Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

hgf

Sziasztok!

Létezik olyan anime, ami témájában és a minőségében is hasonló a két GiTS Standalone Complex sorozathoz? Szóval, amit nézni lehet, ha az embernek elvonási tünetei vannak, mert nem akarja huszadszor újrakezdeni a Ghost in the Shellt?

Próféta

Nagyon jó a Cowboy Bebop (sőt, szerintem simán jobb a GITS Stand Alone Complexnél), de én nem mondanám, hogy témájában hasonlít :)

Az én tippem a Gunslinger Girl. Az talán hasonlít a GITS-re. De nem is annyira.
Valami jobb ötlet?

hgf, ha tök kezdő vagy, akkor inkább mond azt! Tudunk ám nagyon jó anmét mondani mindenféle műfajban vagy stílusban, csak nem a GITS klónjai lesznek.

hgf

Nos, nem vagyok kezdő, láttam a Cowboy Bebopot (és igazán csöppet sem hasonlít), próbáltam a Darker than Blacket (de nem jött be), és láttam még a Gunslinger Girlst is (azóta kedvencem a Delgados együttes, de hogy az ördögbe jön ez a sorozat a GiTShez  :confused: ?)

Viszont a már látott sorozatok dacára nem mondanám, hogy oda-vissza vágom az animevilágot. Mindig jelennek meg új sorozatok, és a régebbiek közül sem lehet ismerni mindegyiket... Ezért is kértem tanácsot. De megfogalmazom a kérdésemet precízebben.

Ismertek-e olyan sci-fi (még jobb, ha cyberpunk) anime sorozatot, amely minőségében (sztori, vizualitás, karakterek, világkép, stb.) felveszi a versenyt a GiTS-sel? Felőlem lehet klón, ha jó.

Kuroi Tenshi

Quote from: hgf on 2009-12-06, 00:36:36
Ismertek-e olyan sci-fi (még jobb, ha cyberpunk) anime sorozatot, amely minőségében (sztori, vizualitás, karakterek, világkép, stb.) felveszi a versenyt a GiTS-sel? Felőlem lehet klón, ha jó.

Feladtad a leckét.
Amíg a többiek mondanak még valami jót, nem-sorozatnak
szintén Masamune Shirou-tól a Jin-roh / The wolf brigade

Quote from: hgf on 2009-12-06, 00:36:36
Cowboy Bebopot (és igazán csöppet sem hasonlít)

Ez azért túlzás: cyberpunk-western, jó sztorival és
karakterekkel, és szintén úgy epizodikus, hogy a látszólag
független, különálló események, epizódok közül több mutat
egy irányba, áll össze puzzle-ként.

Xzone

Ergo Proxy, Texhnolyze, Jin-Roh

Kicsit más: Noein

De olyat hogy a Darker than Black valakinek ne tetsszen, még nem hallottam ezelőtt :)

chilip

#1535
Quote from: hgf on 2009-12-06, 00:36:36
...

Heat Guy J (cyberpunk, arcokat szokni kell de személyes kedvencem), Steamboy (movie), Noein, Heroic Age, Karas (ez eléggé izlés kérdése hogy tetszeni fog-e), Strike Witches ( :muhahah:), Tengen Toppa Gurren Lagann ( :rotfl:)

uccsó előtti tiszta fanservice, uccsó kicsit elrugaszkodik a valóságtól :D ez itt mind sci-fi (van közte pár cyberpunk), ahogy halad a lista úgy távolodik el az általam vélt neked kellő típustól, mindet láttam, egyik se szar. Az meg hogy jobb-e a GitS-nél az egyéni vélemény mindenkinél. Heat Guy J-vel tégy próbát először, sztem tetszeni fog.
Steamboy is must see.

^- feltételezve hogy egyiket se láttad :)

ed.:
oh shi. kifelejtettem Metropolis-t (movie) a listából :)

Zen

#1536
Ha a korosodó grafikáról le vagy hajlandó mondani, akkor Armitage III.


Quote from: chilip on 2009-12-06, 00:56:00
Heroic Age
Heroic Age
Heroic Age
:zomg: :zomg: :zomg:
Zen - influence lost -20
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Pagan

Quote from: hgf on 2009-12-05, 23:43:11
Sziasztok!

Létezik olyan anime, ami témájában és a minőségében is hasonló a két GiTS Standalone Complex sorozathoz? Szóval, amit nézni lehet, ha az embernek elvonási tünetei vannak, mert nem akarja huszadszor újrakezdeni a Ghost in the Shellt?
Talan az Eden of the East valamennyire...

Nem cyberpunk, tul sok akcio sincs benne, de minosegi scifi-nek ajanlanam a Planetest. Par fokkal gyengebb, de azert meg nezheto a Stellvia.

chilip

#1538
Quote from: Zen on 2009-12-06, 02:37:58
Zen - influence lost -20

and chilip doesn't care the slightest  ::) :D

hasonló nagyon nincs, sci-fit kért meg ha lehet cyberpunkot és nekem tetszett a
Heroic Age
Heroic Age
Heroic Age
:zomg: :zomg: :zomg:

frozenstein

Quote from: hgf on 2009-12-05, 23:43:11
Sziasztok!

Létezik olyan anime, ami témájában és a minőségében is hasonló a két GiTS Standalone Complex sorozathoz? Szóval, amit nézni lehet, ha az embernek elvonási tünetei vannak, mert nem akarja huszadszor újrakezdeni a Ghost in the Shellt?
Real Drive, meg esetleg Shirow Masamune(GitS mangaka) egyéb művei.

LiaLia

Quote from: frozenstein on 2009-12-06, 20:25:33
Shirow Masamune (GitS mangaka) egyéb művei.
Ahogy látom az Appleseed készítője is.

Zen

Quote from: LiaLia on 2009-12-06, 21:36:11
Quote from: frozenstein on 2009-12-06, 20:25:33
Shirow Masamune (GitS mangaka) egyéb művei.
Ahogy látom az Appleseed készítője is.
Jaja.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

hgf

Kösz mindenkinek, nagy istenek vagytok :Kiraly: Most az ajánlottakból néhányat szépen ki fogok próbálni.

Flaser

Quote from: Zen on 2009-12-06, 21:50:56
Quote from: LiaLia on 2009-12-06, 21:36:11
Quote from: frozenstein on 2009-12-06, 20:25:33
Shirow Masamune (GitS mangaka) egyéb művei.
Ahogy látom az Appleseed készítője is.
Jaja.

Az Appleseed mozik közelébe sem érnek a mangának, míg a GITS sorozat még túl is tett az eredetin.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

LiaLia

#1544
Quote from: hgf on 2009-12-07, 21:15:54
... nagy istenek vagytok :Kiraly: ....
ajjaj, most minden segítőnek elkezd nagyon csillogni a szeme, fényesedik a haja, és villódzanak a glóriák a fejek felett  :angyali:  :hail:

Quote from: Flaser on 2009-12-07, 21:35:22
Az Appleseed mozik közelébe sem érnek a mangának, míg a GITS sorozat még túl is tett az eredetin.
Pont ilyesmire gondoltam közben, hogy mi lehet a különbség pl. a GITS mozi és a manga között, és az Appleseed is esetleg még rosszabb a mangában, mint amilyen az első film volt.
Úgy tűnik még nem jött el a manga időszakom, egyszer el fog jönni az biztos, és akkor ezek kötelező olvasmányok lesznek :smile:

ogre

#1545
Quote from: LiaLia on 2009-12-07, 22:37:23
Pont ilyesmire gondoltam közben, hogy mi lehet a különbség pl. a GITS mozi és a manga között, és az Appleseed is esetleg még rosszabb a mangában, mint amilyen az első film volt.
Úgy tűnik még nem jött el a manga időszakom, egyszer el fog jönni az biztos, és akkor ezek kötelező olvasmányok lesznek :smile:

az appleseed movie már remake. az eredeti is teljesen jó, csak nem full cg. :)
a 2003ast többször leraktam, mert már sok volt a 3d, de végül ráéreztem. az ex machina már könnyen ment ezután.

anidb-n viccből megnéztem, similarra mit ad ki gits-re. gits-et. aztán rákerestem categories-ben, és sajnos az említetteken kívül csak a battle angel alitát dobta ki, ami talán említésre méltó. a világa jó, de sajnos rövid, és felületesen kidolgozott a története.

esetleg postapocalyptic slowmotion-nek casshern sins.

ed: anidb még kidobta a mnemosyne-t, amit semmiképp ne nézzetek meg. végigszenvedtem, mert reménykedtem, hogy jó lesz, de nem.

Kuroi Tenshi

Quote from: ogre on 2009-12-07, 23:16:37
anidb-n viccből megnéztem, similarra mit ad ki gits-re. gits-et.

:D Igaza van.
Én is futottam már bele hasonlóba, még egyszer régen, első mp3-lejátszómhoz
adott a creative konvertáló- és zenerendező programot, amiben a számoknál
műfajt is be lehetett állítani, volt egy már nem is tudom mennyi, 30-50-es
lista. Primusnál gondban voltam, hogy hova soroljam be. Nézegetem a műfajokat,
a Pop, Poprock, Progressive, Punk között hát nem ott volt a Primus, mint külön
műfaji kategória?  :lul: Már nem emlékszem, hogy volt-e a Mr Bungle-nek is
külön kategóriája :haha:

/off

Zen

Quote from: ogre on 2009-12-07, 23:16:37
ed: anidb még kidobta a mnemosyne-t, amit semmiképp ne nézzetek meg. végigszenvedtem, mert reménykedtem, hogy jó lesz, de nem.
GitS klónnak Mnemosyne-t dobta ki?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

ogre

Quote from: Zen on 2009-12-08, 05:25:02
GitS klónnak Mnemosyne-t dobta ki?

ha categories-ban kerestem, scifi, violence meg hasonló jelszavakkal kidobta. semmilyen minőségében nem hasonlítanám össze őket. a gép biztosan nem látta még, akkor tudná, hogy tévedett ;)

fema

Hali!

Remélem, nem értelmeztem félre a topicot, hogy ilyet írok, ha mégis, akkor törlöm később, szóval előre is bocsi.  ^^"

Egy olyan kérdésem lenne, hogy tudnátok-e ajánlani valamit, ami nagyon (de inkább iszonyatosan  :D) hasonlít a Bakemonogatari-ra, ugyanis láttam, hogy valaki említette egy másik topicban, gondoltam, megnézem, aztán írtátok, hogy nincs kiadva a vége, utánajártam és azt találtam, hogy októberben lesz csak kinn, így hát úgy döntöttem, hogy az első rész megnézése után szüneteltetem, amíg teljes nem lesz, de rettenetesen bejön a hangulata, a zenéje, a rajzolás, meg úgy az egész, amit eddig láttam belőle.  ::)

U.i.: Igen, anidb-n a similar gombot megnyomtam és nem dobott ki semmit, ezért is írok most ide.. :P

Zsiga


fema

Quote from: Zsiga on 2010-01-25, 19:34:46
http://www.anime-planet.com/anime/bakemonogatari?

Hmm, köszi, bár ezekben se történetben, se rajzolásban, de még csak műfajban sincs sok közös vonás.  :frown:


NLZ

Egyébként a második részt is megnézheted még, hogy kicsit lezárt legyen az első rész. Én az ötödik részig mentem el, ott is van egy kis lezárás féle.
[reserved]

Xzone

Quote from: fema on 2010-01-25, 20:21:07
Quote from: Zsiga on 2010-01-25, 19:34:46
http://www.anime-planet.com/anime/bakemonogatari?

Hmm, köszi, bár ezekben se történetben, se rajzolásban, de még csak műfajban sincs sok közös vonás.  :frown:

Olyat, ami "pont olyan mint a Bakemonogatari, de nem a Bakemonogatari" nem fogsz találni. Hasonló rajzolása egyéb SHAFT-animéknek van (Zetsubou Sensei, Maria Holic), valamint talán az ef- sorozatoknak. És egyébként is, ha létezne az általad leírt tökéletes klón, akkor az minden bizonnyal olcsó koppintás lenne, amit mindenki utál, lásd: Zero Punctuation - Darksiders.

A Maria Holic áll talán a legközelebb az általad keresett animéhez, de nem pont olyan. Szerencsére.

(Egyébként most a Durarara!! és Baccano! közötti párhuzamokon kezdtem el gondolkodni, és most már nem tudom, hogy jó vagy rossz dolog-e ez a nagyfokú hasonlóság.)

fema

Köszi szépen az ötleteket, segítséget!   :kocc:

Akkor az első akadályt legyőztem, már csak meg kell találnom neten valahogy őket. :D Kezdésnek a Maria Holic-ot gondoltam, de nem is tudom, melyik 0 seederes torrentet válasszam.. :P

motifator

Quote from: Zsiga on 2010-01-25, 19:34:46
http://www.anime-planet.com/anime/bakemonogatari?
Ezek között ott van pl. a Crest of the Stars, ami nem nagyon hasonlít, viszont hatalmas anime, nézd meg!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Titkos

Quote from: fema on 2010-01-25, 19:29:20
Bakemonogatari[...]utánajártam és azt találtam, hogy októberben lesz csak kinn

Jézusom... O_______O Ezek után ajánlom nekik, hogy végig tartsák a színvonalat, mert meg merem kozkáztatni, hogy a Hellsing OVA epizódjai is gyorsabban jönnek ki ennél... (Meg ez a "nem készültünk el az animációval, úgyhogy hanggal fog lemenni az epizód"... Otthagyta őket a project vége felé a fél stáb, vagy mi?)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


motifator

Quote from: Titkos on 2010-01-26, 16:00:29
(Meg ez a "nem készültünk el az animációval, úgyhogy hanggal fog lemenni az epizód"... Otthagyta őket a project vége felé a fél stáb, vagy mi?)
Alapból nem volt elég emberük, plusz egyszerre csinálták a SZS új évaddal és pont akkoriban költöztek át egy másik irodába, ami miatt végképp elcsúsztak a határidőkkel. Ettől még bekaphatják persze :)

Ja és az, hogy csak októberben jön ki a sorozat vége, bunkó, tirpák dolog.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

frozenstein

Quote from: fema on 2010-01-25, 19:29:20
Bakemonogatari[...]utánajártam és azt találtam, hogy októberben lesz csak kinn
???
CDJapan szerint 03.24. jön ki a 6-ik lemez az utolsó két résszel.

fema

Quote from: frozenstein on 2010-01-26, 17:47:06
Quote from: fema on 2010-01-25, 19:29:20
Bakemonogatari[...]utánajártam és azt találtam, hogy októberben lesz csak kinn
???
CDJapan szerint 03.24. jön ki a 6-ik lemez az utolsó két résszel.

Akkor nagyon félre lettem tájékoztatva! :zomg:   :falba:
Nem is tudom, hol találtam, de nézhettem volna akkor más forrást is, bocs. :ejj: :lame:

De legalább te jó hírt hoztál!  :appl: