Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: balu01 on 2009-01-27, 21:39:19
Valaki mondjon már valami jó animét, most hogy megnéztem a CG-t megint nem tudok nézni semmit.  :D
Semmit?
Dennou Coil, NHK ni Youkoso, Monster, Planetes, Paranoia Agent, Cowboy Bebop, Haibane Renmei, Kaiba, TeXhnolyze, Mushishi mind megvolt?

balu01

#1051
2 kezemen(jó azért annáál jóval többet láttam :D) meg tudtam volna számolni hány animét néztem végig eddig, azért kértem ajánlást  :D
Van mit behoznom úgy látszik.Ezek közül pl egyet se láttam :D

balaaz

Quote from: balu01 on 2009-02-02, 23:58:01
2 kezemen(jó azért annáál jóval többet láttam :D) meg tudtam volna számolni hány animét néztem végig eddig, azért kértem ajánlást  :D
Van mit behoznom úgy látszik.Ezek közül pl egyet se láttam :D

Szerintem meg ne hagyd, hogy mások mondják meg, hogy Neked mi lesz a jó anime. Én is mondhatnék egy rakat dolgot, amit Szerintem Mindenképp meg kell nézni, de nem biztos, hogy Neked az kell. Amúgy szerintem gyanús, hogy csak eteted itt a népeket ezzel a szöveggel, már bocs. Amikor még csak 10 körüli animét láttam, akkor volt igazán hosszú az a lista, ami már érdekelt. Olvass utána néhány helyen annak mi is az anime stb. és ne mondd, hogy nincsenek (nem lesznek) olyanok amik különösen érdekelnek. Kóstolj bele a különböző műfajokba. Persze érdemes megnézni, hogy a népek/hozzáértők/stb. mit gondolnak "jó"nak, mi a "másztszí", de erre ráfaraghatsz, mint én is most, aki olyanokat választottam most amik igén népszerűek és nagyra értékeltek, igen sokak által: Naruto, Death Note, Bleach - az első kettőről sikerült igen negatívat véleményeznem szegény rajongók szeme közé, az utóbbiban most küzdök az első filler adaggal, de nem sok meggyőződéssel... Ja, ha nincs időd, akkor a sorozatok helyett javaslom a moviekat, rövidebb ovákat és a rövidefilmeket.

balu01

Miért etetném a népet? Csak véleményt kértem az "öreg rókáktól" akik benne vannak a témában... Én is nézegetem az ajánlókat AA-n, olvasgatok fórumokat, gyűjtöm az infókat hogy melyik sztori jön be és melyik nem, melyikbe érdemes belekezdenem, melyikbe nem, azért nekem is vannak önálló gondolataim... De akkor legközelebb nem kérek semmit  ::)

kelvor

Quote from: balu01 on 2009-01-29, 22:07:30
TTGL-t már láttam :D

Nézd meg újra.  :D

Quote from: balu01 on 2009-02-03, 00:23:24
Miért etetném a népet? Csak véleményt kértem az "öreg rókáktól" akik benne vannak a témában... Én is nézegetem az ajánlókat AA-n, olvasgatok fórumokat, gyűjtöm az infókat hogy melyik sztori jön be és melyik nem, melyikbe érdemes belekezdenem, melyikbe nem, azért nekem is vannak önálló gondolataim... De akkor legközelebb nem kérek semmit  ::)

Ne hagyd, hogy elvegye a kedved, néha még az "öreg rókák" is betérnek ebbe a topicba ajánlást kérni.  :jee:

balaaz

#1055
Quote from: balu01 on 2009-02-03, 00:23:24
Miért etetném a népet?  De akkor legközelebb nem kérek semmit  ::)

Ne má! Ennyitől bevágtad a durcit?  ;) Fenntartom, hogy nekem olybbá tűnt a hozzászólásaid alapján. De komolyan olvasd vissza őket. Amúgy meg már ott írtam, hogy Úgy tűnik Nekem és Bocs. Megintcsak ténylegesen őszintén mondom, hogy bocsánat, ha nem így van és nem is vonom kétsébe, hogy nincsenek önálló gondolataid és a kedved sem akarom elvenni. Visszavonulok (de tényleg nem láttam, hogy írtad volna, hogy eddig mit láttál, mi tettszett, mi az ami biztos nem érdekel - ami alpján már jobban lehetne ajánlani esetleg).

Szerk: nem tudok helyesen gépelni, ha haladni szeretnék...

balu01

#1056
Én mindent megnézek, ecchi vígjáték, shounen, mecha, akció, nyomozósdi, school life,  ha korán kelek hétégén reggel még megnézem a Pokemont is  :rotfl: talán az onegai féle romantika már nem az én műfajom  :D
Azaz minden műfajból jöhetnek tippek, csak az egész anime ne görcsös romantikára épüljön  :ejnye:

Chronus

#1057
Quote from: balu01 on 2009-02-03, 01:05:57
Én mindent megnézek, ecchi vígjáték, shounen, mecha, akció, nyomozósdi, ha korán kelek hétégén reggel még megnézem a Pokemont is  :rotfl: talán az onegai féle romantika már nem az én műfajom  :D

Toradora, Lovely Complex, Ga-Rei Zero, Soul Eater, Code Geass, Death Note, Samurai Champloo.
Suzumiya Haruhi no Yuutsu (<- mindenképpen)

Ha minden lényegessel végeztél, ess neki Bleach-nek. Ideális heti húszperces időtöltés életed végéig, vagy amíg a kiadó csődbe nem megy.

balu01

Kösz a listát!
Soul eater-t mint az avatarom mutatja nézem, DN-t és a CG-t már láttam.
A Toradorát már amúgyis beterveztem, úgyhogy azzal folytatom, aztán jöhet a többi.
Igen, a Bleachet is nézem, és ha van mikor a minősége ótvar akkor is nézem megszokásból :D

NLZ

Akkor nincs már lehetőség, nézd meg a School Days-t. Egy könnyed sulis vígjáték, szerelemmel, drámával és egyébbel pont a legjobb adagolásban. :D
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2009-02-03, 03:29:18
Akkor nincs már lehetőség, nézd meg a School Days-t. Egy könnyed sulis vígjáték, szerelemmel, drámával és egyébbel pont a legjobb adagolásban. :D

Csatlakozom. Végre egy olyan anime, ahol a főhősnek nem kerül 12/24/stb. részbe már csak az is, hogy egyáltalán megfogja a lány kezét! :jee:

Junchi

Quote from: NLZ on 2009-02-03, 03:29:18
Akkor nincs már lehetőség, nézd meg a School Rumble-t. Egy könnyed sulis vígjáték, szerelemmel, annak kifigurázásával és egyébbel pont a legjobb adagolásban. :D

MegaFix'd :3

(a School Days meg kaki. Ne hallgass az eretnek népségre!)

Zen

Quote from: NLZ on 2009-02-03, 03:29:18
Akkor nincs már lehetőség, nézd meg a School Days-t. Egy könnyed sulis vígjáték, szerelemmel, drámával és egyébbel pont a legjobb adagolásban. :D
És a végén még meg is fejelték egy kis extra adag drámával.
[spoiler] :muhahah:[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

motifator

Szerintem is inkább School Rumble, de ha
Quote from: balu01 on 2009-02-03, 01:05:57
ecchi vígjáték, shounen, mecha, akció, nyomozósdi, school life
, akkor nyomás Full Metal Panic-et nézni. Az első széria GONZO, ezért kicsit olyan is, de megéri kibírni, mert a második sorozat ott van a legjobb school life vígjátékok között, a harmadik meg elsőosztályú akció kis drámával és kellemes romantikus szállal fűszerezve, csipetnyi humorral és zseniális karakterekkel tálalva.

A School Days meg nem feltétlenül kaki, de kb. annyira könnyed sulis vígjáték, amennyire a Boku no Pico családi mozi.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

balu01

Köszönöm mindenkinek, ennyi egyelőre elég, egy darabig elleszek  :D

Selmo

Hosszú és minőség? LOGH, GTO. Szólj, ha végeztél velük. :D

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

a LOGH-zal én elég hamar végeztem. ^^

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Próféta

Quote from: Dreamcleaver on 2009-02-03, 17:08:14
a LOGH-zal én elég hamar végeztem. ^^
Jó, de te milyen szerzet is vagy, történész, vagy valami ilyesmi?
Nekem, földi halandónak az LOGH inkább hosszú távú projekt...

Dragonlord

Hi tudna vki nekem olyasmi típusú animét ajánlani, mint a claymore?  :szemuveges: ^^ :D

kelvor

Berserk, ha még nem láttad.

Junchi

Quote from: kelvor on 2009-02-03, 23:20:11
Berserk, ha még nem láttad.

+1

Ami meg a LoGH-ot illeti: valahol igaza van DC-nek, mármint a LoGH tipikusan az az anime, ami, ha nem jön be az első pár rész után, akkor nem érdemes folytatni (110 résznyi tömény politika+pofázás+nem a szokványos karakterfejlődés, ugyebár). Nekem mondjuk speciel bejött, még úgyis, hogy nem igazán kajázom ezt a műfajt, de azért voltak pillanatai (nem is kevés), mikor kedvem lett volna kihajítani az egészet a fenébe...

Dragonlord

köszi, és még nem láttam. De am tényleg annyira jó mint ahogy sokan mondják?:D

Junchi

#1072
Nekem benne van a Top5-ömben, szal valszeg most elfogult leszek, de igen. A Berserk anime úgy zseniális, ahogy van. Ja, és jómagam azon ritka fajba tartozom bele, akik nem kérnek az animéből semmiféle folytatást és sokkalta többre becsülöm az említett médiumot, mint a mangáját...

Dragonlord

Az jó akk meg fogom nézni rövidesen :) és a rajzolása milyen? szép?:D

Junchi

Hát figy, '97-es anime, szal mai szemmel nézve nyilván kissé "más", de azért így is bőőőven megállja a helyét. A kara design legalábbis roppantmód igényes.

Zen

Quote from: Junchi on 2009-02-04, 20:52:06
Ja, és jómagam azon ritka fajba tartozom bele, akik nem kérnek az animéből semmiféle folytatást és sokkalta többre becsülöm az említett médiumot, mint a mangáját...
Egyesek közülünk azért inkább szeretnék tudni mi a vége, köszönjük szépen. :P
Amúgy Berzerk anime csak 9.7/10, mert kihagyták a Skull Knightot. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Junchi

Szerény véleményem szerint a Berserk anime így is teljes-egész még ezzel a kissé weirdo lezárással is :3; Skully-t meg értelmetlen lett volna belerakni a végére... Olyan karakter egyszerűen nem kerülhet bele sem animébe, sem semmi másba, akiről előtte - 24 részen át - még csak utalás sem volt, ráadásul teljesen ismeretlen karakter...

Zen

Egy szóval se mondtam h csak a végére kellett volna betenni.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Junchi

IIRC, akkor jelent meg először a mangában, mikor [spoiler]kimentette Guttsékat a God Handek karmai közül, nem?[/spoiler]

Zen

Régen olvastam a mangát uh nehéz emlékeznem, de mintha lettek volna rá utalások. [spoiler]Pl Griffith börtönére elég erősen utalnak h ott volt az egyik Eclipse.[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1