Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

minuszmiki

Mnemosyne ep. 2: Lol. Igazából nem annyira tetszik, hogy próbálnak valami történetet a dolog köré erőltetni, bár sok felesleges részletet itt sem magyaráznak. Folyik helyette a vér, bár most nem volt olyan látványosan kegyetlen kínzás, mint legutóbb, és zombi sem volt benne. Viszont volt fincsi yuri, majdnemhogy explicit hentai, nagyszerű humor, angyal, Quality & Quality című könyv a polcon egy viszonylag QUALITY beállítás közepén (:eek:), egy-két újabb winrar beszólás Mimitől. Szóval jó volt most is, csak ne kéne egy újabb hónapot várni a folytatásra.

Soul

Quote from: minuszmiki on 2008-03-07, 04:27:58
Mnemosyne ep. 2:

Én várom az Ureshii verziót, jöhetne már...Addig is orrvérzésig nézem az op/ed-t   :smile:.

Én

Tengen Toppa Gurren-Lagann rewatch
Véleményem változatlan maradt:
[spoiler][/spoiler]10/10

minuszmiki


Darkstar

Quote from: Én on 2008-03-07, 19:14:01
Tengen Toppa Gurren-Lagann rewatch
Véleményem változatlan maradt:
[spoiler][/spoiler]10/10

Quote from: minuszmiki on 2008-03-08, 02:55:15
Quote from: Én on 2008-03-07, 19:14:01
Véleményem változatlan maradt:
Trueth.  :jee:

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Én


Zsiga

#4656
Quote from: Én on 2008-03-08, 17:09:42
You are a huge faggot.
FiXED for greater justice ^^

Szerk.: Az Amaenaideyo-s postok átmozgatva a helyükre.

Baggio

Genshinken 2 ötödik rész
[spoiler] :falba: :falba: :falba: :falba:    nagyon buzi. nem birtam a monitorra nézni. elég nehéz volt túlélni ezt a részt   [/spoiler]

minuszmiki

Shigurui: Mivel közeleg a szavazás határideje, gondoltam nem várom meg, amíg kijön belőle rendes HD sub, végignéztem. Vegyes benyomásaim vannak. A sztori a két főszereplő szamuráj útját mutatja meg a végső csatájukig (illetve nem, de majd később). Útközben szép mennyiségben hullanak a végtagok, fejek, omlanak ki belek, halnak, nyomordnak vagy épp őrülnek meg a szereplők. Nagyon durván sötét hangulatú, meglehetősen érzéki cucc, nem kizárólag a szó szokásos, "szexuálisan túlfűtött" értelmében, pozitív-negatív kategóriákba nem igazán besorolható karakterekkel, poénok és komolyabb csavarok nélkül. Az animáció kidolgozott és részletgazdag, a karakterdizájn egyedi, a leginkább a szürke, barna és vörös árnyalatokból kialakított képi világ és a végtelenül naturalista ábrázlásmód tovább mélyíti az animéből sugárzó nyomasztó érzést. Korabeli zenék kísérik, sokszor a vágásokkal tökéletes összhangban, az OP-vel együtt komoly pszichedelikus élményt nyújthat az erre vágyóknak. Egyetlen, de óriási hibája a befejezés, pontosabban annak hiánya. [spoiler]Vártam, hogy hogyan ér vissza a történet Fujiki és Irako csatájához, de ez nem történik meg. Meg hát történik addig még egy-két dolog, például arra is kíváncsi lettem volna, hogy veszti el a karját Fujiki, vagy hogy köt ki nála Mie.[/spoiler] Ezért kap csak 8/10-et.

Quote from: Dreamcleaver on 2008-02-21, 22:59:06
[spoiler] Szerintetek az első résznél, a duelnél, Mie mikor azt gondolja, hogy "Öld meg azt az embert", akkor Fujiki-re vagy Irako-ra érti? Irako-ra tippelek, bár nem tudom mitől fordult megint vissza Fujiki-hez. Az apja halálának csak örülnie kellett volna. [/spoiler]
[spoiler]Egyértelműen Irakot akarja holtan látni.[/spoiler]

SaiyaGin

Kaze no Stigma
Lusta vagyok hosszabban írni, úgyhogy csak azt jegyezném meg, hogy tetszett. :whoah: És azt, hogy remélem hamar lesz folytatás. Kazuma  :Kiraly:  :whoah:

Én


hatake_kakashi

Kazuma valóban hatalmas főleg mikor kicsit elborul az agya :D
nos tegnap előtt fejeztem be: This Ugly and Beautiful World nos hosszú jellemzést nem írok csak annyit mondanék egyszerűen nagyon szép.

Gregory

Valamennyire off:

GTO Live Action:
[spoiler=kép]

[/spoiler]
3/10

Solid Snake

Na ne. Ő lenne az élőszereplős Onizuka?  :zomg:

Gregory

Nem, az ott Teshigawara
Néhány kép még mutatóba:
Onizuka
Uchiyamada
Fuyutsuki
Miyabi
Murai
Kikuchi

Egyébként az egész kb olyan volt, mintha a neveket a jellemeket és cselekményeket felírták volna kis papírokra, feldobták volna őket, és amelyik egymáshoz közel esett, az úgy lett a történetben. Így verhette meg Kikuchi Onizukát játékokban, így lehetett Murai faterja híres motoros. Fuyutsuki karakteréből meg egy qrvát csináltak.
A problémák megoldása közel sem olyan jó, mint amilyen a mangában, vagy akár az animében volt, Onizuka teljesen random dolgokat csinál, de az egész azt erőlteti, h milyen mély mondanivalója van, pedig nincs. A teh dramah jelenetek rettenetesen elnyújtottak, ráadásul gyengék is. A 'most biztos kirúgják Onizukát' dolgot pedig minden részben ellőtték legalább háromszor

motifator

Ez elég szarul hangzik, pedig a képek alapján még el is tudtam képzelni a karaktereket ezekkel a színészekkel.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Xzone

Pff... Legalább a haját szőkére festhették volna.

Gregory

Egyébként még akár jó is lehetett volna, hogyha nem írják át a történetet. A színészek kinézetével nekem se volt különösebben gondom(bár Onizuka haját tényleg befesthették volna, vagy valami), sőt Teshigawara-t még egész jól eltalálták. Egyébként aki érdeklődik a képek megnézése után is, annak az első két részt megnézésre ajánlom, az még szódával elmegy, és azok után még mindig mehet a lomtárba, vagy akár tovább is lehet nézni, a 8-9. rész környékén szökik az egekbe a fail factor.

fraglimiter

<a href="http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2696">Speed Grapher</a>
Az openingje annyira megfogott hogy nem birtam magammal es vegigneztem a sorozatot!
Nem vagyok nagy hive az ilyen misztikus-horror temanak igy nem tudom mihez hasonlitani a sorozatot de
aki meg nem latta az tegyen vele egy probat aki meg igen annak ugyis megvan rola a velemenye nem fogom megvaltoztatni :)
Ami tetszett az fohosunk superpowerje es ahogy dolgoztak vele. Ha fust/kod volt akkor a fokusztavolsag miatt voltak
kellemetlenebb harcok is. Ha upgradelt objektivet rakott fel akkor nott a teljesitmeny.
A hangulatom a sorozatat kozepe fele kicsit lankadt, jottek a kulonfele ellensegek (a fogorvos nagyon eredeti volt :D)
de a sztori mintha nem igazan haladt volna elore. Aztan ujra beindult es nagyon tetszett vegig.
Suitengu karakteret hihetetlenul eltalaltak Ginza pedig nalam egymaga elvitte volna a sorozatot a hatan!
Hosszu ido utan eloszor ennek a sorozatnak tetszett a befejezese.
Mivel nem nagyon a tema nagy rajongoja igy 8,5/10-et kap tolem.

Baggio

na vége a Genshiken I-II nek
szerintem nagyon jó, érdemes megnézni a vicces műfaj kedvelőinek. Én itt inkább a dumákon tudtam röhögni nem a rajzoláson. A végére vártam volna, hogy
[spoiler]Sasahara összeszedi Ogiue-t mert szerintem nagyon benne volt a levegőben[/spoiler]
de így se rossz a lezárás. Jöhetne 3. évad

egyéb: a Death Note másodjára is ISTEN. most is úgy izgulok végig mintha most látnám először. Ez egy tényleg mesteri alkotás. LE si szedtem mind3 soundtrack-et, és a zene se semmi (mondjuk már a sorozatban is imádtam)

next: talán Shigurui

motifator

Most járok a Gurren Lagann 17. részénél, és már tényleg nem találok szavakat. Ki írta, ki rendezte ezt? Ha most bármelyikkel szembetalálkoznék az utcán, kezet ráznék vele, és asszem meghívnám egy sörre :)
Rég hozott lázba ennyire anime sorozat, az biztos. Itt aztán nem szaroznak, eddig a történet egyre csak nagyobb és nagyobb lett, hogy mi lesz a végére, arra még csak tippelni sem merek. És mindez egy zseniális karaktereket felvonultató sorozat, ami egy percre se veszi magát túlságosan komolyan, és benne mindennel, amit eddig imádtam a GAINAXban.
Egyszóval - bár csak ismételni tudok másokat - eddig EPIC WIN OF THE CENTURY.

(Ha egy kicsit túlzónak túnne mindez, akkor azt tudjuk be annak a néhány unikumnak amit pár sör társaságában most legurítottam, de asszem józanon se dícsérném kevésbé)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

chilip

#4671
Quote from: motifator on 2008-03-18, 00:30:21
Most járok a Gurren Lagann 17. részénél, és már tényleg nem találok szavakat. Ki írta, ki rendezte ezt? Ha most bármelyikkel szembetalálkoznék az utcán, kezet ráznék vele, és asszem meghívnám egy sörre :)
Rég hozott lázba ennyire anime sorozat, az biztos. Itt aztán nem szaroznak, eddig a történet egyre csak nagyobb és nagyobb lett, hogy mi lesz a végére, arra még csak tippelni sem merek. És mindez egy zseniális karaktereket felvonultató sorozat, ami egy percre se veszi magát túlságosan komolyan, és benne mindennel, amit eddig imádtam a GAINAXban.
Egyszóval - bár csak ismételni tudok másokat - eddig EPIC WIN OF THE CENTURY.

(Ha egy kicsit túlzónak túnne mindez, akkor azt tudjuk be annak a néhány unikumnak amit pár sör társaságában most legurítottam, de asszem józanon se dícsérném kevésbé)

nem láttad te mekkora istenítés volt a vége fele a Gurren-Lagan threadben :D ha ez neked túlzó, az mi lehet :D

minuszmiki


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.


motifator

Quote from: chilip on 2008-03-18, 00:32:54
nem láttad te mekkora istenítés volt a vége fele a Gurren-Lagan threadben :D ha ez neked túlzó, az mi lehet :D
Jelszavam: óvakodj a spoilertől! Néhányszor megszívtam már vele, azóta közelébe se megyek olyan animék threadjeinek, amiket még nem láttam végig.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.


frozenstein

Sumomomo Momomo

Az AniDB kategóriái remekül jellemzik ezt a sorozatot: Comedy, Ecchi, Harem, Martial Arts, Ninjas, Sudden Girlfriend Appearance. Engem a Seto no Hanayome-ra emlékeztetett, bár a poénjai azért annyira nem voltak jók. Mindenkinek ajánlom.
9/10

Én

Quote from: frozenstein on 2008-03-18, 17:24:10
Sudden Girlfriend Appearance
What the shit :zomg: Mondjuk ami kategóriákat anidb-n láttam, már meg sem lep.