Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Manitu

Quote from: Nevl on 2006-05-23, 21:41:34
Na a belenézésből végignézés lett, bár, hogy őszinte legyek nem tudom, hogy miért ültem végig.
Ezzel én is így voltam. Az egész animében két értékelhető dolgot találtam, az egyik Aya mellei, a másik meg Maya mellei :D


Nevl

 :jee: :tezsvir: Igen két pár igen nyomós érv az anime megnézésére, főleg a rohaszaggatós jeleneteknél :)
Egyébként alapvetően nem rossz, de valahogy nagyon széthúzták, 13 részbe bőven belefért volna.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Raggie

Quote from: Manitu on 2006-05-23, 22:53:49
Quote from: Nevl on 2006-05-23, 21:41:34
Na a belenézésből végignézés lett, bár, hogy őszinte legyek nem tudom, hogy miért ültem végig.
Ezzel én is így voltam. Az egész animében két értékelhető dolgot találtam, az egyik Aya mellei, a másik meg Maya mellei :D
Tehát akkor ez az oldal fel is vázolja a pozitív oldalát a sorozatnak, nem?! :D ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

sirtomi

Quote from: Raggie on 2006-05-24, 00:38:04
Tehát akkor ez az oldal fel is vázolja a pozitív oldalát a sorozatnak, nem?! :D ;)
Asszem ez nekem elég is most, hogy elkezdjem letölteni :D

Rounin

Hopp. Egy egész kellemesen megrajzolt mese kiváló zenei anyaggal és kedvelhető szereplőkkel. Világmegváltó ugyan nem lesz, sem világrengető, de kifejezetten élveztem.
Avagy a babák is csak emberek :)

Necrid^

Quote from: Raggie on 2006-05-24, 00:38:04
Na a belenézésből végignézés lett, bár, hogy őszinte legyek nem tudom, hogy miért ültem végig.
Én nagyon várom a 2 session. elsőben sok volt a "memory" 13 résztól kezdet nemtom meddigig kicsit fárasztó volt.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Nevl

Lesz 2. rész?! Meglehetősen szkeptikus vagyok. Nincs sajna ebben az anime-ban még 24 epizódra történet... kb 5-6-ra talán. De nem lehet még 2 tucat részben fejlesztgetni a karaktereket és elhúzni a végső harcot. De ki tudja.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Vegetto

Jó kis anime én is szeretem a mangához képest természetesen (szerintem) jóval gyengébb és jól meg is van vága (vér+brutalitás+fan service terén) és a vége teljesen meg is van változatva (a 2 OVA is teljesen független az eredeti story-tól)de hát ez már alap.A manga jelenleg is fut,egész érdekes dolgok történnek az utóbbi időben ajánlom mindenkinek ha tetszett az anime,mondjuk a mangaka mostanában nagyon lassan dolgozik ezen az alkotásán mivel 1-2 havonta 1 chapter max,inkább az Air Gear-re kocentrál ahogy látom.Folytatás nem várható ahogy halottam.
Manga spoilerek:[spoiler]Souichirou és Mitsuomi még mindig nem küzdött meg igazándiból egymással
Souichirou apja feltünt a szinen igényt tartva a fia (fekete hajú "version" az OVA-ból :smile:) erejére aminek az lett a vége,hogy Mitsuomi egy ütéssel lefejezte az apját (utána a szolgája a fejet kezében tartva kijelenti:"minden a terv szerint halad" lehet következeteni :szemuveges:) és Aya és Maya visszament (a Dragon Eye-t igénybe véve) az időbe,1500-1600-as évek Japána (csak szellemileg,kívülállóként figyelve),hogy kezdődött az egész családok közti kapcsolat-viszály egészen napjainkig tartva.[/spoiler]


Nevl

Jó sok időm van (imádom a vizsgaidőszakot :D ), szal gyorsba végignéztem a 3X3 Eyes -t. Nekem tetszett, annak ellenére, hogy a vége elég furcsa, a történetet jól kitalálták volt benne 1-2 elég jó csavar. A rajzolás picit igénytelen, legalábbis mai szemmel nézve, főhősünknek igazán rajzolthattak volna szemeket (nem csak 2 görbe vonalat) ill lhetett volna egy picit erősebb is, ugyan felturbózzák miután eltűnik Pai, de azért akkor is inkább csak Ő kapja a pofonokat, mintsem osztja.
Azért nem rossz darab, mindenkinek ajánlom.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

ArchElf

Tudom, hogy nem anime, de nem találtam ilyen jellegű rendes (élő) topicot mangára, úgyhogy itt újságolom el, hogy 3 nap alatt (esténként) sikerült lenyomnom az egészet (no nem az egészet, a 15. könyvből az utolsó történetet már csak átlapoztam)... Amúgy nagyon teszett, és érdekelne, érdemes megnézni az animét is belőle?

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3


ArchElf

Quote from: Member on 2006-05-24, 14:48:30
Amúgy van, csak nem írt bele senki:
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=491.450
Na erre írtam, hogy aktív topicot nem találtam. Amúgy a témához hozzászólva..?

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Rounin

Quote from: Nevl on 2006-05-24, 14:33:51
Jó sok időm van (imádom a vizsgaidőszakot :D ), szal gyorsba végignéztem a 3X3 Eyes -t. Nekem tetszett, annak ellenére, hogy a vége elég furcsa, a történetet jól kitalálták volt benne 1-2 elég jó csavar. A rajzolás picit igénytelen, legalábbis mai szemmel nézve, főhősünknek igazán rajzolthattak volna szemeket (nem csak 2 görbe vonalat) ill lhetett volna egy picit erősebb is, ugyan felturbózzák miután eltűnik Pai, de azért akkor is inkább csak Ő kapja a pofonokat, mintsem osztja.
Azért nem rossz darab, mindenkinek ajánlom.

Én pedig ajánlom a manga elolvasását, mivel az anime kicsinyke szelete a teljes történetnek :)
Ott tápabb is lesz Yakumo :p

Kvikveg

Monster meg mindig allati izgalmas. Csak par lama reszlet volt benne, de megbocsajtom neki.
[spoiler]A mesekonyvet szivesen megvennem. :D
31.reszben doki paciansei: Werner Herzog, Wim Wenders, Natassja Kinski, stb. :lul: Jo doki lehet!
A doboz, amiben a kazetta van: 2501-es szamu. GitS rulz.  :whoah:
Tiszta fraszt kaptam amikor elkaptak. Most meg a nagydarab gyilkos visszatert, aaa neee. :eek: :eek: :eek:
[/spoiler]
Tenmaaaaaa!!! :whoah:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Necrid^

Quote from: Kvikveg on 2006-05-25, 01:18:57
Monster meg mindig allati izgalmas. Csak par lama reszlet volt benne, de megbocsajtom neki.
[spoiler]A mesekonyvet szivesen megvennem. :D
31.reszben doki paciansei: Werner Herzog, Wim Wenders, Natassja Kinski, stb. :lul: Jo doki lehet!
A doboz, amiben a kazetta van: 2501-es szamu. GitS rulz.  :whoah:
Tiszta fraszt kaptam amikor elkaptak. Most meg a nagydarab gyilkos visszatert, aaa neee. :eek: :eek: :eek:
[/spoiler]
Tenmaaaaaa!!! :whoah:
holnap már ténleg neki álok, kb 2 hete ott van a vinyomon.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

RE@L

Quote from: Necrid^ on 2006-05-25, 01:21:19
Quote from: Kvikveg on 2006-05-25, 01:18:57
Monster meg mindig allati izgalmas. Csak par lama reszlet volt benne, de megbocsajtom neki.
[spoiler]A mesekonyvet szivesen megvennem. :D
31.reszben doki paciansei: Werner Herzog, Wim Wenders, Natassja Kinski, stb. :lul: Jo doki lehet!
A doboz, amiben a kazetta van: 2501-es szamu. GitS rulz.  :whoah:
Tiszta fraszt kaptam amikor elkaptak. Most meg a nagydarab gyilkos visszatert, aaa neee. :eek: :eek: :eek:
[/spoiler]
Tenmaaaaaa!!! :whoah:
holnap már ténleg neki álok, kb 2 hete ott van a vinyomon.
Necrid^ Én azt mondom ne siesd el! A Monster-t nemszabad. Szerintem nem is engedi az a sorozat. Viszont ha elkezdted majd, hagyd hogy sodorjon magával, néha 10-20 részt is megtudsz nézni szinte egyhuzamban, néha meg 1-2 is már túl sok =] de ez személyes tapasztalat, szóval nemtudom nállad hogy lenne. Amúgy van 1 nagyon kedves kis Monster topikunk :) http://usteam.hu/forum/index.php?topic=725.0
@Kvikveg Megtaláltam, via_mala linkelte be hogy a sorozat meg a mangán felbuzdulva igenis kiadták a "Nevenincs Rém" c. képeskönyvet =]
http://www.bulledair.com/index.php?rubrique=album&album=monster_hs
http://bibliographienationale.bnf.fr/Livres/M8_05.H/cadre803-6.html#FRBNF39906967

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Yakumo

Quote from: Rounin on 2006-05-25, 00:02:47


Én pedig ajánlom a manga elolvasását, mivel az anime kicsinyke szelete a teljes történetnek :)
Ott tápabb is lesz Yakumo :p
Ez így van.

Én is örültem volna, ha az anime is úgy tetszik,mint a manga, de a manga bizony jobb és nem is kicsivel. Tessék azt olvasni el! :jee: :D

kisvirag

Tegnap úgy gondoltam, belekukkantok a haibane renmei-be. na az lett belőle, hogy ma már be is fejeztem :haha:
korábban már eljutottam egy részig, akkor is tetszegetett, de valamiért elmaradt a rendes megnézés.

most leültem, és tegnap 8, ma reggel a maradék 5 részt benyomtam.
általában a vicces, fantasys animéket kedvelem, és ennek a rajzstílusa sem a kedvencem (bár a hack//liminalityé is hasonló, és igazábol az is tetszett) de a végére már nem zavart, sőt!

elég nehéz úgy beszélni róla, hogy ne spoilerkedjek. de egy igazi, érzelmes anime. szerelem nélkül. tiszta, emberi, baráti érzések, szeretet, elkeseredett hajsza a  megbocsátásért, és a végén a feloldozás. mindez angyalköntösben. aki nem tudná, a haibane renmei a szürkeszárnyúak szövetségét jelenti.
a vége felé kezd el kibontakozni, hogy az egész történet valójában nem is arról szól igazán, akiről az elején hittük...
Csodálatos, az embert a lelke mélyéig megérintő történet szerintem. én többször el is sírtam magam rajta (igaz hazugság lenne azt mondani, hogy az érzelmesebb filmeken nem szoktam elsirni magam)

13 rész, nem sok, ezért szerencsére gyorsan haladnak az események, de épp elég hosszú ahhoz, hogy a lényeges dolgok kellő mélységben legyenek érintve :) aki látta, szerintem tudja miről beszélek, aki meg nem, annak csak ajánlani tudom :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Member

Akkor megnézzük. :p  Az első rész már lejött.

Xipe

Most fejeztem be a Basilisk-ot.
nem vagyok biztos benne hogy csak 24 resz, de nagyon ugy nez ki.
erdekes kis tortenet.
akinek tetszett a Ninja Scroll tipusu ninpot hasznalo ninja, annak feltetlenul ajanlom hogy tekintsem bele.
az elejetol a vegeig egy love story/tragedia a film.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

SaiyaGin

A történet Tessa egy napját mutatja be a reggeli, alvajárásból következő problémától kezdve a napja végéig. Tessa-rajongóknak kötelező, de aki nem kedveli őt annyira, az is végigröhögheti az egészet.  :lazza:
Megtanulhattam, hogy az AS-eket nem csak harcra, hanem szórakozásra is lehet használni, valamint hogy egy általában komolyan viselkedő, felelős tisztet betöltő katona is lehet otaku.  :D (Amit nézett, az engem a Detective Conan 2. filmjének egyik utolsó jelenetére emlékeztetett.)

Nevl

Quote from: Xipe on 2006-05-25, 14:46:25
Most fejeztem be a Basilisk-ot.
nem vagyok biztos benne hogy csak 24 resz, de nagyon ugy nez ki.
erdekes kis tortenet.
akinek tetszett a Ninja Scroll tipusu ninpot hasznalo ninja, annak feltetlenul ajanlom hogy tekintsem bele.
az elejetol a vegeig egy love story/tragedia a film.


Én nagyon szeretem a Ninja Scrollt, de a Basilisk egyátalán nem hasonlít rá, az sokkal inkább egy dráma és nekem túl "darkos"+ az egésznek olyan túl depis feelingje van, elmegy az életkedvem tőle.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Nevl

Quote from: SaiyaGin on 2006-05-25, 15:00:26
A történet Tessa egy napját mutatja be a reggeli, alvajárásból következő problémától kezdve a napja végéig. Tessa-rajongóknak kötelező, de aki nem kedveli őt annyira, az is végigröhögheti az egészet.  :lazza:
Megtanulhattam, hogy az AS-eket nem csak harcra, hanem szórakozásra is lehet használni, valamint hogy egy általában komolyan viselkedő, felelős tisztet betöltő katona is lehet otaku.  :D (Amit nézett, az engem a Detective Conan 2. filmjének egyik utolsó jelenetére emlékeztetett.)

Na ez viszont kéne nekem, van hozzá valami linked? (torrent, valami)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

SaiyaGin


Xipe

Quote from: Nevl on 2006-05-25, 15:34:00
Quote from: Xipe on 2006-05-25, 14:46:25
Most fejeztem be a Basilisk-ot.
nem vagyok biztos benne hogy csak 24 resz, de nagyon ugy nez ki.
erdekes kis tortenet.
akinek tetszett a Ninja Scroll tipusu ninpot hasznalo ninja, annak feltetlenul ajanlom hogy tekintsem bele.
az elejetol a vegeig egy love story/tragedia a film.


Én nagyon szeretem a Ninja Scrollt, de a Basilisk egyátalán nem hasonlít rá, az sokkal inkább egy dráma és nekem túl "darkos"+ az egésznek olyan túl depis feelingje van, elmegy az életkedvem tőle.


egy szoval nem mondtam hogy a Ninja Scroll-ra mint animera hasolit.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Dreamcleaver

És normálsi subot is találtatok a Basiliskhoz vagya második fele még mindig csak abban a gyenge NoNameWinners verzióban van meg?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Próféta

#626
Quote from: kisvirag on 2006-05-25, 14:41:06
Tegnap úgy gondoltam, belekukkantok a haibane renmei-be. na az lett belőle, hogy ma már be is fejeztem :haha:
Én is éppen Haibane Renmei (:angyali:) újranézés projektet folytatok, velem is majdnem elszaladt a ló, de azért 3 résznél meg tudtam állni.
És csatlakoznék, talán a legszívbemarkolóbb, amit animéből láttam (GOTF-et nem számolva). Kellemes tempó, nyugodt felszín, mégis nagyon felkavaró, én is bátran ajánlom, ha valaki még kihagyta volna... (hajrá Member!)

edit:
Quote from: Kvikveg on 2006-05-25, 01:18:57[spoiler][...]
31.reszben doki paciansei: Werner Herzog, Wim Wenders, Natassja Kinski, stb. :lul: Jo doki lehet!
A doboz, amiben a kazetta van: 2501-es szamu. GitS rulz.  :whoah:
[...]
[/spoiler]
Hát nem pont ezeket mondtam én is a Monster topikban?  :ejnye:

Ja és Necrid köv. postjához: gratula, de "get a life"! :D

Necrid^

Bele kezdtem a Mosterben.. nagyon izgalmas most néztem egy huzamba 15 rész :eek:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

RE@L

Azigen! Javaslom időzítsd 1x úgy hogy késő este nézd fülessel vagy házimoziban ;) engem néha nagyon elfogott a para.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

via_mala

Quote from: Próféta on 2006-05-25, 17:22:33
Quote from: kisvirag on 2006-05-25, 14:41:06
Tegnap úgy gondoltam, belekukkantok a haibane renmei-be. na az lett belőle, hogy ma már be is fejeztem :haha:
Én is éppen Haibane Renmei (:angyali:) újranézés projektet folytatok, velem is majdnem elszaladt a ló, de azért 3 résznél meg tudtam állni.
És csatlakoznék, talán a legszívbemarkolóbb, amit animéből láttam (GOTF-et nem számolva). Kellemes tempó, nyugodt felszín, mégis nagyon felkavaró, én is bátran ajánlom, ha valaki még kihagyta volna... (hajrá Member!)
Az egyik legjobb anime dráma, amit valaha készítettek, és külön kiemelkedik ABe Yoshitoshi különleges, és egyedi karakterdizájnja és színvilága miatt a tucat-animék közül. Nem mellesleg ABe írta a történetet is, és bár nem túl termékeny szerző, mégis érdemes odafigyelni rá, mert amiben benne van a keze, az általában átlagon felüli, lásd Serial Experiments Lain, Texhnolyze.
Külön említést érdemel a Haibane Renmei OST-jéről a Heart of Air-től a Blue flow dalocska, ami teljesen más lelkiállapotba képes az embert ringatni, szinte elvarázsol, ellágyít.  :angyali:

ON:
Doki Doki School Hours - Sensei no Ojikan
Jelenleg ezt a sorozatot nézem, 10 részen vagyok túl a 13-ból. A főhős egy mélynövésű, 148 centis, rendkívül infantilis tanárnő és az ő elborult osztálya, amiben jószerivel minden diáknak van valami stichje. Egyszóval egy dilis, schoolkid alfajba sorolható sorozat, nagyon könnyed, könnyen emészthető, nehéz sorozatok (pl. Monster) után kellemes levezető. Tény, hogy eleinte idegesítő volt a gyermeteg tanárnő állandó bénázása, rinyálása, meg hogy minden karakternek egy nagy zöld pupilla a szeme, és a hátterek is elég minimalista stílusúak, de idővel mexokható, és ha a poénokra koncentrálunk, akkor már nem is érdekes. Persze nincs akkora kúlsági foka, mint a világklasszis, istencsászár GTO-nak, vagy a folyamatos helyzetkomikumra építő School Rumble-nek, de 13 részen keresztül megteszi ez is.  :muhahah:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács