Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

Draconire

Thx! Belenézegetek majd mindegyikbe.

Darkstar

A Samurai Girls-t sztem mellőzd addig, amíg nincs végig BD rip, az ink censor baromi idegesítő.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Kaptam egy ilyen movie-t.

Beyond The Clouds.Olvastam ismertetőt Animeaddicts-on, és nem tűnik rossznak. Ti láttátok már? Milyen?

Darkstar

Sőt, ha jól rémlik valamelyik Siriusos meeten meg is néztük. De már rég volt, nem nagyon emlékszem, hogy milyen.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Quote from: Cloud on 2011-02-04, 19:55:43
Milyen?
Valami eszméletlenül szépen van megrajzolva. Egyébként nem különösebben emlékezetes.

Kvikveg

#1685
kecsapnak volt amvje belole, jo. http://www.freeweb.hu/kecsup/vizual/amvsegyebek.html
A filmre nem emlekszem.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Bishop

Gondoltam el kéne kezdeni valami mecha animet úgy kedvem lett hozzá, és gondoltam akkor már valami Gundam animet nézek meg, de nem tudom hogy melyikkel kéne kezdeni így hogy semmit nem tudok a sorozatról. Destiny és a Seed amit most sokat látok emlegetni ezekbe bele lehet kezdeni semmi tudás nélkül és melyikbe elsőnek?

chilip


Zelda

Gundamok mellett még tudom ajánlani a Fafner in the Azure-t, mert az is egy nagyon jó darab.

chilip

Quote from: Zelda on 2011-02-07, 22:04:15
Gundamok mellett még tudom ajánlani a Fafner in the Azure-t, mert az is egy nagyon jó darab.

[spoiler=egyéni véleményem erről][/spoiler]

Cobra

Pedig szerintem is jó. Már ha valaki bírja az angstfestet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Quote from: Cobra on 2011-02-07, 22:40:07
Pedig szerintem is jó. Már ha valaki bírja az angstfestet.
Van olyan, aki bírja?  :confused:
[reserved]

Cobra

Nem azt írtam, hogy szereti, csak hogy kibírja :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

Quote from: Cobra on 2011-02-07, 22:43:15
Nem azt írtam, hogy szereti, csak hogy kibírja :)

ő se azt írta :D

Junchi

Angstfest is my archenemy.

Zsiga

Quote from: Bishop on 2011-02-07, 20:50:30
Gondoltam el kéne kezdeni valami mecha animet úgy kedvem lett hozzá, és gondoltam akkor már valami Gundam animet nézek meg, de nem tudom hogy melyikkel kéne kezdeni így hogy semmit nem tudok a sorozatról. Destiny és a Seed amit most sokat látok emlegetni ezekbe bele lehet kezdeni semmi tudás nélkül és melyikbe elsőnek?
http://anidb.net/a2826
Vagy ha mindenképp Gundam akkor kezdésnek a Seed tökéletes.

Bishop

Quote from: Zsiga on 2011-02-08, 11:58:18
Quote from: Bishop on 2011-02-07, 20:50:30
Gondoltam el kéne kezdeni valami mecha animet úgy kedvem lett hozzá, és gondoltam akkor már valami Gundam animet nézek meg, de nem tudom hogy melyikkel kéne kezdeni így hogy semmit nem tudok a sorozatról. Destiny és a Seed amit most sokat látok emlegetni ezekbe bele lehet kezdeni semmi tudás nélkül és melyikbe elsőnek?
http://anidb.net/a2826
Vagy ha mindenképp Gundam akkor kezdésnek a Seed tökéletes.
Bár csak nem láttam volna most lenne mit néznem Eureka Seven alap, nem vagyok egy nagy mecha rajongó de azért vannak kivételek :D Most is igazából a Brake Blade sikereit meglovagolva akarok belekezdeni valami mecha battle royal cuccba. És azért mondtam Gundamet mert abból sok is van nem is láttam egyet se szóval nagyobb esély van találatra.
Egyenlőre a SEEDel próbálkozom 1 részt láttam de túl álmos voltam már így hagytam másik időpontra, annyit leszűrtem hogy a robotok kocka külsejét szoknom kell illetve hogy ki kivel és ki ellen miért és hogyan van, de 1 rész alapján ez nyilvánvalóan nem jött le.

Zelda

A seed-ben ezek hamar a helyükre kerülnek, nekem a wing keményebb dió volt, ott néha nagyon elvesztem.
A Gundam sorozatok közül szerintem a seed lett a legjobb, a 00 a végefelé nagyon lesoványodott...

Flaser

Quote from: Zelda on 2011-02-08, 19:44:26
A seed-ben ezek hamar a helyükre kerülnek, nekem a wing keményebb dió volt, ott néha nagyon elvesztem.
A Gundam sorozatok közül szerintem a seed lett a legjobb, a 00 a végefelé nagyon lesoványodott...

Burn the Heretic!

Most komolyan, ha jót akarsz magadnak akkor inkább nézd meg az eredeti mozi trilógiát. Kevesebb benne a metrosexuális bishi és Amuro ugyan néha elég idegesítő, de legalább a történet végére kikupálódik.... (Jesus) Kira Yamato-ról ezt nem mondhatjuk el, ugyan egyre jobb pilóta lesz, de a jellemfejlődést jobb ha elfelejted.

Ráadásul az eredeti sorozatban/mozikban van Char Aznable, minden idők legkarizmatikusabb antagonistája... Athrun a SEED-ben a maga kis röhejes "lázadásával" nyomába sem érhet. Char álszent, opportunista, kegyetlen... és abszolút emberi.

A régi grafikán hamar túl teszi magát az ember és a mozikban zseniális a harcok koreográfiája, míg a SEED tele volt újrafelhasznált szabványjelenettel (stock-footage, ha valaki tud jobb fordítást, írja, mert érdekel).

...ezt követően sztem. meg kezdj bele a Zeta Gundam-be. Nem tudom, hogy az (új) mozikat vagy az eredeti sorozatot ajánljam. Ha bátor vagy akár lehetnél teszt ember, hogy így 3-mozinyira vágva is érthető-e a történet. (Mivel én előbb láttam a sorozatot így könnyen követtem az eseményeket, egy friss néző ezzel nem biztos, hogy így van).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Zelda

Megfogadtam tanácsod, és elkezdtem nézni a zeta-t. Először a mozit kezdtem el, de miután rájöttem, hogy tökéletesen hűek maradtak grafikailag az 50 részes series-hez úgy döntöttem, hogy akkor már inkább azt nézem. Miután a mai anime-k 80%-át már unalmasnak találom, egyre több régi művet nézek, és a zeta grafikájára igencsak rácsodálkoztam. A wing gundam-ot grafikája szerint simán rakhatnánk időrendben a zeta elé, mert annyival rosszabb a grafja, pedig az 1995-96-os. Érdekes az egyes évtizedekben felhozott stíluskülönbség.

motifator

Áthozom inkább ebbe a topikba a társalgást:

Quote from: fema on 2011-07-06, 19:56:23
Az Eureka Seven nekem tökéletes anime, nincs 1 dolog, se 1 jelenet, se semmi, amit változtatnék rajt [...]
*khm* focis rész *khm*

Imádom az Eureka Seven-t, de nem létezik tökéletes anime sajnos :)

Quote from: chilip on 2011-07-06, 19:53:55
SEED az egész jó, elmegy

00  ......

Unicorn nagyon jó véleményem szerint minden tekintetben de sok romantika eddig nem volt és még tart.

nekem tetszett a SEED (de a WING meg nem :P), SEED DESTINY-t meg csak 1x ültem végig :D
Ez azt jelenti, hogy az Unicorn jó kezdet mondjuk? Mi a helyzet a 00-val?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cobra

A focis szerintem pont a kevés jó részek közé tartozott :P

Unicorn eddig nagyon jó, bár a karakterábrázolást erősen szokni kell.

SEED-et még nem láttam, a 00 kb olyan, mint a Wing. Aki nem a mechek miatt nézi az animét, annak biztos nem fog tetszeni. Mondjuk a 00 első kb 6 része egész jó volt, csak utána esett erősen le a színvonal.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: White SeeD on 2011-07-06, 19:33:12
Gundam, Aquarion, CG, Tenchi, Gasaraki, Rahxephon
Quote from: motifator on 2011-07-06, 20:25:02
Ez azt jelenti, hogy az Unicorn jó kezdet mondjuk? Mi a helyzet a 00-val?
Gundam szerintem nem neked való. 00 pláne, azon kívül hogy jól néz ki nem sok jót lehet róla elmondani. SEED inkább ha mindenképp próbálkozni akarsz vele. Egy rész után ne dobd, de ha 5-6 után még nem tetszett meg akkor hagyd a fenébe, a többit is.

Aquarion egy középszar NGE-ripoff, aki szereti az ilyesmiket annak egyszer nézhető, egyébként nem ajánlom.

CG-t már láttad, inkább nem írnék róla mert még megsértődnek páran.

Tenchi egy klasszikus hárem-anime, nulla köze van a többi említetthez.

Gasaraki érdekes, bár kicsit nehezen emészthető. E7-re nyomokban sem emlékeztet, de ettől függetlenül érdemes tenni vele egy próbát.

RahXephon meg mégszarabb mint a CG, meg láttad is.

motifator

Quote from: Cobra on 2011-07-06, 20:28:48
A focis szerintem pont a kevés jó részek közé tartozott :P


Gundamról meg azt szűrtem le, hogy rá lehet nézni a Unicorn-ra, esetleg SEED-del lehet próbálkozni, és ennyi. Na majd meglátjuk.

Quote from: White SeeD on 2011-07-06, 21:10:42
anidb meg a ratingjai. Elég csak megnézni az első 10-et :ejj:
Nem tudom, hogy mi a bajod az anidb-vel, szerintem messze a legmegbízhatóbb animés toplista. OK, nem azt kell nézni, hogy a top10 egyezik-e a sajátoddal, nyilván nem fog.
De ha ránézek mondjuk a saját animelistámra, és rendezem rating szerint, akkor elég jól elválasztódnak a sávok:
* 7 alatt nem nagyon van jó anime, többnyire csak folytatások, amiket kiváncsiságból néztem meg, illetve 1-2 sorozat, amit elkezdtem nézni, amikor adták, de dobtam hamar.
* 7-8 között a jó animék aránya olyan 20-40%, a 8-hoz közeledve egyre kevesebb a szemét
* 8 felett már az animék nagy része jó, itt is van, ami jobban tetszik, van ami kevésbé, és nem biztos, hogy az előbbinek van nagyobb pontszáma, de nem is az a lényeg. Egy 8+-os animét bármikor nyugodtan ülök le nézni, mert tudom, hogy kicsi az esély rá, hogy nagyon utáljam.
* 9 felett jelenteg 15 anime van összesen, egytől egyig remek animék, bár a Kara no Kyoukai-t meg a LoGH-t nem láttam még, a Gintamából meg csak vagy 40 részt. Nem mondom, hogy a saját top15-öm ugyanez, de a saját toplisták mindig nagyon szubjektívek.

Ja, és ugyan az anidb toplista jól mutatja a legjobb jelenleg futó animéket, azért azoknál számolni kell azzal, hogy a hype felfújja a pontszámot, és az anime valószínűleg vissza fog esni a listán, amint befejezik.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

SaiyaGin

#1704
FMP
(ha esetleg valahogy kimaradt volna)

Újabbak közül pedig a mostanában gyakran emlegetett Redline vagy a Tiger & Bunny.

NLZ

#1705
Szal akcióhumor, ami nem buziság?
Redline? :trollface:
FLCL, Dead Leaves.
[reserved]

SaiyaGin

Jut eszembe: Sengoku Basara.

NLZ

Dead Leavessel csak óvatosan, felpörget, lefekvés előtt nem ajánlott.
[reserved]

motifator

Quote from: NLZ on 2011-08-26, 23:31:58
Dead Leavessel csak óvatosan, felpörget, lefekvés előtt nem ajánlott.
YMMV. Én lefekvés előtt kezdtem nézni, és kb. 20 perc után teljesen nyugodtan kapcsoltam ki és mentem aludni inkább.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

Jah, tegnap megnéztem énis, és nem volt akkora hatással rám. :(  De elsőre igen, és nemtom még ki osztotta a véleményem.
[reserved]