Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

Bishop

Fumuffut én is sokáig a kedvencemnek tartottam de Seto no hanayome letaszította, poénok terén tarol mindent. FMPről meg annyit hogy a mecha dizájn gáz volt van és lesz, ez nekem elég hogy messziről kerüljem a második szezont.

Dreamcleaver

Quote from: Bishop on 2008-09-17, 21:50:03
Fumuffut én is sokáig a kedvencemnek tartottam de Seto no hanayome letaszította, poénok terén tarol mindent. FMPről meg annyit hogy a mecha dizájn gáz volt van és lesz, ez nekem elég hogy messziről kerüljem a második szezont.

Burn to ashes.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Liquid Snake

Hát igen talán a Fumoffut én meg azért nem említettem mert az nálam ilyen alap mű, tehát ha vígjáték akkor úgy indulok neki, hogy Fumoffu-t mindenki látta. És így nem is jut eszembe ajánlgatni :) Mellesleg a Second Raid is nagy sokkal jobb mint az első szezon szvsz.

Bishop

Mert nem gáz egy robot aminek külön gyártanak fegyvert? Vagy amikor a Robot elővesz egy sniper fegyvert és ott fekszik a sziklán (persze van akkora szikla ami mellé fedezékbe tud vonulni) A lambda driver meg még nagyobb fail, nem csinál semmit csak nagy látványos robbanást.

Liquid Snake

Quote from: Bishop on 2008-09-17, 21:58:36
Mert nem gáz egy robot aminek külön gyártanak fegyvert? Vagy amikor a Robot elővesz egy sniper fegyvert és ott fekszik a sziklán (persze van akkora szikla ami mellé fedezékbe tud vonulni) A lambda driver meg még nagyobb fail, nem csinál semmit csak nagy látványos robbanást.

Jó igen a fegyver a robotnak kicsit gáz de engem nem izgat annyira :) Mellesleg szezon 2-t nem láttad Lambda meghajtót nem láttad ( mert ami az első évadban van az semmi ) szóval addig ne failezd míg nem tudod mivan :)

motifator

Quote from: Liquid Snake on 2008-09-17, 21:54:43
Mellesleg a Second Raid is nagy sokkal jobb mint az első szezon szvsz.
Ez nem is kérdés :) Viszont nekem volt olyan haverom, akinek annyira bejött a Fumoffu, hogy ahhoz képest a TSR-t ugyanolyan gyengének látta, mint az első évadot. Pedig nagyon jó kis akcióanime tökéletes fűszerezéssel: egy kis szerelem, egy kis emo, mindez a kedvenc tsunderémmel, aki megmutatja végre a keményebb oldalát(és a meztelen testét :angyali:). Hmm, meg is nézem, hogy haladt-e valamerre a novella fordítása.
Quote from: Bishop on 2008-09-17, 21:58:36
Mert nem gáz egy robot aminek külön gyártanak fegyvert? Vagy amikor a Robot elővesz egy sniper fegyvert és ott fekszik a sziklán (persze van akkora szikla ami mellé fedezékbe tud vonulni)
Hú, az NGE is mekkora gáz akkor, ebbe eddig bele se gondoltam  :gyagya:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

pet

amúgy még 1 szavazat a gto-ra, kétszer láttam, az egyetlen baj vele hogy miután megnézi az ember űrt érez, mert ennél jobb nincs... :D

Draconire

Quote from: motifator on 2008-09-17, 22:03:20
Hú, az NGE is mekkora gáz akkor, ebbe eddig bele se gondoltam  :gyagya:

Minden gáz ami mecha és nem TTGL.

Dreamcleaver

Quote from: Bishop on 2008-09-17, 21:58:36
Mert nem gáz egy robot aminek külön gyártanak fegyvert? Vagy amikor a Robot elővesz egy sniper fegyvert és ott fekszik a sziklán (persze van akkora szikla ami mellé fedezékbe tud vonulni) A lambda driver meg még nagyobb fail, nem csinál semmit csak nagy látványos robbanást.

Bocs, de ezt a posztot nem tudom komolyan venni. 3 szempontból is FAIL. Aki kitalálja őket, az kap csokit.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Fumoffu epic, a másik két FMP pedig fail, mert volt bennük dráma. :D
Hare+Guu tényleg nagyon állat, csak az a baj vele, hogy a végére eltűnik a humor. Ha lett volna valami hatalmas poén a végére, mint Fumoffuban, akkor alapmű lehetne. Meg ha nem lenne neki gyengécske folytatásai. :)
[reserved]

Bishop

NGE-t nem néztem, ahogy mondják vannak akiknek bejön és akinek nem, EMO tartama miatt(most már biztos köz utálat tárgya vok  :__devil: ) Ami meg a mechakat illeti, tény TTGL alkotott valami újat de Transformers akkor is a legjobb ha félig amerikai is. Na meg még anno Rahxephonba tetszett a mecha ha annak lehet nevezni, az anime fail de a mecha tetszett. Amugy meg nem vok nagy mecha fan, de az hogy fogják a fegyvert nálam nagyon le tudja rontani a értékelést. Legyenek beépített rakéták meg lézerek meg mit tom én mik de NE fogják a fegyvert annyira gáz :lame:
Dreamcleaver: nem fail az csak fanboyism-ot vedd 0ra és neked is leesik  :D

edit: Sosei no Aquarion mechai is jók, SŐT  :jee:

Dreamcleaver

#881
Quote from: Bishop on 2008-09-17, 22:20:46
Dreamcleaver: nem fail az csak fanboyism-ot vedd 0ra és neked is leesik  :D

3 az pajti:

1. Az FMP sorozat nem csupán a mechákról szól. Az is része, de ezen kívül van benne egy fergetegesen jó romantikus szál is, és ezen felül tele van remek poénokkal. Teljesen természetes, hogy valakinek nem jön be egy adott anime, de azt mondani, hogy azért nem nézed meg a FMP TSR-t mert nem tetszik a mecha dizájn az biza fail.

2. A japán mecha dizájn erősen különbözik a nyugatitól. Ez az antropomorph mechákra épít, amiknek van KEZÜK, amibe tudnak FOGNI dolgokat. Az, hogy ez mennyire logikus, azon el lehet vitatkozni, de tök felesleges. Nem a realitásokra épült az ötlet, hanem a látványra. Mellesleg a saját univerzumán belül teljesen logikus is, ha egy mecha kézben fogja a fegyvert. Gyak olyan, mint egy gyalogos katona jóval nagyobb offenzív erővel. Mivel a kezébe gyak akármilyen fegyvertípust foghat (automata gépágyú, rakétavető, plazmaágyú, esetleg valamilyen vágó-/zúzófegyver közelharchoz), ezért rengeteg-féle harci helyzetre felszerelhető. És az, hogy nincsenek a testébe építve a fegyverek elősegíti a mobilitását. Meg amúgy is kell a hely másnak, pl energia-védőmezők...w8 energia-védőmezők nincsenek is a valóságban!!! OMG de gagyi!...-_- Szal ez a fail no2.

3. Az, hogy ezt magadtól nem tudtad végiggondolni, és egy ráadásposzttal még itt erősködsz is, na ez meg fail no3.

Én kapom a csokit nyenyenye  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Bishop

Tudom az FMPről hogy jó karakterdizájn story stb, de ha irritál a mecha akkor irritál

Lehet keze de akkor is ronda ha fogja a fegyvert és pont. Mivel ez nem valóság az hogy tele van rakva rejtett fegyverekkel kb annyira lehetséges mint az egész mecha. A kéz meg rohadtúl nem kell lövéshez, ágyun sincs kéz mégis tud lőnni, mobilitásnak ott a lábak meg az ember alaku test, kezek meg jó dizájnnak, illetve tenyérből lőhető lézer vagy akár mit lehetne vele kezdeni Pl anno a Megamen.

Az meg hogy nem adsz másoknak a csokidból a harmadik  :D

Dreamcleaver

#883
Quote from: Bishop on 2008-09-17, 22:44:56
...mobilitásnak ott a lábak meg az ember alaku test, kezek meg jó dizájnnak, illetve tenyérből lőhető lézer vagy akár mit lehetne vele kezdeni Pl anno a Megamen....

Megamen?!?!?  :zomg: Ha számodra az a coolos dizájn...

Amúgy meg a mobilitás a súlytól is függ; beépített fegyverek = súlyfelsleg, ha nem szükségesek az éppen aktuális misszióhoz...Jesszuss! Kitalálta harci-mecha dizájnokról vitatkozom! GAAAAH!

Quote from: Bishop on 2008-09-17, 22:31:02
...Ami meg a mechakat illeti, tény TTGL alkotott valami újat de Transformers akkor is a legjobb ha félig amerikai is...

Megsúgok valamit: a Transformerek is fogtak fegyvereket a kezükben. ;)

Az egyetlen dolog, amin én is felszoktam nevetni, ha egy mecha a sniper-rifle-re épített távcsőbe nézve céloz. Az tényleg vicces picit, hiszen a normális optikájával is el láthat olyan messzire. Persze még ez is belefér, ha fegyveren lévő célzórendszer superior.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Bishop

Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-17, 22:50:56
Quote from: Bishop on 2008-09-17, 22:44:56
...mobilitásnak ott a lábak meg az ember alaku test, kezek meg jó dizájnnak, illetve tenyérből lőhető lézer vagy akár mit lehetne vele kezdeni Pl anno a Megamen....

Megamen?!?!?  :zomg: Ha számodra az a coolos dizájn...

Amúgy meg a mobilitás a súlytól is függ; beépített fegyverek = súlyfelsleg, ha nem szükségesek az éppen aktuális misszióhoz...Jesszuss! Kitalálta harci mecha-dizájnokról vitatkozom! GAAAAH!

Quote from: Bishop on 2008-09-17, 22:31:02
...Ami meg a mechakat illeti, tény TTGL alkotott valami újat de Transformers akkor is a legjobb ha félig amerikai is...

Megsúgok valamit: a Transformerek is fogtak fegyvereket a kezükben. ;)
Megament én most csak arra értettem hogy ott pl a kéz átalakult ágyúvá, így volt kéz is meg fegyver is 2 in 1 packba

Súlytól, állítom hogy a legtöbb mecha nem lenne életképes valóságba. Te kezdted én csak azt mondtam hogy gáz a FMP mecha dizájnja.

Na nem mondod, de nem mindegyik szériába, random transformersek meg nem számítanak :hehe:

Dreamcleaver

Nem ,te azt mondtad, hogy gagyi az FMP mecha dizájnja, és EZÉRT nem nézed meg a TSR-t.  :hehe:


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Bishop

Igen de a mechakon nem azért akadtál ki mert nem nézem meg a TSRt hanem mert hogy szerintem gáz ha fogják a fegyvert, de javítsd ki ha tévedek. És igen nem nézem meg a TSR-t egyszer talán leülök mellé ha nagyon unatkozni fogok és más már nem lesz de addig ha lehet kerülöm az FMP mechakat, még pluszba a fegyverek is gázak amiket fognak, na de már túl sok lesz az off ez végülis anime ajánlás és nem FMP se nem mecha fórum. Egyezzünk meg abban hogy a TSR jó de a mechak akkor is gázok maradnak  ;)

Fatal

Még SnH-ra visszatérve: tetszett nekem is, de pihentetőnek semmiképp nem mondanám. :D
FMP: nem olvatsam végig rendesen, dé tényleg az a baj, hogy a mechák fogták a fegyvert? Amit én láttam kevés mecha nem így csinálta, és ez praktikus is, lehet váltani, eldobni etc. Meg cool.
TSR-be meg a lambdának jóval több szerepe lesz mint akármilyen stukkernek.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Rounin

#888
Quote from: Dreamcleaver link=topic=35.msg358175#msg358175
Amúgy meg a mobilitás a súlytól is függ; beépített fegyverek = súlyfelsleg, ha nem szükségesek az éppen aktuális misszióhoz...Jesszuss! Kitalálta harci-mecha dizájnokról vitatkozom! GAAAAH!

Ja, ezért jó a Battletech klántechnológia. Puzzle!

pet

#889
nekem az fmp/nge típusú mechák jobban bejönnek mint az amerikai változatok, végülis sokkal jobb nézni egy harcot amiben egymásnak ugranak akár valamilyen "késsel" mint azt nézni hogy 10 méterről, fegyverré átalakuló karokkal (ami valljuk be, eléggé ostoba ötlet lenne ha egyszer csinálna az ember ilyen gépeket, mert ha már tudnak egy fegyvert is adni abba a kézbe minek bonyolítsák túl azzal hogy ilyen-olyanná átváltozhatóvá tegyék :D) lövik egymást. boom boom critical


Edit: nehezen találok mostanság számomra nézhető animet, a poénjairól híres excel saga első részét megnéztem, de csalódtam benne, nagyon fárasztó, kb ilyen fejjel: -.- néztem végig. leírok néhány kedvencet és aki képes olyat mondani ami nekem bejönne az ne habozzon :D GTO, FMP, Death note, Iriya no sora, hellsing, ergo proxy, elfen lied, golden boy, hmm cyberpunk, gto/goldenboy féle humor, horror, dráma, akció. kb ezek azok amik bejönnek

Draconire

Quote from: pet on 2008-09-18, 17:47:48
amerikai változatok
fegyverré átalakuló karok
lol

http://www.sarna.net/wiki/Bushwacker
http://www.sarna.net/wiki/Mad_Cat

Csak hogy a kedvenceimet említsem. Ha nem az idióta "kezes" design-t erőltetnék állandóan, szívesebbén néznék ilyen animéket is, így viszont max csak akkor ha más szempontból kiemelkedő.

pet

Quote from: Draconire on 2008-09-18, 18:04:26
Quote from: pet on 2008-09-18, 17:47:48
amerikai változatok
fegyverré átalakuló karok
lol

http://www.sarna.net/wiki/Bushwacker
http://www.sarna.net/wiki/Mad_Cat

Csak hogy a kedvenceimet említsem. Ha nem az idióta "kezes" design-t erőltetnék állandóan, szívesebbén néznék ilyen animéket is, így viszont max csak akkor ha más szempontból kiemelkedő.

épp a kezekről volt szó.
off: amúgy az ilyen mecha rajzoknak szerintetek az egyes részeire a rajzolók gondolnak hogy mi is lehetne az meg miért is van ilyen alakja?

NLZ

Quote from: pet on 2008-09-18, 17:47:48Edit: nehezen találok mostanság számomra nézhető animet, a poénjairól híres excel saga első részét megnéztem, de csalódtam benne, nagyon fárasztó, kb ilyen fejjel: -.- néztem végig. leírok néhány kedvencet és aki képes olyat mondani ami nekem bejönne az ne habozzon :D GTO, FMP, Death note, Iriya no sora, hellsing, ergo proxy, elfen lied, golden boy, hmm cyberpunk, gto/goldenboy féle humor, horror, dráma, akció. kb ezek azok amik bejönnek
Quote from: Liquid Snake on 2008-09-17, 19:29:29
Mellesleg ha valakinek pihentető poénos nevetni való anime kell ajánlom a Jungle Wa Itsumo Hare Nochi Guu-t, anno nagyon nehezen kezdtem bele de az első 3-4 rész után kezdett megtetszeni és mire teljesen a végére értem örök kedvenc lett.  :P
Bár ez is az idióta poénogy gyüjtőháza. :D  A helyedben adnék Excelnek is még legalább egy esélyt. :)
Druaga no Tou: the Aegis of Uruk legelső része is jópofa, sajna a többi részben semmi poén, csak közepesen gyér fantasy és hasonló akció. De ez az első rész felfogható egy OVA-nak.
Genshiken se rossz, de ez inkább az otakuk hétköznapjait mutatja be.
Furi Kuri is egy jópofa, pörgős, mechás vígjáték-szerűség, de szerintem mindenképp érdemes megnézni. Egyedüli baj vele, hogy rövid (6 rész).
Akciónak ajánlanám a Black Lagoont, ami egy átlagos japán dolgozóról szól, aki belecsöppen a maffia életbe.
Aktuálisan futó vígjáték még a Detroit Metal City, ami egy szociális lúzerről szól, aki közben egy sikeres death metál együttes álarcos frontembere.
[reserved]

pet

detroit metal cityre kérhetnék torrentet, ha van?xD

Liquid Snake

Quote from: pet on 2008-09-18, 20:34:21
detroit metal cityre kérhetnék torrentet, ha van?xD

baka-updates.com  ::)

pet

Quote from: Liquid Snake on 2008-09-18, 20:36:24
Quote from: pet on 2008-09-18, 20:34:21
detroit metal cityre kérhetnék torrentet, ha van?xD

baka-updates.com  ::)
ty amúgy rofl az elején azthittem valami fake amivel hülyének néztek xD nos rákerestem a normális torrent keresővel, de ott seedet nem sokat láttam, és nem akarok zsákbamacskát :)

NLZ

DMC torrentek
A special az az első rész második fele és a második rész első fele, szal hanyagolható. Ráadásul az első rész legeleje ütősebb, ha nem látod a specialt. :)
[reserved]

NLZ

Kellemes, misztikus vígjátéknak még ajánlanám a Natsume Yuujinchout (torrent), ami egy fiúról szól, aki látja a szellemeket és egy erős szellemről, aki át tud változni macskává. Így körülírva hülyén hangzik, de kikapcsolódásnak remek. Nem akarja megváltani a világot, nincsenek galaxisközi csaták benne, csak könnyed hétközi életek, már ha lehet egy olyan fiúnak hétköznapi az élete, aki látja a szellemeket, míg körülött senki se.
[reserved]

Soul

Vagy 3-4 részig néztem, de unalmasnak találtam, az első résznél még bizakodtam is kicsit.Van változás vagy ugyan oylan mint az első pár részben?

A Yakushiji Ryoko no Kaiki Jikenbo-t is dobtam pedig csak 3 rész lett volna hátra.A francia maid lányok ugy bejöttek, de kevés volt nekem, valahogy untam magam a részek nézése közben.

Viszont a nyár kedvence nálam a Nogizaka Haruka no Himitsu (a Strike Witches mellett).Vannak benne kis hullám völgy féleségek, de mindíg nem akarom elhinni hogy vége van 1 résznek pedig a felénél még jelzés is van  :smile:.

NLZ

Natsume Yuujinchou -ról énis azt hittem, hogy be fog pörögni, de szerintem így jó. Nem kell mindennek akciónak lennie, s az se baj, ha a főhős nem lesz a világ legnagyobbja, aki univerzumok sorsáról dönt. Persze ha valaki izgalmakat vár egy animétől, az lehet nem itt fogja megtalálni. Az outroja tökéletesen tükrözi az anime alaphangulatát. Madara meg adja a funfaktort. :)
Szal tény, picit olyan semmilyen az anime első ránézésre, de pl Aria the Animation első része is ilyen (többit nem bírtam megnézni :D, de állítólag mind ilyen), mégis elég népszerű egy sorozat. Ha az első rész bejön és nincs nagy hiányérzeted, akkor valsz végig fog tetszeni Natsume kalandjai. :)
[reserved]