Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

motifator

Lucky Star, Hayate no Gotoku, Bokurano, Sayonara Zetsubou Sensei. Ezeket nézem most(vagyis nézném, ha subolnák őket rendesen).
Mint írtam olyasminek örülnék a legjobban, ami még friss, max 5-6 rész jött ki eddig. Egyszerűen nem tehetem meg, hogy egy fél napig animézzek, amíg bepótolok 15-20 részt, de az a heti néhányszor 25 perc nagyon kell. Persze megtehetném, hogy minden nap egyesével beosztok egy hosszabb sorozatot, csak ahhoz ugye önfegyelem kéne, amiből nekem nincs túl sok ha munkakerülésről van szó, ha meg animékről, akkor meg főleg nem.
Ez a Code E micsoda? Talán 9 résszel még belefér(azért aki még tud valami friss cuccot ajánlani, írjon bátran!)
Quote from: Member on 2007-09-03, 17:12:52
Én a Dennou Coil-t ajánlanám, habár nem nézem, és asszem te ezt csak egyben lennél hajlandó megnézni. :)
Ami csak kicsit is ZOMGDEEP gyanús, azt ezután csak egyben vagyok hajlandó nézni :D (ezalól utolsó kivétel a Bokurano)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

Most jut eszembe, majd lesz Dokuro-chan 2, nézd majd azt. :p

Zsiga


Member


Zsiga

Quote from: Member on 2007-09-03, 17:24:06
Quote from: motifator on 2007-09-03, 16:34:30
(Moetan, Kodomo no Jikan nem érdekelnek).
Azt már az előző oldalon írta, az nem számít. :D
School Days esetleg? 9 rész jött ki eddig, van még asszem 3, az őszi szezon kezdetéig talán kitart.

Cobra

Zero no Tsukaima második szezonból is még csak 8 rész van subosan. És csak egy még épp, hogy loli van benne :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Soldier

Quote from: Cobra on 2007-09-03, 20:40:48
Zero no Tsukaima második szezonból is még csak 8 rész van subosan. És csak egy még épp, hogy loli van benne :)

már 9  :hopp:

Cobra

Your Mom-ot csak akkor számolom, ha nincs jobb :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Quote from: motifator on 2007-09-03, 16:34:30
Ajánljatok már valamit a mostani szezonból! Heti 4 rész anime egyszerűen nem elég, főleg úgy, hogy az a.f.k. meg a the-triad már áll egy ideje.
Szempontok: Ne a Sayonara Zetsubou Sensei legyen, mert azt már nézem. Lehetőleg ne legyen túl komoly, azokat jobb szeretem egybe nézni, és ne legyen pedo(Moetan, Kodomo no Jikan nem érdekelnek).
Előre is köszi!
Elég rosszkor jut eszedbe, a nyári szezonnak mindjárt vége, már minden a 10. rész környékén jár, meg különben sem volt nagy durranás ez a szezon.
Ajánlhatom esetleg a Mononoket, érdekes stílusa van, de nekem nagyon bejön. Mondjuk subbal ez sem kényeztet el, csak 5 részhez van eddig.
Vagy várj egy hónapot, és jön az őszi dömping. Addig meg nézz filmeket vagy rövidebb ova-kat.


Member

Vagy egyszerű: Tanuld meg visszafogni magad és beosztani. :)

Én

Van akinek ez a nehezebb (pl nekem :P )
Mononoke tényleg jó.

Baggio

tudnátok ajánlani valami komolyabb cuccot, ami elől nem lehet felállni? :D olyasmi mint a GITS vagy a Death Note (nem felététlenül múfajra, inkább szinvonalra). (Texhnolyze kizárva)

Solid Snake

Quote from: Baggio on 2007-09-08, 18:20:52
tudnátok ajánlani valami komolyabb cuccot, ami elől nem lehet felállni? :D olyasmi mint a GITS vagy a Death Note (nem felététlenül múfajra, inkább szinvonalra). (Texhnolyze kizárva)

Welcome to the NHK! - hétköznapi világ, lélektani dráma tragikomikus formában
Haibane Renmei - fantáziavilág, filozófia
Bokura ga Ita - romantikus történet döbbenetet okozó karakterjellemekkel
RahXephon - még nem láttam én sem, de állítólag az NGE-hez hasonló

Selmo

#493
+ Wolf's rain

Bokura ga Ita - romantikus történet döbbenetet okozó karakterjellemekkel + ronda grafika, idegesítő zene, csajos nem-is-tudom-miért-nem-azt-mondom-amit-szeretnék nézőpont
RahXephon - még nem láttam én sem, de állítólag az NGE-hez hasonló
Kb. annyiban hasonlít, hogy vannak benne robotos harcok, meg világvége. A Fafner sokkal jobban hasonlít rá.


A tökéletesség unalmas.

Draconire

Quote from: Baggio on 2007-09-08, 18:20:52
tudnátok ajánlani valami komolyabb cuccot, ami elől nem lehet felállni? :D olyasmi mint a GITS vagy a Death Note (nem felététlenül múfajra, inkább szinvonalra).
Mushishi
Planetes
Kino no Tabi
+
Quote from: Solid Snake on 2007-09-08, 18:38:44
Welcome to the NHK! - hétköznapi világ, lélektani dráma tragikomikus formában
Haibane Renmei - fantáziavilág, filozófia
RahXephon - még nem láttam én sem, de állítólag az NGE-hez hasonló
ezek.
A RahXephon-t én láttam, és jobb az NGE-nél.^^

Solid Snake

Quote from: Selmo on 2007-09-08, 18:41:29
+ Wolf's rain

Jó, hogy eszembe juttattad. Már január óta tervezem megnézni, de eddig a bőség zavarában küszködtem. Most már azt is elkezdem.  :tezsvir:

Quote from: Gmer on 2007-09-08, 18:42:46
A RahXephon-t én láttam, és jobb az NGE-nél.^^

NO WAI  :smile: :hehe:

Én

Film is jó? Mert akkor Akira, ha még nem látad. (Mondjuk, ez nem a "nem lehet felállni előle" kategória, mert film :D )

Gregory

Én a Berserk elől sem tudtam felkelni, együltömben megnéztem az összeset.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Solid Snake


Member

Nekem "nézni akarom tovább" érzésem az Elfen Lied, a Haibane Renmei, a Strawberry Panic, az NGE és a Chrno Crusade alatt volt anno, nemtom melyiket láttad már (és melyik való neked :D).

Én

Quote from: Solid Snake on 2007-09-08, 18:50:39
Quote from: Selmo on 2007-09-08, 18:49:51
Pedig de.

Most már kíváncsivá tettetek.
Én a 4. részig bírtam, túl sokat röhögtem rajta. De egyszer majd megnézem, hátha tényleg letaszítja a nagyöreget. :)

kikuchiyo

#502
Quote from: Selmo on 2007-09-08, 18:49:51
Quote from: Solid Snake on 2007-09-08, 18:43:25
Quote from: Gmer on 2007-09-08, 18:42:46
A RahXephon-t én láttam, és jobb az NGE-nél.^^

NO WAI  :smile: :hehe:
Pedig de.

Nagyon nem ;)

[spoiler]A RahXEphonnál félresikerültebb anime kevés van...

Szerk: itt a kb. 1 éves un-ajánlóm hozzá, Selmo kedvéért iurl taggal[/spoiler]
Failure is the default option

Selmo

Majd megnézi és véleményezi. ;)

A tökéletesség unalmas.

Én

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-08, 19:02:18
[spoiler]A RahXEphonnál félresikerültebb anime kevés van...

Szerk: itt a kb. 1 éves un-ajánlóm hozzá, Selmo kedvéért iurl taggal[/spoiler]
Ez megnyugtatott: Ha az első 3-4 rész nem tetszett, akkor nem érdemes végignéznem (úgysincs rá időm)

Próféta

Quote from: Baggio on 2007-09-08, 18:20:52tudnátok ajánlani valami komolyabb cuccot, ami elől nem lehet felállni? :D olyasmi mint a GITS vagy a Death Note (nem felététlenül múfajra, inkább szinvonalra).
Ami a Death Note-hoz hasonlóan komoly hangvételű, izgalmas (bár visszafogottabb tempójú), élvezetes krimi, az a Monster. Tudom ajánlani.

Quote from: Én on 2007-09-08, 18:44:06
Film is jó? Mert akkor Akira, ha még nem látad. (Mondjuk, ez nem a "nem lehet felállni előle" kategória, mert film :D )
Akira, Jin-Roh, Wings of Honneamise, Miyazakitól mindenféle (Mononoke Hime, Nausicaa, Laputa...), Satoshi Kon filmjei (Perfect Blue, Paprika, Tokyo Godfathers, Millenium Actress), stb, stb.

Sorozatok ügyében: Kino no Tabi, Planetes, stb, stb, amit írtak, elég jók.

Quote from: Én on 2007-09-08, 19:22:32
Quote from: kikuchiyo on 2007-09-08, 19:02:18
[spoiler]A RahXEphonnál félresikerültebb anime kevés van...

Szerk: itt a kb. 1 éves un-ajánlóm hozzá, Selmo kedvéért iurl taggal[/spoiler]
Ez megnyugtatott: Ha az első 3-4 rész nem tetszett, akkor nem érdemes végignéznem (úgysincs rá időm)
kikuchiyo az un-ajánló végében azért megemlített két olyan részt, ami még szerinte is jobban sikerült. Akkor is, ha előbb félbehagytad, és fast forwardolni kell hozzájuk, szerintem megéri.

ON: nekem azért tetszett a RahXephon, de tényleg nem érhet az NGE nyomába. Pedig annak se vagyok nyáladzó fanboya.

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2007-09-08, 19:58:51
Quote from: Baggio on 2007-09-08, 18:20:52tudnátok ajánlani valami komolyabb cuccot, ami elől nem lehet felállni? :D olyasmi mint a GITS vagy a Death Note (nem felététlenül múfajra, inkább szinvonalra).
Ami a Death Note-hoz hasonlóan komoly hangvételű, izgalmas (bár visszafogottabb tempójú), élvezetes krimi, az a Monster. Tudom ajánlani.

Egyetértek. Bár még nem tudtam befejezni a Monstert, mégis bátran állíthatom: feszült és izgalmas thriller.  :jee:

Rage

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-08, 19:02:18
Nagyon nem ;)
Az "un-ajánlóval" kapcsolatban akartam írni valami frappánsat, de inkább maradjunk annyiban, hogy (nagyon) nem értek egyet vele. :D
痛みを感じる方向に、出口がある!

Solid Snake

Quote from: Rage on 2007-09-08, 21:09:43
Quote from: kikuchiyo on 2007-09-08, 19:02:18
Nagyon nem ;)
Az "un-ajánlóval" kapcsolatban akartam írni valami frappánsat, de inkább maradjunk annyiban, hogy (nagyon) nem értek egyet vele. :D

Én meg már teljesen bizonytalan lettem.  :D

Fazék

én is a szifon mellett tenném le a voksomat, mert ugyan ebben is voltak zavaró dolgok, illetve elég koppintásszagú az egész, de jobban bejött, mint az OMG DEEP önsajnáló depisorozat, még ha (jóval?) komolyabb is a mögöttes tartalma annak :)