Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

pet

Quote from: NLZ on 2008-07-27, 02:40:50
Vígjátéknak Full Metal Panic? Fumoffu, alapmű, még ha kell is egy kis ismeret az eredeti sorozatból. Lényeg, hogy Sousuke főhősünk gyerekkora óta katona, nem képes beilleszkedni az emberi társadalomba, mégis arra hivatott, hogy Chidori-t védelmezze, ezért "beépül az iskolába". A poénok nagy része ebből ered, hogy mennyire furán reagál a normális élet egyes helyzeteire. Megnézheted az eredeti FMP-t és a 2nd Raidot is, de rinyapinás drámaakció mindkettő.

Ha a harc látványa érdekel, akkor az Eureka Seven-t ajánlanám, most láttam, de ebben is sok tenyérbemászó rinyálás van.

A Trigun se egy rossz választás, van benne akció és humor is, dráma nélkül, szal ha GTO tetszett, akkor ez is fog remélem. Rég láttam már, szal nyilatkozni nem tudok róla sokat.

Ha az idióta, groteszk humor tetszik, akkor az Excel Saga kötelező darab, bár óvatosan, mert minden irónia nélkül az utolsó előtti epizódja az egyetlen olyan anime, amin képes voltam meghatódni és átélni a főhős érzéseit. De tényleg, pl Grave of the Fireflies-t kiröhögtem, de ez hatással volt rám.

Ha tényleg tetszik a idióta humor, akkor még Jungle Wa Itsumo Hale Nochi Guu is remek szórakoztatást fog nyújtani. Az anime egy apa nélküli kisgyerek hétköznapjairól szól, vagyis szólna, mert ezeket a hétköznapokat felforgatja egy rejtéjes kislány, akit főhősünk édesanyja fogad be a családjukba. A vége picit komolyabb, a folytatás (Deluxe) pedig már nem tudja elérni az eredeti sorozat színvonalát, túlságosan összecsapott számomra, de az eredeti sorozatot bátran ajánlom.

Még egy animét ajánlanék, a Furi Kuri-t, amely egy könnyed, rövid vígjáték, de ugyan az a stúdió készítette, mint az Evangeliont, szal remélem nem fogsz benne csalódni.

-
Tényleg, ha már itt vagyok, tudnátok ajánlani valami könnyed vagy idióta vígjátékot? Jópárat láttam már (aláírásomban ott a lista), nem igazán találok újakat. Most kezdem el nézni a Maid Guy-t, pet eszembe juttatta a Golden Boy-t, van még a
Sayonara Zetsubou Sensei, de más ötletem hirtelen nincs, hogy mit nézhetnék.
Az se baj, ha nem vígjáték, akkor viszont legyen valami könnyed, mint pl a Suzumya Haruhi vagy a Kyou no Go no Ni (Today in Class 5-2). Kezd elegem lenni, hogy szinte minden animében rinyálás van, meg idegesítő agonizálás.
Jah, és a cikis humort nem bírom, szal ezért néztem végig a School Rumble-t se.

váó, milyen lényegre törő ismertetők :D ha mind ilyen lenne könnyebb lenne a választás :) és kössz neked is az ajánlatokat :D fmpt viszont láttam párszor,

NLZ

Találtam egy remek vígjátékot a Seto no Hanayome személyében. :D Egy kissrácról szól, aki lemegy szüleivel a nagymamájához nyaralni. A tengerben lubickor, mire elkezd fuldokolni, de egy sellőcsajszi megmenti. De a sellőknél az a szabály, hogy nem tudódhat ki a kilétük, ezért főhősünknek három választása van: vagy meghal, vagy meghal a sellőcsaj, vagy elveszi feleségül. :D De a sellőpapa yakuza vezér és félti az ő pici lányát, ezért ő az első megoldást szeretné. :D Szal ebből mindenki el tudja képzelni, hogy milyen is lesz az anime végig. Aztán persze jön az iskolai élet, a gyerekkori barátnő, a többit meg még nem láttam. USTEAMen sajna csak a 20. részig van (16. résznél liszenszelték), szal csak valami Your-Mom sub van, azt is le kell torrentelni. ShinsenSub is csinálta, míg lehetett, de a gg verzió is egész korrekt sztem.
[reserved]

Nihilus

Quote from: NLZ on 2008-07-27, 02:40:50
A Trigun se egy rossz választás, van benne akció és humor is, dráma nélkül, szal ha GTO tetszett, akkor ez is fog remélem. Rég láttam már, szal nyilatkozni nem tudok róla sokat.
Trigun dráma NÉLKÜL?! :wtf: Vazz,ugyanazt a sorozatot néztük mi? :D Nézd újra a 23. és a 24. részeket.

NLZ

Lehet újrakéne, vagy 2 éve néztem. :D  Úgy néz ki csak a jó emlékek maradtak meg, bár most így olvasgatva kezd derengeni valami. Mindegy, köszi a pontosítást. :)
[reserved]

Member

Quote from: Nihilus on 2008-07-31, 01:04:55
Trigun dráma NÉLKÜL?! :wtf: Vazz,ugyanazt a sorozatot néztük mi? :D Nézd újra a 23. és a 24. részeket.
Te mást néztél, mint én és NLZ, át lettél verve. :)

Nihilus

Akkor azt a furcsa animét,amiben azok a 10-nek kinéző 18 éves lányok táncolgatnak az openingben,és az egyik csaj otaku a másik meg closet-FMP-fan Trigunnak hívják?!OMG,I'VE BEEN SZKRÚÚÚÚÚVVVVD. :zomg: :rotfl:

Én

Quote from: Member on 2008-07-31, 20:29:51
Quote from: Nihilus on 2008-07-31, 01:04:55
Trigun dráma NÉLKÜL?! :wtf: Vazz,ugyanazt a sorozatot néztük mi? :D Nézd újra a 23. és a 24. részeket.
Te mást néztél, mint én és NLZ, át lettél verve. :)

NLZ

Quote from: Nihilus on 2008-07-31, 21:00:57
Akkor azt a furcsa animét,amiben azok a 10-nek kinéző 18 éves lányok táncolgatnak az openingben,és az egyik csaj otaku a másik meg closet-FMP-fan Trigunnak hívják?!OMG,I'VE BEEN SZKRÚÚÚÚÚVVVVD. :zomg: :rotfl:
Milyen az a closet-FMP-fan?  :confused:
[reserved]

Nihilus

Olyan FMP fan,aki nem mondja mindenkinek,hogy FMP-fan,szinte "titkos FMP-fan" a la Kagamin.Tudom,hülyeség ebbe itt belemenni,meg hülyeség az egész Lucky Star téma amit felhoztam,szal nem kérek választ ebben a témában,anyázásokat PÜ-ben kérem!

NLZ

Oh értem. Lucky Star-t nem néztem, vagyis az első rész nem kötött le annyira, szal hanyagoltam.

De tényleg, senki se tud jó komédiákat, vígjátékokat ajánlani?
[reserved]

Én

#790
El-Hazard, Golden boy, Dokuro-chan, Kenichi, Desert Punk ha ezeket még nem láttad + még van több tucat csak így 4 körül már nem akarom megerőltetni magam... :D
EDIT:
Quote from: NLZ on 2008-07-27, 02:40:50
Megnézheted az eredeti FMP-t és a 2nd Raidot is, de rinyapinás drámaakció mindkettő.
Gauron will rape your mother.

NLZ

Quote from: Én on 2008-08-02, 04:45:53
El-Hazard, Golden boy, Dokuro-chan, Kenichi, Desert Punk ha ezeket még nem láttad + még van több tucat csak így 4 körül már nem akarom megerőltetni magam... :D
Wow, köszi a gyors választ. :D Golden Boy-t most láttam, toplistás lett, Kenichi-t is láttam, az is remek volt. Dokuro-chan felkeltette az érdeklődésem, Desert Punk se tűnik rossznak, El-Hazard-tól picit ódzkodok.
[reserved]

Bishop

Quote from: Én on 2008-08-02, 04:45:53
El-Hazard, Golden boy, Dokuro-chan, Kenichi, Desert Punk ha ezeket még nem láttad + még van több tucat csak így 4 körül már nem akarom megerőltetni magam... :D
Sokat gondolkodtam de végre beugrott hoyg a Sunabouzu angol neve :D Azt én is ajánlom, neked való NLZ ott a főhős egy igazi tahó paraszt, nem rinya meg álmodozás. Pont ahogy te szereted rázva nem keverve :D


NLZ

Nyam-nyam-nyam.  :ejnye:
[reserved]

pet

Sunabouzu uramisten néztem róla youtuben egy videót, mármint most is nézem, és xD áh ezt látnom kell

Én

Jó is az. :D Bár az is olyan, hogy van aki nagyon durván lehúzza, van akinek pedig nagyon bejön. Made of win and pwn imho. :D

Bishop

Én csak a végén akadtam ki elösször, de íg utólag ne bánom.

NLZ

Sunabouzu első része elég gyenge volt, de majd erőt veszek magamon és folytatom. Egyszer. :D
[reserved]

Bishop

Mi volt a baj az első résszel?  :confused:

Én

Don't go around  :_piszka: -ing him. His mama has an outie, and he got all worked up on that. :D

Rounin

Quote from: Én on 2008-08-03, 16:24:58
Jó is az. :D Bár az is olyan, hogy van aki nagyon durván lehúzza,

Akkor ez nekem való. :lazza: :haha:

Wait. Ez az, amiben a "Don't rape me" vanik?
http://soridan.fw.hu/dontrapeme.jpg

Én


Rounin

Download started.

Cloud

Tudnátok  ajánlani olyan animét ami  sokban hasonlít Yu-yu-hakusho-hoz? (csak DB-t  ne pls....) :merci:

SaiyaGin

Quote from: Cloud on 2008-08-03, 20:59:35
Tudnátok  ajánlani olyan animét ami  sokban hasonlít Yu-yu-hakusho-hoz? (csak DB-t  ne pls....) :merci:

DBZ Bleach

Én

Quote from: SaiyaGin on 2008-08-03, 21:15:07
Quote from: Cloud on 2008-08-03, 20:59:35
Tudnátok  ajánlani olyan animét ami  sokban hasonlít Yu-yu-hakusho-hoz? (csak DB-t  ne pls....) :merci:

DBZ Bleach
PROTIP: attól, hogy mindkettő shounen fight, még nem hasonlóak (vagy csak szerintem tökmás a kettő?)
Amúgy így nagyon hasonló nem jut eszembe, pedig nagy kedvencem a műfaján belül :)

Member

Nem látok túl sok hasonlóságot a Bleach, DB és Yuyu közt én sem, max annyit, hogy a 3. szerintem sokat lopott a másodikból. :) Akkor már inkább Naruto, ha klisékkel dobálózunk. :)

AniDB szerint csak egy anime hasonlít a Yuyu-hoz, az Inuyasha, megáll az eszem... :lul:

Én

#807
YYH tényleg nagy DB klón, nekem mégis jobban tetszett.
Quote from: Member on 2008-08-03, 21:26:28
AniDB szerint csak egy anime hasonlít a Yuyu-hoz, az Inuyasha, megáll az eszem... :lul:
:lol: :lol:

Member

Quote from: Én on 2008-08-03, 21:30:09
YYH tényleg nagy DB klón, nekem mégis jobba tetszett.
Én most nézem újra a legelső DB-t, az első tornánál tartok, szerintem qrvajó, főleg Oolong és Kame Roshee, ajánlom bátran. :lul:

Bishop

én már hetek óta töltöm sima DB-t dvdripbe de meg se moccan  :grrr:

Amugy régebben én is így kezdtem az anime pálya futásom, csak fordítva "tudnátok DBZhez hasonló animet mondani?"  :D Hát őszintén azóta sem találtam egyet sajnos ez a harművészet, misztikus erő, harcitornák stilusú animek korszaka lejárt. Mangaba tudnám ajánlani az Ultimade Redet, igaz nem annyira misztikus erő, de a főhős enyhén imba skillel rendelkezik. Vagy még Tenjou Tenge, manga, ott minden misztikus erő meg van, de egy kicsit durvább enyhén epicebb :whoah:

Viszont ha DBZ Bleach Naruto kizárva, és még nem láttad a One Piecet akkor ajánlom tiszta szívvel, nem hiába ak edvenc animem ^^