Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Selmo

Quote from: kikuchiyo on 2006-04-20, 22:22:53
Vagy másik - nem jó - példa: amikor el?ször láttam a Gyalog-galoppot, nem tetszett. Fanyalogtam, hogy ez lenne olyan jó? A legzseniálisabb vígjáték ever?
És tényleg az, de ennek felismeréséhez kellett némi id? és néhány újranézés.
Lehet, hogy igazad van, de nekem az említett alkotás, mikor évek múlva ismét elhozták, én pedig ismét elkezdtem nézni, mert már nem emlékeztem a rosszra, ismét eszembe jutatta azt az "ez úgyis időpazarlás, nem éri meg végignézni" érzést. De szerencsére elég kevés ilyennel találkoztam eddig, mást így hirtelen nem is tudok mondani. Viszont érdekes, hogy az egész estés mozik nagy része nem jön be. A sorozatokban valahogy jobban árnyékolják a karaktereket, jobban kijönnek a mozgatórugók, stb. Soknak a végén az az érzésem, hogy szép-szép, de csak ennyi? Bár lehet, hogy csak túlságosan RPG-s szemmel nézem ezeket... :smile:

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

Quote from: Selmo on 2006-04-21, 00:54:21
A sorozatokban valahogy jobban árnyékolják a karaktereket, jobban kijönnek a mozgatórugók, stb. Soknak a végén az az érzésem, hogy szép-szép, de csak ennyi?
Én már-már jobban szeretem, hogyha kevés dolog derül ki egy karakterről (a mozikban pl), mert több van a fantáziára bízva, míg a sorozatokban halálosan unom és utálom a mellékszereplőknek szánt egy-egy visszaemlékezős részt, ahol mindig ugyanazok a béna kalandok, csalódások, fogadkozások és megbosszulandó tettek derülnek ki.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

 :_off: vagyok, de a vita az vita :)
Quote from: Ramiz
Kino no tabi
Úgy vagyok ezzel, mint a Grave of the fireflies-szel: idegesítőnek és nagyon semmilyennek éreztem (1. ep.),
Ez van. Esetleg ha ráérsz, nézd meg az első három részt, aztán ha nem, hát nem. Amúgy Rage mondta meg a frankót  :tezsvir:
Quote(Egyébként az első epizód nagy ötlete Lemtől van és ő szvsz sokkal jobban megírta.)
Igen, épp ezt írtam asszem az ajánlómban :) Ebben a sorozatban több alapötlet nem egyedi, a népmeséktől Bradburyig mindent felfedezhetsz. A javára legyen írva, hogy azért nem az egész sztorikat koppintja le, csak egy-egy kis szikrát. Aztán valaki szerint jól csinálja, van aki meg irtózik :)

Quote from: Fazék
De szóval fölmerülne az emberben a kérdés, hogy ha a sorozat rajongói is gyengének tartják a sorozat elejét, akkor pontosan mit gondoltak a készítők az anime készítésekor? Miért van az, hogy ezek szerint rengeteg "kiváló" sorozatban, csak a közepe felé kezdenek el berakni tényleg megnézésre érdemes részeket is?
Valóban kár, hogy csomó ilyen darab születik, a diagnózisod kiváló(*). Csak a tüneteket nem jól vetted fel :) Merthogy nekem speciel az első Kino no Tabi rész is nagyon tetszik; nem a legeslegjobb epizód, de tetszett, és teljesen egyéni, hogy White Seed vagy Ramiz ízlésébe nem vág bele. Ettől még vagy tetszik nekik az egész sorozat, vagy nem.
Kontrasztként: ne tudd meg, hogy az első rész után mit gondoltam a Cowboy Bebopról. Most azt hiszem, nincs anime, amit jobban szeretnék nála, és egyáltalán nem csak időhúzásból van az első rész, már belátom :) A második újranézés után pedigmár tiltakoztam volna, ha ki akarták volna szedni... Ellenben a Wolf's Rain vagy a Texhnolyze első része maga a tökély, ellenben - bár mindkét sorozat nagyon tetszett - nem a hatalmas kedvenceim között vannak.
Szóval én nem hiszem, hogy az első 20 perc predesztinálná a művet; ez csak nagyon durva esetekben fordul elő, ha ordít róla, hogy ez így nem mehet tovább.
Ramiznál most lehet, hogy ordított az első rész, ezesetben a fenti jótanácsot legyen szíves semmisnek venni.

* bár néha egyszerűen arról van szó, hogy a rajongók sziréndalukkal próbálják az egyszeri fórumozót továbbnézésre buzdítani, és csak megnyugtatásul mondják azt, hogy nekik se tetszett..

L.Mole

Az a baj, hogy sok anime éppenhogy igyekszik az első résszel belecsapni a lecsóba, hogy magával ragadja az egyszeri nézőt, ahelyett, hogy szépen elkezdené mesélni a történetet.
Képzeld el, hogyha gyermekkori meséink így kezdődtek volna: És a sárkány harmadik feje is lehullt a porba, a herceg varázsos kardjának csapásától. Az otromba, bűzölgő test pedig olyan robajjal dőlt el a kastély padlóján, hogy az egész falut mente ketté hasajtotta. De nem volt ok az örömre, mert amint a dög kimúlt, az ezüstfurulya édeskés melódiája máris betöltötte az egész termet, és az ifjú legnagyobb rémületére, már ott is állt előtte az öregasszony három kutyája: A rezes jobbszélütt, az ezüstös baloldalt, míg az aranyos kettejük között. Emez végigmérte a fiút, majd acsarkodó hangon így szólt: "Mi megtettük amit ígértünk, most te is tedd meg amit nekünk ígértél". A herceg egy pillanatra elmélázott; Lelki szemei előtt a múlt képei tűntek fel: Jól emlékezett arra a napra mikor három évvel ezelőtt apja, az akkori király hivatta, és így szólt hozzá...

Member

Teljesen igaz. Csak alacsony epizódszámmal engedhető meg, hogy azonnal elkezdjünk állatkodni. Egy kicsit közelebbi példára ugorva, hogy nézett volna ki, ha a Dragon Ball első része úgy indul, hogy Son Goku éppen végső csapást mér Freeza-ra?

Ramiz

Quote from: L.Mole on 2006-04-21, 11:43:30
Az a baj, hogy sok anime éppenhogy igyekszik az első résszel belecsapni a lecsóba, hogy magával ragadja az egyszeri nézőt, ahelyett, hogy szépen elkezdené mesélni a történetet.
Pont jó, hogy ezt felhoztad, mert akartam is mondani, hogy tanácsodra/sugalmazásodra megnéztem a Gungrave 2. epizódját, és egészen nézhető, sőt, hangulatos (igaz, kicsit balf..ok gengszternek a főszereplők és a Spike-klón szakácssrácot sem bírom elviselni, de hát [spoiler]szerencsére úgyis gyorsan kinyírták... :__devil:[/spoiler]Nem tudom, hogy sikerül-e annyira megkedvelnem a sorozatot, hogy a 20. epizód tájékán elviselhetőnek érezzem az 1. epizódban leadott nagyon eltúlzott és túlvagánykodott gyilkolászást, de egyelőre nézem tovább. :) Egyébként az intro nagyon hangulatos, rég nem láttam ilyen jót. Brandon kalapban meg nagyon (nagyon) hasonlít a Trigun egyik epizódjának gonosztevőjéhez. :bsd:

Quote from: L.Mole on 2006-04-21, 11:43:30
Képzeld el, hogyha gyermekkori meséink így kezdődtek volna: És a sárkány harmadik feje is lehullt a porba, a herceg varázsos kardjának csapásától. Az otromba, bűzölgő test pedig olyan robajjal dőlt el a kastély padlóján, hogy az egész falut mente ketté hasajtotta. De nem volt ok az örömre, mert amint a dög kimúlt, az ezüstfurulya édeskés melódiája máris betöltötte az egész termet, és az ifjú legnagyobb rémületére, már ott is állt előtte az öregasszony három kutyája: A rezes jobbszélütt, az ezüstös baloldalt, míg az aranyos kettejük között. Emez végigmérte a fiút, majd acsarkodó hangon így szólt: "Mi megtettük amit ígértünk, most te is tedd meg amit nekünk ígértél". A herceg egy pillanatra elmélázott; Lelki szemei előtt a múlt képei tűntek fel: Jól emlékezett arra a napra mikor három évvel ezelőtt apja, az akkori király hivatta, és így szólt hozzá...
Hát igen. Nem lett volna semmi varázsa. Ugyanúgy, mint annak a szerelmes történetnek, ami úgy kezdődik, hogy [spoiler]"És akkor a fiú végre megkefélte a lányt." :muhahah:[/spoiler](Sorry. :o )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

#366
Mégiscsak egy iskolai komédia ez, a nem kicsit elborult szereplők miatt érdemes talán mégis nézni.

(a címében van egy 29 vonásból álló kanji >_<)
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-21, 13:11:30
Quote from: L.Mole on 2006-04-21, 11:43:30
Az a baj, hogy sok anime éppenhogy igyekszik az első résszel belecsapni a lecsóba, hogy magával ragadja az egyszeri nézőt, ahelyett, hogy szépen elkezdené mesélni a történetet.
Pont jó, hogy ezt felhoztad, mert akartam is mondani, hogy tanácsodra/sugalmazásodra megnéztem a Gungrave 2. epizódját, és egészen nézhető, sőt, hangulatos (igaz, kicsit balf..ok gengszternek a főszereplők és a Spike-klón szakácssrácot sem bírom elviselni, de hát [spoiler]szerencsére úgyis gyorsan kinyírták... :__devil:[/spoiler]Nem tudom, hogy sikerül-e annyira megkedvelnem a sorozatot, hogy a 20. epizód tájékán elviselhetőnek érezzem az 1. epizódban leadott nagyon eltúlzott és túlvagánykodott gyilkolászást, de egyelőre nézem tovább. :) Egyébként az intro nagyon hangulatos, rég nem láttam ilyen jót. Brandon kalapban meg nagyon (nagyon) hasonlít a Trigun egyik epizódjának gonosztevőjéhez. :bsd:

Quote from: L.Mole on 2006-04-21, 11:43:30
Képzeld el, hogyha gyermekkori meséink így kezdődtek volna: És a sárkány harmadik feje is lehullt a porba, a herceg varázsos kardjának csapásától. Az otromba, bűzölgő test pedig olyan robajjal dőlt el a kastély padlóján, hogy az egész falut mente ketté hasajtotta. De nem volt ok az örömre, mert amint a dög kimúlt, az ezüstfurulya édeskés melódiája máris betöltötte az egész termet, és az ifjú legnagyobb rémületére, már ott is állt előtte az öregasszony három kutyája: A rezes jobbszélütt, az ezüstös baloldalt, míg az aranyos kettejük között. Emez végigmérte a fiút, majd acsarkodó hangon így szólt: "Mi megtettük amit ígértünk, most te is tedd meg amit nekünk ígértél". A herceg egy pillanatra elmélázott; Lelki szemei előtt a múlt képei tűntek fel: Jól emlékezett arra a napra mikor három évvel ezelőtt apja, az akkori király hivatta, és így szólt hozzá...
Hát igen. Nem lett volna semmi varázsa. Ugyanúgy, mint annak a szerelmes történetnek, ami úgy kezdődik, hogy [spoiler]"És akkor a fiú végre megkefélte a lányt." :muhahah:[/spoiler](Sorry. :o )
A második spoilerért ment a +karma.  :lol:

Tudom hogy senkit nem érdekel, de én is leírom a véleményem.
Én alapvetően igénytelen vagyok anime ügyben (nagyjából kikuchiyo ellentéte vagyok :D), csak könnyed kikapcsolódásképp nézem, ha valami komolyra vágyom akkor olvasok inkább. Épp ezért (nameg mert sok időm van) nagyon ritkán fordul elő hogy valamit abbahagynék azért mert gyenge az első pár része. (Ez eddig csak az Excel Saga-val történt meg, bár utólag visszagondolva az FLCL-t is abba kellett volna hagynom. Meg az Evangeliont a 20. rész után...)
Na, sikerült elfelejtenem hogy miért is kezdtem írni, úgyhogy most visszaolvasok egy kicsit. :D
.
.
.
Ja igen, már kezdek emlékezni. :)
Quote from: kikuchiyo on 2006-04-20, 22:22:53
Vagy másik - nem jó - példa: amikor el?ször láttam a Gyalog-galoppot, nem tetszett. Fanyalogtam, hogy ez lenne olyan jó? A legzseniálisabb vígjáték ever?
És tényleg az, de ennek felismeréséhez kellett némi id? és néhány újranézés.
Ez most meglepett, eddig még nem találkoztam olyan emberrel akinek ne lett volna már elsőre a kedvence. :confused:

Quote from: Member on 2006-04-20, 22:13:13
Nekem két nagy kedvemcem is ritka ramatyul indul (EL, FMA), úgyhogy nem hiszek a folyamatosságban ("ha ez eleje sz@r, később sem lesz jobb" elve), adok neki 4-5 rész esélyt (ha viszont nekem kell letöltenem, lehet, hogy ennyit sem, de pl. Excel kapott 7-t és elbénázta). Eddigi tapasztalatom, hogy a komolyabbak lasssabban indulnak be, míg ha egy vígjáték már az elején is förtelmes, később sem lesz jobb.
Az utolsó (fél)mondattal nem értek egyet (a többivel teljesen), jó vígjáték is tud közepesen/gyengén kezdődni. Az egyik nagy kedvencem (aki tudja honnan van az avatarom az tudja miről van szó;) ) is elég gyatra kezdést produkált, bár ehhez hozzátartozik hogy a grafikáját meg kell szokni...

kikuchiyo

#368
Ez nagyon jó volt!

Legalábbis most, közvetlenül a film megtekintése után úgy érzem, hogy hasznosan töltöttem el ezt az 1 óra 45 percet, és valahogy megnyugvással, kellemes katarzis-féleséggel töltött el. Ha elkezdeném boncolgatni, találnék benne hibákat, de az összhatás remek.

Egy egyszerű, toronyba zárt hercegnős fantasy-ként indul, de hamar kiderül, hogy több annál: a történet mögött meglepően mély dimenziók tárulnak fel, és az emberi természettel kapcsolatban is megfogalmazódnak bizonyos alapvető kérdések - és ha válaszokat nem is kapunk, de legalább úgy érezzük magunkat, mintha tanultunk volna valamit.

Érdekes az animáció: a szereplők kinézete eltér a mai animében megszokottól, sokkal egyszerűbb, stilizáltabb annál, mondhatni gyerekesnek látszik. A 60-as évek japán vagy a 80-as évek francia animációs filmjeihez tudnám hasonlítani.
Megjegyzem, hogy a látszólagos egyszerűség nem jelent igénytelenséget: a háttereket igen jól megcsinálták, látványosak a tágas síkságok, illetve szűk, romos kastélybelsők képei, és ahol kellett, ott számítógéppel is segítették az összhatást.
A háttérzenék jók, bár nem tűnnek fel nagyon. A kellő hangulatot viszont megteremtik. Kivétel a film elején ill. közepén felhangzó orosz nyelvű betétdal, ami kifejezetten gyönyörű. A szinkronszínészek is jó munkát végeztek.

Ha hasonlítani kéne valamihez, akkor leginkább a Ghibli stúdió filmjeihez lehetne. Hangulatban, tanulságban, összhatásban leginkább a Kaze no Tani no Nausicaa csendesebb, visszafogottabb változatának tűnik.
Egy mondatban: kis túlzással remekmű, ráadásul ritkán látható, egyedi stílusban. Az igazán jó, mély alkotások kedvelő ne hagyják ki!
Egy figyelmeztetés azért szükséges: ez a film kicsit - khm, inkább eléggé - lassú tempójú, kivált az elején. Tehát némi türelem és a dolgok szemlélésének képessége szükséges hozzá. De a kellő hozzáállással közelítőket busásan megjutalmazza. A hangos robbanások és a pantyshot-ok kedvelői viszont inkább kerüljék.

(Ja és Fazéku-sama ni kono rippa na anime wo ore ni kureta no wo kokoro kara hontou ni arigatou gozaimasu.)
Failure is the default option

zolan43

[Kuroneko] Fullmetal Alchemist - Alchemists V.S Homunculi OVA [E3CCFCAD].avi
Scar kivételével az összes fontosabb szereplő feltűnik. Harc!

SaiyaGin

Milyen egy otaku? A mű ezt a kérdést feszegeti, egyelőre az tűnik válasznak, hogy [spoiler]az otakuk jelentős része barátnővel nem rendelkezik, perverzséggel viszont igen. [/spoiler] :D
Érdekes animének látszik.

Cobra

Most töltöm én is, annyit emlegettétek mostanában :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

Jópofa, csak elég uncsi. Egyébként nem tudom, kiknek készült, mert a nem otakuk semmit nem értenek belőle, az otakuknak meg miért izgalmas más otakukat nézni? :rolleyes: Szerintem csak arra jó az egész, hogy az önbizalomhiánnyal küszködő otakuk rájöjjenek, hogy nincsenek egyedül. :) De hát nekünk erre itt a fórum. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Genshiken: én 9 részt láttam, majd meglátom lesz-e erőm folytatni (pedig már alig van hátra).
Az első három részt azért nézzétek meg, mert viccesek és sokat lehet belőlük tanulni :) de utána valahogy elfogyott a tartalom. Na hátha a végén lesz valami.

Kinek készült? Nekünk...
Hogy mire jó?

  • Megsejteni, hogy mit gondol rólunk egy "közember".
  • Elszégyellni magamat.
  • Megnyugodni, hogy van nálam is nagyobb otaku, van ki fölé helyeznem magam.
  • Rádöbbenni, hogy nem is különbözök tőle olyan sokban...
  • Kétségbeesetten ordítani...

Amúgy meg Magyarországra is kérünk egy olyan csatornát, amelyen éjjel-nappal Kujian ismétlés megy!

Moha

Én is most nézegetem. Eddig az első 2 részt láttam, aztán közbeiktattam a Dokuro-chant. Folytatni akarom, csak ma meg más kötött le. :) Az első részek alapján jónak tűnik, és eddig pár tanulság, amit le tudtam szűrni:

  • A kívülállók "betegnek" tartják az otakukat. (és milyen igazuk van... mi otakuk nem vagyunk normálisak :D)
  • Minden otaku barátnőtlen, önbizalomhiányos és nem tudja, hogyan kezelje a lányokat.
  • Ha egy igazi elfajzott otakunak mégis van barátnője, az anime akkor is fontosabb neki. :D

Bár igazából olyan a sorozat, mintha tükörbe néznék - görbe tükörbe - de azért mulatságos. Kíváncsi vagyok, mik lesznek még és milyen tanulságokra derül még fény. :haha:

Lazzaret

Most idult ez a shoujo anime és látszik hogy a tömegnek készült. Az alapja nem lenne rossz de a megvalósitása nem túl szép. Egy pozitívuma viszont hogy a zenéje az nagyon tetszet. Olyan Harry Potter feelingje van.


www.arkangyalok.uw.hu

kikuchiyo

#376
Juuousei - a második részben megismerhetjük egy kicsit a bolygót ill. a társadalmi berendezkedést, és hősünk is megmutathatja hősies oldalát, amikor az óriásnövények kiemelkednek a trutymóból. Részletes összefoglaló itt. (Lustának lenni jó...)
Továbbra sincs jele, hogy bárki subbolni akarná.
[spoiler]Tényleg ilyen egyszerűen elintézték az öccsét szerencsétlennek?[/spoiler]

Black Lagoon - A világot talán tényleg nem fogja megváltani, de egy jó akciósorozatnak elmegy. Nem semmi, ahogy azt a helikoptert leszedték. Levy továbbra is <3.
És az is kiderült, hogy mégiscsak rá leszek szorulva a feliratra, mert elég keveset értettem a szövegből. :(

Higurashi no naku koro ni - lásd a szaktopikot vagy eztet. Kevesebb kawaii-ság, több rettegés a harmadik részben.
Valahogy azért átlátszónak és erőltetettnek tűnik ez a sorozat nekem (hű de sötét titkok rejtőznek a háttérben, meg hű, de milyen vérengző gyilkosok ezek az aranyos kislányok, na meg hű, de ijesztő, amikor átváltoznak pszichó-módba és más hangon beszélnek... pfff), de azt el kell ismerni, hogy ebben a részben jól adagolták a rémisztgetést. Nem csoda, hogy Keiichi is kezd begolyózni. A lányok "gyógyulj meg"-ajándéka kifejezetten durva, és a végén még a "tenkou suru" (kb. iskolát váltani, átköltözni) szó is új értelmezést nyer.
Ja, és egy [spoiler]Mit keresett Mionnál az a pisztoly?[/spoiler]
Failure is the default option

kikuchiyo

Black Lagoon #3: Levy rulz!!!1
egyebet nem tudok mondani.
Failure is the default option

Ramiz

Wáááh, utálom, amikor sub nélküli animét ajánlgattok...  :Eztneked: :smile:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Cheer up, emo kid... :D

Juuousei-ből már van feliratos első rész, ha esetleg valakinek az érdeklődését felkeltette volna, igaz, kínaiak fordították.
Failure is the default option

Mattanja

Kivülállóként nem sokat mondott a történet, éppen ezért nem tetszett, de a harcjeleneteknél is zavart, hogy "rángatták a kamerát". A zenéjében hallottam egy-két szép dallamot, majd azt ost meghallgatása után kiderül, hogy mi is a véleményem róla. Néha elég suta volt a mozgásuk. Nekem nagy csalódás volt az agyondicsérések után.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Raggie

Most láttam másodszorra a Stemboy-t, és még mindíg kvajó! Tud nagyon ez az Otomo...  :whoah:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

SaiyaGin

7]-[!5 57˘ff !5 d4/\/\n 1337!!

Azt hittem, hogy legalább Kohsaka el tud szakadni az anime/manga világtól, de ehelyett bebizonyosodott, hogy [spoiler]minden otaku hentaimániás állat, némelyiküket már nem is érdeklik az IRL-csajok, még ha van is nekik, akkor sem olyan fontos, mint az anime. Ebből következően antiszociálisak* is, nem képesek egyszerű kommunikációra normális embertársaikkal. Mondjuk az is kiderült, hogy a másik oldal sem jobb, mivel a csaj azonnal a hotelbe akart menni. :__devil: [/spoiler]

*már nem tudom hol, de valamilyen újságcikk olvastam nemtudomki véleményét, miszerint Inu Yasha is antiszociális. Ezek szerint ő is otaku? :D

L.Mole

Quote from: Shiroi on 2006-04-25, 02:27:19
Kivülállóként nem sokat mondott a történet, éppen ezért nem tetszett, de a harcjeleneteknél is zavart, hogy "rángatták a kamerát". A zenéjében hallottam egy-két szép dallamot, majd azt ost meghallgatása után kiderül, hogy mi is a véleményem róla. Néha elég suta volt a mozgásuk. Nekem nagy csalódás volt az agyondicsérések után.

Ez a vélemény nagyjából általános azoknál akik nem játszottak a játékkal; Nem pusztán azért mert a cselekmény kizárólag a játék ismeretével érthető meg, hanem mert csak a játékos számára tölti be azt a fájó űrt, melyet a game végeanimációja generált, mikor úgy zuhant ránk a stáblista, hogy a szereplők további sorsáról egy szikrányi infót sem kaptunk.

Konklúzió: Ez a film remekül kielégíti a rajongók igényeit, és tojik mindenki másra. :)

Cobra

Elég érdekes mű ez a Genshiken, majd holnap írok valami összegzést, miután befejeztem. Azt viszont előre elárulom, hogy nem egy pörgős akciósorozat (legfőképp a 8. rész)  :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

#385
Belenéztem a napokban az AC elejébe. Gyönyörű, de mivan???
Quote from: L.Mole on 2006-04-25, 16:53:26
Konklúzió: Ez a film remekül kielégíti a rajongók igényeit, és tojik mindenki másra. :)
Tanácsot kérek. Ha eddig nem játszottam FF-vel, nem láttam mást FF-vel játszani, nem láttam a TSW-t, és nem szándékozom mindezt pár nap alatt bepótolni, akkor érdemes belevágnom az AC-be (mármint a rendes végignézésébe)?
Tényleg csak a látványorgiát élvezhetem így, és a sztorira majd kerek szemekkel bámulok?
Megéri csak a szépsége miatt megnézni, vagy inkább hagyjam a francba?

(Elnézést, tudom, hogy kicsit OFF)

Ramiz

Quote from: Profeta on 2006-04-26, 00:47:41
Belenéztem a napokban az AC elejébe. Gyönyörű, de mivan???
Quote from: L.Mole on 2006-04-25, 16:53:26
Konklúzió: Ez a film remekül kielégíti a rajongók igényeit, és tojik mindenki másra. :)
Tanácsot kérek. Ha eddig nem játszottam FF-vel, nem láttam mást FF-vel játszani, nem láttam a TSW-t, és nem szándékozom mindezt pár nap alatt bepótolni, akkor érdemes belevágnom az AC-be (mármint a rendes végignézésébe)?
Tényleg csak a látványorgiát élvezhetem így, és a sztorira majd kerek szemekkel bámulok?
Megéri csak a szépsége miatt megnézni, vagy inkább hagyjam a francba?
(Elnézést, tudom, hogy kicsit OFF)
Továbbra is gyönyörű lesz, de hiába tudod, hogy értened kéne a történetet a teljes élvezethez, egyszerűen csili-vili, de értelmetlen látványorgiának fogod érezni az egészet. A szereplőket sem fogod egy picit sem megismerni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zanador

Quote from: Profeta on 2006-04-26, 00:47:41
Belenéztem a napokban az AC elejébe. Gyönyörű, de mivan???
Quote from: L.Mole on 2006-04-25, 16:53:26
Konklúzió: Ez a film remekül kielégíti a rajongók igényeit, és tojik mindenki másra. :)
Tanácsot kérek. Ha eddig nem játszottam FF-vel, nem láttam mást FF-vel játszani, nem láttam a TSW-t, és nem szándékozom mindezt pár nap alatt bepótolni, akkor érdemes belevágnom az AC-be (mármint a rendes végignézésébe)?
Tényleg csak a látványorgiát élvezhetem így, és a sztorira majd kerek szemekkel bámulok?
Megéri csak a szépsége miatt megnézni, vagy inkább hagyjam a francba?

(Elnézést, tudom, hogy kicsit OFF)
A történetet és a szereplők hátterét az FF7 játék meséli el. Az ACben igazából semmi komoly történeti elem nincsen, és úgy veszik, hogy ismersz mindent. A grafikája a legjobb ami létezik, de harcon kivül szinte semmi nincsen benne (plusz a játék ismerete nélkül nem fogod tudni, hogy mikor használt valaki egy olyan technikát, amit ott is lehetett).

Off: amióta ezt láttam, új csengőhangom van, vajon mi? :D
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

RE@L

Kage Kara Mamoru!

Huh, ez egy egészen friss ropogós darab. 2006. 03. 26.-án fejezték be a TV-ben a sugárzását és nemrég fansubbolták az utolsó részt. Megmondom őszintén erre a sorozatra, 4chanon figyeltem fel, méghozzá a /f részlegben, 1 Banana loop miatt :) ami tetszett.
Na kanyarodjunk vissza a sorozathoz ami 12 részből áll, nem mondom tudtam volna még nézni belőle vagy 10-12 őt, de azért jobb hogy csa 12 van belőle mert ez így nem túl sok, könnyen nézeti magát és legalább nem esik abba a hiába hogy nincs tisztában azzal hogy milyen sorozat is akar lenni illetve mi a célja. Ez egy romantikus vígjáték, ami inkább vígjáték mint romantikus mivel dráma és románc alig van benne.
Alapszitu: A Kagemori Ninja klán-t 400 éve megbízzák 1 nemes feledattal, mégpedig hogy mindenáron védelmezzék a Konnyaku családot. (mellesleg mindigis a szomszádaik voltak a Konnyaku-k a Kagemoriknak). Jelen korban ez úgy valósul meg hogy a fiatal 16 éves főhősünknek a szomszéd kicsit "aranyosan butácska" Konnyaku Yuna-t kell védelmeznie, mivel családtagonként 1 valaki vigyáz 1 vkire. Persze közben majd még bejönnek szereplők nem is 1, és 1 szép kis sablonos szerelmi hárem, lúzer srácért van mindenki oda, de mégsem lúzer a srác anime lesz belőle. De mégsem! A többi sablonos szerelmi történethez képest, itt mindig inkább a poénkodásra és hülyeségen van a hangsúly és a Ninják kiparodizálásán, komolyan 12 részen keresztül szakadni lehet néha a röhögéstől amennyit összeparodizálnak a Ninjákról :) Konnyaku Yuna meg 1 igazi olyan nőszemély/karakter aki mindenki a falra fog mászni 1 idő után ha férfi, de én amellet megkedveltem nagyon mert ritka aranyosra van megalkotva. Tarou Achi regénye alapján készült, és szerintem nagyon kellemes kis kikapcsolódás azoknak akik 1 kicsit vidulni akarnak. Azoknak akik a számokra hallgatnak: 10/7-8 inkább 8 felé de semmiképpen sem 1 kiemelkedő alkotás de a tömegsablon szarok mellet nekem unikum volt.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

kikuchiyo

Nézi ezt valaki rajtam kívül?

Az biztos, hogy a külföldi (nem magyar) rajongók körében máris hatalmas népszerűségre tett szert, sokak szerint ez a sorozat lesz a 'Next Big Thing in Anime', vagy az új Evangelion...

Eddig négy rész van kint, és a legutolsó tényleg annyira  :wtf:, mint az NGE utolsó pár része.

Mindenesetre érdemes követni.
Failure is the default option