Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

minuszmiki

És mostmár tényleg "BEST ep evar!!!!44!"  :D

Soldier


Manitu

Mért kell az összes Gundam sorozatbat kinyírni a kedvenc karakteremet :bruhuhu: :Eztneked:


Dreamcleaver

Quote from: minuszmiki on 2007-12-13, 22:16:21
És mostmár tényleg "BEST ep evar!!!!44!"  :D

Teljes mértékben. Bár nekem Touma-n kívül az tetszett a legjobban, mikor Matoko a suliban odamegy Chiakihoz és beszól hogy: "Férfi vagyok!!!"  :D :D :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

chilip


Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Xzone

Quote from: Dreamcleaver on 2007-12-13, 23:53:07
Quote from: minuszmiki on 2007-12-13, 22:16:21
És mostmár tényleg "BEST ep evar!!!!44!"  :D

Teljes mértékben. Bár nekem Touma-n kívül az tetszett a legjobban, mikor Matoko a suliban odamegy Chiakihoz és beszól hogy: "Férfi vagyok!!!"  :D :D :D

Ez a fajta szituáció a Lovely Complexben is nagyon ott volt. Az a rész valami hihetetlenül beteg :)

Raggie

Látta itt valaki a Mind Game nevezetű animét? ( http://www.imdb.com/title/tt0452039/ )

Hasonló látványvilág és dramaturgiai megoldások, mint a Kemonodzume-ben. Egy egészestés film és egy elmében játszódik az egész. Csomó anime és manga klisé sztori van benne összekeverve(pl. a mangaka aki egy geek és ezért nem sikeres a nőknél, a gyerekkori szerelmével való újra találkozás, yakuzás sztoriszál, sport-animés szál, Golden Boy-szerű komikus szál, stb...).
Csak, mert mostanában néztem meg és érdekelne, hogy mások mit gondolnak róla...

Ja, és egyébként nagyon ajánlom mindenkinek! :jee:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Dreamcleaver

Érdekesnek tűnik de...mennyire olyan a grafika mint a Kemonozume-nek? Nagyon? Mert akkor mégse inkább.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Próféta

Quote from: Raggie on 2007-12-14, 02:16:11Látta itt valaki a Mind Game nevezetű animét? ( http://www.imdb.com/title/tt0452039/ )
Az őrült gagek és a szokatlan, ötletes látványelemek határozottan tetszettek, de összességében azért nem éreztem annyira nagy számnak a Mind Game animét; se épkézláb történet nem tud felmutatni, se érzelmeket / hangulatot nem tudott kelteni, a poénok pedig nem voltak annyira jók, amennyire hosszú volt a műsor. Inkább egy gyengébbre sikerült FLCL volt az egész (pedig én azért se vagyok úgy oda), amelyből még a zene is hiányzott.
Kaze-chan még jól le is hordta.

Quote from: Dreamcleaver on 2007-12-14, 02:54:15
Érdekesnek tűnik de...mennyire olyan a grafika mint a Kemonozume-nek? Nagyon? Mert akkor mégse inkább.  :D
Kábé jelenetenként teljesen más stílusú a grafikája.
Lásd itt (az összes kép a Mind Game, ez nem több külön anime ;) )
Az alkotók viszont közösek, nem csoda, ha a Mind Game némelyik jelenetét a Kemonozuméhez hasonlónak találja valaki.

frozenstein

Muteki Kanban Musume
AniDB
Ez legalább akkora elvetemült baromság, mint a Ninja Nonsense, és egy igen jó shounen-fight paródia.A legdurvább szereplő Kayahara-sensei, a két arcú (pic) :lul:

Soldier

Quote from: frozenstein on 2007-12-15, 14:28:14
Muteki Kanban Musume
AniDB
Ez legalább akkora elvetemült baromság, mint a Ninja Nonsense, és egy igen jó shounen-fight paródia.A legdurvább szereplő Kayahara-sensei, a két arcú (pic) :lul:

felirva :P

Raggie

Quote from: Próféta on 2007-12-14, 19:30:22
Quote from: Raggie on 2007-12-14, 02:16:11Látta itt valaki a Mind Game nevezetű animét? ( http://www.imdb.com/title/tt0452039/ )
Az őrült gagek és a szokatlan, ötletes látványelemek határozottan tetszettek, de összességében azért nem éreztem annyira nagy számnak a Mind Game animét; se épkézláb történet nem tud felmutatni, se érzelmeket / hangulatot nem tudott kelteni, a poénok pedig nem voltak annyira jók, amennyire hosszú volt a műsor. Inkább egy gyengébbre sikerült FLCL volt az egész (pedig én azért se vagyok úgy oda), amelyből még a zene is hiányzott.
Kaze-chan még jól le is hordta.
Nemtom... Énnekem meg pont nagyon ült. Pont az fogott meg benne, hogy nem volt történet, DE mégis hangulatot tudott csinálni és valahogy evvel a folytonos pozitív, "csak akarni kell" motívumot jól átéreztem. Igazából nem tudom épkézláb módon megfogalmazni, h miért tetszett, de mégis tetszett. :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Zanador

Nemtom, a Mind Gameről valszeg végleg az marad az utolsó élményem, amikor anno Karmához átugrottam miközben nézte.. én kb 5 percig jutottam benne, mert nem birom, ha az ember fejének az oldalára rajzolják a szemét. Ennél még a hupikék törpikék is arányosabb helyenként. :)


Kamisama kazoku
Ó miért, ó miért gondolják folyton úgy a japók, hogy ha van egy egész jól induló vigjáték, amiben történetesen van egy lány és egy fősrác, akkor abból nagyszerű szerelmi drámát lehet csinálni, némi humorral megfűszerezve? Ah, nálam a School Rumble is igy ásta el magát, mert humor az nem maradt benne, hát ebben annyi se. Egy délután/+este eltöltésére jó volt, de tényleg örültem volna, ha tényleg inkább a poénokra próbálnak ráerősiteni. Visszamegyek a Seto no Hanayome-hoz, az a sorozat legalább akkor se veszi komolyan magát, ha épp drámát csinál. :)
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Xzone

Lamune:

Daily life. Ez az anime semmi másról nem szól. Van benne romantika, humor és néhány izgalmasabb rész is, de tényleg semmi "out of the ordinary". A karakterek egytől egyig szerethetők, reálisan viselkednek és egész kidolgozott jellemük van.

Ami nagyon jól jellemzi ezt az animét, az az idilli hangulat: nem kell számítanunk semmilyen idegtépő, meglepő fordulatra, váratlan eseményre. Ebből kifolyólag a Lamune nagyon jó nyugtató hatással bír, kicsit olyan érzést kelt az emberben, hogy közelebb került a saját lelki békéjéhez. Mindenképp érdemes megnézni pár részt stresszes napok után.

És még valami: Nanami olyan hihetetlen szinten aranyos, hogy az már félelmetes.

minuszmiki

Karas: Most néztem meg.

Quote from: Gmer on 2007-12-09, 22:56:46
izgalmas és látványos (bár néhol kicsit túl giccses) harcokkal teletűzdelt sorozat, ami ugyan nem fogja megváltani a világot, de egyszer mindenképpen érdemes megnézni.
Yurine pedig moe, és a legjobb, hogy sok van belőle. :D

Ezekkel nagyjából egyetértek, bár annyira váratlan és izgalmas dolgok nem történtek benne, és sokszor kifejezetten giccses volt. Jópont viszont még a zene. A történet semmi extra, van Az Ultratáp Arc Aki A Semmiből Jön és célja, hogy megvédje A Várost A Gonosztól. Láttuk már sokszor, a párbeszédeket is hallhattuk elégszer, de végülis rossz nem volt. 7/10.

Soul

Quote from: Xzone on 2007-12-16, 04:18:17
Lamune:
Ami nagyon jól jellemzi ezt az animét, az az idilli hangulat: nem kell számítanunk semmilyen idegtépő, meglepő fordulatra, váratlan eseményre.

Rám elég idegtépően hatott, egész végig az "ez gáz" kifejezés volt a fejemben.
Sajnálom a rá fordított időt.Tényleg olyan idillire akarták csinálni hogy az már rossz sztem.

Manitu

Mobile Suit Gundam SEED Destiny

Elsőre kicsit erőltetett folytatásnak tűnt, hiányzott belőle az a gundamos kavarás, hogy azt se tudja az ember, ki-kivel van. Valahogy túlságosan fekete és fehér volt minden. Aztán a második felére beindultak a dolgok, agyba főbe tett keresztbe mindenki mindenkinek, úgyhogy végülis csak a felvezetés lett egy kicsit hosszú.
Amúgy nem volt rossz, leszámítva, hogy a kedvenc szereplőmet szokás szerint kinyírták  :ejj:
7,5/10


SaiyaGin

Quote from: Manitu on 2007-12-16, 21:36:55
Mobile Suit Gundam SEED Destiny

Elsőre kicsit erőltetett folytatásnak tűnt, hiányzott belőle az a gundamos kavarás, hogy azt se tudja az ember, ki-kivel van. Valahogy túlságosan fekete és fehér volt minden. Aztán a második felére beindultak a dolgok, agyba főbe tett keresztbe mindenki mindenkinek, úgyhogy végülis csak a felvezetés lett egy kicsit hosszú.
Amúgy nem volt rossz, leszámítva, hogy a kedvenc szereplőmet szokás szerint kinyírták  :ejj:
7,5/10

Elárulnád, ki volt a kedvenced?



Manitu

Quote from: SaiyaGin on 2007-12-17, 11:46:35
Elárulnád, ki volt a kedvenced?


[spoiler=NAGYON]Stellar. Szeretem az ilyen kicsit őrült, instabil karaktereket.[/spoiler]


SaiyaGin

Quote from: Manitu on 2007-12-17, 13:22:09
Quote from: SaiyaGin on 2007-12-17, 11:46:35
Elárulnád, ki volt a kedvenced?


[spoiler=NAGYON]Stellar. Szeretem az ilyen kicsit őrült, instabil karaktereket.[/spoiler]

Az szerintem[spoiler]sejthető volt, végig úgy éreztem, hogy nincs jövője. Ha esetleg ki is tudták volna valahogy gyógyítani a gyógyszerektől való függőségből, akkor se hiszem, hogy sikerült volna a társadalom részévé nevelni. Sousuke Sagara nevelése hozzá képest gyerekjáték. (Pláne, hogy Shinn maga is érdekes eset...)[/spoiler]

Hogy ne legyek teljesen off:
Ha lassan is, de haladok egy korábbi Gundam-sorozattal, a G-vel: a múlt héten eljutottam a 32. részig. A 15-18. rész körül a lelkesedésem nagyon lecsökkent, de mostanra visszanyertem. :D A Mobile Fighterek egyedi dizájnja  :lul: is, és  :jee: is.
Domon személyiségével kapcsolatban 1-2 dolgot viszont még mindig furcsállok.

Manitu

[spoiler]Nem azt mondom, hogy nem volt sejthető, talán kicsit pont azért is tetszett a karakter, mert nem volt jövője.[/spoiler]


kikuchiyo

Hetek óta alig néztem bármit, ami animációnak lenne nevezhető, és amit most ajánlok, az is inkább a különlegességek kedvelőinek való:
Az erdő legendája, by Tezuka Osamu

Ez a rövidfilm arról nevezetes, hogy semmi szöveg nincs benne, csak zene, abból viszont nem akármilyen: Csajkovszkij 4. szimfóniája.

Tetszenek Tezuka hasonló szösszenetei, még a Jumping címűt ajánlom, ha még nem láttátok.
Failure is the default option

Dreamcleaver

KimiKiss ep11:

Huh megijedtem, hogy valami nagy dráma van készülőben, mikor Hoshino elkezdett sírni. El kell mennie vagy iyesmi. De a preview szerint minden ok.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

hargharg

The Twelve Kingdoms

Quote from: hargharg on 2007-12-11, 06:52:44
Quote from: Kvikveg on 2007-12-09, 23:17:13
The Twelve Kingdoms meg mindig jo...
...

vegigneztuk. tenyleg jo. a nagy hibaja az, hogy
[spoiler]csak 45 resz. meg neztuk volna. [/spoiler]
arrol nem is beszelve, hogy 12 kira*sagbol csak otrol tudunk meg tobbet is, a tobbi pedig jo, ha emlites szintjen felmerul.
de mivel az "elhallgatott torteneteken" meg par irritalobb reszen felul tenyleg nem volt hibaja - a zene, a grafika es a sztori nekem mind tetszett: 10-bol 9 pont.
rofl

blackman

Quote from: hargharg on 2007-12-19, 06:28:09
The Twelve Kingdoms

Quote from: hargharg on 2007-12-11, 06:52:44
Quote from: Kvikveg on 2007-12-09, 23:17:13
The Twelve Kingdoms meg mindig jo...
...

vegigneztuk. tenyleg jo. a nagy hibaja az, hogy
[spoiler]csak 45 resz. meg neztuk volna. [/spoiler]
arrol nem is beszelve, hogy 12 kira*sagbol csak otrol tudunk meg tobbet is, a tobbi pedig jo, ha emlites szintjen felmerul.
de mivel az "elhallgatott torteneteken" meg par irritalobb reszen felul tenyleg nem volt hibaja - a zene, a grafika es a sztori nekem mind tetszett: 10-bol 9 pont.
Az anime Fuyumi Ono, egy japán fantasy írónő regényeiből készült (tehát nincs mangája), aki viszont egy ideje szünetelteti ezt a sorozatot egyéb munkák miatt(pl a Ghost Hunt-ot is ő írta). Viszont azt ígérte, hogy később visszatér a Juuni Kokki világához tovább bővítve azt, míg az anime készítői arra várnak, hogy elegendő új regény legyen a történet folytatásához. Szóval reméljük hamarosan folytatódik ez a kitűnő anime, ami nálam benne van a Top 5-ben, és természetesen 10/10.  :D

hargharg

rofl

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.