Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

ultimecia

Quote from: Solid Snake on 2007-09-08, 22:42:06
Én meg már teljesen bizonytalan lettem.  :D

NÉZD! Én is láttam végig, nagyon jó. Noha nem annyira összetett mint az NGE, és jóval egyszerűbb megérteni, és lightosabb is. Persze ez nem jelenti azt, hogy nincsen benne dráma, sőt... (no spoiler)
Az un-ajánlót őszintén szólva nem értem, hogy mi volt összefüggéstelen. :confused: Amiket én ott olvasgattam, mindre tudom a választ, ami szerintem elég világosan lejött a sorozatból.
Az "Én" nevezetű meg NGE-t is angolúl nézte  :ejj: így ízlése erőssen vitatható, ne higyj neki :D
Amúgy ha nagyon nincs időd/letöltési szélességed van egy kis filmecske, ami noha nem hozza vissza a sorozat szépségeit (Időhiány miatt szereplők nincsenek bemutatva, stb) de nagyjából látod hogy mire számíthatsz :smile:
(Bár nekem a film összecsapottnak tűnt, és csak 1-2 kiegészítőinformáció és az utolsó pár sec miatt éredemes megnézni)
Lényeg távolról sem olyan rosz, mint ahogyan az unfanok leírták, bőven megérdemel egy próbát. :jee:

Fazék

Quote from: ultimecia on 2007-09-08, 23:18:38Amúgy ha nagyon nincs időd/letöltési szélességed van egy kis filmecske, ami noha nem hozza vissza a sorozat szépségeit (Időhiány miatt szereplők nincsenek bemutatva, stb) de nagyjából látod hogy mire számíthatsz :smile:
(Bár nekem a film összecsapottnak tűnt, és csak 1-2 kiegészítőinformáció és az utolsó pár sec miatt éredemes megnézni)
a film egy értelmetlen hulladék. azt nincs értelme megnézni. RahXephon-ból vagy a sorozatot, vagy semmit. de speciel lehet hogy nekem is csak azért tetszett a RahXephon annyira, mert volt a főszereplő csaj, akit imádtam (talán Haru-nak hívták?), és lehet hogy jó passzban kapott el a sorozat. :) nem mertem még újranézni :)

motifator

A RahXephon nekem is tetszett annakidején, csak ajánlani tudom, viszont magában nem sok értelme van a filmet. Vagy nézd meg a sorozat után, ha érdekel, vagy hagyd ki, de kezdeni semmiképp se azzal kezdd.
De ha akarsz valami igazán nyomasztót, akkor nézd meg az Ima, Sokoni Iru Boku-t. Most tartok a felénél, de már lassan elvette minden életkedvem.
Semmi Shinji féle emózás, semmiféle ZOMG DRAMA, de az egész annyira nyomasztó, hogy gyomorideget kapok tőle. Remélem minél hamarabb oldódni fog kicsit a feszültség, mert ha ez így megy tovább még 6 részig(vagy félek, hogy még durvább lesz), akkor nem lesz egyszerű éjszakám.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cobra

RahXephon Movei arra jó, hogy ha már rég láttad a sorozatot, de nincs időd/kedved újra végignézni, akkor a film jó emlékezetfrissítésnek (még ha pár dolog meg is lett változtatva, hogy ne legyen annyira hiányos). 26*22 percet lehetetlenség ~90 percbe besűríteni, főleg hogy elég kevés a filler a sorozatban. Nekem tetszett, már csak azért is jobb az NGE-nél, mert nem bőg állandóan a főhős :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

#514
Quote from: motifator on 2007-09-08, 23:43:29De ha akarsz valami igazán nyomasztót, akkor nézd meg az Ima, Sokoni Iru Boku-t. Most tartok a felénél, de már lassan elvette minden életkedvem.
Semmi Shinji féle emózás, semmiféle ZOMG DRAMA, de az egész annyira nyomasztó, hogy gyomorideget kapok tőle.
:cool: Végre nem csak én dicsérem! (Now and Then, Here and There az "olvashatóbb" neve, amúgy)

motifator

Nem olvashatóbb az, csak angol. Mi meg szeressük a japánt errefelé, hadd írjuk úgy ;)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Solid Snake

Quote from: ultimecia on 2007-09-08, 23:18:38
Lényeg távolról sem olyan rosz, mint ahogyan az unfanok leírták, bőven megérdemel egy próbát. :jee:

Rendben, majd akkor nekikezdek.  :smile:

Quote from: Fazék on 2007-09-08, 23:35:29
a film egy értelmetlen hulladék. azt nincs értelme megnézni. RahXephon-ból vagy a sorozatot, vagy semmit.

Úgysem szimpatizáltam a recap-filmekkel.

Quote from: motifator on 2007-09-08, 23:43:29
De ha akarsz valami igazán nyomasztót, akkor nézd meg az Ima, Sokoni Iru Boku-t. Most tartok a felénél, de már lassan elvette minden életkedvem.
Semmi Shinji féle emózás, semmiféle ZOMG DRAMA, de az egész annyira nyomasztó, hogy gyomorideget kapok tőle. Remélem minél hamarabb oldódni fog kicsit a feszültség, mert ha ez így megy tovább még 6 részig(vagy félek, hogy még durvább lesz), akkor nem lesz egyszerű éjszakám.

Uhh, utánaolvastam. 13 rész, poszt-apokaliptikus világ, ulitmate war-feeling.  :__devil: Ha már megközelíti (vagy meghaladja) az egyik kedvenc mangám, az Eden hangulatát, akkor nem kell aggódnom.

Quote from: Cobra on 2007-09-08, 23:46:06
Nekem tetszett, már csak azért is jobb az NGE-nél, mert nem bőg állandóan a főhős :)

Emo-Shinji nekem sem tetszett. Az NGE inkább maga az univerzum, a lélektani elemzések, a 25.-26. rész és az End of Evangelion atomig hatoló hatása (uhh, ezt jól megmondtam..  :lame:) miatt az abszolút 1. helyezett nálam.

Baggio

kösz a tippeket mindeninek, egy kis utánnaolvasás után a Monster és a Haibane Renmei győztek első körben. Remélem jók lesznek.

SaiyaGin

#518
Csak ritkán nézek friss animét, mivel nem szeretek heti 1 részt nézni valamiből, ezért a tavaszi-nyári sorozatokból se kezdtem bele sokba, hanem inkább felírtam azokat, amik érdekesnek tűntek, későbbi megnézésre. Gondolom most már véleményt tudtok mondani arról, hogy jók-e az alábbi animék (ha még nem is fejeződtek be):
Gurren Lagann Tengen Toppa
Lucky Star
Sayonara Zetsubou Sensei
Seirei no Moribito (azt tudom, hogy legalább az 1. résznek ZOMG grafikája volt)

chilip

Lucky Star-t nem komálom  :ejj:
többit nyugodt szívvel beajánlom  :D
ha érdekel stílusilag a középkor  :ejnye:
bejöhet nálad még a Claymore  :jee: (mingyá vége, 1 rész... nem volt rá rím  :confused:)

Én

Gurren Lagann jó, csak túl kell esni a holtponton.
Lucky Start meg akkor nézz, ha az agyad tespedt állapotban van, és ki akarod használni. :D (Jó egyébként :D)

Solid Snake

Quote from: SaiyaGin on 2007-09-22, 20:30:29
Seirei no Moribito (azt tudom, hogy legalább az 1. résznek ZOMG grafikája volt)

A többi résznek is ZOMG grafikája és hangulata van.  :jee:

Member

Lucky Start felejtsd el mindenféleképpen (vagy derítsd ki, hogy mit kell szedni hozzá :)), a Sayonara Zetsubou Sensei viszont nagyon a várólistámon van.

Darkstar

A LS baromi jó, a többit nem tudom.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Rage

A Lucky Star-on kívül az összes felsorolt sorozatot tudom ajánlani, különösen a Gurrent. ;)
Azért LS-ből is nézz meg mondjuk 5 részt - ennyit még én is kibírtam, viszont neked lehet, hogy bejön a CUCC.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Solid Snake

Quote from: Member on 2007-09-22, 21:32:20
Lucky Start felejtsd el mindenféleképpen.
Quote from: Darkstar on 2007-09-22, 21:51:48
A LS baromi jó, a többit nem tudom.

:lol:

DS: Seirei no Moribito-t kezdd el.  :ejnye:

Lucky Start én 12. részig néztem, utána valahogyan már nem szedtem a többi részeket. Majd ha az a.f.k. végig elkészül vele, akkor megfontolom, hogy újfent leszedjem.

kelvor

Quote from: Solid Snake on 2007-09-22, 22:12:04
DS: Seirei no Moribito-t kezdd el.  :ejnye:

:tezsvir:

Én most a Tengen-nek szedtem le az első 13 részét. Halálra dícsérték a topicjában. :D

Solid Snake

Quote from: kelvor on 2007-09-22, 22:22:52
Én most a Tengen-nek szedtem le az első 13 részét. Halálra dícsérték a topicjában. :D

Annak is majd csak akkor vágok neki, ha végig kiadják és lesz is hozzá fansub.

Én

Quote from: Solid Snake on 2007-09-22, 22:12:04
Lucky Start én 12. részig néztem, utána valahogyan már nem szedtem a többi részeket. Majd ha az a.f.k. végig elkészül vele, akkor megfontolom, hogy újfent leszedjem.
Én is így voltam, aztán megnéztem 16-ig, aztán megint leálltam. De most jó, mert egyszerre nézhetem meg az utolsó 8 részt (már csak az utolsó 4-et). :D

Soldier

#529
Quote from: Én on 2007-09-22, 22:28:23
Quote from: Solid Snake on 2007-09-22, 22:12:04
Lucky Start én 12. részig néztem, utána valahogyan már nem szedtem a többi részeket. Majd ha az a.f.k. végig elkészül vele, akkor megfontolom, hogy újfent leszedjem.
Én is így voltam, aztán megnéztem 16-ig, aztán megint leálltam. De most jó, mert egyszerre nézhetem meg az utolsó 8 részt (már csak az utolsó 4-et). :D

minden végignezett anime utan megnezek 1-2 részt , ^^


Manitu

Quote from: Solid Snake on 2007-09-22, 22:12:04
Quote from: Member on 2007-09-22, 21:32:20
Lucky Start felejtsd el mindenféleképpen.
Quote from: Darkstar on 2007-09-22, 21:51:48
A LS baromi jó, a többit nem tudom.

:lol:

DS: Seirei no Moribito-t kezdd el.  :ejnye:
Láttál te abban egyetlen lolit is? Akkor meg mért ajánlgatod neki?  :angyali:


kelvor

Volt egy rész, amikor Balsa kicsi volt. :D

Solid Snake

Quote from: kelvor on 2007-09-22, 22:55:00
Volt egy rész, amikor Balsa kicsi volt. :D

Így igaz.  :D

SaiyaGin


Draconire

Könnyed éjszakai olvasás okán keresek mangákat!
Olyasmit szeretnék ami lehetőleg nem 1000+ kötetes, és lehetőleg be legyen már fejezve, de ez utóbbi nem elsődleges szempont.
Műfajok amik érdekelnének: Action, Psychological, School Life, Shounen, Supernatural, Horror, Ecchi, etc..
Szóval valami olyasmi kellene amiben van akció, és lehetőleg ne próbálja megváltani a világot mindenféle magasztos filozófálgatással. Előnyt élveznek a baltás lolik. :)
Ja és még egy fontos szempont: legyen viszonylag szép a rajzolása.^^

(pár példa, hogy milyeneket várok: Highschool of the Dead, Omamori Himari, Oni-Gokko, Mirai Nikki)

chilip

Rave Master (asszem ~180 chapteres) - bazz, elolvastam majdnem végig és az uccsó tizenegynéhány részt azóta se olvastam el, volt már egy hónapja...  :eek:

Bishop


Manitu

Quote from: Gmer on 2007-10-04, 18:56:59Előnyt élveznek a baltás lolik. :)
Akkor Higurashi :) Az animével ellentétben a mangák elég szép artworkkel dicsekedhetnek. Vagy olvass Negimát :)


Draconire

Thx az ajánlásokat!

Quote from: Manitu on 2007-10-04, 22:21:53
Quote from: Gmer on 2007-10-04, 18:56:59Előnyt élveznek a baltás lolik. :)
Akkor Higurashi :) Az animével ellentétben a mangák elég szép artworkkel dicsekedhetnek. Vagy olvass Negimát :)
A Higurashi-t majd csak az anime végén kezdem el ovasni, hogy az után se legyen hiányom belőlem. :D
A Negima mangája milyen? Csak mert néztem egy ideig az animét, de beleuntam abba, hogy gyakorlatilag egy slice of life ecchi lett belőle, és elvétve volt csak valami gyenge akció. Az alapfelállás viszont tetszett, szóval ha a manga jobb akkor belekezdek.  :smile:

chilip

a Negima vége elég durva lett... egy darabig mindenki very happy aztán...