Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Quote from: Zsiga on 2009-09-20, 18:06:30
Az utóbbi fél-egy évből (Mondjuk 2008 őszi/téli szezontól indulva) mit érdemes megnézni?
Amit láttam: Akane-Iro ni Somaru Saka, Toradora, Kannagi, To Aru Majutsu no Index, Nodame Cantabile: Paris-Hen, Maria Holic, Ride Back, K-On, Valkyria Chronicles, Higashi no Eden, Bakemonogatari.

Sengoku Basara, Nodame OVA. A Spice and Wolf II se rossz, ha láttad az elsőt.
(Meg persze a TTGL-film.)

Zsiga

#1471
Nodame OVA-t láttam, csak elfelejtettem beírni a listába (anidb-ről irkáltam be a címeket, és kifelejtettem az OVA-kat). Spice&Wolf2 felírva, az első tetszett; TTGL movie nem igazán érdekel, vagy van benne annyi újdonság a sorozathoz képest hogy megéri megnézni? Sengoku Basara pedig nagyon nem érdekel, meg úgy általában semmi aminek köze van bármiféle shounen/superpower/martial arts irányvonalhoz.

NLZ

Natsume Yuujinchou, Haruhi-chan, Hatsukoi Limited?
[reserved]

Draconire

Quote from: Zsiga on 2009-09-20, 18:06:30
Az utóbbi fél-egy évből (Mondjuk 2008 őszi/téli szezontól indulva) mit érdemes megnézni?
Amit láttam: Akane-Iro ni Somaru Saka, Toradora, Kannagi, To Aru Majutsu no Index, Nodame Cantabile: Paris-Hen, Maria Holic, Ride Back, K-On, Valkyria Chronicles, Higashi no Eden, Bakemonogatari.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6126 ha az alap sorozatot láttad és tetszett
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5910
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6036 + folytatás, mert bár a "shounen/superpower/martial arts" jellemzők megvannak benne, de szerintem magasan az átlag fölött van ebben a kategóriában. 1-2 részt megéri megnézni belőle, hogy tetszik-e.
meg látom van ott egy Bakemonogatari is, szóval ezeknek is is van helye:
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6275
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6255

Bishop

Ezt most nem nekem kéne hanem egy haver mondta hogy mondjak neki valami olyan animet amibe olyan gonosz van akinek a céljai nem feltétlen gonoszak és van igazság abban amit tesz.

White SeeD

Quote from: Bishop on 2009-09-20, 18:55:12
Ezt most nem nekem kéne hanem egy haver mondta hogy mondjak neki valami olyan animet amibe olyan gonosz van akinek a céljai nem feltétlen gonoszak és van igazság abban amit tesz.
Code Geass ;)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

R41N

Az a helyzet, h lehet nem jól fejeztem ki magam (biztos :D), mert pl FLCL-t imádtam, a Dead Leavest és a PPP-t is (Excel is jó az elején meg a végén). Szóval a túl fárasztó alatt inkább az olyan dolgokat értem, amiben ilyen... irreálisan lassú felfogású, vagy bugyuta karaktereken meg azok ügyetlenségein kellene nevetni, de én inkább a fejem verem az asztalba. De érdekes módon excel túlbuzgóságai beleférnek, szóval nehéz eltalálni :D

Golden Boy, GTO-t láttam, Gintama nekem hosszú, meg kis adagokban jó inkább (szoktam nézni, mikor úgy rámjön és eszembe jut)

Bastarddal teszek egy próbát, Dragon Half felvéve, Iketeru Futari felvéve, köszönöm :)

Ha van, jöhet még  :muhahah:
No time to bleed

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2009-09-20, 18:18:04
TTGL movie nem igazán érdekel, vagy van benne annyi újdonság a sorozathoz képest hogy megéri megnézni?

Szinte semmi, összefoglalás film-hosszban, meg a hossz-korlát
miatt itt-ott levágva vagy átalakítva pár dolog. Felejtős.

Én

Quote from: Zsiga on 2009-09-20, 18:06:30
Az utóbbi fél-egy évből (Mondjuk 2008 őszi/téli szezontól indulva) mit érdemes megnézni?
Amit láttam: Akane-Iro ni Somaru Saka, Toradora, Kannagi, To Aru Majutsu no Index, Nodame Cantabile: Paris-Hen, Maria Holic, Ride Back, K-On, Valkyria Chronicles, Higashi no Eden, Bakemonogatari.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5779

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Én

wat?
Mondjuk még mindig nem fejeztem be, a vége szar lesz vagy mi?
Vagy zavarnak a 20+ nők?

Zsiga

Quote from: Bishop on 2009-09-20, 18:55:12
Ezt most nem nekem kéne hanem egy haver mondta hogy mondjak neki valami olyan animet amibe olyan gonosz van akinek a céljai nem feltétlen gonoszak és van igazság abban amit tesz.
Akármelyik Gundam.

A többieknek kösz az ajánlásokat, utánanézek. :merci:

Zen

Quote from: R41N on 2009-09-20, 19:21:44
...
Sok lelketlen/humortalan fórumita hiába szövegel h "de az a moe-ról szól", én K-ON!-t végigröhögtem. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

R41N

#1483
Quote from: Zen on 2009-09-20, 20:10:06Sok lelketlen/humortalan fórumita hiába szövegel h "de az a moe-ról szól", én K-ON!-t végigröhögtem. :D
Félek énis a fent említett csoportba tartozom, bár engem a moe se hatott meg igazán. Nem vagyunk egyformák :) A sensei azért megnevettetett  :D

Ed:
Quote from: Én on 2009-09-20, 19:28:52
wat?
Mondjuk még mindig nem fejeztem be, a vége szar lesz vagy mi?
Vagy zavarnak a 20+ nők?
Szerintem jó vége van, jó kis sorozat volt, nézeti magát.
No time to bleed

SaiyaGin

Quote from: Zsiga on 2009-09-20, 19:56:55
Quote from: Bishop on 2009-09-20, 18:55:12
Ezt most nem nekem kéne hanem egy haver mondta hogy mondjak neki valami olyan animet amibe olyan gonosz van akinek a céljai nem feltétlen gonoszak és van igazság abban amit tesz.
Akármelyik Gundam.


Cobra

R41N: Needless, bár még fut, friss sorozat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Flaser

Quote from: SaiyaGin on 2009-09-20, 20:38:19
Quote from: Zsiga on 2009-09-20, 19:56:55
Quote from: Bishop on 2009-09-20, 18:55:12
Ezt most nem nekem kéne hanem egy haver mondta hogy mondjak neki valami olyan animet amibe olyan gonosz van akinek a céljai nem feltétlen gonoszak és van igazság abban amit tesz.
Akármelyik Gundam.





...superior. Unless you can't live without boobies.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

motifator

Csak úgy, mindenkinek:
Cross Game AniDB rating: 8.80 ! (jelenleg a 17. legjobb rating az összesített listán)
Nézzétek meg az első részt. A többi jön magától.

Ja, és a "tragedy" tag az anidb-n nem véletlenül van ott. Csak hogy ne érjen senkit meglepetés.

Azt nem értem, hogy hogy nem került eddig szóba a fórumon? Vagy csak a kereső szar?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

SaiyaGin

Quote from: motifator on 2009-09-22, 22:56:56
Csak úgy, mindenkinek:
Cross Game AniDB rating: 8.80 ! (jelenleg a 17. legjobb rating az összesített listán)
Nézzétek meg az első részt. A többi jön magától.

Ja, és a "tragedy" tag az anidb-n nem véletlenül van ott. Csak hogy ne érjen senkit meglepetés.

Azt nem értem, hogy hogy nem került eddig szóba a fórumon? Vagy csak a kereső szar?

Gondolom nem sok baseball-fan van a fórumon.

motifator

#1489
Gondolom nincs sok go fan se, azért jó páran egyetértünk, hogy a Hikaru no Go zseniális. Ugyanúgy nem hiszem, hogy csak ökölvívás-fanok szeretik a Hajime no Ippot. Nem hiszem, hogy csak az amerikai futball rajongói imádták volna az Eyeshield 21-et, kosárlabda fanok a Slam Dunk-ot, teniszőrültek a Prince of Tennist, és baseball fanok a Touch-ot, Majort vagy épp a Cross Game-et. És asszem ezek mind top50 sorozatok az anidb-n. Ugyan ezek közül nekem csak a Hikaru no Go volt meg, meg azon kívül 1-2 kevésbé népszerű sportanime, de arra elég volt, hogy rájöjjek, a sport csak egy eszköz ezeknél az animéknél. Csak a motivációt adja a szereplőknek, a jobb sportanimék egytől egyig erősen karakterközpontúak, coming-of-age jellegűek, legfontosabb elemük a szereplők személyiségfejlődése. Ehhez a sport csak a hajtóerő.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

Quote from: motifator on 2009-09-22, 23:13:29
...
Ja, sőt inkább fordítva van: miután megnézel egy ilyen animét, elkezd érdekelni maga a sport :D Legalábbis nálam

Darkstar

Quote from: Én on 2009-09-22, 23:15:54
Ja, sőt inkább fordítva van: miután megnézel egy ilyen animét, elkezd érdekelni maga a sport :D Legalábbis nálam
Na igen, én a Saki hatására kezdtem érdeklődni a mahjong iránt. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Quote from: motifator on 2009-09-22, 23:13:29
Gondolom nincs sok go fan se, azért jó páran egyetértünk, hogy a Hikaru no Go zseniális. Ugyanúgy nem hiszem, hogy csak ökölvívás-fanok szeretik a Hajime no Ippot. Nem hiszem, hogy csak az amerikai futball rajongói imádták volna az Eyeshield 21-et, kosárlabda fanok a Slam Dunk-ot, teniszőrültek a Prince of Tennist, és baseball fanok a Touch-ot, Majort vagy épp a Cross Game-et. És asszem ezek mind top50 sorozatok az anidb-n. Ugyan ezek közül nekem csak a Hikaru no Go volt meg, meg azon kívül 1-2 kevésbé népszerű sportanime, de arra elég volt, hogy rájöjjek, a sport csak egy eszköz ezeknél az animéknél. Csak a motivációt adja a szereplőknek, a jobb sportanimék egytől egyig erősen karakterközpontúak, coming-of-age jellegűek, legfontosabb elemük a szereplők személyiségfejlődése. Ehhez a sport csak a hajtóerő.

Hmm, lehet, hogy nem kéne magamból kiindulnom. :D

Xzone

Quote from: Darkstar on 2009-09-22, 23:23:51
Quote from: Én on 2009-09-22, 23:15:54
Ja, sőt inkább fordítva van: miután megnézel egy ilyen animét, elkezd érdekelni maga a sport :D Legalábbis nálam
Na igen, én a Saki hatására kezdtem érdeklődni a mahjong iránt. :D

Azt lehet egyáltalán játszani valahol itthon? Kétlem, hogy a sorozatban látott profi asztalokból akár egy is lenne Magyarországon :(

NLZ

Hidd el, vannak, csak jól megkérik az árát.
[reserved]

KeLa

Quote from: Xzone on 2009-09-23, 13:59:16
Azt lehet egyáltalán játszani valahol itthon? Kétlem, hogy a sorozatban látott profi asztalokból akár egy is lenne Magyarországon :(
Ha van rá felesleges pénzed vehetsz, de játszani egy sima asztalon is lehet :smile:
Csak egy készlet kell (bár erre is lehet költeni szépen ha újat vesz az ember) és 4 ember aki ismeri a játékot...

Xzone

Quote from: KeLa on 2009-09-23, 16:30:48
Quote from: Xzone on 2009-09-23, 13:59:16
Azt lehet egyáltalán játszani valahol itthon? Kétlem, hogy a sorozatban látott profi asztalokból akár egy is lenne Magyarországon :(
Ha van rá felesleges pénzed vehetsz, de játszani egy sima asztalon is lehet :smile:
Csak egy készlet kell (bár erre is lehet költeni szépen ha újat vesz az ember) és 4 ember aki ismeri a játékot...

Az asztalos dologgal csak azt próbáltam érzékelteni, hogy nem igazán terjedt el itthon ez a játék (bár lehet, hogy hibásan gondolom).

Darkstar

Egy két eldugott club lehet, hogy van (sőt, szinte biztos) de nem nagyon kerestem még, csak a neten játszottam eddig.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Én végigkérdeztem ismerőseimet, de mindenki csak a 30 éves háziasszonyok párkereső mahjong-utánzatát ismeri. :/
Saki-ban alig van mahjong, a pontozásra és a taktikaismétlésre megy ki az egész, nekem Akagi és a bandája sokkal jobban fexik.

Darkstar

Viszint a Sakiban van sok más "extra" a mahjong mellett.   ;)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん