Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

Cobra

Brake Blade-t mindenképpen nézd meg. Unicorn is jó, csak azok a fejek... Gun X Sword egyszer nézhető. Muv-Luv nagyon gyenge lett.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zelda

Asura Cryin'-got részemről pár rész után dobtam, pedig mechaimádó vagyok... De lehet, hogy azért megpróbálkozom vele még1x.
Break Blade nagyon jó!
Gun X Swordot régen láttam, de nem hagyott túl nagy benyomást, mert csak néhány jelenetre emlékszem.
Muv-Luv: hát ez so-so volt, a mechák jók benne, de egyébként nem túl erős darab...
Zegapain: ennek a sztorija érdekes, s ha a main c kezdeti rinyáját figyelmen kívül hagyod, egészen élvezhető darab.
Gunbuster-t még nem láttam, de listán van.
Unicorn erősen ajánlott, nagyon jól sikerült, s a karakterdizájnnak is megvan az oka, még pedig hogy a Z, ZZ utódja. Várom is az uccsó részt!

Ezen kívül pedig szerintem jó darab a Bokurano, a Blassreiter, az Aquarion első évadja, és a Fafner in the Azure... Persze ha még nem láttad őket. A Reideen is jó, de elég sajátos a grafika xD
Van még a Gad Guard, meg a Gigantic Formula, de ezek szerintem kevésbé jók.

Cloud

Blassraiter-t dobtam, nem jött be a stílus, Fafner megvolt, Aquarion mindkét évad megvolt(sajnos)

-OJ-

Gunbuster retro-alap, Unicorn még alakul, Break Blade szintén jó de a mangában jobb, a többi felejtős.

Zelda

Mondjatok már nekem valami jó komolyabb hangvételű animét a 2008-2013 időszakból. Már nem tudom mit nézzek...

kelvor

Quote from: Zelda on 2013-09-16, 16:53:36
Mondjatok már nekem valami jó komolyabb hangvételű animét a 2008-2013 időszakból. Már nem tudom mit nézzek...

Ha megfelel 2008 előttről is akkor szerintem tegyél egy próbát a Monster-rel. Igaz, 2004-es de nagyon jó.

Amennyiben mindenképp 2008-2013 között kellene, akkor így hirtelen a Kaiba jut eszembe amit érdemes megnézni.

Junchi

Quote from: Zelda on 2013-09-16, 16:53:36
Mondjatok már nekem valami jó komolyabb hangvételű animét a 2008-2013 időszakból. Már nem tudom mit nézzek...

Átnéztem a listádat és az alapján: Fate Zero és Mawaru Penguindrum mindenképp, aztán ehhez csapd még hozzá a Shikit és a Yojouhan Shinwa Taikeit.

Cobra

A pingivneket inkább ne, szerintem nem fogod bírni agysejtekkel :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zelda

#1808
Quote from: Junchi on 2013-09-16, 20:04:46
Quote from: Zelda on 2013-09-16, 16:53:36
Mondjatok már nekem valami jó komolyabb hangvételű animét a 2008-2013 időszakból. Már nem tudom mit nézzek...

Átnéztem a listádat és az alapján: Fate Zero és Mawaru Penguindrum mindenképp, aztán ehhez csapd még hozzá a Shikit és a Yojouhan Shinwa Taikeit.
Shiki-re reakcióm: akaroooom! Nem tudom, hogy nem került eddig a szemem elé, na mindegy, köszi. :D A Yojouhan elsőre kicsit furinak tűnik, de szeretem a Madhouse-t úgyhogy minden bizonnyal ez is meglesz. Penguin drum pedig tulajdonképp már rajta volt a listán, csak nem nagyon van egyelőre kedvem hozzá. Köszi, hogy időt öltél bele!

Edit:
A Shiki nagyon király, jól szórakozom rajta és iszonyú jól fenntartja az érdeklődést, jól meg van rendezve. Még egyszer köszi az ajánlást!!!!  :merci:

gerey

Ha valami minőségi mecha sorozatot tudnátok ajánlani, azt nagyon megköszönném. Évjárat nem számít, illetve csak annyi kikötésem van, hogy ne ilyen promó cucc legyen (mint pl pokemon :D ) Előre is köszi.

Cloud

Minden ami Gundam.

Unicorn nem rég ért véget. Igaz az OVA, de több részes.



-OJ-

Pontosabban Gundam 00 vagy SEED, kezdésnek :smile:

Quote from: gerey on 2014-06-12, 14:09:28
Ha valami minőségi mecha sorozatot tudnátok ajánlani, azt nagyon megköszönném. Évjárat nem számít, illetve csak annyi kikötésem van, hogy ne ilyen promó cucc legyen (mint pl pokemon :D ) Előre is köszi.

azon kívül
Code Geass
Tengen Toppa Gurren Lagann
Macross Frontier
Valvrave the Liberator
Eureka Seven

gerey

Köszönet, Gundammal szemezgettem egy ideje, csak nem nagyon tudtam, hogy hol kezdjem el. :D

Cloud

"Halleluja".   :Kiraly:

Többiek érteni fogják.

SaiyaGin

A fentiek mellé még ajánlom a Majestic Prince-et is.

White SeeD

Gundamból bármit csak a 00-t ne ;)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

balu01

Quote from: -OJ- on 2014-06-12, 14:59:17
Valvrave the Liberator
A Valvrave, mint minőségi mecha sorozat? Hááát... :D

-OJ-

Quote from: balu01 on 2014-06-13, 11:32:20
Quote from: -OJ- on 2014-06-12, 14:59:17
Valvrave the Liberator
A Valvrave, mint minőségi mecha sorozat? Hááát... :D

kezdésnek megteszi ::)

gerey

Quote from: -OJ- on 2014-06-12, 14:59:17
Pontosabban Gundam 00 vagy SEED, kezdésnek :smile:

Quote from: gerey on 2014-06-12, 14:09:28
Ha valami minőségi mecha sorozatot tudnátok ajánlani, azt nagyon megköszönném. Évjárat nem számít, illetve csak annyi kikötésem van, hogy ne ilyen promó cucc legyen (mint pl pokemon :D ) Előre is köszi.

azon kívül
Code Geass
Tengen Toppa Gurren Lagann
Macross Frontier
Valvrave the Liberator
Eureka Seven

TTGL már megvolt, a többit köszi mindenki! :D

fema

Tudnátok olyan animét ajánlani, ami harcolós, romantikus és nem hárem? (akkor lehet hárem, ha normális határokon belül marad és tud választani a végén főhős). Az, hogy fantasy vagy sci-fi vagy bármi más, mindegy.

Szeretem a hősies tetteket (hős "lovag" megmenti a "hercegnőt", ilyesmi), határozott főhőst, aki tudja, mit akar pl.
Nem szeretem a sad endet és nálam ebbe beletartozik a TTGL féle is, meg a mindennek ellent mondó, mégis össze nem jövős (mű dráma) témát.
Lehet dráma is, de a főhős és főhősnő ne haljon meg. (Nem akarok depis lenni napokig :D)

Nyugodtan mondjatok alap műveket is, mert nem sokat láttam. Talán ezeknek jobban is örülnék, hogy ne maradjak ki belőlük. :)
Ha valaki nagyon unatkozik, balra ott az anime listám is. :D

Cobra

Animéből nem nagyon lesz olyan, ami nem hárem, de nem is "bad end"-el végződik, ennyit már tudhatnál :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

fema

Quote from: Cobra on 2015-02-17, 21:35:13
Animéből nem nagyon lesz olyan, ami nem hárem, de nem is "bad end"-el végződik, ennyit már tudhatnál :)
Olyan formában lehet hárem, hogy pl. szerelmi sokszög, aztán a végén összejön az igazival...  :redface: :smile:

Zelda

Quote from: fema on 2015-02-17, 22:29:04
Quote from: Cobra on 2015-02-17, 21:35:13
Animéből nem nagyon lesz olyan, ami nem hárem, de nem is "bad end"-el végződik, ennyit már tudhatnál :)
Olyan formában lehet hárem, hogy pl. szerelmi sokszög, aztán a végén összejön az igazival...  :redface: :smile:
Elég sokat láttam már, de a fent támasztott kritériumoknak egyszerűen nem lehet mind megfelelni... Túl magasra raktad a mércét fema.  :ejnye:
De azért van egy, amit még nem láttál, és itt-ott megközelítőleg néhány ponton talán beleillik a képbe és nekem személyes kedvencem, viszont ez egy movie: Recollections of a certain pilot aka Toaru hikuushi e no tsuioku (így van fent myanilist-en).
Harc van benne, látványos, szép a grafika, egyszerű a sztori (a többit nem mondom, mert spoiler, ha esetleg megnéznéd) és MADHOUSE!
Rajtad áll, hogy belelesel-e.

fema

Quote from: Zelda on 2015-02-17, 22:47:53
Elég sokat láttam már, de a fent támasztott kritériumoknak egyszerűen nem lehet mind megfelelni... Túl magasra raktad a mércét fema.  :ejnye:
Nincs egy romantikus, akció/harcolós anime, ami happy end?  :zomg:
Esetleg rosszul fogalmaztam volna? Nekem pl a Captain Earth is ilyennek számít. Elszúrtam?  ^^

Az ajánlást köszi, megnézem majd! :)

Zelda

Quote from: fema on 2015-02-17, 23:15:11
Nincs egy romantikus, akció/harcolós anime, ami happy end?  :zomg:
Esetleg rosszul fogalmaztam volna? Nekem pl a Captain Earth is ilyennek számít. Elszúrtam?  ^^
Hát nem azt mondom, hogy nincs, hanem hogy nehéz olyat találni... Mangát mondjuk jópárat tudnék mondani. De még az előbbit megtoldanám a Robotics;Notes-al, érdekes volt ugyanis, harc is van benne valamennyi, és itt nem szenvednek annyit a főhősök. Szóval tökéletesen nézhető.

fema

Quote from: Zelda on 2015-02-18, 01:46:11
Quote from: fema on 2015-02-17, 23:15:11
Nincs egy romantikus, akció/harcolós anime, ami happy end?  :zomg:
Esetleg rosszul fogalmaztam volna? Nekem pl a Captain Earth is ilyennek számít. Elszúrtam?  ^^
Hát nem azt mondom, hogy nincs, hanem hogy nehéz olyat találni... Mangát mondjuk jópárat tudnék mondani. De még az előbbit megtoldanám a Robotics;Notes-al, érdekes volt ugyanis, harc is van benne valamennyi, és itt nem szenvednek annyit a főhősök. Szóval tökéletesen nézhető.
Köszönöm, megnézem ezt is majd.  :smile:

frozenstein

Tokyo Ravens vagy Strike the Blood? Mindkettő hárem, de a végére egyértelmű lesz kit fog választani a főhős. Viszont mindkettőnek nyitott a vége, ez nem tudom téged mennyire zavar. Ja meg inkább harcolós, mint romantikus.

szerk: Most nézem StB-t láttad, meg a Shana jutott még eszembe (ezt meg S1E13-nál félbe hagytad), ennél később jobban előtérbe kerül a romantikus szál, és a harmadik évad le is zárja a történetet. Ha a tsundere nem kizáró ok, akkor még a Zero no Tsukaima is happy end a 4-ik évad végére.

Esetleg Seikai no Monshou és folytatásai.

fema

Quote from: frozenstein on 2015-02-18, 14:59:37
Tokyo Ravens vagy Strike the Blood? Mindkettő hárem, de a végére egyértelmű lesz kit fog választani a főhős. Viszont mindkettőnek nyitott a vége, ez nem tudom téged mennyire zavar. Ja meg inkább harcolós, mint romantikus.

szerk: Most nézem StB-t láttad, meg a Shana jutott még eszembe (ezt meg S1E13-nál félbe hagytad), ennél később jobban előtérbe kerül a romantikus szál, és a harmadik évad le is zárja a történetet. Ha a tsundere nem kizáró ok, akkor még a Zero no Tsukaima is happy end a 4-ik évad végére.

Esetleg Seikai no Monshou és folytatásai.
Óóóó, mennyi! Kösz!  :merci:
A nyitott vég nem zavar feltétlenül, legfeljebb követem a mangát utána, ami követi a LN-t.  :D
Shana-t folytatom majd akkor, tetszik, amit mondasz róla. A tsundere bejön, Zero no Tsukaima első évadát láttam is, de a többiről, úgy látszik, lemaradtam. Utóbbit feltétlenül pótolni fogom!  ;)

kada

Quote from: frozenstein on 2015-02-18, 14:59:37Esetleg Seikai no Monshou és folytatásai.
Holy Threadnecro!

Kedvenc romantikus akciódarabom a cucc (első két évad), de valahogy mégse sikerül senkit rábeszélni.

Megmurdel

Quote from: fema on 2015-02-18, 17:58:15

Shana-t folytatom majd akkor, tetszik, amit mondasz róla. A tsundere bejön, Zero no Tsukaima első évadát láttam is, de a többiről, úgy látszik, lemaradtam. Utóbbit feltétlenül pótolni fogom!  ;)
Nah, én Shanat pont azért nem tudtam folytatni, mert majdnem kettéfejeltem a kijelzőt az első évad végére annyira elkezdett idegesíteni az egész banda, de főleg a főhős páros.  :falba: