Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

frozenstein

Mokke, itt írtam egy ajánlót.

Junchi

#841
Quote from: Rounin on 2008-08-17, 17:23:52
Mononoke.
Elsőrangú.
(a látványvilágra lehet fújolni, de a többi kiváló - igaz, nekem a rajzolás is tetszett)

Ha már látványvilág, akkor Gankutsuou. Többek között ezt az animét is figyelemmel követem és ahh... gráf OWNAGE! A hazai fandom döntő többsége mondjuk képtelen lenne végignézni, nemcsak a gráf miatt (az elfen lijedhez és társaihoz szokott látószerveknek kész érvágás lenne ez a cucc. Ha már a Kikaider animaxos vetítése is kicsapta a biztosítékot, akkor bele se merek gondolni, ha mondjuk ez, vagy a LoGH, vagy az Oniisama e, vagy a Dr. Slump, vagy a Mononoke, vagy a Monster mit váltana ki...). Naa, amúgy eddig 10/10 a cucc és ha megtartja ezt a színvonalat, akkor Top3-as besorolású lesz (ja, és nyami a gróf drúlos hangja :D ).

Btw, ha már anime ajánló topic, akkor megemlíteném a Gintama-t, ami az egyik legjobb vígjáték, amit valaha készítettek... öö... készítenek. A manga mondjuk nem túl epic, legalábbis az art több helyen is bökte a csőrömet, az anime sokkalta pretty-bb.

NLZ

Gintama annyira nem fogott meg, kb a 15. résznél járok. Az eleje vérszegény volt, de mostmár kezd normális lenni. Kéne néznem, csak nem könnyű, meg most jönnek az új animék és amcsi sorozatok is. :D
[reserved]

Moha

Csak egy gyors kérdés felétek:
Tudnátok olyan stilusú animét ajánlani, mint amilyen a R.O.D.? Más szóval: valami pörgőset, ami nem a fegyverekről és harcról szól, hanem inkább a taktikáról. A hentelős akciókat nem szeretem, a ROD viszont tetszett.

Kellene valami pörgős, amit be tudok iktatni a Maburaho mellé, mert a sok ecchi meg fog ártani!  :haha:

Hmm... mostanság gyakran van olyan "nem tudom mit csináljak" hangulatom. Lehet, hogy hülye vagyok, de ha épp szabadnapos vagyok és más melóm sincs, nem tudok mit kezdeni magammal.  :hopp: MMORPG-k nem mindig kötnek le, animéből meg nem tudom, mit nézzek...

Szóval: ajánlatokat várok! :D

Fatal

Death Note-ot láttad? Bár inkább a mangát ajánlom.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Moha

Öööö... tudom, hogy páran megköveznek érte, mert elég népszerű sorozat, de...
... belenéztem és nekem túl "darkos"

Ugye... akinek beirjuk a nevét a könyvbe, az meghal. Most ehhez tedd hozzá, hogy internet helpdesken dolgozok és naponta beszélek hülyébbnél hülyébb userekkel, akik sokszor felhúzzák az agyamat.  :falba: Félek, hogy a végén valami rossz sülne ki a dologból.  :lol:

Xzone

A Code Geass az eléggé a taktikára épül, nem tudom, azt nézed-e.

Rounin

Quote from: Moha on 2008-09-13, 01:06:09
Öööö... tudom, hogy páran megköveznek érte, mert elég népszerű sorozat, de...
... belenéztem és nekem túl "darkos"

Ugye... akinek beirjuk a nevét a könyvbe, az meghal. Most ehhez tedd hozzá, hogy internet helpdesken dolgozok és naponta beszélek hülyébbnél hülyébb userekkel, akik sokszor felhúzzák az agyamat.  :falba: Félek, hogy a végén valami rossz sülne ki a dologból.  :lol:

Nem ártana hozzá az illető arcát is ismerni. ;)

Junchi

>Moha

Mondok hármat, válassz :D

1. Monster - Lehet egyesek már unják, hogy mindig ezzel a példával pedálozok, de akkoris IMO az egyik legzseniálisabb seinen cucc, amit valaha készítettek. Nem mondom, hogy olyan pörgős, mint a Dettnyót, mert akkor hazudnék, de van mit rajta izgulni és olyan fatalok is előfordulnak benne, hogy gyakran a fejemhez kaptam ^^
2. Master Keaton - F*P-n (mint a Monster) ez is fent van és ugyanazon mangaka művéről van szó.
3. Red Garden - ha a kaki karakter design-tól eltekintünk, akkor simán érdemes bepróbálni. Jó cucc, de nem olyan jó, mint a Monster (ja és Gonzo... -_-).

Solid Snake

#849
Quote from: Junchi on 2008-09-13, 15:33:28
1. Monster

:tezsvir:

A műfajban a kedvencem.  :hai:
Ajánlóm.

pet

tudtok olyan szerelem/dráma animet ajánlani amiben van lelki szenvedés is, mint pl. Iriya no sora ufo no natsuban?

Junchi

>pet

Amm... Hachikuro? Ebben a témában imo az egyik legjobb és ráadásul josei stuff, meg vígjátéknak sem utolsó. A másik, ami possible a hárem-angst kategóriában, az a Kimi ga Nozomu Eien. Itt mindössze az emo "ki szenved jobban" játékot tudom felhozni negatívumnak, amúgy minden más nagyon korrekt.

Fatal

ef - a tale of memories-t ajánlom még, rövid és gyönyörűszép a grafikája, bár egyesknek sok lehet a giccs. Nagy kedvencem a témában.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Member

Nekem a Strawberry Panic ilyen téren a fő-fő. Ha el tudod viselni a shoujo ai-t, persze. Vagy a 2. Kenshin OVA.

Moha

#854
Quote from: Junchi on 2008-09-13, 21:11:26
>pet
A másik, ami possible a hárem-angst kategóriában, az a Kimi ga Nozomu Eien. Itt mindössze az emo "ki szenved jobban" játékot tudom felhozni negatívumnak, amúgy minden más nagyon korrekt.
Ja, ez szerintem is beleillik a kategóriába. Szerintem a legzseniálisabb dráma anime.  :cool: Lelki szenvedés az van benne, a "ki szenved jobban" szerintem nem olyan szörnyű és nem annyira hangsúlyos, viszont az egész törtnénet nagyon életszerű. Egy az egyben megtörténhetne a valóságban is. Szerintem nem szabad kihagyni, ha szereted a dráma műfajt, ám ha az érzékenyebb fajtából vagy (mint pl én), akkor legyen kéznél zsepi. :)

Quote from: Junchi on 2008-09-13, 15:33:28
>Moha

Mondok hármat, válassz :D

1. Monster - Lehet egyesek már unják, hogy mindig ezzel a példával pedálozok, de akkoris IMO az egyik legzseniálisabb seinen cucc, amit valaha készítettek. Nem mondom, hogy olyan pörgős, mint a Dettnyót, mert akkor hazudnék, de van mit rajta izgulni és olyan fatalok is előfordulnak benne, hogy gyakran a fejemhez kaptam ^^
2. Master Keaton - F*P-n (mint a Monster) ez is fent van és ugyanazon mangaka művéről van szó.
3. Red Garden - ha a kaki karakter design-tól eltekintünk, akkor simán érdemes bepróbálni. Jó cucc, de nem olyan jó, mint a Monster (ja és Gonzo... -_-).
Ööö... jelöljük meg a kettest, Vágó Úr!  :haha:
Elsőre az tűnik a legjobbnak. Anidb-n vizsgálódva a leirások közt, egész jó lehet. A detektivtörténeteket kedvelem. Asszem neki is állok a beszerzésének. Köszi az ajánlást.
A Monster első ránézésre elég hosszúnak tűnik. Jelenlegi tempóm mellett (melózni kell, nincs sok időm a 3 műszak miatt) nekem egy évig is kitartana...  :haha:
A Red Garden-nél meg a kép alapján eléggé idétlennek néznek ki a karakterek... :P

Bicskei

hali
légyszi ajánlatok valami jó röhögős pihentetős animét....lehetőleg school life kategórában(mostanában nagyon rákattantam...)
jó lenne nézni valamit ami kikpacsol pihenek és nevetek..
Ultras liberi

minuszmiki

School Rumble, Seto no Hanayome, Sayonara Zetsubou Sensei. Ezekkel elleszel egy darabig, bár az utolsó nem mindenkinek jön be.

Dreamcleaver

#857
+ Minami-ke, Ichigo Mashimaro (esetleg Umishou, de ez egyben ecchi is)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Xzone

+Nogizaka Haruka no Himitsu

Nagyon hasonlít a Seto no Hanayomera.

Kvikveg

Quote from: Moha on 2008-09-13, 22:51:36
...
Quote from: Junchi on 2008-09-13, 15:33:28
>Moha

Mondok hármat, válassz :D

1. Monster - Lehet egyesek már unják, hogy mindig ezzel a példával pedálozok, de akkoris IMO az egyik legzseniálisabb seinen cucc, amit valaha készítettek. Nem mondom, hogy olyan pörgős, mint a Dettnyót, mert akkor hazudnék, de van mit rajta izgulni és olyan fatalok is előfordulnak benne, hogy gyakran a fejemhez kaptam ^^
2. Master Keaton - F*P-n (mint a Monster) ez is fent van és ugyanazon mangaka művéről van szó.
3. Red Garden - ha a kaki karakter design-tól eltekintünk, akkor simán érdemes bepróbálni. Jó cucc, de nem olyan jó, mint a Monster (ja és Gonzo... -_-).
Ööö... jelöljük meg a kettest, Vágó Úr!  :haha:
Elsőre az tűnik a legjobbnak. Anidb-n vizsgálódva a leirások közt, egész jó lehet. A detektivtörténeteket kedvelem. Asszem neki is állok a beszerzésének. Köszi az ajánlást.
A Monster első ránézésre elég hosszúnak tűnik. Jelenlegi tempóm mellett (melózni kell, nincs sok időm a 3 műszak miatt) nekem egy évig is kitartana...  :haha:
A Red Garden-nél meg a kép alapján eléggé idétlennek néznek ki a karakterek... :P
Mons-ter! Mons-ter!
A masik kettot nem ismerem. A kettest megneztem Wikin, es ugy elsore azt hittem rosszul kattintottam, Tenma nez ram vissza. XD En is megnezem valamikor, kivancsi vagyok milyen.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Junchi

School-life témában tizenkettő-egytucat ilyen stuffot találsz, de akkor mondok egy párat (mert ilyen rendi vagyok :D).

GTO - A Pierrot egyik minőségi animéje (a mangája jobb btw).
Gokusen - Talán az egyetlen lélegző josei cucc a school-life keretein belül.
School Rumble/Azumanga - Epic mindkettő, bár ezek gondolom már megvoltak...

Első körben ennyi. Inkább a main stream/népszerűbb school-life cuccokat szedtem össze (a Gokusen persze kivétel), de ha kell még, szólj! :D


Dreamcleaver

Azért már picit röhejes, hogy a Seto No Hanayome-t még mindig nem tudom végignézni, mert egyetlen jó minőségű angol sub sincs az uccsó 6 részhez!  :Eztneked: Megyek megnézem franciául...ja az sincs... :falba:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Liquid Snake

Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-17, 19:23:43
Azért már picit röhejes, hogy a Seto No Hanayome-t még mindig nem tudom végignézni, mert egyetlen jó minőségű angol sub sincs az uccsó 6 részhez!  :Eztneked: Megyek megnézem franciául...ja az sincs... :falba:

Énis muszály voltam a [Your-Mom] verziót végignézni, egyszerűen érthetetlen, hogy egy ilyen animehez miért nem készül normális sub :O

Mellesleg ha valakinek pihentető poénos nevetni való anime kell ajánlom a Jungle Wa Itsumo Hare Nochi Guu-t, anno nagyon nehezen kezdtem bele de az első 3-4 rész után kezdett megtetszeni és mire teljesen a végére értem örök kedvenc lett.  :P

Bicskei

 :merci:  kössz szépen ennyi télleg elég lesz..azért az egyetemre is be kell majd menni néha.. :rotfl:
furcsa hogy amit most láttam utoljára(ouran) is nagyjából ez  téma de senki se említette....pedig ugy tudttam hogy óriási népszerűségnek örvend...
Ultras liberi

Liquid Snake

Quote from: Bicskei on 2008-09-17, 19:30:34
:merci:kössz szépen ennyi télleg elég lesz..azért az egyetemre is be kell majd menni néha.. :rotfl:
furcsa hogy amit most láttam utoljára(ouran) is nagyjából ez  téma de senki se említette....pedig ugy tudttam hogy óriási népszerűségnek örvend...

Nemrég néztem meg az Ourant is és igen nálam az is nagyon bejövős cucc volt  :jee: Még jó h említetted :D

Junchi

Quote from: Liquid Snake on 2008-09-17, 19:29:29
Mellesleg ha valakinek pihentető poénos nevetni való anime kell ajánlom a Jungle Wa Itsumo Hare Nochi Guu-t, anno nagyon nehezen kezdtem bele de az első 3-4 rész után kezdett megtetszeni és mire teljesen a végére értem örök kedvenc lett.  :P

Jéé, ismeri rajtam kívül ezt az animét itt mégvalaki? :D Amúgy jah, a Jungle tényleg egy unikum rengeteg érdekes ötlettel és jó humorral. Szal érdemes megnézni.

Soldier

Quote from: Xzone on 2008-09-17, 19:19:16
+Nogizaka Haruka no Himitsu

Nagyon hasonlít a Seto no Hanayomera.

télleg ? jolhangzik, ha/majd vége majd megnezem hamarosan , köszi

Dreamcleaver

#867
Quote from: Bicskei on 2008-09-17, 19:30:34
:merci:  kössz szépen ennyi télleg elég lesz..azért az egyetemre is be kell majd menni néha.. :rotfl:
furcsa hogy amit most láttam utoljára(ouran) is nagyjából ez  téma de senki se említette....pedig ugy tudttam hogy óriási népszerűségnek örvend...

Persze hogy nem, mert tudjuk, hogy már láttad.  :rotfl:

Amúgy jah, Ouran tényleg nagyon jó, nálam a top 10 20 részese.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kelvor

Erre az Ouran-ra én is benevezek, jó, hogy felhoztátok a témát!  :smile:

motifator

Ja, az Ouran tényleg egész jó, ahhoz képest, hogy elsőre kifejezetten visszataszító volt valamiért. De aztán néztem tovább, és eléggé bejött.
[spoiler]Mondjuk ha csaj lennék, biztos sokkal jobban tetszett volna...[/spoiler]
De ha már iskolás vígjáték, akkor miért nem említette senki a Full Metal Panic?Fumoffu-t?
Ja, mert nem árt előtte végignézni a jóindulattal is csak erős közepes első évadot? Pedig még úgy is simán megéri  :jee: Aztán a harmadik sorozat vagy felkerül az örök kedvencek közé, vagy gyengének találod, ott már erősen megoszlanak a vélemények. Nekem a kedvenceim közé került  :Kiraly: De a Fumoffu vitathatatlanul a legjobb iskolás vígjátékok egyike.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.