Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Dropped.

Túl gyerekes, túl aranyos, a legutóbbi rész kétharmada pl. egy kis fehér kutyuskáról szólt. És annál a résznél, amikor Thénardierné a seprűvel verte Cosette-t, a "kamera" diszkréten mást mutatott. Too much sugar, too little content.

Viszont végre lejött a Hi no Tori - Houou-hen, ami a Hi no Tori manga szerintem legjobb része alapján készült - mondhatni, a legkiemelkedőbb manga, amit valaha olvastam. Kár, hogy keveseket hoz lázba. :(
Failure is the default option

Randal

Elég korrekt darab lett. a rajzok kicsit furák, talán túl lágyak. A történetet nagyon nagyra akarták csinálni, viszont picit unalmas és zavaros lett a sok szövegeléstől, a Tachikomák is rengeteget pofáztak mindeféléről, viszont a végén nagyot alakítanak.
A legvégén pedig nem tudom ki az a szemüveges fószer,a kit felismernek és aki Goudat kísérte... nem esik le.Egyszó mint száz: GITS, GITS, de mégse az igazi. Az OP viszont jó lett.

Nevl

Quote from: Dreamcleaver on 2007-01-23, 13:48:38
Initial D milyen? Gondoltam megnézem a movie-t (3rd stage) aztán ha tetszik a többit. Nagyon CG vagy a kézzel rajzolt részek is szépek? Jó csajok is vannak benne vagy csak kocsik?  :D

Én nagyon szerettem, kellett 10-12 rész mire megszoktam a grafikát, de utána nagyon feelinges, történet remek! :)
Kéne valami hasonló anime, de nincs nagyon.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

chilip

nemrég néztem meg a Hellsing Ultimate eddig kiadott 2 részét (darabja 1 óra hosszú), és nagyon jó volt. Az animáció első osztályú, a harcok nagyon ott vannak (főleg amikor az idősebb Valentine fivér elintézi a kommandósokat, amikor azok lesben vártak rá :__devil:), egyszóval aki nem látta még -> fenvan ftp-n  :whoah:

Solid Snake

#2014
Paranoia Agent

Satoshi Kon eddigi egész estés műveinek (Perfect Blue, Millennium Actress, Tokyo Godfathers) megtekintése után elkerülhetetlenné vált, hogy Kon mester eddigi egyetlen sorozatát, a 13 részes Paranoia Agent-et is bevállaljam. Mivel maga a cím is érdekesen hangzik, ezért akár egy avatatlan egyén is nyugodtan megnézheti, akinek még sohasem volt szerencséje belekóstolnia a Kon-univerzum szabályaiba és jellemző jegyeibe.

Magát a történetet nem lehet érthetően előadni, mégis megpróbálom. Adva van Tokió, ahol tombol a Maromi-láz (Maromi egy aranyos plüsskutyus). Egy szerencsétlen napon Maromi tervezőjét, Sagi Tsukiko-t megtámadja egy rejtélyes idegen. Az ügyet két tökéletesen ellentétes, mégis összeszokott nyomozópáros kapja meg: a tapasztalt, sok ügyet megélt, mégis lobbanékony és földhözragadt Ikari Keiichi, valamint a fiatal, megfontolt és higgadt, valótlan dolgokra is fogékony Maniwa Mitsuhiro. A vallomás során a hölgy elmondása szerint a támadó nem egy pitiáner alak volt, hanem egy általános iskolás korú fiú, akinek piros baseball sapkája van, a lábán aranyszínű görkorcsolya, és a fegyvere egy görbült, fém baseball-ütő. Kis idő elmúltával a Shounen Bat-nak elkeresztelt fiú újra és újra lecsap, áldozatai pedig különös módon mind-mind lelkileg az összeomlás szélén álló emberek. A két nyomozó tanácstalan, és az ügy egyre furcsább lesz...

A Paranoia Agent rendkívül összetett anime, azt is mondhatnám, hogy Satoshi Kon munkásságának csúcspontja. Ebben az animében egyesül a Konra jellemző illuzionista ábrázolásmód, a mondanivaló tökéletes beleszövése az érdekfeszítő cselekménybe, illetve a nagybetűs EGYEDISÉG is. Másik ilyen anime nem létezik. Nincsen. Nem lehet semmihez sem hasonlítani, annyira egyedi. A szimbólumok, a valóság és az álomvilág összeolvadása Kon eddigi alkotásaiban is alappillér volt, ebben az animében azonban a történetnek köszönhetően valódi értelmet kap, EGYBEOLVAD vele, így egy klisémentes, valóban egyedi megvalósítással állunk szemben.

Már maga a bevezető animáció is nagyon merész. A szereplők szó szerint belenevetnek az arcunkba, s ezalatt valami indiánhimnuszra emlékeztető, első hallásra rendkívül idegesítő nótát hallhatunk. Viszont a történet előrehaladtával és a jellemző jegyek észrevételével már rájöhetünk, hogy ez a sajátos merészség pontosan előnyt jelent, az "aaa iii yaa aaaiowa" refrén pedig akarva-akaratlanul is a fülünkbe mászik (a befejező animáció zenéje ellentétben már első hallásra misztikus és a sorozat témájához jobban illő, a találó "kérdőjel-alakzat" középen Maromival pedig mesterhúzás).

A végkifejlet minden szempontból kielégítő, a szereplők sorsának és jellemük alakulásának kulcsszerepe van.

Rövidke értékelésem végére pedig álljon egy idézet a főszereplőtől az utolsó képsorból, mely általánosító jellege ellenére igencsak definiálja a történetmesélést:

"Let me tell you...Though it appears that the story has reached its end, it comes around, only to start again. If you pick up and tie up the unsolved mysteries, the story goes around as if it's an eternal periodocity. Though every mystery shall be cleared some day, every resolution includes some mysteries too. Now then, everyone, goodbye."

10/10

Raggie

Nna ezek után már minél hamarabb befelyezem én is! :cool: :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Zsiga

Quote from: Raggie on 2007-01-24, 23:18:59
Nna ezek után már minél hamarabb befelyezem én is! :cool: :D
Nekem még van vissza 4 rész Planetes, aztán asszem én is nekiállok. Pedig tanulnom kéne, holnap is vizsga, jövő héten meg még három másik...

via_mala

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-24, 21:11:09
...
A Paranoia Agent rendkívül összetett anime, azt is mondhatnám, hogy Satoshi Kon munkásságának csúcspontja.
Amíg nem láttad (meg sajnos én sem) a Paprika-t, addig nem tudhatod. Ráadásul a Paprika a trélerek alapján elég hasonló az álom és a valóság egybemosásában.
Egyébként jó kis ajánló volt, ha nem láttam volna még, akkor megnézném ez alapján. :jee:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Calintz

Legutolsó a Jyu no Sei és szerintem isteni mindenkinek ajnálom mindenképen
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

Alkyra

hmmm...jó rész volt.:) csak egy valamit nem értek...
[spoiler] Most akkor Shirley minden emlékét elfelejtette Luluről? Ha igen akkor szerintem meglehetősen problémás lesz ismét találkoznia vele a suliban...(márha Zero visszamegy az iskolába..)
Érdekes...kíváncsi vagyok ,hogy hova fog ez juttni...
[/spoiler]

Darkstar

Szvsz [spoiler]vagy Lulu nem megy vissza a suliba, vagy Shirley-t tünteti el valahová, esetleg külföldre, etc. Utóbbit tartom valószínűnek. [/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Shali

Perfect Blue

Az angol szinkron rémes, a movie pedig, huh. Most fejeztem be, szóval nem igazán tudok értelmes összefoglalót írni, akinek a Paranoia Agent tetszett, az feltétlen nézze meg. 10/10 simán (=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Solid Snake

Quote from: Raggie on 2007-01-24, 23:18:59
Nna ezek után már minél hamarabb befelyezem én is! :cool: :D

Helyes.  :jee:

Quote from: Zsiga on 2007-01-24, 23:28:35
Nekem még van vissza 4 rész Planetes, aztán asszem én is nekiállok. Pedig tanulnom kéne, holnap is vizsga, jövő héten meg még három másik...

Első a tanulás. Aztán a lazulás.   :lazza:

Quote from: via_mala on 2007-01-25, 02:58:51
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-24, 21:11:09
...
A Paranoia Agent rendkívül összetett anime, azt is mondhatnám, hogy Satoshi Kon munkásságának csúcspontja.
Amíg nem láttad (meg sajnos én sem) a Paprika-t, addig nem tudhatod. Ráadásul a Paprika a trélerek alapján elég hasonló az álom és a valóság egybemosásában.
Egyébként jó kis ajánló volt, ha nem láttam volna még, akkor megnézném ez alapján. :jee:

Teljes mértékben egyetértek. Mivel a Paprika-t még nem láttam (s ez úgy néz ki, még jó ideig így is marad), ezért az eddigi, megtekinthető állapotban levő Kon-művek alapján tudok nyilatkozni. Azok alapján pedig a Paranoia Agent a top-notch.  :smile:

Quote from: Shali on 2007-01-25, 19:40:25
Perfect Blue

Az angol szinkron rémes, a movie pedig, huh. Most fejeztem be, szóval nem igazán tudok értelmes összefoglalót írni, akinek a Paranoia Agent tetszett, az feltétlen nézze meg. 10/10 simán (=

Ezzel is egyetértek. Angol szinkronnal lehetőleg senki ne nézze meg, Mimi hangja valami rettenet. Japán szinkron kötelező.  :D

Cobra

Code Geass 14-hez [spoiler] szerintem csak azt törölte ki Shriley emlékezetéből, hogy vonzódott hozzá, de talán a következő részből jobban kiderül mit csinált vele pontosan [/spoiler]
Egyébként nagyon tetszik a sorozat, AoMM-on eléggé lehúzta a blogger, de sokkal jobb, mint amire számítottam.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Befejezem, befejezem, befejezem masok helyesirasi hibainak emlegeteset.  :haha:

Utoljara Bleachet neztem, tovabbra sem erdekel, de akkor minek nezem meg neha a folytatasokat?
Meeeg Death Note-t, de most az sem tudott erdekelni.
Most filmeket neztem. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

deaththief

Chrno Crusade.Ez is tönkretevős anime.Nagyon sok valóságalapja van,létező jóslatokra épül és a 2 örök ellenség harcol benne.Szerintem nagyon jó anime,aki teheti nézze meg
 


Dreamcleaver

Quote from: Cobra on 2007-01-25, 21:45:17
Code Geass 14-hez [spoiler] szerintem csak azt törölte ki Shriley emlékezetéből, hogy vonzódott hozzá, de talán a következő részből jobban kiderül mit csinált vele pontosan [/spoiler]
Egyébként nagyon tetszik a sorozat, AoMM-on eléggé lehúzta a blogger, de sokkal jobb, mint amire számítottam.

Nekem is tetszene a sztori, de ez a CLAMP karakter dizájn valami förtelmes.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Darkstar

Ha megszokod, kevésbbé zavaró. :) Az elején hülyét kaptam tőle, de most már nem nagyon tűnik fel, pedig a rajzolásra ált. eléggé érzékeny vagyok. Ez ilyen, sajna nincs mit tenni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Quote from: Dreamcleaver on 2007-01-26, 13:33:37
Nekem is tetszene a sztori, de ez a CLAMP karakter dizájn valami förtelmes.
Nekem kimondottan tetszik. Szeretem a CLAMP cuccokat...


Darkstar

Maga a rajzolás minősége, a színhasználat meg a többi valóban szép, én a karakterarányokat emésztem meg nehezebben. Pl érdekes, mikor az openingben Zero áll valami rúd tetején, k***a magas, de nem (vagy alig) szélesebb mint az az antenna/villámhárító/akármi. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Furcsának furcsa, de nem csúnya. Kemonozume a képek alapján sokkal elvontabb rajzolású, mégis van, akinek tetszett az is :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dreamcleaver

Hát ha karakter dizájn, inkább maradok a Mai HiME-nél.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Darkstar

Én vagyok az egyetlen, aki úgy gondolja, hogy iszonyat ronda volt az a cucc C.C-n a 14. részben?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

Quote from: Darkstar on 2007-01-27, 00:57:37
Én vagyok az egyetlen, aki úgy gondolja, hogy iszonyat ronda volt az a cucc C.C-n a 14. részben?

nálam a "nagyon-nagyon-nagy jóindulattal még elmegy" kategóriában volt...

Manitu

Quote from: Darkstar on 2007-01-27, 00:57:37
Én vagyok az egyetlen, aki úgy gondolja, hogy iszonyat ronda volt az a cucc C.C-n a 14. részben?
Nem :D Egyáltalán mért vette azt föl? A szokványos ruhájában sem lett volna feltünőbb :D


via_mala

xxxHolic
Rögtön a Hell Girl után nézve kellemes volt a misztikum humoros tálalásban.
A főhős, Watanuki egy 19 éves srác egy olyan képességgel van megverve, hogy nem csak hogy látja a gonosz démonokat/szellemeket, hanem azok a vérét állati vonzónak találják, ezért a nap bármely szakában üldözik, leteperik, rámásznak. Ezért aztán elég fura alaknak nézi mindenki, főleg mikor nekáll vergődni az utcán a szellemekkel birkózva, amiket csak ő lát, emiatt aztán nincsenek is igazán barátai. Amúgy is elég magányos pedig, mivel kiskorában elvesztette a szüleit, és azóta egyedül él - egy későbbi epizód szerint a főbérő a gondviselője. Egy ilyen démontámadás után egyszer csak egy ház kapujában találja magát, és rövid úton megismerkedik az anime másik főszereplőjével. Yuuko egy csinos, extravagáns harmicas nő, elegáns kimonói, mély dekoltázsa, kivillanó combjai és persze folyton füstölgő vékony pipája adják egyedi stílusát ennek a szakét nagyon is kedvelő fatalista médium hölgyeménynek. Yuuko azt ígéri Watanukinak, hogy segít neki megszabadulni a démonoktól, de cserébe nála kell dolgoznia. Így aztán a srác belép Yuuko-hoz, és attól kezdve  szakácsa, cselédje, mindenes szolgája lesz, ami éppenséggel nem esik nehezére, és bár folyton SD arcokat vágva kárál és nyavalyog, mégis láthatóan ki van békülve a helyzettel, sőt úgy tűnik mintha fiatalon elvesztett szülei után kifejezetten harmónikus kapcsolatba kerülne Yuuko-val. Az SD és az abszurd poénok kapcsán már jópárszor sikerül hangos derültséget kiváltania a sorozatnak belőlem, és bár fokozatosan elmélyül a történet és gyakran drámába fordul, mégis megmaradnak a humoros jelenetek is, pl. a hócsatás epizódban a Jin-Roh hókommandósától letettem a hajamat.  :lul:
A lezáró 24. epizód az ami igazán szívhezszóló, végre kicsit jobban megismerjük Watanuki múltját. A csavart persze előre lehet sejteni, és igazán nincs is lezárva, mégis elfogadható egészként a sorozat.
A karakterdizájnok a CLAMP védjegyeit viselik magukon, azaz rendkívül cingár, pálcika végtagú, egyáltalán nem bishounen férfiak, és minimálisan sem kawaii, de hasonlóan cingár nők az anime szereplői. Meg kell szokni, de az X és a Tokyo Babylon után már igazán meg sem kottyan.
Szerintem: 8/10
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Cobra

Quote from: Darkstar on 2007-01-27, 00:57:37
Én vagyok az egyetlen, aki úgy gondolja, hogy iszonyat ronda volt az a cucc C.C-n a 14. részben?
Nekem tetszett :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Rounin

#2037
Quote from: Randal on 2007-01-24, 12:15:10
Elég korrekt darab lett. a rajzok kicsit furák, talán túl lágyak. A történetet nagyon nagyra akarták csinálni, viszont picit unalmas és zavaros lett a sok szövegeléstől, a Tachikomák is rengeteget pofáztak mindeféléről, viszont a végén nagyot alakítanak.
A legvégén pedig nem tudom ki az a szemüveges fószer,a kit felismernek és aki Goudat kísérte... nem esik le.Egyszó mint száz: GITS, GITS, de mégse az igazi. Az OP viszont jó lett.

[spoiler=Szemüveges fószer]Emlékszel még arra a részre az első sorozatból, ahol a katona szépen megkínozta/nyúzta áldozatait és ezt felvette majd neten terjesztették? Batou egyik régi 'ismerőse' ugye... Na ott volt két cia-s japán fickó, ezek egyike volt a szemüveges. Rohadt tenyérbemászó alak :F[/spoiler]

Shuhants

Megnéztem a Texhnolyze-t
Húúú...
Olvastam mindenütt, hogy mekkora király ez a sorozat. Aztán elkezdtem nézni, de az első négy rész nem igazán fogott meg, és egyéb dolgaim miatt inkább nem folytattam. Tegnap meg ma viszont végignéztem úgy, hogy egy darab szarra számítottam az eleje alapján, de reménykedtem, hogy hátha van benne mégis valami, hogyha már ennyien jónak minősítik. És aztán keverik a levest, rakják bele a fűszereket, és még mindig csak valami nyomasztó izé, ami lóg a levegőben. Aztán kb. a 16. résznél kezdenek összeérni az összetevők. És húúú. Ez nem semmi. Most fejeztem be, még nagyon frissek az élmények. Sokáig fogom emészteni. Kiakasztott. Végem van.

[spoiler]Olyan, mint a Wolf's Rain. A különbséggel, hogy ez nem ad reménysugarat az újrakezdésre. A dekadens társadalom végérvényesen lehanyatlik, s csak néhány eltorzult, üres lelket hagy maga után, a torz emberiség abszurd és groteszk mementójaként...
Beugrott az Angel's Egg is, amikor a régmúlt halászai halak árnyékát üldözik a kietlen utcákon... És az utolsó dal, amikor a srác egyedül várja a felesleges halált az értelmetlen, üres világban...[/spoiler]

Ha értékelnem kéne egy ilyen animét 10-es skálán, én bizony nem tudnám. Túlságosan mélyen érintett meg. ("my whole existence trembles"). Lehet azért, mert mostanában lelkileg kicsit instabil vagyok, de engem ez most kifacsart. Teljesen. Ajánlani meg nem ajánlom senkinek! Saját felelősségre nézze, aki akarja.

Utoljára akkor voltam ilyen állapotban, amikor Asuka kijelentette, hogy ,,disgusting".
Megint nem fogok tudni napokig koncentrálni semmire.

Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS