Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

kelvor

Az elmúlt fél / egy évben jött ki nézhető romantikus cucc?

motifator

Na nézzük csak, miket néztem az elmúlt 1 évből:
Kimi ni Todoke nem az a csöpogős fajta, de elég jó, sokaknak nagyon tetszett, szerintem se volt rossz, bár lehetett volna kicsit gyorsabb ritmusú. 8.71-es anidb rating azért sokat elárul.
Cross Game ez ugyan sport, de messze nem az a lényeg. Zseniális slice-of-life, dráma és romantikus sorozat, jelenleg a legelső helyen áll 9.16 anidb ratinggel. Szerintem is az egyik legjobb anime, amit valaha láttam. Gondold meg!
Nodame Cantabile Finale a Nodame Cantabile sorozatok 3. fejezete, többet nem is nagyon kell mondani. Én még nem jutottam a végére, de nem hallottam még csalódott kritikákat erről se.
Skip Beat ez sem annyira erősen romantikus, de remek kis shoujo, szerintem a legjobb az elmúlt évből. Egy baja van, hogy nagyon hiányzik a folytatás.

És ez a kettő már lemarad az 1 éves intervallumról, de mindkettő zseniális, kihagyhatatlan, etc. Szal ha ezeket még nem láttad, és romantikus hangulatban vagy, akkor meglesz a győztes:
Toradora! sokan kritizálták, hogy jól indul, de később gyengül, szerintem pont fordítva. Ha nem a slice-of-life comedy oldaláról közelíted a sorozatot, hanem az igazi erős pontjait nézed, ami a karakterek, és legfőképpen a karakterek kapcsolatai egymással, legyen az család, barátság vagy szerelem, akkor egy igazi gyöngyszemet találsz. Hatalmas, tanulságos, szívet melengető középiskolás romantika az animetörténelem egyik legnagyobb csókjelenetével.
Clannad After Story erről se kell sokat mondanom. Jelenleg a Cross Game után a második legmagasabb anidb pontszám, és ez már ott is van a dobogón több, mint egy éve. Az utóbbi évek egyik legszívbemarkolóbban tragikus romantikus animéje, ajánlott egy 100-as papírzsepivel leülni mellé, szükség lesz rá. Ja, előtte érdemes megnézni az első sorozatot is, az is nagyon jó, de az After Story teszi fel az i-re a pontot.

Most, hogy jobban belegondolok, nem is volt annyira erős ez az elmúlt év romantika szempontból, a 2 legjobb sorozat a fenti listában már régebbi valamennyivel, mint egy év. Ideje lenne már előállni egy újabb Toradora vagy Clannad szintű romantikussal, kedves animációs stúdiók!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kelvor

Skip Beat, Toradora! Clannad megvolt már, Cross Game-t már vagy tucatszor említetted/említettétek úgyhogy teszek vele egy próbát én is, Kimi ni Todoke-val úgyszintén, köszönöm az ajánlásokat!  :tezsvir:

Quote from: motifator on 2010-04-07, 09:47:51
Most, hogy jobban belegondolok, nem is volt annyira erős ez az elmúlt év romantika szempontból, a 2 legjobb sorozat a fenti listában már régebbi valamennyivel, mint egy év. Ideje lenne már előállni egy újabb Toradora vagy Clannad szintű romantikussal, kedves animációs stúdiók!

No igen.  :kocc:


Moha

Mondjatok már valami LMAO-típusú comedy sorozatot (lehetőleg ne 50+ részest), amit nézhetnék. Most kicsit kifogytam és drámát nem akarok nézni.

SaiyaGin

Quote from: Moha on 2010-04-25, 20:44:31
Mondjatok már valami LMAO-típusú comedy sorozatot (lehetőleg ne 50+ részest), amit nézhetnék. Most kicsit kifogytam és drámát nem akarok nézni.

Nodame Cantabile Finale?

Moha

Quote from: SaiyaGin on 2010-04-25, 21:02:30
Quote from: Moha on 2010-04-25, 20:44:31
Mondjatok már valami LMAO-típusú comedy sorozatot (lehetőleg ne 50+ részest), amit nézhetnék. Most kicsit kifogytam és drámát nem akarok nézni.

Nodame Cantabile Finale?
Az nem dráma?

Cobra

Needless?
Kicsit régebbi és nem túl ismert, de székről lefordulós: Muteki Kanban Musume.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member


Moha

Quote from: Cobra on 2010-04-25, 22:30:04
Kicsit régebbi és nem túl ismert, de székről lefordulós: Muteki Kanban Musume.
Köszi, belenéztem, jó lesz. :D

chilip

Quote from: Cobra on 2010-04-25, 22:30:04
Kicsit régebbi és nem túl ismert, de székről lefordulós: Muteki Kanban Musume.

Martial Arts, Comedy   mmmmm~ :D asszem én is belenézek majd

NLZ

Quote from: chilip on 2010-04-25, 23:03:13
Quote from: Cobra on 2010-04-25, 22:30:04
Kicsit régebbi és nem túl ismert, de székről lefordulós: Muteki Kanban Musume.

Martial Arts, Comedy   mmmmm~ :D asszem én is belenézek majd
Csak óvatosan, nekem igazi epic fail volt. Próbálkozott az idióta humorral, de valahogy nem volt vicces, csak totál kretén. Az meg ugye tudjuk, hogy sose szabad fullba nyomni a kretént.
[reserved]

Titkos

Quote from: SaiyaGin on 2010-04-25, 21:02:30
Quote from: Moha on 2010-04-25, 20:44:31
Mondjatok már valami LMAO-típusú comedy sorozatot (lehetőleg ne 50+ részest), amit nézhetnék. Most kicsit kifogytam és drámát nem akarok nézni.

Nodame Cantabile Finale?

+1, sőt, szerintem kezdhet a normál sorozattal. :) Most tartok ott, hogy megjött "Milch", itt már nagyon üt a sorozat. XD (És nem, ez nem dráma.)

Quote from: NLZ on 2010-04-25, 23:12:08
Csak óvatosan, nekem igazi epic fail volt. Próbálkozott az idióta humorral, de valahogy nem volt vicces, csak totál kretén. Az meg ugye tudjuk, hogy sose szabad fullba nyomni a kretént.

Nekem meg a Needless volt OVERKreténTHOUSAND (tegnap megnéztem az utolsó részt, örülök, hogy nem szenvedtem végig), dehát ízlések és pofonok. :) De igazad van, nézze meg a Trópusi Vihart, az végülis LMAO és nem dráma. :D
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


NLZ

Nem értem, hogy most azt mondod, hogy jó volt-e, vagy rossz a Needless, de dobtam azt is pár rész után. Trópusi vihart nem láttam, de ez a full kreténes dumán jót röhögtem.
[reserved]

Titkos

Quote from: NLZ on 2010-04-26, 02:04:55
Nem értem, hogy most azt mondod, hogy jó volt-e, vagy rossz a Needless, de dobtam azt is pár rész után. Trópusi vihart nem láttam, de ez a full kreténes dumán jót röhögtem.

Needless szerintem vérgagyi volt, a Trópusi Vihar meg egy nagyon jó akciófilm paródia szerintem, egyfelől a színészi életet parodizálja, mint olyat, másfelől a vietnámi háborús filmek hangulatát és kliséit. :D
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


SaiyaGin

Quote from: Titkos on 2010-04-26, 02:00:42
+1, sőt, szerintem kezdhet a normál sorozattal. :) Most tartok ott, hogy megjött "Milch", itt már nagyon üt a sorozat. XD (És nem, ez nem dráma.)

Valamiért azt feltételeztem, hogy Moha már látta az első sorozatot.

Moha

Quote from: Titkos on 2010-04-26, 02:00:42
De igazad van, nézze meg a Trópusi Vihart, az végülis LMAO és nem dráma. :D
Azt már láttam. :)
Nodame-ből meg még az első sorozatot sem, szóval akkor előbb majd azt.

Pagan

Quote from: Moha on 2010-04-25, 20:44:31
Mondjatok már valami LMAO-típusú comedy sorozatot (lehetőleg ne 50+ részest), amit nézhetnék. Most kicsit kifogytam és drámát nem akarok nézni.
Nehany ezek kozul alapmu, de hatha nem lattad oket: Full metal panic fumoffu, Seto no Hanayome, Detroit Metal City, Moyashimon, Jungle wa itsumo Hale Nochi Guu, Minami-Ke (szigoruan csak az elso sorozat), Hyakko.

Ja, es ne hallgass NLZ-re, a Muteki Kanban Musume jo kis sorozat.

Zen

Quote from: Pagan on 2010-04-26, 15:09:08
Quote from: Moha on 2010-04-25, 20:44:31
Mondjatok már valami LMAO-típusú comedy sorozatot (lehetőleg ne 50+ részest), amit nézhetnék. Most kicsit kifogytam és drámát nem akarok nézni.
Nehany ezek kozul alapmu, de hatha nem lattad oket: Full metal panic fumoffu, Seto no Hanayome, Detroit Metal City, Moyashimon, Jungle wa itsumo Hale Nochi Guu, Minami-Ke (szigoruan csak az elso sorozat), Hyakko.

Ja, es ne hallgass NLZ-re, a Muteki Kanban Musume jo kis sorozat.
Wat.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Moya és Hyakko nem LMAO típus, csak jópofa, de a kategóriájukban tény, hogy ajánlottak.
[reserved]

Titkos

Quote from: Zen on 2010-04-26, 15:26:44
Quote from: Pagan on 2010-04-26, 15:09:08
Quote from: Moha on 2010-04-25, 20:44:31
Mondjatok már valami LMAO-típusú comedy sorozatot (lehetőleg ne 50+ részest), amit nézhetnék. Most kicsit kifogytam és drámát nem akarok nézni.
Nehany ezek kozul alapmu, de hatha nem lattad oket: Full metal panic fumoffu, Seto no Hanayome, Detroit Metal City, Moyashimon, Jungle wa itsumo Hale Nochi Guu, Minami-Ke (szigoruan csak az elso sorozat), Hyakko.

Ja, es ne hallgass NLZ-re, a Muteki Kanban Musume jo kis sorozat.
Wat.

Most szégyellném magam, hogy mint nagy fan, miért nem nekem jutott eszembe a DMC, de aztán beugrott, hogy Mohának abból már az OP is betett, kétlem, hogy valaha az életben még rábeszéljük. XD Viszont Moha, jut eszembe, itt a remek alkalom, hogy elkezd szedni a B Gata H Kei-t. :) Azt mondtad a leírás alapján bejött, és az bizony LMAO x 9000. (Plusz bónusz neked: tudtommal nem egy seiyuu a School Rumble-ből lett "átemelve". :))
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


NLZ

Tényleg, még a Haruhi-chan is ajánlott, ha röhögni akarsz.
[reserved]

Bishop

Valami vígjátékot tudtok ajánlani, valami amin jókat lehet röhögni de nem látszik annyira erőltetettnek. Így Seto no hanayome Fumofu után nem nagyon tudok olyat ami verné ezeket.

NLZ

[reserved]

frozenstein


thrall

Tudnátok nekem ajánlani valami Gantz-hoz hasonló anime-t? Vagy ha nem hasonlót, akkor valamit jó kis depreszív, véres, erőszakos fajtát.. szóval jót :D

Junchi

Quote from: thrall on 2010-06-08, 20:55:51
Tudnátok nekem ajánlani valami Gantz-hoz hasonló anime-t? Vagy ha nem hasonlót, akkor valamit jó kis depreszív, véres, erőszakos fajtát.. szóval jót :D

Sci-fi Harry! :3 (Bár az annyira nem depresszív, de a hangulata azért így is megvan.)

Ha meg "95% GORE (így, csupa naggyal), 5% értelem" cuccra vágysz, akkor Genocyber. Az Elfen Loled csak jelenthet mellette. :D

frozenstein


Bishop

Quote from: frozenstein on 2010-06-08, 20:51:26
Sumomomo Momomo?
Az ilyen lánykás lolis dolgot ha lehet kerülöm szeretem ha a nemek aránya valamennyire egyensúlyba van ^^
Ebichuba néztem már bele de nem jött be.
Quote from: thrall on 2010-06-08, 20:55:51
Tudnátok nekem ajánlani valami Gantz-hoz hasonló anime-t? Vagy ha nem hasonlót, akkor valamit jó kis depreszív, véres, erőszakos fajtát.. szóval jót :D
Depresszívnek Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin Már ha nem zavar hogy még most fut.

NLZ

Gantz hol depresszív? Nagy lol az egész. :D  De depresszív talán a Boogiepop Phantom, bár már rég láttam. Vagy ilyen mindfuckos drababot, mint a Lain és a Texhnolyze? :D

Sumomomo Momomo az kimeríti az olcsó pantsu vígjáték kategóriát, szal jól teszed, ha kerülöd.
Ha Ebichu nem jött be, akkor talán az Ouran High School Host Clubot nézd meg. Lehet shoujo és konkrétan egy csapat bishi a főszereplő gárda nagyja, de a poénok miatt kurvajó, a komolyabb történetszálak ellenére is. Kár, hogy a mangára nem bírtam még rászánni magam, annyira kuszának tűnt a rajz.
[reserved]

thrall

Quote from: NLZ on 2010-06-08, 22:23:05
Gantz hol depresszív? Nagy lol az egész. :D  De depresszív talán a Boogiepop Phantom, bár már rég láttam. Vagy ilyen mindfuckos drababot, mint a Lain és a Texhnolyze? :D

idéznék magamtól
Quote...Vagy ha nem hasonlót, akkor valamit jó kis depreszív...
mondtam egy szóval is, hogy a gantz depreszív?

Azonkívül kösz mindenkitől a címeket, már csorognak lefele