Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Selmo

Tales of the Abyss (26 rész): Hát ilyen zagyvaságot is régen láttam már. Mintha valami sci-fi író befüvezve könyvet írt volna.

A tökéletesség unalmas.

SaiyaGin

Quote from: Selmo on 2011-06-01, 06:41:13
Tales of the Abyss (26 rész): Hát ilyen zagyvaságot is régen láttam már. Mintha valami sci-fi író befüvezve könyvet írt volna.

:lol:
Az aranyozott, repülő hajó tövében harcoló kardos-páncélos katonák láttán nekem is hasonló érzésem volt.

Xzone

Quote from: SaiyaGin on 2011-06-01, 08:44:26
Quote from: Selmo on 2011-06-01, 06:41:13
Tales of the Abyss (26 rész): Hát ilyen zagyvaságot is régen láttam már. Mintha valami sci-fi író befüvezve könyvet írt volna.

:lol:
Az aranyozott, repülő hajó tövében harcoló kardos-páncélos katonák láttán nekem is hasonló érzésem volt.

Ti se játszotok sokat japán RPG-kkel :D

SaiyaGin


Cloud

Quote from: Chidori on 2011-05-31, 20:12:01
Quotemegjegyzés: Dead Leaves-t semmi képp se este nézd meg, mert az 50 perc játékidő alatt úgy felpörget, hogy utána úgy érzed, futnod kell pár kört a ház körül.

..és bejött!  :jee: :tezsvir:

Én meg azóta is tervezem hogy megnézem, de mindig kimarad. :) Talán most hétvégén.

ogre

Quote from: Flaser on 2011-05-30, 23:36:10
Ha már chambara, akkor inkább a Shirugui. A napokban olvastam bele a mangába. Na, ez minden, csak nem épp érzelgős, romantikus nyálcsobogás.

shiguruiban csobogás van, de inkább bélfetisizmus okán :)
amúgy a manga befejezi a sztorit? mert az anime szerintem csak a felét mondja el. persze lehet, hogy így kerek, de nekem azért vannak komoly hiányok.

Chidori

Kaiji

Hűha, ez nagyon jó volt.  :jee: Kezdjük ott, hogy én már kb. 2 évvel ezelőtt belekezdtem a Kaijiba, de akkor 9 rész után abbahagytam. Már akkor is tetszett az anime, de valahogy 9 rész után egy kicsit "belefáradtam" és pár napra szüneteltetni akartam. Nos, ebből a pár napból végül is két év lett, amit egyrészről bánok, másrészről viszont annyira mégsem, hiszen azóta kijött az új évad, szóval így legalább nem kell várnom (és türelmetlenkednem) az új részekkel. 3 nappal ezelőtt ismét hozzáfogtam ennek az animenak, azonban a legelejétől kezdtem el nézni. Ezt jól is tettem, mert elég sok mindent felejtettem már a történetből, csak a csődben lévő Kaiji, a hajó meg a kártyajáték rémlett. Összességében elmondhatom, hogy ez egy nagyszerű anime, kiváló történettel, remek karakterekkel és hibátlan zenével megfűszerezve. :) Bevallom pár rész után úgy éreztem magam, mintha egy pszichológustól jöttem volna ki, mert pár rész annyira az agyadba mászik... mintha hipnotizálna az egész anime, vagy én nem is tudom. Habár lehet ez is csak amiatt van, mert túlságosan beleéltem magamat. Szóval oké, hogy az emberünknek van egy kidolgozott stratégiája, amit olykor 1-2 csellel meg is csavar, de amikor még hirtelen azokon is változtat és kitalál egy olyan mélységű taktikát amihez én csak ilyen  :zomg: vagy ilyen  :aaa: fejeket tudok vágni, na az...  :appl: Néha már komolyan azt kérdeztem magamtól, hogy kinek volt ideje ilyesmit kitalálnia. ::) Persze ez egyáltalán nem baj, sőt az anime erőssége pont a folyamatos csavarokban és kiszámíthatatlanságban rejlik. Szeretem az ilyen típusú animekat, amikre tényleg oda kell figyelni, mintha te is a játék részese lennél... Ezért is a nagy kedvencem pl. A Hikaru no Go. Más kérdés, hogy a Kaijiban kicsit nagyobb tétekben játszanak (fül, ujjak stb..) :D A karakterek nagyon jók voltak, főleg Kaiji személyisége ragadott magával. Azt mondjuk egy kicsit túlzónak találtam, hogy egy egyszerű emberkéből egy olyan óriási játékos váljon, [spoiler]aki átvészelve az Espoirt és Tonegawat, még Hyoudout is megleckézteti[/spoiler], de aztán az utolsó rész erre is adott egy nem várt választ és végül is [spoiler]Kaiji veszített a legvégső csatában[/spoiler]. Személy szerint ezt sem bántam, tényleg sok lett volna már, ha esetleg nem ez történik. A grafika egyedi. Szépnek nem mondanám, de csúnyának sem, maradjunk az egyedi kifejezésnél. A soundtrackre megy a csillagos ötös, nekem nagyon tetszett. Negatívum talán annyi, hogy az utolsó csata már nagyon el lett húzva, amikor egy papír fecni kihúzása majdnem egy teljes rész volt, akkor az egy kicsit idegőrlő volt. Az oszlopokon való átkelés is picit el lett húzva, ott viszont olyan szintű lelki hadviselésben részesül(het) a néző, ami teljesen egyedülálló. Amikor te magad sem tudod már eldönteni, hogy most akkor fúj-e a szél, vagy csak képzelődnek. Amikor te magad is egy pillanatig a helyükbe képzeled magadat és olyan kérdések futnak át az agyadon, hogy "Te átkelnél az oszlopon?" "Te lelöknéd az előtted állót?" "Megéri ennyit kockáztatni?" stb... Vagy amikor kijött az az üveg lépcső... "Valódi, vagy ez is csak egy újabb átverés?"... na szóval voltak ám olyan részek / jelenetek amiktől a hideg futkosott a hátamon, de persze jó értelemben. Az is igaz, hogy nagyon sok okosságot mond ez az anime. Nem feltétlenül hallhatjuk mindegyiket a főhős, Kaiji szájából, van amikor  a rossz oldalról jönnek olyan mondatok, gondolatok, amik akár ránk is igaz lehetne. Gondolok itt a hozzáállásunkra az emberi kapcsolatokhoz vagy a pénzhez. Úgyhogy én nagyon megvagyok elégedve ezzel az animeval, és talán még ma hozzákezdek a második évadnak. Mindent összevetve...

9/10

Member

A második eddig jobban tetszik, mert azt egy percig sem untam.

kada

#8858
Quote from: Member on 2011-06-03, 12:30:52
A második eddig jobban tetszik, mert azt egy percig sem untam.
Én mondjuk volt ahol untam.
[spoiler]Első rész: megjárta a poklot és nem tanult semmit, emberi gyarlóságba ne menjünk bele nagyon.
Ami viszont érdekes volt benne és tetszett: nem mindenféle mégeszementebb csavaros taktikákkal kellett legyőzni mégösszetebb játékokban mégnagyobb enemy-t (az előző után nehéz is lenne egy ilyet előhúzni), hanem egy egyszerű játékban kellett alakítania, kihasználva az ellenfele emberi hibáit, és azt a tényt hogy csalt.
És hogy kihasználta![/spoiler]
Jó kezdés egy második évadnak, csak jobb legyen!


Selmo

Fractale (11 rész): Kissé zavaros történet egy utópiáról. Clain, aki vonzódik a régi dolgokhoz és még egy házban is él, az egyik nap találkozik egy lánnyal, akit üldöznek. A lányról kiderül, hogy igazi és nem csak egy kivetülés - afféle hologramm, amivel az emberek tartják a kapcsolatot egymással. Miután megmenti és ellátja a sebeit Phryne ad neki egy ékszert, majd reggelre eltűnik. Clain az ékszert vizsgálgatva kideríti, hogy az adatokat tartalmaz, méghozzá elég régieket, majd sikerül aktiválnia, mire megjelenik egy kivetülés, Nessa, akit Clain képes megérinteni, bár nem tudja ez hogyan lehetséges. Feltűnnek Phryne üldözői is, akik Nessát akarják megszerezni és innen indul az igazi történet. Az anime nézhető, bár elég sok logikátlansággal szembesültem benne. Mindenestre érdekes kérdéseket feszeget.

Gokusen (13 rész): Kumiko Yamaguchi végre tanár lett és meg is kapja első osztályát így beteljesült az álma. A szokványosnak mondható történetben két apróbb csavar van. Az első, hogy az új osztály csupa rosszfiúból áll, akik állandóan balhéznak és nem tanulnak. A második, hogy a tanárnő civilben az egyik yakuza család fejének unokája és leendő feje. Az anime kicsit GTO-s, de elsősorban a poénokra mentek rá, aki szórakozásra vágyik nézzen bele.

A tökéletesség unalmas.

LuckyDingo

X-men - Ha jól számolom a harmadik Marveles anime volt, de a három közül ez jött be a legjobban. Ám ez nem jelenti, hogy annyira remek lett volna.. inkább a Wolverine és az Iron man volt szar ehhez képest. Bár az X-men egy elég sokszereplős cucc alapból, ebben a sorozatban csak Cyclops, Storm, Beast, Wolverine (normális formában), Emma Frost és Professor X kapott kiemelkedőbb szerepet. Plusz behoztak egy új mutánst, aki egy japán kiscsaj. Eleinte nem tetszett Hisako karaktere, de szükséges volt ahhoz, hogy egy normális szintű történetet építsenek, ami Japánnal kapcsolatos.

Röviden összefoglalva: a történet tűrhető, a kinézet elfogadható (Madhouse ugye). Összességében egy 5/10-et kap tőlem.

A trailer alapján a Blade animét viszont fix, hogy kihagyom.. XD

SaiyaGin

Macskák királysága: aranyos volt, de azt hiszem egy kicsit öreg vagyok már ehhez a filmhez.

Acchan

Colorful

Hangulatos mozi egy kiválasztott lélekről, aki lehetőséget kap, hogy egy öngyilkosságot elkövetett srác testében éljen tovább. Lassacskán indul be a sztori, de annál inkább beszippant(ott engem legalábbis). Külön piros pont a tabutéma feszegetése és ügyes tálalása miatt.  :jee:

Freezing

Mit is mondhatnék? Mestermű, na.

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

SaiyaGin

Quote from: Acchan on 2011-06-27, 17:28:16
Freezing

Mit is mondhatnék? Mestermű, na.

Még csak most fejezted be?

Member

Quote from: SaiyaGin on 2011-06-27, 20:01:43
Quote from: Acchan on 2011-06-27, 17:28:16
Freezing

Mit is mondhatnék? Mestermű, na.

Még csak most fejezted be?
Szégyen.

Togainu no Chi

Köszönet LiaLiá-nak a tippért.

fema

Eureka Seven


Hűb*zdmeg! Én ennyire nem paráztam még animén, mint ezen! :D
Tegnap délután találtam egy random wallpaper oldalon egy képet Eurekáról, gyorsan rákerestem anidb-n, megláttam az "organic mecha", "the power of love", "post-apocalyptic" tageket és már nem volt visszaút. Meg kellett néznem. :D

Magáról az animéről szerintem elég, ha annyit mondok, hogy ezt látva azt hiszem, minden már látott animét le kell pontoznom legalább 4-gyel.
Tökéletes. Jobb, mint az eddigi összes, amire ezt mondtam...  :D

Ja és a pillangó itt jobban átjött, mint az Aizen-féle.  ::)

Ha van még valaki, aki nem nézte meg, mint én eddig, annak bátran tudom ajánlani, ha a fenti tagek kicsit is bejönnek neki!

Cobra

Én múlt héten végeztem vele, de nem igazán tudtam mit írni róla, nekem nem igazán tetszett. Túlságosan "omg deep" irányba akartak elmenni a végén, ebbe nálam bele is bukott a sorozat. Pedig a 2/3-a egész szórakoztató volt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Quote from: Member on 2011-06-29, 17:44:47
Quote from: SaiyaGin on 2011-06-27, 20:01:43
Quote from: Acchan on 2011-06-27, 17:28:16
Freezing

Mit is mondhatnék? Mestermű, na.

Még csak most fejezted be?
Szégyen.

Togainu no Chi

Köszönet LiaLiá-nak a tippért.


Ennyit arról hogy nem lesz nyári videó. :D Köszi nagy élmény volt megint. :D


Member

Quote from: SaiyaGin on 2011-07-02, 22:03:03
C
Pénzügyis haveromat rávettem, hogy nézze meg (érdekes, hogy AA mennyire durván megcsinálja küllemileg, de néhány mondat annyira magyartalan, hogy ihaj), majd várom a véleményét. :D Az első részt megnézettem vele: "Zolikám, én nem csodálom, hogy ilyen véleménnyel vagy a tőzsdékről, ha ilyeneket nézel!".

Kvikveg

Quote from: Member on 2011-07-03, 08:33:15
Quote from: SaiyaGin on 2011-07-02, 22:03:03
C
Pénzügyis haveromat rávettem, hogy nézze meg (érdekes, hogy AA mennyire durván megcsinálja küllemileg, de néhány mondat annyira magyartalan, hogy ihaj), majd várom a véleményét. :D Az első részt megnézettem vele: "Zolikám, én nem csodálom, hogy ilyen véleménnyel vagy a tőzsdékről, ha ilyeneket nézel!".
:lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

fema

Asobi ni Iku yo


A korábbi Ereka Seven-es postom után ez most kicsit a másik véglet. Annyira szar volt ez az anime, hogy a végén ablakban néztem csak és In Flamest hallgattam közben, hogy kibírjam. :D

Eris rajzolása, a történet, minden zs-kategória volt nekem, de ami igazán zavart, de nagyon-nagyon, az az összekötőkben mondott "asobi ni iku yo" mondat volt. Na, meg a végén a gaycat. Na meg a .... :D

Örülök, hogy túl vagyok rajt.

SaiyaGin

Trigun: Badlands Rumble

Egy Gasback nevű bankrabló bosszút akar állni az őt húsz éve eláruló, azóta meggazdagodott társain, akik jutalmat tűznek ki Gasback fejére. Az egész hajónyi, a városba érkező fejvadász között ott van Vash is, aki annak idején már összefutott Gasbackkel, és mivel Gasback főellensége saját magáról készült szobrát 5 milliárd $$-ra biztosította, Meryl és Milly is helyszínre utazik. Hogy ne legyen egyszerű a helyzet, még Wolfwood is belekeveredik az ügybe...
:cool: kis akcióvígjáték volt, mindenkinek ajánlom, aki látta a sorozatot, valahol annak a közepén játszódhat, még mielőtt komolyabbra fordult volna a helyzet.

motifator

Quote from: fema on 2011-07-02, 05:32:55
Eureka Seven
Az Eureka Seven a legjobb romantikus mecha shounen. Mondjatok jobbat!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

White SeeD

Gundam, Aquarion, CG, Tenchi, Gasaraki, Rahxephon
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

motifator

Köszi az ajánlást  :merci:
CG-t és Rahxephont láttam. CG remek sorozat, de nem a romantika miatt, Rahxephon nem rossz, de gyengébbek a karakterek, mint az Eureka Sevenben. Persze ez erősen szubjektív.
Gundamből melyik? Szerintem a Winget vagy a SEED-et már vagy 3szor elkezdtem nézni, de sose jutottam tovább az első résznél. A SEEDnek, az Unicornnak és a 00-nak van 8-nál nagyobb anidb ratingje. Melyiket érdemes nézni, ha még nem láttam gundam-et? Melyik az, ami olyan jó, hogy eladja nekem a többi gundam-et, mint mondjuk a Frontier a Macrossból?

A többit nem láttam, de mindegyiknek 7 alatt van az anidb rating. Ahhoz, hogy valamit megnézzek 6.x-es ratinggel, ahhoz valami komoly motiváló tényező kell. Nincs már annyi időm animézni, mint régen, legalább így próbálok szűrni. Call me a snob if you want.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

chilip

SEED az egész jó, elmegy

00  ......

Unicorn nagyon jó véleményem szerint minden tekintetben de sok romantika eddig nem volt és még tart.

nekem tetszett a SEED (de a WING meg nem :P), SEED DESTINY-t meg csak 1x ültem végig :D

fema

Nekem is felcsillant a szemem a sok ajánlattól, de már a képeket meglátva is eldobtam az ötletet.. :S

Az Eureka Seven nekem tökéletes anime, nincs 1 dolog, se 1 jelenet, se semmi, amit változtatnék rajt, szóval lehet, emiatt nem tetszene egyik sem... Bár a Gundamot nézegettem már párszor, de amiatt nem fűlik hozzá a fogam nagyrészt, amit motifator is írt.