Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Draconire

Quote from: Solid Snake on 2008-01-16, 19:50:05
Quote from: Gmer on 2008-01-16, 19:23:19
érdekesség: az anime egy "Diplomás Paraszt-képző" egyetemen játszódik, és van benne egy trap aki oda jár. I wonder, why is this so familiar to me....?  :muhahah:
Tehetsz egy szívességet.  :fuk-u: :D

Nem tudom, hogy tisztában vagy-e a trap szó jelentésével, de ígérem majd beavatlak. ;)
(nem rád vonatkozott egyébként)

ui.: Érdekesen asszociálsz más animékre. :P

Én

Akkor nemcsak én következtettem másra... :D

Próféta

Quote from: Member on 2008-01-16, 18:36:08
Mert a tünde csak a hegyesfülűekre vonatkozik? :confused:
Az én fejemben a kettő valahogy tök külön dolog, a tünde szót tudtommal Göncz Árpi bácsi alkotta (a Vörösmarty-féle Tünde nyomán), az elf szónak kifejezetten a tolkieni értelmében (mert ugye az elf amúgy mindféle manókat is jelenthet az angolszász folklórban, bár pont fairyt nem biztos), tehát kb. hosszúfülő erdei lakos. A tündér meg a pillangószárnyas, repülő, csillámporos kívánhatszhármat nénike, nem? A névhasonlóságon túl is lenne közük egymáshoz? Ez nekem új, de ha tévednék, valaki majd felokosít....
Na, wikipedia időkörben felokosított: "A ,,tünde" szót néha a 'tündér' jelentésében is használják" -> aha. Nyertél.



ON:
Kino no Tabi - The Beautiful World Movie 2: Country of Illness -For You- (2007)
anidb

Aki nem ismeri a zseniális sorozatot, az kezdje azzal. Aki ismeri, az úgyis meg akarja majd nézni ezt a filmet. Így ajánló helyett élménybeszámoló következik csak.

Nem vagyok benne biztos, hogy ha nagyon nem megy a 3D számítógépes animáció, akkor is erőltetni kell. De legalább az alapvető kinetikai feltételeket tarsuk be valamennyire. Továbbá mérhetetlenül örülök, hogy végre beteljesült a nézők minden vágya, és mezítelen pompájában is megszemlélhetjük (az időközben felserdült) főhőst. Hiszen ugye a sorozatot egyetlen ok miatt néztük: Kino mint szexuális objektum.

A fenti szájhúzós megjegyzésektől eltekintve tulajdonképpen nem is volt annyira rossz a sztorija. Ennyi idő alatt talán kereshettek volna valami ütősebbet is, a sorozat színvonalát sajnos nem éri el, de alapvetően jó volt.

minuszmiki

Quote from: Gmer on 2008-01-16, 19:23:19
Moyashimon
Számomra 2007 legnagyobb meglepetés sorozata. (...)
Aztán megláttam egy threadet /a/-n a benne lévő trapről és gyorsan be is szereztem. :D (...)
(fuck yeah, no high school faggotry)(...)
ja és van benne yuri is. :) (...)

No akkor ezt hamar le is töltöm. :)

SaiyaGin

Genshiken 2, 9. rész
Elég furcsa epizód volt, de azért nem rossz.

Manitu

Quote from: Member on 2008-01-16, 12:46:50A karik eléggé jellegtelenek és már mindenhol látottak...
Lehet, de azért az ős mégis ez. Ahogy az összes "zOMG DEEP" mecha sorozat Evangelion ripoff, legalább annyira az összes ecchi vígjáték Love Hina ripoff. Nem mintha számítana valamit is, már nekem is kezd elegem lenni belőle :)

Quote from: Próféta on 2008-01-16, 20:05:31... a tünde szót tudtommal Göncz Árpi bácsi alkotta
A nevek, helységek, versek és az első 11 fejezet fordítását Réz Ádám követte el, Göncz csak a halála után folytatta.

Quote from: Gmer on 2008-01-16, 19:23:19
Moyashimon
Épp most pakoltam be a torrenteket a listába, hogy majd ha végig lesz sub megnézem. Yuri + Noto Mamiko -> DO WANT :muhahah:


Liquid Snake

Photon

:lol:

6 rész, és az egész egy nagy baromság XD De nem bántam meg h megnéztem :)

chilip

Quote from: Liquid Snake on 2008-01-16, 22:59:02
Photon

:lol:

6 rész, és az egész egy nagy baromság XD De nem bántam meg h megnéztem :)

már jön is le :D

Liquid Snake

Quote from: chilip on 2008-01-16, 23:08:46
Quote from: Liquid Snake on 2008-01-16, 22:59:02
Photon

:lol:

6 rész, és az egész egy nagy baromság XD De nem bántam meg h megnéztem :)

már jön is le :D

Kíváncsi vagyok a véleményedre majd :D

Zsiga

#4359
Quote from: Gmer on 2008-01-16, 19:23:19
érdekesség: az anime egy "Diplomás Paraszt-képző" egyetemen játszódik, és van benne egy trap aki oda jár. I wonder, why is this so familiar to me....?  :muhahah:
Lehet szépen bekapni mind az összes f*szomat.  :lul:

Quote from: Próféta on 2008-01-16, 20:05:31
Hiszen ugye a sorozatot egyetlen ok miatt néztük: Kino mint szexuális objektum.
Mért te nem?  :D

chilip

Quote from: Liquid Snake on 2008-01-16, 23:15:52
Quote from: chilip on 2008-01-16, 23:08:46
Quote from: Liquid Snake on 2008-01-16, 22:59:02
Photon

:lol:

6 rész, és az egész egy nagy baromság XD De nem bántam meg h megnéztem :)

már jön is le :D

Kíváncsi vagyok a véleményedre majd :D

3. rész jön, eddigi véleményem: angol szinkron kurva irritáló  :oops: de jó eddig (eredeti szinkronnal 1000x jobb lenne  :oops: )

Fazék

Quote from: chilip on 2008-01-17, 00:33:023. rész jön, eddigi véleményem: angol szinkron kurva irritáló  :oops: de jó eddig (eredeti szinkronnal 1000x jobb lenne  :oops: )
ööööö akkor miért nem nézed eredeti hanggal? ???
az ftp-n lévő a4e változat első hangsávja a japán szinkron :)

chilip

#4362
télleg? media player classic nem látja  :oops: és a 3. rész kurva jó  :lol:

ed.:nah felteszem a VLC-t, az angol szinkron minősíthetetlen...

Fubenalvo

tegnap belekezdtem este a balck lagoon-ba. Igaz csak egy részíg jutottam mert baromi fáradt voltam de nagyon lazaaaaaa :D :D
Asszem ez hamar el fog fogyni. Ha esetleg még tud ehez meg a bakuretsu tenshihez hasonló animét akkor szóljon! :)

fraglimiter

Quote from: Fubenalvo on 2008-01-17, 09:02:04
tegnap belekezdtem este a balck lagoon-ba. Igaz csak egy részíg jutottam mert baromi fáradt voltam de nagyon lazaaaaaa :D :D
Asszem ez hamar el fog fogyni. Ha esetleg még tud ehez meg a bakuretsu tenshihez hasonló animét akkor szóljon! :)

Ha meg nem lattad oket akkor a Baccano!-t es a Gunslinger Girl-t tudom ajanlani. Sajnos a Black Lagoon-hoz hasonlo napjainkban jatszodo, cool arc fohosokkel, hatalmas beszolasokkal es puskaportol buzlo fegyverharcokkal operalo anime-ok listaja eleg szegenyes. De a csucson ott all Revy es Rock!  :whoah:

Fubenalvo

ezt szebben meg se lehetett volna fogalmazni.  :tezsvir:
köszi a tippeket, asszem megint nekiállok animéket lesni... már hiányzott úgyis.  :haha:

necrologist

Shuffle!
Kellemeset csalódtam, amkor letöltöttem azt hittem, hogy középiskolás/orrvérzős vígjáték/ecchi lesz. Tévedtem... főleg a vígjáték részt illetően, persze humorból sincs hiány, de a főszereplők megismerése után a történet erősen drámába fordul. Grafikája szép, története éppen elég szerintem, a vége viszont sajnos sejthető. [spoiler]-1 pont: Már akkor lehet tudni,, hogy mire készül Rin mikor mondják neki hogy van amit csak ő tehet meg érte, az automatás-snicceres jelenet után meg már triviális  :frown:[/spoiler] Ettől függetlenül ajánlom mindenkinek, a történet még a 20. rész után is tartogat egy meglepetést. [spoiler]Ama-san az első tesztalany, naneeee....  :eek: ott nem kicsit lepődtem meg.[/spoiler]

Nálam 9/10

Fubenalvo

jaja én is nagyon szerettem, jó sorozat. Az OP zenéje meg fenomenális. ^^

Manitu

Quote from: Fubenalvo on 2008-01-17, 09:02:04
tegnap belekezdtem este a balck lagoon-ba. Igaz csak egy részíg jutottam mert baromi fáradt voltam de nagyon lazaaaaaa :D :D
Asszem ez hamar el fog fogyni. Ha esetleg még tud ehez meg a bakuretsu tenshihez hasonló animét akkor szóljon! :)
Így hirtelen a Burn Up! ugrott be, az első OVA tömény darálás NAGY kaliberű fegyverekkel. A három sorozat is ütős darab, de ott inkább a poénok, meg Rio mellei kerülnek előtérbe :D


Member

Love Hina Xmass Spec: 2.5/10
Love Hina Spring Spec: 3/10
Love Hina Again: 4.5/10

Egyebet nem tudok mondani.

Fubenalvo

Black Lagoon 3ik részt láttam utoljára és még mindíg rohadt gyóóóó :D
btw.. itt melóhelyen szedtem le a részt mindösszesen 1perc 30mp alatt. Nem rossz a net... xD

necrologist

Bakuretsu Tenshi ep. 1-5

Kitartóan küzdök vele, kezdd egyre élvezhetőbb lenni (értsd nagyon nem szeretem a mechákat, de lehet hogy ez kivétel lesz).
Egyenlőre 6/10 de ez még bőven változhat.

Speed Grapher


Egyedi történet, egyedi világ, egyedi karakterek. Többet nem szeretnék róla írni, mert annyira változatos, hogy spoilerezés nélkül általánosságban nem sokat tudnék róla mondani.
Kevés anime érdemelt nálam eddig ilyen pontszámot, de ennek különösebb gondolkodás nélkül megadom.
10/10

(AnimeAddicts-os leírás erről az animéről kifejezetten helytelen/pontatlan szvsz)

Manitu

Kino no Tabi - The Beautiful World Movie 2: Country of Illness -For You- (2007)

Ilyesztgetitek itt az embert, egyáltalán nem volt ez rossz. A történet olyan kellemesen Kinos, az animáció se rossz, megkockáztatom talán jobban is tetszett, mint az első OVA. Kedvem támadt újranézni a sorozatot is.


chilip

Quote from: necrologist on 2008-01-18, 19:40:26
Speed Grapher

Egyedi történet, egyedi világ, egyedi karakterek. Többet nem szeretnék róla írni, mert annyira változatos, hogy spoilerezés nélkül általánosságban nem sokat tudnék róla mondani.
Kevés anime érdemelt nálam eddig ilyen pontszámot, de ennek különösebb gondolkodás nélkül megadom.
10/10

engem kifejezetten rosszullét kerülgetett ettől az anim-tól (és nem a véres jelenetek miatt :D ) számomra ellenszenves az egész és máig nem értem miért ...  :confused: vmi hiányzik... feléig bírtam nézni

LuckyDingo

Megnéztem a Photont én is :D Hát valami észveszejtő hülyeség, de tetszett :) Mondjuk adok rá 7/10 :)

kikuchiyo

Kino no Tabi - The Beautiful World Movie 2: Country of Illness -For You- (2007)

Próféta véleményével értek egyet. Nem volt rossz, de nem is volt kiemelkedő. Elmegy, mint a sorozat 13+1(+1). része. A 3D animáció engem is zavart. Also, delicious un-flat chest is delicious.
Failure is the default option

Cobra

[XPbI4]_Kodomo_no_Jikan_-_01v2_[DVD][1280x720_x264_AACx2]
A kép és hangminőség már jó, ráadásul van egy második hangcsatorna a seiyuu-k audiokommentárjával, viszont felirat csak a rész közbeni szöveghez van, se az OP/ED, se az audiokommentár nincs subbolva. Am szöveg van, az viszont jónak tűnt (igaz nem néztem végig, csak pár részletet).
Szóval ez még mindig nem az igazi  :comp:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Ugyanezt nyújtotta anno az Anon is, de ott legalább még a szövegcenzúra is megvolt. :ejj:

Hogy on legyek, megnéztem a Candy Boy nevű 10 perces vmit, a címét azért nem értem, mert 1 fiú sincs a képernyőn. Egy pár perces szösszenet két lánytestvérről, akik szerelmesek egymásba, túl sok újat nem ad.

Selmo

Vandread (2×13 rész): Már nem is tudom ki írt róla, leszedtem és megnéztem. Az alapötlet, hogy a nők és a férfiak külön bolygón élnek és egymás ellenségei annyira furcsa volt. Persze így később meg lehetett magyarázni az összes megszokott komikus jelenetet. A történet tulajdonképpen egy vég nélküli űrháború, ahová belecsöppen a legénység. Nagyon FMP érzésem volt a nézése közben, sok a közös bennük. Így ezen is jól elszórakoztam, mégha nem is nyújt semmi átütőt. A második évadban már kicsit komolyabbra vették a figurát és "mondanivalót" is tettek bele. Ettől azonban még superpower + szeretlek csak nem mondom ki klisé marad.
A CGI látványos és ennek megfelelően nagyon elüt a rajzolástól, az összes űrcsata így van megcsinálva, szóval van látvány rendesen.
Bevezetőnek azt hiszem pont jó volt a jövő heti LOGH maratonhoz.

A tökéletesség unalmas.

Soul

Quote from: Member on 2008-01-20, 01:01:33
Candy Boy

ONA, neten terjedő anime.Ha ennyibe marad nem sok értelme volt télleg, remélem lesz sorozat, a grafja nagyon bejön  :smile:.