Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

NLZ

Quote from: Moha on 2009-04-12, 22:53:32
Quote from: NLZ on 2009-04-12, 21:01:23
Quote from: Moha on 2009-04-12, 19:46:45
Tudnátok ajánlani valami pörgős, könnyed vígjátékot? Most valahogy ilyenhez van kedvem. :)
A pörgősön mennyire van a hangsúly? :D Ha nagyon, akkor Dead Leaves az ajánlott. 54 perces múvi, de utána annyira felpörögsz, hogy futnod kell két kört a háztömb körül. :D
Ez erősen elborultnak tűnik, de egy órát rá lehet szánni, úgyhogy köszi. :)

Időközben amúgy válogattam a DVD-im közt és nekiálltam az Amaenaideyo-nak. Első rész után nem rossz ecchi-vígjáték, de inkább letöltöm a Mendori-féle verziót, mert a Lime pocsék fordítását nem bírom... :ejj:

Többieknek is köszi, megnézegettem az ajánlatokat, lesz miből szemezni. :)
Igen, a Dead Leaves az egy absztrakt kreténség, ha 5 percnél tovább bírod nézni, akkor végig élvezni fogod. :D

De tényleg pontosíthattad volna, hogy mit is akarsz. Hogy pl legyen-e benne balfaszkópé sok lánnyal vagy hogy mennyire legyen idióta. :)

Quote from: Selmo on 2009-04-12, 22:51:23
Quote from: NLZ on 2009-04-12, 21:01:23
GTO
Oo
oO
[reserved]

Én

Bár nem láttam sok részt a GTO-ból, de ahogy emlékszem nem volt túl pörgős. Meg angst is akadt.

motifator

Quote from: Junchi on 2009-04-12, 20:19:45
Quote from: Moha on 2009-04-12, 20:16:07
Quote from: Junchi on 2009-04-12, 19:58:01
Igaz, hogy hosszú (nagyon hosszú)

152 eps and counting?  :he: Az talán kicsit túúúl hosszú most nekem.

De csak 106-ig van egyelőre sub :3

A Gintamát ingyen és legálisan nézheted a crunchyrollon 1 héttel a japán vetítés után, havi $6.95-ért akár 720p felbontásban 1 órával a japán premier után.
Szal ott már ingyen nézhető az első 151 rész angol felirattal, anime membershippel a 152. is, vagy ingyen 3 nap múlva.

Amúgy  :merci: az ajánlást, belenéztem az első részbe, és eddig szimpatikusnak tűnik.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Moha

Quote from: motifator on 2009-04-13, 00:47:11
A Gintamát ingyen és legálisan nézheted a crunchyrollon

Ezt a site-ot eddig nem is ismertem, király, hogy így lehet online nézni az animéket! :)

A Gintama első részét most megnéztem. Nem tűnik rossznak, bár kétség kívül nem az a stílus, amit általában nézni szoktam. Elsőre kicsit a Tenshi na Konamaiki-re emlékeztet, az pedig nem volt rossz.

NLZ

Gintamával az a baj, hogy nagyon hullámzó. Néhány rész jó, néhány rész punnyadt gagyiság, ami elveszi az ember kedvét.
[reserved]

motifator

Én is most néztem meg az első részt, és bár tényleg nem szoktam seiyuukat figyelni, sőt, eddig összesen egyetlen alkalomra emlékszek, amikor magamtól felismertem egy seiyuu-t (a Clannadban megtaláltam Chidori Kaname kisasszonyt), most gyanakodni kezdtem, hogy nagyon ismerősek, és egész jók a hangok.
Most egy kis wikipedia, és kiderül, hogy ezek itt hárman Kyon, Taiga meg Sunohara  :hopp: (OK, Kugimiya Rie gyanús volt, de nem mertem volna a nyakamat tenni rá, ahhoz még úgy látszik, fejlődni kell :)) Na jó, nézzük a második részt :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Junchi

#1206
>motifator

Örülök, hogy egy újabb embert sikerült megfertőznöm a cuccal ^^; Ja, és ne hallgass eretnek-NLZ-re, később csak jobb lesz és majd a 100. epizód környékén éri el azt a szintet, mikor jelentkeznek a fizikai fájdalmak :D (mondjuk tény és való, van benne egy-két iszonyat fárasztó/unalmas epizód, na de miben nincs?). A seiyuu-gárda meg jah, RULZ!

Btw arigatyó, hogy felhívtad a figyelmem crunchyrollra :3

R41N

#1207
Tiszteletem!

Kedvem lenne valami "csajos" animéhez, vagyis tudna valaki ajánlani egy kellemes darabot shoujo ai témában? :)
Az sem baj ha lávos, sőt, az lenne a legjobb.
No time to bleed

Junchi

#1208
*megroppantja az ujjait, mert kedvenc témája került elő*

Először is kezdjük a legfontosabbal: Oniisama e..., avagy az anime, amit minden yuri fannak látnia kell! Ugyan nem egy mai darab (manga: '70-es évek ^^"), de ez nem jelent semmit; úgy zseniális, ahogy. Aztán ott van még a KashiMashi, ami szintén egy remek darab, valamint a Yami to Boushi to Hon no Tabibito még az érzelgősebb fajtából, ami egy fantasy alapokon nyugvó, relatíve érdekes világo(ka)t körüljáró stuff. Minden egyébre meg ott a Maria-sama ga Miteru :3 (+ még az Utena, ami ugyan nem yuri, de van benne yuri hint dögivel. Mondjuk ezt még sajna nem láttam, de már régóta tervezem...)

Zsiga


Moha

Quote from: R41N on 2009-04-13, 20:16:58
Tiszteletem!

Kedvem lenne valami "csajos" animéhez, vagyis tudna valaki ajánlani egy kellemes darabot shoujo ai témában? :)
Az sem baj ha lávos, sőt, az lenne a legjobb.
A Kashimashi-t én is tudom ajánlani és még a Kannazuki no Miko-t is. Előbbi gender-bender, utóbbi mecha. Érdekes mód sem a shoujo ai sem a mecha nem kedvencem, de a Kannazuki jó volt. :)

Ed: Zsiga megelőzött. :D

frozenstein

Quote from: Junchi on 2009-04-13, 20:24:35
Oniisama e...('70-es évek ^^")
??? Aired:1991.07.14. - 1992.05.31.

Simoun, Strawberry Panic

R41N

Köszönöm szépen az ajánlásokat  :tezsvir:
A Yami to boushit, a kannazukit, meg a strawberry panicet már láttam, viszont listára vettem a Kashimashit (reggelre lejön), és a Simount. A Maria-sama már be volt tervezve egyszer, de valahogy elfelejtődött  ::) (a régiségeket meg meghagyom ínségesebb időkre azt hiszem :__devil:)
No time to bleed

Junchi

Quote from: frozenstein on 2009-04-14, 02:21:11
Quote from: Junchi on 2009-04-13, 20:24:35
Oniisama e...('70-es évek ^^")
??? Aired:1991.07.14. - 1992.05.31.

Lol, összekevertem a mangával... ^^" *elsüllyed*

TGWH

Üdv, tudnátok mondani steampunkos és goth-os animékat, és egy-két sort róluk?

Zen

Steamboy
Gyönyörű képi világ, korrekt sztori, hangulatos.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Rounin

Mondjuk az Anidb-s kép pont nem ezt sugallja (imho), szóval vess egy pillantást erre a trailerre, ha az nem győzött volna meg.
Steamboy trailer

TGWH

Jónak tűnik, köszönet. Többről nem tud v.ki?

NLZ

Sztem a többségnek fingja sincs, hogy milyen az a goth és steampunk anime. :D
[reserved]

motifator

Nem sok steampunkot láttam eddig, de tudom ajánlani a Howl's moving castle-t és a Laputát Miyazakitól. A Xam'D-nak is volt egy steampunkos beütése, de azt még nem láttam végig.
Amúgy meg anidb is your friend: Steampunk animék
Goth vagy gothic tag viszont nincs anidb-n :(
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

TGWH

Quote from: NLZ on 2009-04-21, 08:41:58
Sztem a többségnek fingja sincs, hogy milyen az a goth és steampunk anime. :D

Hát wiki vagy google megmondja :szemuveges: goth meg pl. hogy a főszereplők olyanok, vagy a világ amiben játszódik, ugyan úgy, ahogy a steampunkot értettem.
motifator, kössz, ezeken majd elindulok, ha lesz egy kis szabad hely a gépen. Igazából az érdekel jobban, hogy kinek mi tetszett. Az angol oldalt majd átnézem, de szívesebben olvasgatok magyar szöveget.
Még egyszer köszönet.

hectolight

hali, szeretnek kérni tőletek tanácsot melyik animet javasoljátok,
eddig látottak és amik tetszettek: elfen lied, death note (többet láttam, de hasonló hangulatú animet keresek)
érdekelne mit javasoltok, segítségeteket előre is köszönöm.

NLZ

Nézz Code Geasst, az is népszerű. :D 
[reserved]

hectolight

a hangsúly a hangulaton volt nem a népszerűsegen.:P

balu01

Ha a DN tetszett akkor a Code Geass is fog szerintem :smile:

NLZ

De aztán kezdj el normális animéket nézni, pl vígjátékokat. :D
[reserved]

hectolight

:)
Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan is bejött csak nem vagyok most abban hangulatban:D, kicsit abszurd, de nagyon jo :)

kelvor

Quote from: hectolight on 2009-04-21, 13:19:01
hali, szeretnek kérni tőletek tanácsot melyik animet javasoljátok,
eddig látottak és amik tetszettek: elfen lied, death note (többet láttam, de hasonló hangulatú animet keresek)
érdekelne mit javasoltok, segítségeteket előre is köszönöm.

Monster
Zseniális cucc.

hectolight

#1228
Quote from: kelvor on 2009-04-21, 14:56:58
Monster
Zseniális cucc.
köszi jónak igérkezik(viszont feliratot nem talaltam hozza(magyart)) és a Code Geass is:)
ezekkel elleszek egy ideig. köszi (és az FTP-t is :) )

Flaser

Why, oh why can't these 'oung pups put their mind to it and learn a LANGUANGE!?!?
Something that at least a reasonable fraction of those hairlass apes speak? He?
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."