Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Chronus

#4950
Shakugan no Shana S1:

Első évad kivégezve. Jó volt. Határozottan. Viszont rengeteg negítavum is volt amit fel tudok hozni. Első sorban lassú, de nagyon... és nem olyan szempontból mint mondjuk egy Witch Hunter Robin, ahol 4 részen keresztül nem történik gyakorlatilag semmi érdemleges. Inkább úgy mint egy Shippudden. Hosszú elnyújtott párbeszédek, elnyújtott "bámuljuk egymást" jelenetek, ezeket néhol a lassú relaxációs zene is sokszor hatványozza, mérhetelenül sok a "Yuki... <1000 év szünet>.. for me" típusú székely párbeszéd ami néha rettentően flusztrálóan tud hatni... Lévén, ez elvileg egy shounen akarna lenni hot battle lolival, sok super powerrel meg egy kiemelt szerelmi szállal a két főszereplő közt amibe max beleugat a többi csaj kari, de nyomot nem sokat hagy. Legalább is igy lenne ideális. Ehelyett van egy hot battle loli, aki az esetek többségében inkább hot loli, mint battle, van egy idegesítő noob csaj aki minden szituációban nyuszi, kivéve ha Yuki-t kell elhappolni Shana elől, és a Manipulator of Objects-et inkább meg se említem. A Master of Apathy cím jobban illene rá, az a karakter olyan ütemben aktív, hogy amint meglátom elkezdek ásítani, ráadásul a mimikája meg még Steven Segall-t is alulmúlja.
Ez így semmiképp se 10/10... max olyan 7.9/10, de azért élvezhető. Nézeti magát, de szerintem lehetett volna egy kissé (sokkal) pörgősebb is a a sztorija.
A zenével kapcsolatban annyi amire még külön kitérnék, az első ED egyszerűen bámulatos. Utoljára ilyet a Darker Than Black első ED-jénél éreztem. Ahogy beleolvasztják a rész végébe, az egyszerűen mesteri. Valahogy egyszerre adja a cliffhanger és a befejezettség értzését... mucho respect for it. :jee: A többi OP/ED elég befőtt... nincs benne semmi korszakalkotó, csak szimplán passzol... de az első ED az pure win.

S2:

Még csak belekezdtem, de.... háááát, mit is mondjak.... Na jó, a love-triangale az egy dolog... sok animében előfordul, szeressük..... A love-hypercube az már egy másik szituáció... :comp:
Ráadásul ott az a pár epic dumbness ami zavar... pl ilyen plot-device: "csaj főzés közbe leejt egy répát, lehajol érte, de megáll útközben, és nézi a répát. Eszébe jut, hogy látta Yuki-t egy másik csajjal a parkban aki valami madarat mentett meg egy macskától."... Na most ok, ilyesmi szokott történni, hogy visszaflashel egy karakter, ez amolyan amine trademark.. de mi a f@szér jut eszébe a szituáció egy leejtett répáról??? OK, nyilvánvaló, hogy bárki tud rá húzni valami szexuális beállítottságú párhozamot ha megerőlteti magát, de könyörgöm.. ez nem az az anime, nem az a stílus... még is mi a f@szt gondolt az aki ezt kitalálta? :falba: Az ilyennek gumiszobában a helye.

Alkyra

Quote from: Chronus on 2008-05-01, 15:20:57


S2:

Még csak belekezdtem, de.... háááát, mit is mondjak.... Na jó, a love-triangale az egy dolog... sok animében előfordul, szeressük..... A love-hypercube az már egy másik szituáció... :comp:
Ráadásul ott az a pár epic dumbness ami zavar... pl ilyen plot-device: "csaj főzés közbe leejt egy répát, lehajol érte, de megáll útközben, és nézi a répát. Eszébe jut, hogy látta Yuki-t egy másik csajjal a parkban aki valami madarat mentett meg egy macskától."... Na most ok, ilyesmi szokott történni, hogy visszaflashel egy karakter, ez amolyan amine trademark.. de mi a f@szér jut eszébe a szituáció egy leejtett répáról??? OK, nyilvánvaló, hogy bárki tud rá húzni valami szexuális beállítottságú párhozamot ha megerőlteti magát, de könyörgöm.. ez nem az az anime, nem az a stílus... még is mi a f@szt gondolt az aki ezt kitalálta? :falba:



főzés=>miért főz=>kinek főz
Nekem legalábbis ez a gondolat jutott eszembe.

Soldier

Quote from: frozenstein on 2008-04-30, 17:19:48
Mokke

már rég itt örzöm a hdd-n , épp kérdezni akartam megnezte-e már valaki/milyen-e, nemsokára sort keritek rá énis szerintem.

Cobra

Chromus, ha az első évedot elnyújtottnak érezted, akkro a másodikon többször is el fogsz aludni :)
És nem Yuki, hanem Yuuji.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Chronus

Quote from: Cobra on 2008-05-01, 17:55:26
És nem Yuki, hanem Yuuji.
Sorry, my bad ^^" Másodk évad első pár részét meg szépen átpörgetten az 5-östől egészen a 13-asig, kb 5 perc alatt. Kiragadtam a "canon" információkat silverről meg a többi stuffról, a többi meg trash :D De amúgy vicc is, mert már a 18. résznél tartok és eddig semmi ismeretlen információ nem merült fel ami azokra a részekre utalna vissza, így úgy tűnik tényleg nem veszettem semmit.  :haha: Plusz a végén amúgy is meghalt az az idióta, szóval kb ennyi haszna volt bevonni egy rövid időre a szerelmi sokszögbe....

De 13.-tól beindul, onnan meg üti az 1. szériát.

Fazék

franc. elkezdtem folytatni a TTGL-t... 14-es részig néztem kb fél évvel ezelőtt.
f12 óta immár a 18. részt fejeztem be most.
szóval legrosszabb esetben 8x22 perc vagyis kb 3 óra múlva már mehetek is aludni...

Soldier

Quote from: Fazék on 2008-05-02, 01:47:05
f12 óta immár a 18. részt fejeztem be most.
szóval legrosszabb esetben 8x22 perc vagyis kb 3 óra múlva már mehetek is aludni...

ez teljesen normalis nem ? :D

Fazék

Quote from: Soldier on 2008-05-02, 01:57:22
Quote from: Fazék on 2008-05-02, 01:47:05
f12 óta immár a 18. részt fejeztem be most.
szóval legrosszabb esetben 8x22 perc vagyis kb 3 óra múlva már mehetek is aludni...

ez teljesen normalis nem ? :D
elszoktam én már ettől :D

Soldier

Quote from: Fazék on 2008-05-02, 02:10:44
elszoktam én már ettől :D

hát hát , ez esetben azt lehet tenni hogy visszaszoksz  :P

Fazék

Quote from: Fazék date="vmikor kora hajnalban"
Quote from: Soldier on 2008-05-02, 02:14:09
Quote from: Fazék on 2008-05-02, 02:10:44
elszoktam én már ettől :D

hát hát , ez esetben azt lehet tenni hogy visszaszoksz  :P
nem tudok :)
most is elfogyott a szufla.
5 részt meghagyok ma estére, elég volt most ez a 8 rész :redface:

szerk: na megnéztem a maradék 5 részt is. kurvajó kis anime volt ez :cool:
azt hiszem most befejezem a másfél éve abbahagyott Mushishi utolsó 2 részét, utána pedig belenézek a Kemonozume-ba :D
szerk2: tervem meghiúsult. mushishi utolsó két része a polcon lévő vinyón van és ahhoz föl kéne állnom a géptől. persze ftp-ről is letölthetném, de az meg olyan ciki lenne, mikor úgyis megvan már... :D

Én

Quote from: Fazék on 2008-05-02, 23:42:28
utána pedig belenézek a Kemonozume-ba :D
ezt viszont minél előbb tedd meg :jee:

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2008-05-02, 23:42:28
...
szerk2: tervem meghiúsult. mushishi utolsó két része a polcon lévő vinyón van és ahhoz föl kéne állnom a géptől. persze ftp-ről is letölthetném, de az meg olyan ciki lenne, mikor úgyis megvan már... :D
Ha a lustasag fajna...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zen

Quote from: Kvikveg on 2008-05-02, 23:44:26
Quote from: Fazék on 2008-05-02, 23:42:28
...
szerk2: tervem meghiúsult. mushishi utolsó két része a polcon lévő vinyón van és ahhoz föl kéne állnom a géptől. persze ftp-ről is letölthetném, de az meg olyan ciki lenne, mikor úgyis megvan már... :D
Ha a lustasag fajna...
[spoiler]Kedvencem: ha a hülyeségtől nőni lehetne, ülve nyalnád a Holdat. :D[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Én

Quote from: Zen on 2008-05-02, 23:46:04
[spoiler]Kedvencem: ha a hülyeségtől nőni lehetne, ülve nyalnád a Holdat. :D[/spoiler]
insert [rofltank] here

Próféta

Quote from: Fazék on 2008-05-02, 23:42:28szerk: na megnéztem a maradék 5 részt is. kurvajó kis anime volt ez :cool:
Akkor menjél reklámozni az "animés topik olyanoknak, akik már nem néznek rendszeresen animét"ba is, jelezvén, hogy lehetséges a Nagy Visszatérés!

motifator

#4965
Code Geass eps. 1-8
Annyi mindenki látta már, hogy el kellett kezdeni nekem is.
Eddig valahogy kicsit csalódott vagyok. A karakterdizájnról csak annyit, hogy asszem nem leszek nagy CLAMP fan. A történet eddig hagyján, majd meglátjuk mi lesz belőle. A görkoris mecháktól minden egyes alkalommal röhögőgörcsöt kapok. A karakterek eddig elég semmilyenek. Igazából egyik sem él rendesen, de lehet, hogy majd a későbbi részekben változik ez valamelyest.
Eddig az az érzésem, hogy nagyon műmájer ez a sorozat. Lelouch annyira GAR akar lenni, hogy az már GAY. Az iskolai jelenetek egyszerűen annyira idétlenek és kilógnak a sztoriból, hogy az már fáj.
Ez egy olyan sorozat, ami 10 percenként felidegesít valami hülyeséggel, de valamiért mégis érdekel. Nem mondanám rá azt, hogy tetszik, csak valamiért nem hagynám abba.
Kiváncsi vagyok a szereplők további sorsára? Nem hinném.
Kiváncsi vagyok a további mecha harcokra? Még annyira se.
Kiváncsi vagyok, hogy mi lesz a további történet, mi lesz a világgal? Talán.
Egyelőre még néhány rész erejéig felkeltette az érdeklődésemet a sorozat, és bízok benne, hogy lesz valami változás, ami miatt én is EPIC WINként tekintek vissza rá, ha majd megnéztem.
Vagy létezne, hogy az anidb-s rating csak azért olyan magas, mert Lelouch fangirlök folyamatosan 10/10-es szavazatokkal spammelnek? Remélem nem...

Edit: typo
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

frozenstein

Hatenkou Yuugi
AniDB
MOAR! Ez a tíz rész kevés volt belőle, és persze pont akkor ért véget, amikor esetleg valami kiderült volna a háttérből. A wiki szerint eddig tíz kötet jött ki a mangából, nem tudom miért csak ilyen rövid animét csináltak belőle.
Szerintem frenetikus lett a sorozat, röpködnek a poénok és az akció jelenetek, csak győzzük kapkodni a fejünket. A karakterek is rögtön szimpatikusak voltak. Mindenkinek ajánlom, hogy tegyen egy próbát vele.
10/10

Soldier

Quote from: frozenstein on 2008-05-03, 16:13:36
Hatenkou Yuugi
AniDB
MOAR! Ez a tíz rész kevés volt belőle, és persze pont akkor ért véget, amikor esetleg valami kiderült volna a háttérből. A wiki szerint eddig tíz kötet jött ki a mangából, nem tudom miért csak ilyen rövid animét csináltak belőle.
Szerintem frenetikus lett a sorozat, röpködnek a poénok és az akció jelenetek, csak győzzük kapkodni a fejünket. A karakterek is rögtön szimpatikusak voltak. Mindenkinek ajánlom, hogy tegyen egy próbát vele.
10/10

dl on progress  :jee: :D


Cobra

Quote from: motifator on 2008-05-03, 14:42:42
Code Geass eps. 1-8
Én nemvagyok Lulu fangirl, de azért tetszett a sorozat, mint az avataromból is látni lehet :)
Persze vannak benne gyenge elemek, de van a sorozatban egyediség is. Bár animéknél nem meglepő, de az is sokat számít, hogy a főhős nem a tpikus hero, hanem saját céljait akarja elérni és ezért képes bákit felhasználni. Nézd szerintem nyugodtan végig az első szezont, de azért ne úgy, hogy ez egy top10-es anime.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Kaiba EP01
Hogyaza mindenit. :eek: Igazából nem is tudom, mit mondhatnék rá, ha vmi ennyire elvont, ez eleve be szokott jönni, de már így az első részben sikerült egy olyan elemet elsütniük, amit imádni szoktam.
[spoiler]Arra gondolok, hogy a szegények testét megveszik a haldokló gazdagok és abban élnek tovább, ha jól értettem[/spoiler]
Akármennyire is nem Araki stílusa, nézem tovább. :D

Card Captor Sakura Movie2
Az első érzésem az volt, amit egy heroinos érez, amikor 2 napja nem lőtte be magát. Igen, végre vmi, amit lehet kommentelni. :D
A második, hogy amikor azt hinnénk, ebből a helyzetből semmit sem lehet már kihozni, bebizonyítják, hogy dehogynem.
[spoiler]Eddig gyak. az volt a baj, hogy a Clow kártyákból Sakura kártyák legyenek, most már az, hogy átalakultak ::) [/spoiler]
Harmadjára szembesülnöm kellett azzal, hogy a karik elég hülye indokból gyűltek újra össze, hogy a "bevallom, hogy szeretem, de mindig megzavarnak" és a "az egész világ megsemmisül, ha nem cselekszem" dolog megint elsütésre került, hogy ugyanazokat a poénokat (?) vették elő, mint korábban. A vontatottság félelmetes, ez belefért volna 40 percbe is, néhány más (főként parodizáló) animura jellemző karikatúra belekerült, de idővel ezek is elfogytak, a vége meg olyan szinten egyértelmű és nyálas, hogy ezt sivár lelkem nem kívánta bevenni. Yue, Shaoran és Kero meg igazán rájöhetnének, hogy egy taiföldi szűzqrvázással is többet érnének, mint az erejük fitogtatásával, mert igazából csak Sakura jöhet rá a dolgokra, persze hatalmas fáziskéséssel, mert amit mi már a sorozat elején sejtünk, az neki az utolsó 5 percben esik le. Igazából nem tett hozzá semmit a sorozathoz, annyira szánalmas nem lett, mint az első film. 4.5/10

chilip

megnézegettem az első részt kaiba-ból, de ez a graf... fizikai fájdalmat okozott a nézése... nevezetek előítéletesnek vagy lámának, de én ezt a kinézetet nem nyelem le.

apropó: Kyouran Kazoku Nikki nézi ezt valaki? mien?

Én

#4972
Quote from: chilip on 2008-05-03, 22:49:03
megnézegettem az első részt kaiba-ból, de ez a graf... fizikai fájdalmat okozott a nézése... nevezetek előítéletesnek vagy lámának, de én ezt a kinézetet nem nyelem le.
Ajánlom a Kemonodzumét... :D
kaiba-t is nagyba leszedtem, de még csak 5 percig jutottam, kettőkor nem volt kedvem hozzá :eek:
Quote from: chilip on 2008-05-03, 22:49:03
Kyouran Kazoku Nikki
Leírás alapján jajj, borító alapján is :lul: Egyet lehet lekapok

Fazék

Quote from: Én on 2008-05-03, 23:29:22
Quote from: chilip on 2008-05-03, 22:49:03
megnézegettem az első részt kaiba-ból, de ez a graf... fizikai fájdalmat okozott a nézése... nevezetek előítéletesnek vagy lámának, de én ezt a kinézetet nem nyelem le.
Ajánlom a Kemonozumét... :D
ezt aláírom.
ma belekezdtem és valami irtózatos volt.
elsőre.
aztán vhogy az első rész végére vhogy mégis megkedveltem, kifejezőbb, dinamikusabb volt, mint a "hagyományos" rajzolás. már 3 részt megnéztem, megpróbálom még holnap befejezni.

Soul

Quote from: chilip on 2008-05-03, 22:49:03
apropó: Kyouran Kazoku Nikki nézi ezt valaki? mien?

Az első részt multkor megnéztem.Ha turmixolni akarod az agyad akkor vágj bele, sztem agybeteg  :D vagy mi.Minden esetre én nem nézem tovább.

minuszmiki

Quote from: AniDBCategories: Cat Girls

Úgy látom, ez nekem való. Download started.

chilip

3 része van kinn, ha eléggé megnevettet nézni fogom :D de majd holnap nézem :) most nyugovóra térek, majd holnap írok róla... valamit... :D

Gregory

kaiba ep3:
;_;

Quote from: Én on 2008-05-03, 23:29:22
kaiba-t is nagyba leszedtem, de még csak 5 percig jutottam, kettőkor nem volt kedvem hozzá :eek:
pedig akkor üt igazán. Az art pedig szerintem szerves részét képezi annak az elborult/elvont hangulatnak az átadásában, amit a történet és a világ együttesen teremt. Nem tudom, hogy meg merem-e nézni a végét, ez a 3 rész is eléggé földhözvágott...

Draconire

#4978
Legend of Galactic Heroes

Röviden már összefoglalta egyszer kikuchiyo:
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=753.msg183003#msg183003

Amit kijavítanék benne, hogy nem 9,1/10 hanem 10/10.^^

Az utolsó részben pedig külön tetszett, hogy az egyik kedvenc klasszikus zenémet játszották le egy bizonyos jelenetnél, nevezetesen a Holdfény Szonátát, ami hatására ismét sikerült elérzékenyülnöm. Szép volt na.


És egy kérdés: Azt a sok filmet meg kiegészítő sorozatot mindegy milyen sorrendben nézem? Csak mert lusta vagyok utánanézni, és van egypár.^^

kikuchiyo

 :tezsvir: :kocc:

A kiegészítő sorozatokkal, filmekkel kapcsolatban:

Kezdd a LoGH: My Conquest is the Sea of Stars  (Ginga Eiyuu Densetsu: Waga Yuku wa Hoshi no Taikai) cíművel, ez a sorozat előtt játszódik, a két főszereplő első összetűzését beszéli el. Aztán folytasd a LoGH: Overture to a New War  (Ginga Eiyuu Densetsu: Arata Naru Tatakai no Overture) cíművel, ez tkp. az első két részen alapul, csak éppen teljesen újrarajzolták és rengeteg új jelenetet is hozzáadtak.
A Golden Wings-et NE nézd meg.
A két OVA sorozatot pedig leginkább számozás szerinti sorrendben érdemes nézni. Tudtommal nincsenek időrendben, de szerintem nem érdemes emiatt összekavarni.
Failure is the default option