Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

Chulo

Sziasztok!

Ajánljatok nekem valami animét! Már a tököm kivan, hogy minden anime, amit megnézek, azzal végződik a főhős magányos él, vagy megbűnhődik a világért, vagy talán él a szerelmével valahol, és csak a legjobb barátai hiszik azt, hogy életben van. Tiszta melankólikus az összes. Elvégre happy end, de akkor is.

Valami FMP szerű kellene, amiben nagyjából minden főszereplő élve marad a végén és egyértelműen kiderül, mi lesz a főhőssel. Ja, és persze megszerzi csajt, meg boldog lesz. Vagy mondjuk a Samurai Champloo. Akár ilyesmi végtelenített cuccok is jöhetnek, mint a Fairy Tail, Bleach, Naruto Shippuuden.

Nem valami ratyi cuccra gondolok, mehet a kaszab közben. Remélem vágjátok mire gondolok.

Segítsetek, mert nem fogom kibírni a következő félévet!  :bruhuhu:
Sört csak pálinkával szabad kísérni!

chilip

Quote from: Chulo on 2010-08-12, 17:09:24
...
Segítsetek, mert nem fogom kibírni a következő félévet!  :bruhuhu:
:D


Sengoku BASARA season 1 (most megy a 2-es) ha már kaszabolós is mehet :D
Garden of Sinners elég sötét világban játszódik, de zene odabasz (meg úgy minőségben minden) és happy end a vége
Seirei no Moribito ez tökéletesen leírja sztem a követelményeidet, bár az egyik főhős útra kél a végén folytatást sugallva :)
Toradora school slice of life

NLZ

Ikkitousen, Boku no Piko, Chaos;Head?
[reserved]

Chulo

Fuhh srácok, köszi a rengeteg tippet.

A BASARA-t már sokan javasoltak, akkor mostantól első a listán. A Garden of Sinners olyan felépítésű, mint Ghost in the Shell? Ilyen különálló, de szereplőkben összefüggő OVA-kból tevődik össze? A Seirei-t már lestem, az tetszett. A Toradora-ról is sokan mondanak jókat, de kell egy pici kaszab. :) Ikkitousen pipa, az is tetszett. Boku no Piko... Valahogy nem csúsznak a langyi animék. A Chaos viszont jónak tűnik.

Köszi a ötleteket!
Sört csak pálinkával szabad kísérni!

chilip

NE!!! Chaos;Head nagy szar, meg ne nézd!!!! ellenségemnek se ajánlanám. első 4-5 rész sejtelmes és jót ígér aztán megy át az egész a nagy szarba. uccsó rész nagyon keményen fos, máig nem értem hogy jutottam a végére.

[spoiler=NLZ][/spoiler]

NLZ

:D

Najó, viccen kívül, nézd meg az aláírásomat, úgyis csak azokat az animéket tudnám ajánlani, amik ott vannak.
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: Chulo on 2010-08-12, 17:09:24
Sziasztok!

Ajánljatok nekem valami animét! Már a tököm kivan, hogy minden anime, amit megnézek, azzal végződik a főhős magányos él, vagy megbűnhődik a világért, vagy talán él a szerelmével valahol, és csak a legjobb barátai hiszik azt, hogy életben van. Tiszta melankólikus az összes. Elvégre happy end, de akkor is.

Valami FMP szerű kellene, amiben nagyjából minden főszereplő élve marad a végén és egyértelműen kiderül, mi lesz a főhőssel. Ja, és persze megszerzi csajt, meg boldog lesz. Vagy mondjuk a Samurai Champloo. Akár ilyesmi végtelenített cuccok is jöhetnek, mint a Fairy Tail, Bleach, Naruto Shippuuden.

Nem valami ratyi cuccra gondolok, mehet a kaszab közben. Remélem vágjátok mire gondolok.

Segítsetek, mert nem fogom kibírni a következő félévet!  :bruhuhu:

Macross Frontier? Kaze no Stigma?

Chulo

Oksa, a Macross azonnal felkerült a listára, miután olvasta róla 3-4 sort. A Frontier könnyebb megértéséhez szükségesek az előző sorozatok?

A Kaze no Stigma is jónak tűnik. Köszi!

Kezd alakulni, a végén még két félévre való is összegyűlik. :P Kezdjük is a BASARA-t. :)
Sört csak pálinkával szabad kísérni!

Cobra

Frontier-nél max néhány utaláshoz, poénhoz érdemes ismerni a régebbi sorozatokat, egyébként önmagában is teljes darab. Ráadásul teljesen más idősíkokban játszodnak a sorozatok, szóval nincs igazán összefüggés. Esetleg a Macross Zero OVA-t nézd meg előtte, az csak 5 rész és ad 1-2 információt a Macross univerzumról (plusz álleesős grafikája van az OVA-nak, bár a Frontier is elég komoly minőség lett).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

motifator

Szerintem nem kell semmit nézni a Macross F előtt, nézd meg először a Frontiert, és ha megtetszett az univerzum, akkor csemegézhetsz a régiek közül. Néhány dolgot persze nem fogsz hirtelen érteni a Macross Frontierből, de ezek nem is fontosak a sztori vagy a karakterek szempontjából.
Én a Frontiert néztem először, és simán élvezhető volt, sőt, annyira megtetszett a világ, hogy lenyomtam utána az SDF Macross-t (az első macross sorozat a 80-as évekből). Néhány dolog, amiről a Frontierben beszéltek azután esett le, hogy mit jelent, hogy láttam az első sorozatot, de ezek inkább csak olyan kis extra adalékok voltak, nélkülük is nagyon jó volt a Frontier.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Flaser

Ha már Macross akkor a Pluss-al érdemes indítani. Érdekes, önmagában is érthető történet, a valaha készített egyik legjobb animáció, jó akció, mecha, soundtrack, stb. Minden ami a Macross-ban jó töményen és röviden.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Bishop

Valami mostanában véget ért vagy ép futó animet tudtok ajánlani, amik annyira nincsenek felkapva itt forumon a híresebbekkel up to date vagyok.

NLZ

Ookami? Bár a mostani részek már annyira nem jók, mint az eleje. Kezd nagyon méééély dráma felé csúszni az egész. Maradnának az ökörségeknél.
Egyébként mi az avatarod?
[reserved]

Bishop

Noblesse [spoiler]Noblesse-be lesz mikor Rai előhozza 21nek a rejtett erejét[/spoiler]

Chidori

Szerintetek eddig melyik a legjobb 2010-es anime? A Mitsudomoet nézem és nekem eddig nagyon bejön.  :redface: A Seikimatsu Occult Gakuinról mondták még, hogy jó. Esetleg valami más?

frozenstein

Amiket én láttam, abból nekem eddig a FMA:Brotherhood, meg a Durarara! jött be leginkább, de látatlanban is a fate/stay night vagy a haruhi movie-t jelölném az év legjobbja címre.

Member

Yojouhan Shinwa Taikei. Nem könnyen emészthető, de hozzá lehet szokni és megéri.

Chidori

Köszönöm az ajánlásokat, ezeknek mindenképpen utánanézek!  ;)

Flaser

Dacára annak, hogy imádom a franchise-t a Fate/Stay Night anime max. egy erős közepes.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Chidori

Így a Karácsony közeledtével, ki melyik sorozatot fogja darálni? Vannak már tervek az ünnepre?  :smile:

Member

Gondoltam rá, hogy gyűjtök egy csokor karácsonyi specialt és kisüttetem az agyamat. :D

Zsiga

Yakin Byoutou összes, szerintem tökéletesen megalapozza az ünnepi hangulatot, igazi családi anime.

Chidori

QuoteYakin Byoutou

Na most erre rákerestem az AA-n, de most már tudom, hogy miért dobott ki egy olyan oldalra, ami azt kérdezte, hogy "Elég idősnek érzed magad ehhez?"  :ejnye: :ejnye: :ejnye: Persze attól még lehet, hogy jó anime. És családi is.  :D

Amúgy ha már tél és Karácsony, akkor én biztosan előveszem ismét a Tokyo Godfathers c. anime nagyszerűséget.  ::)

Member

Megnéztem őket anidb-n, a képek alapján szeretik benne egymást a szereplők, a karácsony pedig a szeretetről szól. :)

Rounin

Azt hittem, hogy a hippiknek beintésről, elnézve a famennyiséget. :angyali:

Zsiga


Member

Quote from: Zsiga on 2010-12-11, 17:17:12
Az nem a majális?
Nem tudom, hogy a szer volt nagyon jó, vagy alapból ilyen lazán küldik a thrash metált.

Draconire

Feel good animék kellenének. pl.: Sora no Otoshimono, Kannagi, Ore no Imouto ga blabla, Bakemonogatari, Seto no Hanayome

easy mode: generic harem/moe/stb
medium mode: a főszereplő alpha legyen, de legalábbis ne teljesen béna idióta
hard mode: legyen benne harc, ami még nézhető is
ohshitniggawtfareyouaskingfor mode: 8.0-nál nagyobb ratingje legyen anidb-n.

Xzone

Quote from: Draconire on 2011-01-13, 01:30:48
Feel good animék kellenének. pl.: Sora no Otoshimono, Kannagi, Ore no Imouto ga blabla, Bakemonogatari, Seto no Hanayome

easy mode: generic harem/moe/stb
medium mode: a főszereplő alpha legyen, de legalábbis ne teljesen béna idióta
hard mode: legyen benne harc, ami még nézhető is
ohshitniggawtfareyouaskingfor mode: 8.0-nál nagyobb ratingje legyen anidb-n.

Hyakka Ryouran Samurai Girls
Ichiban Ushiro no Daimaou
Kämpfer
Macademi Wasshoi!
Natsu no Arashi

Valamelyik jó lesz?

Moha

Nogizaka Haruka no himitsu esetleg.