Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

Member

Enyém
Nézz be 8.5 köré, habár nem biztos, hogy az én szavazataim lesznek neked mérvadóak, a 4,5 CB-vel és a 9,5-ös Inukami Movie-val. :D

popec

koszke mazsolazok azokbol amit adtatok

Manitu

Quote from: Próféta on 2008-05-28, 21:31:30
anidb szavazatlistám (majd biztos postolnak mások is)
Paprika csak 9? Most meglepődtem :)

Enyém. Bár nem nagyon leszel vele kisegítve, az első oldal majdnem végig 10-es :p

Persze egyszerűbb lenne, ha felsorolnád azokat a szerinted jobbnál-jobbakat, és talán tudunk hozzá hasonlókat ajánlani, mert így eléggé vaktában lövöldözünk.


Soldier

My, evby'll h8 me ?  :hopp:

Én

Quote from: Soldier on 2008-05-28, 21:57:22
My, evby'll h8 me ?  :hopp:
Ez most egy ügyes listroll, vagy elcseszted a linket? :P

popec

Quote from: Manitu on 2008-05-28, 21:49:36
Quote from: Próféta on 2008-05-28, 21:31:30
anidb szavazatlistám (majd biztos postolnak mások is)
Paprika csak 9? Most meglepődtem :)

Enyém. Bár nem nagyon leszel vele kisegítve, az első oldal majdnem végig 10-es :p

Persze egyszerűbb lenne, ha felsorolnád azokat a szerinted jobbnál-jobbakat, és talán tudunk hozzá hasonlókat ajánlani, mert így eléggé vaktában lövöldözünk.

Hmm hát pl. Tengen Toppa, FLCL, Shigurui, School Rumble, Beck, Fate stay night, Rurouni Kenshin, Seirei Moribito, Elfen Lied, Death note, Code geass, stb. most így a teljesség igénye nélkul.
Leginkább a szamurájos animeket csipem, de szerintem ezekbol lejon, hogy a komediakat is szeretem, meg amibe van 1 kis szuperero:P

Soldier

#756
Quote from: Én on 2008-05-28, 21:59:34
Quote from: Soldier on 2008-05-28, 21:57:22
My, evby'll h8 me ?  :hopp:
Ez most egy ügyes listroll, vagy elcseszted a linket? :P

moste egyenlöre összevisszakattingatok mint egy ... nem tum mivan lehet elnyomtam de a sign-em is begajdult  :bruhuhu: [spoiler]"Darker Than Black" helyett betette fsn-t o.O[/spoiler]

Member

Kenshinből az OVAkat nagyon fogod szeretni sztem, a második nekem mint az egyik legszebb bús-romantic darab maradt meg.

Katona, nem raktál bele &uid=-t.

popec

Quote from: Member on 2008-05-28, 22:02:44
Kenshinből az OVAkat nagyon fogod szeretni sztem, a második nekem mint az egyik legszebb bús-romantic darab maradt meg.

Katona, nem raktál bele &uid=-t.

Kenshint kivegeztem teljesen:D

Próféta

Quote from: Manitu on 2008-05-28, 21:49:36
Quote from: Próféta on 2008-05-28, 21:31:30
anidb szavazatlistám (majd biztos postolnak mások is)
Paprika csak 9? Most meglepődtem :)
Nálam a 9/10 nem azt jelenti, hogy az anime 90%-a tetszett, 10% rossz volt; szóval semmi csúnyát nem mondtam a Paprikáról :) Én egész egyszerűen még a régi anidb-s szavazási iránymutatáshoz tartom magam; itt a 6 jelenti azt, hogy "hmmm, végül is nem rossz".

popec: akkor mégse valószínű, hogy az én listámhoz érdemes igazodnod :)

popec

Quote from: Próféta on 2008-05-28, 22:16:58
Quote from: Manitu on 2008-05-28, 21:49:36
Quote from: Próféta on 2008-05-28, 21:31:30
anidb szavazatlistám (majd biztos postolnak mások is)
Paprika csak 9? Most meglepődtem :)
Nálam a 9/10 nem azt jelenti, hogy az anime 90%-a tetszett, 10% rossz volt; szóval semmi csúnyát nem mondtam a Paprikáról :) Én egész egyszerűen még a régi anidb-s szavazási iránymutatáshoz tartom magam; itt a 6 jelenti azt, hogy "hmmm, végül is nem rossz".

popec: akkor mégse valószínű, hogy az én listámhoz érdemes igazodnod :)

az X nalad csak 7es?:P

Manitu

Quote from: Próféta on 2008-05-28, 22:16:58
Quote from: Manitu on 2008-05-28, 21:49:36
Quote from: Próféta on 2008-05-28, 21:31:30
anidb szavazatlistám (majd biztos postolnak mások is)
Paprika csak 9? Most meglepődtem :)
Nálam a 9/10 nem azt jelenti, hogy az anime 90%-a tetszett, 10% rossz volt; szóval semmi csúnyát nem mondtam a Paprikáról :) Én egész egyszerűen még a régi anidb-s szavazási iránymutatáshoz tartom magam; itt a 6 jelenti azt, hogy "hmmm, végül is nem rossz".
Nem is azért mondtam. Csak olyan lelkesen szoktad emlegetni, hogy arra számítottam, az lesz a lista tetején.


Próféta

Quote from: Manitu on 2008-05-28, 23:11:47Csak olyan lelkesen szoktad emlegetni, hogy arra számítottam, az lesz a lista tetején.
Kérem szépen tisztelettel, én ki tudom magyarázni!

Lelkesen emlegettem? Hogy itthon, filmfesztivál keretében sikerült moziban megnézni egy jó filmet, az érthető, hogy lelkesedésre adott okot.
Aztán volt a tavalyi Best of USTEAM szavazás, az az egy éven belüliek közül volt; nem csoda, hogy ezt támogattam.
Végül volt az érdekes kalandom a DVD-nyereménnyel, akkor inkább anyáztam, bár nem a filmet.

dozer

Nem tudom, hogy jó helyen járok kérdésemmel, de nem tudnátok ajánlani valami elgondolkodtatóbb animét ajánlani? Megköszönném :) És ne feltétlenül sorozatot, hanem inkább nagyfilmet, ha persze van ilyen, ha nincs megteszi a sorozat is :) Kösz még1x
Nem mintha félnék meghalni. Csak nem akarok ott lenni, amikor bekövetkezik. -Woody Allen

via_mala

Quote from: dozer on 2008-07-02, 00:05:24
Nem tudom, hogy jó helyen járok kérdésemmel, de nem tudnátok ajánlani valami elgondolkodtatóbb animét ajánlani? Megköszönném :) És ne feltétlenül sorozatot, hanem inkább nagyfilmet, ha persze van ilyen, ha nincs megteszi a sorozat is :) Kösz még1x
Kino no Tabi
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Member


Kvikveg

Quote from: dozer on 2008-07-02, 00:05:24
Nem tudom, hogy jó helyen járok kérdésemmel, de nem tudnátok ajánlani valami elgondolkodtatóbb animét ajánlani? Megköszönném :) És ne feltétlenül sorozatot, hanem inkább nagyfilmet, ha persze van ilyen, ha nincs megteszi a sorozat is :) Kösz még1x
Akira - sotet
Toki wo kakeru shoujo - The Girl Who Leapt Through Time - vilagos
Mushishi sorozat - felrazva, nem keverve
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Solid Snake

#767
Quote from: dozer on 2008-07-02, 00:05:24
Nem tudom, hogy jó helyen járok kérdésemmel, de nem tudnátok ajánlani valami elgondolkodtatóbb animét ajánlani? Megköszönném :) És ne feltétlenül sorozatot, hanem inkább nagyfilmet, ha persze van ilyen, ha nincs megteszi a sorozat is :) Kösz még1x

Jin Roh -- majdhogynem GitS stáb hozta össze, alternatív II. vh utáni Japán, akció és filozófia érdekes keveréke, bár néhol pesszimista + nem happy end
Haibane Renmei -- ún. Haibane "angyalok" hétköznapi élete nagyon érdekes tálalásban
End of Evangelion -- mai napi abszolút 1. helyen áll nálam, hihetetlenül büntetős, apokaliptikus anime - hátránya pl. az Akirával szemben, hogy erősen javallott a Neon Genesis Evangelion megtekintése előtte
Serial Experiments Lain -- még nem láttam végig, de eléggé manipulatív filozófiája van, pesszimizmussal
Dennou Coil -- szintén befejezetlen még nálam, azonban már csak a világképért is hatalmas pacsi jár

Persze e téren a Ghost in the Shell univerzum, Satoshi Kon (Perfect Blue, Millenium Actress, Paprika, Tokyo Godfathers, Paranoia Agent) és Shinichiro Watanabe (Cowboy Bebop, Samurai Champloo) alkotásai is erősen javasoltak.

Quote from: via_mala on 2008-07-02, 00:23:52
Kino no Tabi

Én is most nézem, valóban tanulságos anime, Haibane Renmeihez hasonló hangulatú.

frozenstein


minuszmiki

Quote from: frozenstein on 2008-07-03, 20:52:28
Boogiepop Phantom.
Jó régóta meg akarom már nézni, de a hülye címe miatt sosem tudtam még rávenni magam.

Fazék

Quote from: minuszmiki on 2008-07-03, 20:55:43
Quote from: frozenstein on 2008-07-03, 20:52:28
Boogiepop Phantom.
Jó régóta meg akarom már nézni, de a hülye címe miatt sosem tudtam még rávenni magam.
háááát izé. nem biztos hogy ajánlanám. annyira kesze-kusza az egész, hogy nem bírtam követni. össze-vissza ugrálnak szereplők között/időben/térben, hogy nálam sikerült elérniük egy "kicsit jobb, mint közepes" végeredményt. amúgy tényleg jó, meg frankó zene, meg hangulat, de mégse az igazi. legalábbis szerintem. nekem végülis tetszett még így is, de csak mérsékelten.

Eberinu

Hali, nem tudom került e már említésre itt a Mnemosyne. Nem vagyok az ilyesfajta animékhez szokva, de a sztori megfogott. Nők-férfiak, sex-drog-rockandroll, vééééééér, némi sadomazoval meghintve. Egy rész 45 perc. Angyalok és Halhatatlanok és néha vegyítve a kettő. Érdemes belenézni. Da end.

Cobra

Olvasd el kiku postjait a Mit láttál... topicban :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Soul

#773
Quote from: Eberinu on 2008-07-03, 23:20:56
sadomazo

Hmmm [spoiler]nem tudom mien sadomazora gondolsz, így hírtelen  az első rész ugrik be amikor Rin kitépkedi a piercingeket a testéből, vagy talán amikor Apos kínozza azt a csajszit és szúrkálja bele a pengéket, talán erre  :smile:.[/spoiler]

Quote from: Eberinu on 2008-07-03, 23:20:56
Mnemosyne, nők , (yuri), sex, vééééééér, (vodka)

Igen aki nem veti meg az ilyesmiket annak érdemes nézni.2008 egyik legértékesebb darabja szerintem, bár kíváncsi leszek mi fog történni a 6. részben, mert az 5. rész a végén elég érdekes dologgal zárult(ami lehet elvágja az egészet, de remélem jó lesz a befejező rész).Aki eddig nem látta még az 5.et sztem már várja meg az utolsót és akkor talán nem fog, miéért miéért így lett megvágva  :smile:.Még két nap a tv adásig, utánna kb 1 hónap és láthatjuk.

upd.:az OST-ért meg szinte már remegek.Remélem lesz.

pet

mostanában kevés animet nézek, csak a szokásos sorozatokat, és nekem ugye mindig nehéz a választás abban amit nézni szeretnék, elég válogatós vagyok, de tudna nekem valaki ajánlani olyan akció animet amiben a harcok elég látványosak, vagy olyan vígjátékot mint gto vagy golden boy, esetleg valami horror... csak azt szeretném megkérdezni, hogy nektek melyek jöttek be ezekböl a fajtákból.

Member

Lövöldözősből Black Lagoon.

chilip

Seirei no Moribito, bár annyi harc nincs benne, de ami van az  :jee:

pet

kössz a tanácsokat, mindkettö érdekesnek tünik és bevettem a terveim közé öket.. jelenleg neon genesis evangelionra kaptam rá de szeirntem gyorsan kivégzem. szóval , kössz xD

NLZ

#778
Vígjátéknak Full Metal Panic? Fumoffu, alapmű, még ha kell is egy kis ismeret az eredeti sorozatból. Lényeg, hogy Sousuke főhősünk gyerekkora óta katona, nem képes beilleszkedni az emberi társadalomba, mégis arra hivatott, hogy Chidori-t védelmezze, ezért "beépül az iskolába". A poénok nagy része ebből ered, hogy mennyire furán reagál a normális élet egyes helyzeteire. Megnézheted az eredeti FMP-t és a 2nd Raidot is, de rinyapinás drámaakció mindkettő.

Ha a harc látványa érdekel, akkor az Eureka Seven-t ajánlanám, most láttam, de ebben is sok tenyérbemászó rinyálás van.

A Trigun se egy rossz választás, van benne akció és humor is, dráma nélkül, szal ha GTO tetszett, akkor ez is fog remélem. Rég láttam már, szal nyilatkozni nem tudok róla sokat.

Ha az idióta, groteszk humor tetszik, akkor az Excel Saga kötelező darab, bár óvatosan, mert minden irónia nélkül az utolsó előtti epizódja az egyetlen olyan anime, amin képes voltam meghatódni és átélni a főhős érzéseit. De tényleg, pl Grave of the Fireflies-t kiröhögtem, de ez hatással volt rám.

Ha tényleg tetszik a idióta humor, akkor még Jungle Wa Itsumo Hale Nochi Guu is remek szórakoztatást fog nyújtani. Az anime egy apa nélküli kisgyerek hétköznapjairól szól, vagyis szólna, mert ezeket a hétköznapokat felforgatja egy rejtéjes kislány, akit főhősünk édesanyja fogad be a családjukba. A vége picit komolyabb, a folytatás (Deluxe) pedig már nem tudja elérni az eredeti sorozat színvonalát, túlságosan összecsapott számomra, de az eredeti sorozatot bátran ajánlom.

Még egy animét ajánlanék, a Furi Kuri-t, amely egy könnyed, rövid vígjáték, de ugyan az a stúdió készítette, mint az Evangeliont, szal remélem nem fogsz benne csalódni.

-
Tényleg, ha már itt vagyok, tudnátok ajánlani valami könnyed vagy idióta vígjátékot? Jópárat láttam már (aláírásomban ott a lista), nem igazán találok újakat. Most kezdem el nézni a Maid Guy-t, pet eszembe juttatta a Golden Boy-t, van még a
Sayonara Zetsubou Sensei, de más ötletem hirtelen nincs, hogy mit nézhetnék.
Az se baj, ha nem vígjáték, akkor viszont legyen valami könnyed, mint pl a Suzumya Haruhi vagy a Kyou no Go no Ni (Today in Class 5-2). Kezd elegem lenni, hogy szinte minden animében rinyálás van, meg idegesítő agonizálás.
Jah, és a cikis humort nem bírom, szal ezért néztem végig a School Rumble-t se.
[reserved]

motifator

Quote from: NLZ on 2008-07-27, 02:40:50
Ha a harc látványa érdekel, akkor az Eureka Seven-t ajánlanám, most láttam, de ebben is sok tenyérbemászó rinyálás van.
Burn the heretic!  :Eztneked: :__devil: :ejj:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.