Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

balaaz

Quote from: NLZ on 2012-04-09, 17:50:33
Quote from: balaaz on 2012-04-09, 13:32:42
Takahashi Rumiko Gekijou
Kell hozzá valami "előismeret" anime terén?
Nem.Semmi.
(Némi "élettapasztalattól" esetleg ütösebb! Pl. házasság, válás, munkahelyi élmények, társasházi élet, évtizedes osztálytálalkozó, középkorosodás stb.)

kada

Quote from: balaaz on 2012-04-09, 21:29:23
Quote from: NLZ on 2012-04-09, 17:50:33
Quote from: balaaz on 2012-04-09, 13:32:42
Takahashi Rumiko Gekijou
Kell hozzá valami "előismeret" anime terén?
Nem.Semmi.
(Némi "élettapasztalattól" esetleg ütösebb! Pl. házasság, válás, munkahelyi élmények, társasházi élet, évtizedes osztálytálalkozó, középkorosodás stb.)

[spoiler][/spoiler]

No mindegy, süti próbája az evés.

balaaz

Quote from: kada on 2012-04-09, 21:32:14
...No mindegy, süti próbája az evés.
"Rossz", természetesen! ;) Sokat nem  szabad tőle várni azért, de összességében egy 10/8-t megér, úgy, hogy a 10/4-es grafikáról/zenéről a sztorik emelik fel ide. Az első két résznél nem szabad feladni! A felénél azért meglepődnék, ha a családi öngyilkosságos és a csődbement, idősődő cosplayes fazonos rész életkortól függetlenül nem tetszene...

Cloud

Battle Angel Alita

Ahogy látom elég régi anime. Jó cucc?


Filmbuzin megint előjött a megfilmesítési pletyka, gondoltam megnézném az animét.

chilip

mangát olvastam ameddig van (mert még tart), és sztem kurva jó cucc az uccsó "tournament"-ig onnantól valami elszakadt a készítő agyában az biztos  :D [spoiler]super-electromagnetic karate, dildo karate stb....  :lol:[/spoiler]

kada

Quote from: chilip on 2012-04-19, 01:23:10
onnantól valami elszakadt a készítő agyában az biztos  :D [spoiler]super-electromagnetic karate, dildo karate stb....  :lol:[/spoiler]
:he:

chilip

komolyan mondom addig még "egész hihető" kategória, jó kis sci-fi, imádtam

de amikor a főhősnő[spoiler]-be egy feketelyuk reaktor kerül meg szellemként tér vissza az ősi karate nagymester és mint jézus csodákat tesz azon csak röhögni lehet[/spoiler] szóval most már másért olvasom :D elképesztő a váltás benne :D

Próféta

Az animében ilyenek nincsenek  :angyali:

Quote from: Cloud on 2012-04-18, 23:14:54
Ahogy látom elég régi anime. Jó cucc?
Nekem a maga módján tetszett. Az kérdéses, hogy mennyire hasonlít az ízlésünk, de sok vesztenivalód nincs, egy kétrészes OVA az egész.

rise

Sziasztok!
Egy talán kicsit furán hangzó kérdésem lenne hozzátok:
Viszonylag régen kb ~ 8 éve néztem meg a Neon Genesis Evangelion című anime sorozatot(+ asszem megvolt még hozzá  a Death and Rebirth és az End of Evangelion), eléggé tetszett akkoriban annak ellenére hogy nem vagyok egy nagy anime fan, mostanra már rendesen elhalványult a történet és újra szeretném nézni, de mióta láttam megjelent pár új feldolgozás vagy átdolgozás (asszem Revival of Evangelion, Rebuild of Evangelion összefoglaló néven fut), szóval a kérdés az lenne, mivel kezdjem az original sorozattal vagy ezekkel az átdolgozott változatokkal, egyáltalán merjem-e megnézni az újakat vagy csak rontanak az élményen?

És ha már itt vagyok és ez egy anime ajánló topic, ajánlanátok valami  "nekemvalót"?:)  (mint említettem nem vagyok egy hatalmas anime fan de elismerem a műfajt és volt pár "alapmű" ami eléggé bejött nge-n kívül Hellsing, Elfen Lied, elsősorban dráma, thriller jellegű dolgok érdekelnek mostanában szóval inkább a komolyabb művek, és nem a vidám anime-lánykák vonyítása, no offense).
Ha a második kérdésemre nem is de az elsőre remélem tudtok valami okosat mondani:)
Előre is köszönöm.

Kvikveg

Ohh mindjart visszavaltom az avamat a Hellsingesre - btw melyik Hellsing volt az? Regi vagy az uj sorozat? XD
Emmmhmhm Ghost in the Shell, Mushishi. Samurai Champloo. Trigun (elso reszeket tulelni, rohogve). Comedy (rovid).
Melyikben voltak kicsi szarnyas gyerekek? (Nem, nem vinnyogo iskolaslanykak.) Tok elfelejtettem a cimet. Ujra kene mar neznem...
Mmmmpfff. Lusta vagyok az ext HD-t elokaparniiii.
12 Kingdoms ha az ember az elso par reszen tulteszi magat (my eyes!)...
Escaflowne ööö... miert meg mindig a VIVA-s OP-pal jut eszembe? Bar iskolaslanyka van benne. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kada

Quote from: Kvikveg on 2012-04-25, 01:14:36
Melyikben voltak kicsi szarnyas gyerekek? (Nem, nem vinnyogo iskolaslanykak.) Tok elfelejtettem a cimet. Ujra kene mar neznem...
Haibane_Renmei?

Selmo

Chrno Crusade, Claymore, Ef, Ga-Rei: Zero, Gungrave, Gunslinger Girl, Higurashi no Naku Koro ni, Kenpuu Denki Berserk, Kimi ga Nozomu Eien, Texhnolyze, Tokkou, Wolf`s Rain. Válogass. :) NGE-ben meg nem vagyok otthon, kb. 5 éve ül dvd-n, hogy újranézem.

A tökéletesség unalmas.

Flaser

A Revival, gyak. csak egy felújított kópia, tartalmára nézve azonos a korábbi DVD kiadással.
A Rebuild, egy mozifilm sorozat, lényeges változtatásokkal, gyak. teljes újrafeldolgozása a témának.

Én azt ajánlom, ha "újra" akarod élni korábbi élményt, kezd a felújított sorozattal, régi filmekkel (End of Evangelion), mivel az új filmek nagyon sűrítenek, s más a hangulatuk.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Leara

Quote from: rise on 2012-04-25, 01:04:28
elsősorban dráma, thriller jellegű dolgok érdekelnek mostanában szóval inkább a komolyabb művek, és nem a vidám anime-lánykák vonyítása, no offense).
Monster :).
MAL

chilip

Quote from: Flaser on 2012-04-25, 10:08:24
A Rebuild, egy mozifilm sorozat, lényeges változtatásokkal, gyak. teljes újrafeldolgozása a témának.

a mozifilm sorozat az a folytatása a sorozatnak, csak az elején rengeteg a hasonlóság
[spoiler]mivel újraélik az egészet shinji miatt :P[/spoiler]

felújjított TV > End of Evangelion > majd a mostani filmek (Rebuild)

ed.: bár kicsit megkavar az anidb relationshipje az "alternative story"val, de sztem ott írták el  :_piszka:

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

chilip

Quote from: motifator on 2012-04-25, 18:43:57
WAT?

csomó kis utalás van benne [spoiler]ezért is tökösebb shinji most  :P ne mond hogy az újragondolása a sorozatnak az vörös óceánnal történik, sőt az egyik filmben volt egy kis elkerített kék vizes rész hogy mutassák a normálisat[/spoiler]

motifator


MIND=BLOWN
Hol van már a 3. rész?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kada

Quote from: motifator on 2012-04-25, 20:24:35
MIND=BLOWN
Hol van már a 3. rész?
Még egy darabig nem jön ("ősz 2012"), de legalább aztán a negyedikre nem kell sokat várni.
Egyébként az nem tűnt fel, amikor Kaworu [spoiler][spoiler]azt mondja kb magának, hogy nem hagyja hogy Sinji megint akkorát szívjon? Nem elég hogy időrendben utánna vagyunk, de legalább egy angyal emlékszik az előző sorozatra![/spoiler][/spoiler]

kikuchiyo

WAT^2

ezt így hogy?
Failure is the default option

motifator

Bazz, újra kell nézni már megint a filmeket :) Meg a sorozatot is.
Amúgy én simán azt hittem, hogy a tenger a second impact óta vörös mindenhol, és úgy rémlett, hogy az eredeti sorozatban is így volt, de most, hogy mondjátok, már emlékszem, hogy a régiben kék tenger van elég sokáig.
Kiváncsi vagyok, hogy hogyan fogják az egészet kimagyarázni a következő részben. Mondjuk nyakamat rá, hogy érthetetlen mindfuck lesz a jó része, és hónapokig fogjuk tárgyalni az interneten, hogy akkor most mi is történt. De hát ettől NGE az NGE.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kada

Quote from: motifator on 2012-04-25, 22:10:54
Kiváncsi vagyok, hogy hogyan fogják az egészet kimagyarázni a következő részben. Mondjuk nyakamat rá, hogy érthetetlen mindfuck lesz a jó része, és hónapokig fogjuk tárgyalni az interneten, hogy akkor most mi is történt. De hát ettől NGE az NGE.

Látom nem olvastatok NGE fanficeket (az elvetemültebb fajtából), rebuild számomra azokhoz képest teljesen érthető és kiszámítható volt eddig.
...
^^"

rise

@Kvikveg:
A régi Hellsingre gondoltam, az újról úgy fest lemaradtam:D megéri megnézni? Most, hogy így mondod Ghost in the Shell is megvolt anno, de az is újranézős lesz :) .

Köszönöm a válaszokat, ezekkel úgy fest elleszek egy darabig (hacsak le nem tolom őket egyhuzamban...  :eek:)
NGE-nél akkor maradok egyelőre a felújítottnál + End of Evangelion, a rebuild pedig ha jól értelmezem még nem befejezett?
Mindig tartok egy kicsit az átdolgozásoktól feldolgozásoktól, kései folytatásoktól, ritkán szokott jó kisülni belőlük persze azért kivétel mindig akad.

motifator

Nézd csak meg a felújított sorozatot, meg az EoE-t, de aztán nézd meg a filmeket is. Elképesztően jól néznek ki, főleg, ha van hozzá szép nagy HDTV-d.
Én azóta megvettem őket BluRay-en is, amikor haverral megnéztük a filmeket (nekem az már 3-4-ik újranézés volt), úgy ugrált, mint egy kisgyerek, hogy mekkora jól néz már ki az egész, meg milyen király, hogy csináltak belőle filmeket.

Szal jó lesz az, nézd csak meg, biztos tetszeni fog. Az egyetlen baj vele az, hogy pont ott ér véget a második film, ahol a sztori igazán beindulna, és szar, hogy most még rengeteget kell várni a 3. részre. Egyáltalán nem egy elcseszett remake vagy folytatás. Érdemes megnézni, belőlem simán előhozta az évek óta szunnyadó fanboyt.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kada

Quote from: motifator on 2012-04-26, 00:58:16Szal jó lesz az, nézd csak meg, biztos tetszeni fog. Az egyetlen baj vele az, hogy pont ott ér véget a második film, ahol a sztori igazán beindulna, és szar, hogy most még rengeteget kell várni a 3. részre. Egyáltalán nem egy elcseszett remake vagy folytatás. Érdemes megnézni, belőlem simán előhozta az évek óta szunnyadó fanboyt.

True story, nézhető a dolog és sajnálom hogy milyen "hamar" vége lesz.
Csak lenne már itt.  ::)
Némileg eltér a történet, a karakterek is másabbak valamennyire (van új), és ez nem baj.

rise

Akkor nem zárkózom el az újaktól sem egyelőre, de lehet megvárom amíg megjelenik az összes, és ha azt mondjátok, hogy jó az egész akkor mehet:P
Köszi még 1x.

Cloud

Cloud Atlas mozifilm előzetese után kezdtem gondolkodni.
Van olyan anime ami korokon ível át? (távoli múlt, jelen, távoli jövő)

kikuchiyo

Millennium Actress

Phoenix sorozat (2-3 részes al-történetekből áll, amelyek lazán kapcsolódnak egymáshoz, de megfelelnek a kritériumodnak)
Failure is the default option

Bishop

Keresek valami rövid sorozatot (max 26) school life kategóriában, valami ami leköti az embert, van benne pár jó poén romantika, nagyon minimális ecchi. Valamit az elmúlt 2 év terméséből előbbiekkel nagyjából tisztába vagyok. Hasonlók érdekelnek mint a Shcool Rumble, Toradora

Zelda

Quote from: Bishop on 2012-09-29, 17:58:09
Keresek valami rövid sorozatot (max 26) school life kategóriában, valami ami leköti az embert, van benne pár jó poén romantika, nagyon minimális ecchi. Valamit az elmúlt 2 év terméséből előbbiekkel nagyjából tisztába vagyok. Hasonlók érdekelnek mint a Shcool Rumble, Toradora

Hát amit én nagyon bírtam az a Hyouka volt, ha esetleg még nem láttad. Szerintem jó a story-ja, és a grafika is nagyon ott van.

Más:
Én is keresek valami újat, olyasmit, mint a Higashi no Eden, vagy akár a Psycho Pass-hoz hasonlót. Lényegében szeretem a krimit, a kockázatos játékokat, nem zavar a vér se. Remélem tudtok még újat mondani, már több mint 400 megnézett anime-nél járok... xD
Előre is köszi!