virtual reality meg mind cucc volt, de a grafikája kibaszjó. aki esetleg még tud vmit, ne gofja vissza magát. :smile: :merci:

Bishop

Mecha:Most futó Guran Lagan,vagy Sosei no Aquarion(kicsit komolyabb de nagyon élvezetes és jó grafika még a CG is türhető)
Samurai-os:ebből már nehezebb jót mondani és még nem hangzott el elöttem. Talán Samurai 7,Samurai deeper Kyo

Mecha is meg Samurai-os is az talán még a Sakura Taisen, meg a Gun x Sword(nem éppen samurai-osak de vannak rá utaló elemek)

Solid Snake

Rurouni Kenshin OVA-kat én is erősen javaslom, nálam benne van a top5-ben.  :jee:

Kardozós/jövőben játszódó/akció témánál még ajánlhatom neked a Vampire Hunter D - Bloodlust-ot.

Liquid Snake

Hy! Megint nagy bajban vagyok... Olyan anime-t keresnék amelyiken szét tudom röhögni az agyam de nem találok egyet sem.. Seto No Hanayome meg Fumoffu meg Jungle Wa Itsumo... féle kéne. Azumanga Daioh egy nagy sz.r volt.. Pls ajánljatok az említettekhez méltó őrült, vicces anime-t !!!  :redface:

Zsiga

Quote from: Liquid Snake on 2007-08-25, 01:46:11
Hy! Megint nagy bajban vagyok... Olyan anime-t keresnék amelyiken szét tudom röhögni az agyam de nem találok egyet sem.. Seto No Hanayome meg Fumoffu meg Jungle Wa Itsumo... féle kéne. Azumanga Daioh egy nagy sz.r volt.. Pls ajánljatok az említettekhez méltó őrült, vicces anime-t !!!  :redface:
Kidou Senkan Nadesico
Ezen én szakadtam a röhögéstől, bár nem biztos hogy másnál is ezt a hatást váltja ki, de egy próbát talán megér. Alapvetően mecha-paródia, egy magamfajta mecha-rajongó tudja csak igazán értékelni.


Liquid Snake

Quote from: Zsiga on 2007-08-25, 01:50:55
Quote from: Liquid Snake on 2007-08-25, 01:46:11
Hy! Megint nagy bajban vagyok... Olyan anime-t keresnék amelyiken szét tudom röhögni az agyam de nem találok egyet sem.. Seto No Hanayome meg Fumoffu meg Jungle Wa Itsumo... féle kéne. Azumanga Daioh egy nagy sz.r volt.. Pls ajánljatok az említettekhez méltó őrült, vicces anime-t !!!  :redface:
Kidou Senkan Nadesico
Ezen én szakadtam a röhögéstől, bár nem biztos hogy másnál is ezt a hatást váltja ki, de egy próbát talán megér. Alapvetően mecha-paródia, egy magamfajta mecha-rajongó tudja csak igazán értékelni.



THX. Megnézem hátha tetszik, úgyis csak 26 részes. De ha nem lesz jó akkor...:D  :angyali:


Liquid Snake

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-25, 01:57:27
Excel Saga, Dragon half volt már?

Dragon Half volt, az Excel Saga-t nem ismerem...

biomage

Hali

kb fél éve olvastam valamit a Kiddy Grade cimü animéröl, hogy lesz folytatása, tudnátok infot adni hogy hol jár a dolog? a youtubeon rákerestem, epizodok nem találtam csak OP meg valami Full pilot DVD
hm

Kuroi Tenshi

Sztem még nincs ősz - és ha jól emlékszem, őszre igérték.

biomage

#468
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-25, 03:23:26
Sztem még nincs ősz - és ha jól emlékszem, őszre igérték.
Ez most nekem ment? ha igen akkor több informáciot irhatnál a kiadásról
hm

Soldier

Quote from: biomage on 2007-08-25, 03:38:33
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-25, 03:23:26
Sztem még nincs ősz - és ha jól emlékszem, őszre igérték.
Ez most nekem mert? ha igen akkor több infot irhatnál rólla

ezt a hszt nem commentalom ,, o.O

K_T  több azonali informaciot nem is ertem hogy hogy képzeled hogy csak ennyit irsz be  :eek: :rotfl: (de lehet csak nekem jött le ez az attitude)


Cobra

Quote from: Liquid Snake on 2007-08-25, 01:46:11
Hy! Megint nagy bajban vagyok... Olyan anime-t keresnék amelyiken szét tudom röhögni az agyam de nem találok egyet sem.. Seto No Hanayome meg Fumoffu meg Jungle Wa Itsumo... féle kéne. Azumanga Daioh egy nagy sz.r volt.. Pls ajánljatok az említettekhez méltó őrült, vicces anime-t !!!  :redface:
He Is My Master, Battle Programmer Shirase. Ezek 12 részesek.
Hide and fear, Cobra Commander is here !


Én

Röhögős animéhez még az Irresponsible Captain Tylor, bár ehhez bírni kell a fárasztó poénokat is (FTW :D )
School Rumble még, ha nem láttad

motifator

Ajánljatok már valamit a mostani szezonból! Heti 4 rész anime egyszerűen nem elég, főleg úgy, hogy az a.f.k. meg a the-triad már áll egy ideje.
Szempontok: Ne a Sayonara Zetsubou Sensei legyen, mert azt már nézem. Lehetőleg ne legyen túl komoly, azokat jobb szeretem egybe nézni, és ne legyen pedo(Moetan, Kodomo no Jikan nem érdekelnek).
Előre is köszi!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Bishop

Hát ha még nem nézed a Seto no hanayome-t akkor azt javaslom hogy mindenképpen nézd meg,kihagyhatatlan! Vagy még Gurren lagan,Darker than black,Shigurui, Baccano.

motifator

Gurren Lagann-t elkezdtem annakidején, de direkt nem nézem, mert majd egyben akarom. A Shigurui szimpatikusnak tűni, a Baccano-n még gondolkozom.
A többi nem a mostani szezonból van, ami azért nem jó, mert most nincs időm 15-20 részt bepótolni.
Ezért is nem kezdek régi sorozatba, nem tudom, hogy mi lenne a munkáimmal, ha most ezerrel animéznék.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

ultimecia

Ha érdekel a scifi a Heroic aget ajánlanám.
Nekem tetszik a Code E, a Romeo X Juliet (A hímnem tagjainak ezek lehet nem fognak bejöni :smile: )

Persze jó lenne tudni hogy miket nézel jelenleg.

Member

Én a Dennou Coil-t ajánlanám, habár nem nézem, és asszem te ezt csak egyben lennél hajlandó megnézni. :)

Bishop

A heroic Age-ből is kijött már 20+ szerintem. Azt is már rég tervezem csak torrenttel mire lejön,inkább elsőnek befejezem azt a pár anime-t amit elkezdtem de nem fejeztem be.