Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

Cobra

Wolf's Rain csak 26 részes. Naruto nem fog tetszeni, ha nem szereted az elnyújtott animéket. Ráadásul a grafikája is elég gyenge és még "tucat" is :)
Lehet a grafikája nem fog tetszeni, de én általában a Scryed-ot ajánlom sci-fi-re, továbbá kedvenceim között van a Black Lagoon (szerintem ez fog tetszeni), Mai Hime (ne ítélj az első pár rész alapján), illetve a vége eléggé csöpögős, de grafikailag még mindig az egyik legjobb és az első 3 része nagyon jó a Macross Zero-nak (ez egy 5 részes OVA).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Soul

Quote from: Neneoipa on 2008-03-27, 20:02:09
na jó szeretem a romantikus cuccokat is

Akkor hagy ajáljam az általam legjobban kedvelt 2db romantikus izét  :smile::
REC
Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora


Tipp:
Narutot kerüld el.
A Black Lagoon meg sztem is nagyon jó(főleg a 2.széria).

Próféta

Szervusz!

Üdv közöttünk, esetleg meglátogathatod a Bemutatkozás topikot is.

Ha nem szereted a hosszú sorozatokat, akkor esetleg kedveled az egészestés filmeket? Ha igen, akkor bűn lenne kihagyni a Studio Ghibli klasszikusait (Laputa, Nausicaa, Mononoke Hime, Chihiro, stb.). A scifisebb fajtából meg az Akira mellett a Ghost In The Shell film számít alapműveltségnek (ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy a legjobb, de nem lenne sok értelme az én kedvenceimet itt felsorolni).

Én

Quote from: Neneoipa on 2008-03-27, 20:02:09
álmaim animéjéban (bocs ha rosszul ragozom) lehetnének mondjuk földönkívüliek,
esetleg robotok, vagy vmi érthető sci-fi féle, a lényeg, hogy legyen meglepő, szürreális,
elgondolkodtató utána ezerszer is megtudjam nézni. 
Hali
Szerintem a Tengen Toppa Gurren-Lagann tetszeni fog ezek alapján, bár lehet elfogult vagyok a sorozattal kapcsolatban. :D Mindenesetre tegyél vele egy próbát, azt javaslom. Többhöz most lusta vagyok gondolkodni.

Lt. Simoan Blarke

Alap :D : Elfen Lied. 13 (+1) részes, szóval nem hosszú, van benne vér meg egyéb akció, van benne érzelgősség romantika stb, de nem a Love Hina / School Rumble style bohóckodásból. (Itt meg én vagyok elfogult.)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

necrologist

Higurashi no Naku Koro Ni (+Kai) rejtélyes enyhénszólva 24 + 26 ep de nehogy azt hidd hogy ez olyan hosszú ebből :P
Amaenaide Yo!!! ha ecchit szeretnél ( :eek:BOOBS!!!  :eek:)
Texhnolyze ha kicsit dark cyberpunk beütésűt
Black Lagoon is tényleg nagyon jó
(+Madlax és Noir személyes favok közül, nem túl szépek de jó a történet és a stílus mindkettőben)
és persze Neon Genesis Evangelion, amin elöbb utóbb mindenki átesik, de lehet, hogy nem ezzel kellene kezdeni

Neneoipa

Huh mennyi válasz üzi  :he: köszi mindenkinek, utánanézek ezeknek, már néhányat elkezdtem letölteni
hmm na akkor animenézésre fel:)
mégegyszer köszi mkinek ^^

Dreamcleaver

#697
Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-27, 21:12:48
Alap :D : Elfen Lied. 13 (+1) részes, szóval nem hosszú, van benne vér meg egyéb akció, van benne érzelgősség romantika stb, de nem a Love Hina / School Rumble style bohóckodásból. (Itt meg én vagyok elfogult.)

De hülye benne a szereplők haja és amúgy is az egyik legretardáltabb anime sorozat evar.  :D

Amúgy meg ajánlom a Basilisk-ot. Jó scifinek meg a Planetes és a két Ghost in the Shell Stand Alone Complex sorozatot.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Én

#698
The trolls.
Don't feed them. :D

Jah: a Gurren-Lagannban is vannak hülye hajak, megjegyzem, de ott még azon is röhögni fogsz. Legalábbis én így tettem. :Kiraly:

Ramiz

Trolls. Don't feed them.
Kivétel az Offtopic. Szóval menjetek oda, mert itt van, akit zavar. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

necrologist

Ghost in the Shell-t szeretném megnézni elejétől a végéig, az egyes filmekből és sorozatokból melyik teamek verzióját tudnátok ajánlani?
(japán szöveg, angol sub, és minnél nagyobb felbontás lenne érdekes)
(azért kérdem mert az első két filmet láttam már egyszer de az iszonyatos minőség miatt nagyon szenvedtem vele anno)

Solid Snake

GITS film megvehető DVD-n. Az Odeon adta ki, tömve van extrákkal és érdekességekkel, véleményem szerint az eddigi legjobb anime DVD kiadás (bárcsak a digipack-os limitált kiadásról ne csúsztam volna le anno...  ::))

[spoiler]Mellesleg eftépén 720p-ben van fent az alap GITS; az Innocence, valamint a SAC-ok is élvezhető minőségben találhatóak meg.[/spoiler]

Zsiga

Quote from: necrologist on 2008-03-28, 16:18:45
Ghost in the Shell-t szeretném megnézni elejétől a végéig, az egyes filmekből és sorozatokból melyik teamek verzióját tudnátok ajánlani?
(japán szöveg, angol sub, és minnél nagyobb felbontás lenne érdekes)
(azért kérdem mert az első két filmet láttam már egyszer de az iszonyatos minőség miatt nagyon szenvedtem vele anno)
KAA, THORA. Két filmből és SAC2-ből van HD, SAC1-ből meg a KAA-féle DVD-rip teljesen nézhető minőségű.

Dreamcleaver

Én is a THORA-t szoktam szedni HD-ből. Jó minőségű cucc.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

necrologist

 :merci:
(btw ilyet sem láttam még, első film THORA változatában 13 nyelven van alapból sub...)

Zsiga

Quote from: necrologist on 2008-03-28, 21:11:37
:merci:
(btw ilyet sem láttam még, első film THORA változatában 13 nyelven van alapból sub...)
Pont annyi sub van benne amennyi a gyári Blu-Ray lemezen volt. :) Az ESiR-ripekben mostanában mindig benne van az összes sub a forrásanyagról.

Soul

Én a KAA-ba vagyok "belezúgva".

Norboy

Hi, én egy olyan animét keresek ami beleillik a szupererő kategóriába + kaland vagy akció, de azért nem csak a non-stop zúzásról szól. Lényeg, hogy legyen benne egy kis fejlődés, mint pl a Bleach-ben vagy a  Claymore-ban. Ezenkívül, ilyen típusú animék közül láttam még a Naruto-t, Fullmetal-t, Dragon Ball-okat. Szóval valami hasonlót keresnék. Előre is kösz.

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Solid Snake


Én

Quote from: Norboy on 2008-04-05, 13:41:10
Hi, én egy olyan animét keresek ami beleillik a szupererő kategóriába + kaland vagy akció, de azért nem csak a non-stop zúzásról szól. Lényeg, hogy legyen benne egy kis fejlődés, mint pl a Bleach-ben vagy a  Claymore-ban. Ezenkívül, ilyen típusú animék közül láttam még a Naruto-t, Fullmetal-t, Dragon Ball-okat. Szóval valami hasonlót keresnék. Előre is kösz.
Yu Yu Hakusho? Én nagyon bírtam, függetlenül attól, hogy Dragon Ball klón (valamennyire, de szerintem jobb nála). :Kiraly:
Fejlődés igen jelentős mértékű benne, vannak kalandozós részek is, viszont nem mai darab, nem szépségdíjas. Visznt ha DB-t szeretted, nem lesz akadály.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Cobra

Scryed, bár sokat nem fejlődnek benne, de: My Hime, My Otome (ez utóbbit csak erős fenntartással, mert eléggé agysejtromboló :) )
Hide and fear, Cobra Commander is here !

motifator

Quote from: Cobra on 2008-04-05, 18:00:17
My Hime
:tezsvir: :whoah: :borul:
Mondjuk nem igazán a Bleach, Naruto, FMA vagy DB stílus...
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cobra

Nem baj, lásson minőséget is :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Én

De nem azt kért... :D

Kvikveg

Quote from: Norboy on 2008-04-05, 13:41:10
Hi, én egy olyan animét keresek ami beleillik a szupererő kategóriába + kaland vagy akció, de azért nem csak a non-stop zúzásról szól. Lényeg, hogy legyen benne egy kis fejlődés, mint pl a Bleach-ben vagy a  Claymore-ban. Ezenkívül, ilyen típusú animék közül láttam még a Naruto-t, Fullmetal-t, Dragon Ball-okat. Szóval valami hasonlót keresnék. Előre is kösz.
Hellsing?
[spoiler] :lul:[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Petke00

Hello. Én a Bleach animét nézem jelenleg.152. résznél járok.Láttam már a Death Note-ot,Samurai Champloo-t és az Afro SAmurai-t is. Mind tetszett De a Bleach a legjobb. Most szeretnék belekezdeni valami másik Animébe is. Olyat szeretnék ahol a karaktereknek szembe lógó haja van és a kardjuk akkora mint ők maguk. Ha tudtok vmit ami olyan élményt nyujtana mint a Bleach vagy az Afro Samurai légyszi írjátok meg nekem.Köszike előre is.

Gregory


motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Ramiz

Cowboy Bebop + Akira + Furi Kuri + Samurai Champloo =
[spoiler]Kemonozume[/spoiler]

Ez elé érdemes volt leülni! :cool: Nagyon remélem, hogy ennek is sorra kiadják a zenéit (mármint mindent, ami megszólalt benne... idáig egy soványka albumom van + a főcím).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!