Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

én olvastam :)

Nagyjából egyet is értek.
Érdekes módon az egy hónappal ezelőtt leadott preview epizódban még nem szerepelt az a szexjelenet az elején, és mivel nem sokat ad a sztorihoz, nem értem, miért került bele azóta.
Azt mondják az okosok, hogy a manga is szar, tehát lehet, hogy ULTIMATE FAIL lesz a dologból. Én azért nézem még egy darabig, elvégre űrös sorozat.

Szintén űrös sorozat a Rocket Girl(s) is, és egyelőre nekem tetszik két rész alapján (hamarosan kiderül, hogy három rész alapján is tetszik-e).
Failure is the default option

Gregory

Nemrég az Appleseed felújított változatába kezdtem bele. A grafika tetszett, ahogy láttam az akciójelenetek is bejöttek, de mégis abbahagytam, valamiért nem bírom a mechákat megnézni.

A másik sorozat pedig a Kanon. A grafika az éppen szép, vagy legalábbis nekem tetszik. A karakterek érdekesek, bár azt nem mondanám, h nagyon megszerettem őket. A történet a 8. részig elég zavaros, de most, h kiderült néhány infó pl.
[spoiler]Makoto 1 róka, csak átment emberbe, csak azért, h találkozzon Yuichivel[/spoiler], ilyen omfg  :wtf: reakciót váltott ki belőlem. Nem tudom, h tovább folytassam e.

Zsiga

Quote from: Gregory on 2007-03-09, 21:39:28
Nemrég az Appleseed felújított változatába kezdtem bele. A grafika tetszett, ahogy láttam az akciójelenetek is bejöttek, de mégis abbahagytam, valamiért nem bírom a mechákat megnézni.

A másik sorozat pedig a Kanon. A grafika az éppen szép, vagy legalábbis nekem tetszik. A karakterek érdekesek, bár azt nem mondanám, h nagyon megszerettem őket. A történet a 8. részig elég zavaros, de most, h kiderült néhány infó pl.
[spoiler]Makoto 1 róka, csak átment emberbe, csak azért, h találkozzon Yuichivel[/spoiler], ilyen omfg  :wtf: reakciót váltott ki belőlem. Nem tudom, h tovább folytassam e.
Hol van az Appleseed-ben mecha?  :confused:

Cobra

A rendőrök használják az armored suite-okat (nem emlékszem már itt hogy hívják ezeket), meg az egyik főszereplő egy cyborg. Illetve ugye ott a póktank, ami elmegy mechaként.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2007-03-09, 23:11:26
A rendőrök használják az armored suite-okat (nem emlékszem már itt hogy hívják ezeket), meg az egyik főszereplő egy cyborg. Illetve ugye ott a póktank, ami elmegy mechaként.
Igaz, de ez egyik se mecha. ;)

Manitu

Nézőpont kérdése. Hallottam én már ezt a jelzőt a Gits-el kapcsolatban emlegetve is.


Cobra

Aki nem szereti a mechákat, annak minden 2 vagy több lábú gép mecha :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

motifator

Quote from: Gregory on 2007-03-09, 21:39:28
A másik sorozat pedig a Kanon. [...] Nem tudom, h tovább folytassam e.
A Kanonnal én is bajban vagyok, valahogy sokkal többre számítottam.
De mivel már a kezdetektől nézem, így már végig fogom nyomni. Valahol reménykedek, hogy a végén úgy állok majd fel a gép elől, hogy megérte megnézni.
(Mondjuk nem kis fordulat kell ahhoz, hogy az az anime ne okozzon összességében csalódást. Lehet jobb lett volna, ha a KyoAni inkább egy újabb FMP vagy Haruhi elkészítésével tölti ezt a szezont.)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

pet

golden boy: nem lehet kibírni röhögés nélkül, mindenkinek látnia kell :)

Zsiga

Quote from: pet on 2007-03-10, 16:07:37
golden boy: nem lehet kibírni röhögés nélkül, mindenkinek látnia kell :)
Úgy látszik tényleg én vagyok az egyetlen az egész világon (de legalábbis itt a fórumon) akinek nem tetszett. :)

Próféta


Draconire

Sentou Yousei Yukikaze - Látványos, akciódús, a történet is megállja a helyét (bár egy ideig elég zavaros, nem nagyon látszik hogy hova tartanak, de a befejezés jól sikerült), és nem mechákkal képzelik el a jövő légi csatáit = win :smile:
Itt van a gif ami miatt letöltöttem -magáért beszél.

Solid Snake

Quote from: Zsiga on 2007-03-10, 16:25:44
Quote from: pet on 2007-03-10, 16:07:37
golden boy: nem lehet kibírni röhögés nélkül, mindenkinek látnia kell :)
Úgy látszik tényleg én vagyok az egyetlen az egész világon (de legalábbis itt a fórumon) akinek nem tetszett. :)

Mi volt vele a bajod?  :ejnye:

Zsiga

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-10, 20:19:11
Quote from: Zsiga on 2007-03-10, 16:25:44
Quote from: pet on 2007-03-10, 16:07:37
golden boy: nem lehet kibírni röhögés nélkül, mindenkinek látnia kell :)
Úgy látszik tényleg én vagyok az egyetlen az egész világon (de legalábbis itt a fórumon) akinek nem tetszett. :)

Mi volt vele a bajod?  :ejnye:
Hát, sokminden. Történet nem igazán volt benne, ez nálam már alapból rossz pont. A rajzolásától a hányinger kerülgetett. A nem kicsit beteg főszereplőnek bármikor megszavaznék egy fejlövést. A céltalan ecchi és fanservice nagyon irritál. A sorozat "humora" értékelhetetlenül szar, a WC-ölelgetéssel a csúcson. És ha gondolkodnék egy kicsit biztos eszembe jutna még más is, de így hirtelen ennyi is épp elég azt hiszem... :)

Member

Zsiga, a legendás anti-fanservice harcos. :appl: :D
Most feküdtem Eva-ban, amikor a csajszi közli az előzetesben, hogy
[spoiler]Most is rengeteg Fanservice-t csinálok nektek :haha: [/spoiler]

Zsiga

Quote from: Member on 2007-03-10, 21:20:38
Zsiga, a legendás anti-fanservice harcos. :appl: :D
Most feküdtem Eva-ban, amikor a csajszi közli az előzetesben, hogy
[spoiler]Most is rengeteg Fanservice-t csinálok nektek :haha: [/spoiler]
Lehet hogy nehéz rólam elképzelni de tényleg nem szeretem. :)

Solid Snake

Quote from: Member on 2007-03-10, 21:20:38
Zsiga, a legendás anti-fanservice harcos. :appl: :D

Az ellen nem véd.  :ejnye:

Komolyra véve a szót: Golden Boy pont ilyen laza, kizárólag nevetésre kihegyezett anime. Kintaro beszólásai és optimizmusa pedig példaértékű (bocsáss meg, Zsiga, kegyelem  :D).

Member

Az ilyen "qrnikéne" fanservice-t spec. én sem szeretem, de jópár esztétikai szempontból megfigyelendő lenge-ruhás lányka azért jöhet. :)

Baggio

sziasztok
én legutóbb a Mai-hime -t láttam és nagyon tetszett. Van benne komolyság meg egy csomó poén is. Egy-két részen halálra röhögtem magam. Elöször nem akartam ilyen stilusú animét nézni, mert előtte a Ghost in the Shell-t meg Neon Genesis-t láttam. Nagyon bejött ez a filózós vonal, bár a Neon Genesisben is vannak azért poénok. Szóval a Mai-Hime -t ajánlom mindenkinek aki röhögni is szeretne :)

Cheesy

#2269
Quote from: Baggio on 2007-03-10, 23:56:26
sziasztok
én legutóbb a Mai-hime -t láttam és nagyon tetszett. Van benne komolyság meg egy csomó poén is. Egy-két részen halálra röhögtem magam. Elöször nem akartam ilyen stilusú animét nézni, mert előtte a Ghost in the Shell-t meg Neon Genesis-t láttam. Nagyon bejött ez a filózós vonal, bár a Neon Genesisben is vannak azért poénok. Szóval a Mai-Hime -t ajánlom mindenkinek aki röhögni is szeretne :)

Hát... lehet velem van baj, de az NGE valahogy pont az a sorozat, amit nem tudtam nem "komolyan" venni, ugy értem nem a poénokért érdemes nézni :D Viszont alapmű.

Quote from: Gmer on 2007-03-10, 20:06:29
Sentou Yousei Yukikaze - Látványos, akciódús, a történet is megállja a helyét (bár egy ideig elég zavaros, nem nagyon látszik hogy hova tartanak, de a befejezés jól sikerült), és nem mechákkal képzelik el a jövő légi csatáit = win :smile:
Itt van a gif ami miatt letöltöttem -magáért beszél.

A .gif alapján suckasztott Macross, az ujabb fajtából (Macross Plus!). Ami nem hátrány, sőt, a japók eszméletlen tehetséggel rajzolják és találják ki a mechanikus cuccokat. Ugy tudom, hogy külön hadi (fegyver) mérnök, gépész- építész- , stb. mérnököket alkalmaznak a film/sorozatbeli jelenetek rajzolásánál. Persze csak a profibb studiok.

Baggio

Quote from: Cheesy on 2007-03-11, 02:14:01
Hát... lehet velem van baj, de az NGE valahogy pont az a sorozat, amit nem tudtam nem "komolyan" venni, ugy értem nem a poénokért érdemes nézni :D Viszont alapmű.

persze, nyilván nem a poén a lényege, én is komolyan vettem, az End of Evangelion végén kb 5 percig néztem magam elé szótlanul :) de azon a pár részen azért lehet röhögni (mint pl. a standard poén hogy a fiúkat leperverzezik ordítva, az minden animében imádom :).


Cheesy

Quote from: Baggio on 2007-03-11, 12:55:05
Quote from: Cheesy on 2007-03-11, 02:14:01
Hát... lehet velem van baj, de az NGE valahogy pont az a sorozat, amit nem tudtam nem "komolyan" venni, ugy értem nem a poénokért érdemes nézni :D Viszont alapmű.

persze, nyilván nem a poén a lényege, én is komolyan vettem, az End of Evangelion végén kb 5 percig néztem magam elé szótlanul :) de azon a pár részen azért lehet röhögni (mint pl. a standard poén hogy a fiúkat leperverzezik ordítva, az minden animében imádom :).



Egy olyan országban, ahol olyan cukor kis miniszoknyás iskoláslánykák vannak, könnyen rögzülhet a nőkben, hogy a férfiak perverzek :D

kelvor

Mivel új vagyok itt, próbálok minnél finomabban fogalmazni az NGE-t illetően. Nem szeretném a magyar NGE társadalmat magamra haragítani. :smile:

Mindenek előtt szeretnék mindenkit üdvözölni, azt hiszem ezt így illik egy új tagnak. :smile:

Körülbelül 1 évig győzködtem magam, hogy ideje lenne megnézni, hiszen oly sokat olvasni róla más fórumokon is. 2-3 hete fejeztem be és nem jött be. Az első részek még nagyon tetszettek, meglehetősen egyedi hangulatot tudott teremteni. A karakterekkel sem volt semmi bajom, igen jól meg voltak formázva, egyedül Shinjit nem tudtam hova tenni, nekem ő túl megérthetlen volt.  Aztán ahogy jöttek az elvontabb részek azon kaptam magam, hogy már csak azért nézem, mert nem szeretek anime-t félbehagyni. End of Eva végén pedig úgy álltam fel a székembő, hogy ez az anime, amit az életbe nem fogok megnézni mégegyszer :ejj:

Múlthéten pedig a Madlax-et fejeztem be és azt kell, hogy mondjam igen jóra sikeredett. Igaz nálam a Noirt nem múlja felül, de ott sompolyog mögötte. A Madlax erőssége, hogy az utolsó pillanatig oda tudja szögezni az embert a monitor elé. Ahogy bonyolódnak az események, annál több kérdés merül fel a nézőben, amikre csak apránként tud választ kapni. (Ezt a Noir-ról is el lehet mondani). Sok dologban hasonlít a 2 anime, de nem annyira, hogy az már zavaró lenne. Aki nem az első pár rész alapján ítél meg egy anime-t és akinek bejött a Noir, mindenképp vágjon bele! Érdemes.

Mostanában a Jigoku Shoujo-t nézegetem. 7. résznél vagyok vele és eddig jónak tűnik. Enma Ai tekintete minden részben magával ragad és nem ereszt. Hihetetlen, hogy milyen hangulatot tud teremteni ez az anime. Alig várom, hogy befejezzem.






Cheesy

Quote from: kelvor on 2007-03-11, 16:33:31
Mivel új vagyok itt, próbálok minnél finomabban fogalmazni az NGE-t illetően. Nem szeretném a magyar NGE társadalmat magamra haragítani. :smile:

Mindenek előtt szeretnék mindenkit üdvözölni, azt hiszem ezt így illik egy új tagnak. :smile:

Körülbelül 1 évig győzködtem magam, hogy ideje lenne megnézni, hiszen oly sokat olvasni róla más fórumokon is. 2-3 hete fejeztem be és nem jött be. Az első részek még nagyon tetszettek, meglehetősen egyedi hangulatot tudott teremteni. A karakterekkel sem volt semmi bajom, igen jól meg voltak formázva, egyedül Shinjit nem tudtam hova tenni, nekem ő túl megérthetlen volt.  Aztán ahogy jöttek az elvontabb részek azon kaptam magam, hogy már csak azért nézem, mert nem szeretek anime-t félbehagyni. End of Eva végén pedig úgy álltam fel a székembő, hogy ez az anime, amit az életbe nem fogok megnézni mégegyszer :ejj:

Múlthéten pedig a Madlax-et fejeztem be és azt kell, hogy mondjam igen jóra sikeredett. Igaz nálam a Noirt nem múlja felül, de ott sompolyog mögötte. A Madlax erőssége, hogy az utolsó pillanatig oda tudja szögezni az embert a monitor elé. Ahogy bonyolódnak az események, annál több kérdés merül fel a nézőben, amikre csak apránként tud választ kapni. (Ezt a Noir-ról is el lehet mondani). Sok dologban hasonlít a 2 anime, de nem annyira, hogy az már zavaró lenne. Aki nem az első pár rész alapján ítél meg egy anime-t és akinek bejött a Noir, mindenképp vágjon bele! Érdemes.

Mostanában a Jigoku Shoujo-t nézegetem. 7. résznél vagyok vele és eddig jónak tűnik. Enma Ai tekintete minden részben magával ragad és nem ereszt. Hihetetlen, hogy milyen hangulatot tud teremteni ez az anime. Alig várom, hogy befejezzem.







Szerintem nem fogsz magadra haragítani senkit, üdv az Usteamen. ;)
Az NGE nálam is az egszer nézős animék közé tartozik, valahogy a hangulata miatt sem vágyom rá ujból. Igen, a közepétől szvsz vontatottá válik és alig alakulnak az események, mégis ez volt az első "elgondolkodtató", mély érzelmekkel dolgozó alkotás amit láttam. Kb. fele ennyi részből ki lehetett volna hozni ugyanezt. Erre mondjuk kaphatom a választ, hogy a jellemfejlődésnek idő kell, nade ennyi... :P
Véleményem szerint ez az anime biztosan "kiszűri" a Pukimonon és DBn "nevelkedett" "animetársadalmat"...

Selmo

Khm, nem keverni a Dragonball és Dragonball Zed sorozatokat. Az első jó volt. :P

A tökéletesség unalmas.

kelvor

Na igen, egyetértek. Sok mindent el lehet mondani az NGE-ről, de ha tetszett, ha nem tetszett, emlékezetes az biztos.  :smile:

A sima Dragonball aranyos volt, ja :smile: ...bár már nem sokra emlékszem belőle, nagyon rég láttam és akkor is csak pár részt.

Baggio

a Dragonball Z-t én imádtam, minden nap rohantam hogy megnézhessem, és nagyon fájt amikor betiltották, és ez a tüske azóta is megmaradt :)
nekem a NGE volt a második anime amit megnéztem és onnantól lettem fan. nekem még az utlsó két rész is tetszett. ami végig csak filózás volt, de azért az EOE tényleg jobb befejezés.
a Pokemon kifejezetten nem adta, de ha akartok valami nagyon keményet látni van a youtube-on egy videó ahol 2 gyerek csinált egy kis klippet a pokemon nyitó zenéjére. nagyon nagy :) (valahogy igy kell rákeresni hogy pokemon opening theme video vagy valami hasonló)

krezga

Full Metal Panic! The Second Raid

Pótoltam az FMP-s lemaradásomat. A másik két szériát már nagyon régen láttam...Az első annak idején nagyon tetszett, a fumoffu és a TSR után már kevésbé tetszik:)

A készítők jól megcsinálták az egészet, az első szériában volt vígjáték és komoly cucc is, a fumoffuban marha jó vígjáték, ebben pedig komolyabb harcok. Az egészben a legjobban a két kínai csajszi tetszett:D
[spoiler]persze hogy ők meghaltak...Ráadásul gauront is visszahozták...pedig belőle már aztán elegem volt:)[/spoiler]
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

kelvor

A Full Metal Panic! nekem is tetszett, mind a 3 széria. Az egyetlen tüske bennem az, hogy a szerelmi szálat kicsit jobban kibonthatták volna. A két kínai csajszi tényleg jó :smile:

Cheesy

#2279
Quote from: Baggio on 2007-03-11, 19:13:35
a Dragonball Z-t én imádtam, minden nap rohantam hogy megnézhessem, és nagyon fájt amikor betiltották, és ez a tüske azóta is megmaradt :)
nekem a NGE volt a második anime amit megnéztem és onnantól lettem fan. nekem még az utlsó két rész is tetszett. ami végig csak filózás volt, de azért az EOE tényleg jobb befejezés.
a Pokemon kifejezetten nem adta, de ha akartok valami nagyon keményet látni van a youtube-on egy videó ahol 2 gyerek csinált egy kis klippet a pokemon nyitó zenéjére. nagyon nagy :) (valahogy igy kell rákeresni hogy pokemon opening theme video vagy valami hasonló)
Igen, a Dragon Ball-t nem feltétlenül említettem mint negatív dologt, még ha úgy is tűnt, gome. Én is nagyon szerettem, az RTL2-n, miután az RTLKLUB megszüntette, tovább is néztem. A mai napig nem láttam még végig a Zed-et, a GT-ből pedig csak az első 2 részt láttam. Már nemegyszer feltettem volna a kérdést, hogy a Usteam miért nem hostolja, de van erre külön forum. Sajnos 512-es nettel nagyon lassan jön le torrentről a 15 GB (GT részek) DVDRiP. A Z részeket kellene még megszerezni, szivesen megnézném az egészet. Ez egy olyan "gap" amit ki kell töltenem :D:D

Quote from: krezga on 2007-03-11, 19:36:53
Full Metal Panic! The Second Raid

Pótoltam az FMP-s lemaradásomat. A másik két szériát már nagyon régen láttam...Az első annak idején nagyon tetszett, a fumoffu és a TSR után már kevésbé tetszik:)

A készítők jól megcsinálták az egészet, az első szériában volt vígjáték és komoly cucc is, a fumoffuban marha jó vígjáték, ebben pedig komolyabb harcok. Az egészben a legjobban a két kínai csajszi tetszett:D
[spoiler]persze hogy ők meghaltak...Ráadásul gauront is visszahozták...pedig belőle már aztán elegem volt:)[/spoiler]


nekem az az őrült szőke hajú tudós tetszett. A stílusa nagyon illik a keretbe :D
Mikor épp viszik helin vissza a mészárlásból, a kamera távolról mutatja az őserdő felett... erre... "Sz*rnom kell". Brutál :D