Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

Junchi

#1110
A Tenchi Muyo OVA egy zseniális anime minden hibájával együtt (jajj, bárcsak ne létezne a 3. OVA... >___>). Ami a sorozatokat illeti: Az Universét azt speciell láttam és meglepően jó volt. Ugyan látszott rajta, hogy nem kánon sztori, meg egyébkéntis MEHH, Kiyone, de igazából szerettem, már csak azért is, mert sokkalta többet raktak bele abból, amit a Ryo-Oh-Kiben kissé hiányoltam... A másik két sorozathoz mondjuk nem volt szerencsém, bár a GXP kánon cucc, szal azt még biztosan megejtem, viszont a Tenchi in Tokyoról épp elég negatív véleményt olvastam, ami elég volt ahhoz, hogy távol tartsam tőle magam.

Btw, akinek bejött az OVA, olvassa el a No need for Tenchi mangát is. Az szintén kánon (az 1. OVA folytatása) és egyszerűen mesterien adagolják benne mind a sztorit, mind a fanservice-t :D

P.S.: Ai Orikasa FTW!!

-ETA-

Most látom csak, hogy chilip linkjében szerepel minden, amit tudni kell ^^"

Moha

Tud valaki ajánlani valam olyan animét, ami:
- Lehetőleg 12-14 részes
- Romantikus, vígjáték v. dráma kategória (magic is jöhet)
- Nincs benne sok erőszak, nem mecha és nem shounen-ai.
- Nem 14 évesek a szereplők (értsd: idősebbek)

White SeeD

#1112
Quote from: Moha on 2009-03-01, 22:14:54
Tud valaki ajánlani valam olyan animét, ami:
- Lehetőleg 12-14 részes
- Romantikus, vígjáték v. dráma kategória (magic is jöhet)
- Nincs benne sok erőszak, nem mecha és nem shounen-ai.
- Nem 14 évesek a szereplők (értsd: idősebbek)

Elég kemény feltételeket szabtál, főleg ami az utolsó pontot illeti :D
Ai Yori Aoshi-t gondolom már láttad.

Happy Lesson (ott aztán csak idősebb nők vannak)
Onegai Teacher (Bár szerintem ezt is láttad már)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

NLZ

Quote from: Moha on 2009-03-01, 22:14:54
Tud valaki ajánlani valam olyan animét, ami:
- Lehetőleg 12-14 részes
- Romantikus, vígjáték v. dráma kategória (magic is jöhet)
- Nincs benne sok erőszak, nem mecha és nem shounen-ai.
- Nem 14 évesek a szereplők (értsd: idősebbek)
Oruchuban Ebichu? :D
[reserved]

Moha

Quote from: White SeeD on 2009-03-01, 22:24:05
Happy Lesson (ott aztán csak idősebb nők vannak)
Elolvastam az AniDB leírását és belenéztem az első részbe. Tetszik! :D Köszi.
Ai Yori Aoshi az egyik kedvencem, még a mangáját akarom elolvasni de még csak a 10. kötetig van meg és úgy akarok belekezdeni, ha mind meglesz.
Az Onegai Teacher-t meg anno a twins után néztem meg, pedig előtte kellett volna. :P

Quote from: NLZ on 2009-03-01, 22:36:25
Oruchuban Ebichu? :D
Baka!  :lol:

bimanc

http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=10193

Több részből áll, mint 12-14, de egy epizód mindössze 15 perc. S emellett az elmúlt év egyik legjobb vígjátéka/paródiája.

NLZ

[reserved]

Moha

Quote from: NLZ on 2009-03-01, 22:46:19
Most mé, nem felel meg a kritériumoknak? :D
Jó persze. De amúgy pár részt már láttam belőle, és most valami kevésbé elvontat akarok, nomeg... rajzban is eléggé különc a stílusa. De azért köszi. :)

NLZ

#1118
Quote from: Moha on 2009-03-01, 23:01:02
Quote from: NLZ on 2009-03-01, 22:46:19
Most mé, nem felel meg a kritériumoknak? :D
Jó persze. De amúgy pár részt már láttam belőle, és most valami kevésbé elvontat akarok, nomeg... rajzban is eléggé különc a stílusa. De azért köszi. :)
Rec? Bár az jó rövid. Vagy ajánljam az Excelt? :D
Skip Beat is aranyos, de annak még nincs vége, és lehet nem is lesz egyhamar (a manga 136 fejezetnél tart épp).
[reserved]

motifator

Sajnos a Skip Beat! véget fog érni 25 epizódnál. Legalábbis az első évad biztosan, és még nincs semmi hír második évadról. Mondjuk én örülnék a legjobban, ha rögtön folytatnák, ezt a sorozatot 50+ részig tudnám nézni megállás nélkül :jee:

A Rec amúgy tényleg jó és eléggé beleillik a leírásodba. Más rövid seinen még az Air, ami a személyes kedvencem az összes Key feldolgozás közül, a Genshiken, bár az 2 évad + OVA, ott a Kimi ga Nozomu Eien, ha még nem láttad volna.
Ha josei érdekel, akkor lehet nézni Honey and Clovert, Nanát, Nodame Cantabilet, ha ezeket eddig nem láttad (bár mind hosszabb, mint ami neked kéne). De tudod mit? Paradise Kiss pont 12 rész, és nagyon jó kis Yazawa Ai cuccos. Ha még nem láttad, akkor ideje megnézni.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Moha

Quote from: White SeeD on 2009-03-01, 22:24:05
Happy Lesson (ott aztán csak idősebb nők vannak)
Thank you good sir! :) Mozgalmas vígjáték, "agyament" sztori, jó rajz és egy rakás LOL. Exactly what I needed! :D

Rec és Air: mindkettőt láttam már. A Kimi ga meg az egyik kedvencem, szerintem 10/10 pontos. Genshiken 1. évadot láttam, második majd sorrakerül, Honey & Clover-be belenéztem anno, nem jött be, de lehet adok még neki egy esélyt. Többit nem ismerem, majd megnézegetem őket.

Thx.

NLZ

#1121
Genshiken 2 ajánlott, sztem jobb lett, mint az első.

Natsume Yuujinchou is ajánlott, ha szereted a lassú, misztikus slice of lifeot. :)
[reserved]

frozenstein

#1122
Quote from: Moha on 2009-03-01, 22:14:54
Tud valaki ajánlani valam olyan animét, ami:
- Lehetőleg 12-14 részes
- Romantikus, vígjáték v. dráma kategória (magic is jöhet)
- Nincs benne sok erőszak, nem mecha és nem shounen-ai.
- Nem 14 évesek a szereplők (értsd: idősebbek)
ef - a tale of memories, Hakushaku to Yousei, Hidamari Sketch, Hitohira, Hyakko, Kurenai, Makai Senki Disgaea, Nogizaka Haruka no Himitsu, Otome wa Boku ni Koishiteru, Sola, Suzumiya Haruhi no Yuuutsu, Yume Tsukai
Az utolsó feltételt szó szerint vettem, úgyhogy egy párban a szereplők kora 15. :P

szerk:
Quote from: Moha on 2009-03-02, 20:19:24
Quote from: White SeeD on 2009-03-01, 22:24:05
Happy Lesson (ott aztán csak idősebb nők vannak)
Thank you good sir! :) Mozgalmas vígjáték, "agyament" sztori, jó rajz és egy rakás LOL. Exactly what I needed! :D
Azért a Final OVA vége elég wtf lett.


NLZ

Hyakko az elsős gimis, Suzumiya se sokkal idősebb. Meg aztán a többi is jórészt shool life és high school taggel van. :)
[reserved]

White SeeD

Quote from: Moha on 2009-03-02, 20:19:24
Quote from: White SeeD on 2009-03-01, 22:24:05
Happy Lesson (ott aztán csak idősebb nők vannak)
Thank you good sir! :) Mozgalmas vígjáték, "agyament" sztori, jó rajz és egy rakás LOL. Exactly what I needed! :D

No problem. WS bácsi tudja mi a jó :D

A vége nekem tetszett. kb erre számítottam :redface:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Soul

Quote from: NLZ on 2009-03-02, 20:54:11
Genshiken 2 ajánlott, sztem jobb lett, mint az első.

Ez valahogy nem kicsit szúrta ki a szemem  :smile:.Én nem így éltem át, nem arra célzok hogy annyira rossz de sztem jóval gyengébb. (nem poénból írtad ?)

NLZ

Nem, nekem tényleg jobban tetszett. :)  A két új tag idegesített, de valahogy kellemesebb, nyugodtabb hangulatot árasztott az egész. Lehet mert már mindenki kezdett felnőni, vagy nemtom. :)  Aztán lehet csak az idő szépíti az emléket. :D
[reserved]

Soul

A srác télleg idegsítő volt az biztos.Sztem az első sorozat kiaknázott mindent ebben a témában amiről szólni akart a Genshiken.Azon kívül hogy álláskeresés nehézségét próbálta bemutatni a második sorozat újat nem nagyon mutatott fel.Most kezd össze folyni mi volt az első és mi a másodikba már, de az első jobban tetszett így vissza emlékezve.

NLZ

Mondom, nem az újdonság varázsa volt, hanem a hangulat. Natsumének is minden rész arról szól, hogy van valami szellem, akinek a végén visszaadja a nevét, mégis minden rész élvezetes. :)
[reserved]

motifator

A második évadban volt OgiuexSasahara szerelmi szál ==> WIN!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta

Tudnátok mondani valami addiktív, magát nézető animét, amit még nem láttam?
A lényeg, hogy nézesse magát, alakítson ki függőséget. Plusz pont, ha még jó is, de most az se baj, ha közben irdatlan szar (ld. Code Geass, mondjuk azt a végén azért megkedveltem valamennyire).
Egyhetes angliai kiküldetéshez kell túlélőcsomagnak.

Zsiga

Quote from: Próféta on 2009-03-18, 23:57:06
Tudnátok mondani valami addiktív, magát nézető animét, amit még nem láttam?
A lényeg, hogy nézesse magát, alakítson ki függőséget. Plusz pont, ha még jó is, de most az se baj, ha közben irdatlan szar (ld. Code Geass, mondjuk azt a végén azért megkedveltem valamennyire).
Egyhetes angliai kiküldetéshez kell túlélőcsomagnak.
http://anidb.net/a2826

Xzone

Quote from: Próféta on 2009-03-18, 23:57:06
Tudnátok mondani valami addiktív, magát nézető animét, amit még nem láttam?
A lényeg, hogy nézesse magát, alakítson ki függőséget. Plusz pont, ha még jó is, de most az se baj, ha közben irdatlan szar (ld. Code Geass, mondjuk azt a végén azért megkedveltem valamennyire).
Egyhetes angliai kiküldetéshez kell túlélőcsomagnak.

http://anidb.net/a4308

Chidori

#1134
Hűű most előttem ajánlottak két olyan animet amit már én is egy ideje megakarok nézni. :)

Pluszba még ezt tudom neked ajánlani. Mondjuk ezzel egy hét alatt nem hiszem, hogy végzel, de nézeti magát annyi biztos. :)

http://anidb.net/a84

Próféta

#1135
Köszönöm a tippeket, a HnG most megmozgatta a fantáziámat, mert amúgy is meg akartam tanulni Gózni. Amit persze ebből nem lehet, de azért jó asszociáció :)

A Katto Bekko Dropputa - The Animuból láttam már két részt, a "szar" kritériumnak megfelelt (főleg a sok technoblabla és a Klisék Könyvéből kikopipésztelt nyitány), de a nézetősnek nem. Fog ez a harmadik részre javulni?

Zsiga

Quote from: Próféta on 2009-03-19, 01:17:38
A Katto Bekko Dropputa - The Animuból láttam már két részt, a "szar" kritériumnak megfelelt (főleg a sok technoblabla és a Klisék Könyvéből kikopipésztelt nyitány), de a nézetősnek nem. Fog ez a harmadik részre javulni?
Please die.
Javulni fog, de ezekután nem érdemled meg hogy nézd.


SaiyaGin

Quote from: Próféta on 2009-03-18, 23:57:06
Tudnátok mondani valami addiktív, magát nézető animét, amit még nem láttam?
... az se baj, ha közben irdatlan szar...

School Days? :D


Quote from: Próféta on 2009-03-19, 01:17:38

A Katto Bekko Dropputa - The Animuból láttam már két részt, a "szar" kritériumnak megfelelt (főleg a sok technoblabla és a Klisék Könyvéből kikopipésztelt nyitány), de a nézetősnek nem. Fog ez a harmadik részre javulni?

:tezsvir:
A szereplők nagy része tolerálhatóbb lesz később, bár van, akinél erre huszonsok részt kell várni. (Klisék később is lesznek.)

Cobra

Chobits-ot nem látom a listádon, akár azt is nézheted. Bár a 26 rész kevés lesz 1 hétre, szóval nyugodtan vigyél 2-3 sorozatot.
Hide and fear, Cobra Commander is here !