Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic


Bishop

#5432
Honey & Clover

EPIC WIN  :whoah: Ezt az animet még animaxon kezdtem el nézni szinkronosan, és az már biztos hogy ennél jobb szinkront rég láttam, más akcentus más a hangleejtés mégis tökéletesen átadják a karakterek érzéseit és jellemüket a szinkronszinészek :jee: Elsőnek kicsit tanakodtam hogy hogy is értékeljem, mert azt már tudtam az elején is hogy ez 9/10 minimum ám végül a második évadra már biztos voltam hogy ez több, még a Welcome to NHK-t is megelőzte ami elég erősen tartotta a pozicióját a képzeletbeli listámon.
Hogy mi is olyan jó benne? Elöszsör is az hogy olyan emberi, az egésznek élet szaga van. A karakterek jól el vannak találva, a látvány lenyűgöző a zene meg tökéletes :jee: A szomrú vagy csak simán megható jeleneteknék már már sirhatnékja van az embernek, de mindesetre a szivet felgyorsítja egy kicsit még a legkőszívűbb embereknél is.  ^^"
Mégis az egész olyan kiegyensúlyozott, pl mikor egy-egy drámai jelenetnél mikor a hangulat a tetőfokon van szépen elhelyeznek egy poént ami egy pillanatra megnevetett minket és lenyugodunk, de aztán már megy is tovább az esemény amitől újra fel dobban a szív és ez ismételgeti egymást ezzel megteremtve egy olyan kellemes érzést.
A másik ami nagyon tetszett az az ahogy a szereplők narrátorként mesélik a történetet, ami lehetőséget ad hogy betekintsünk a gondolataikba az érzéseikbe , ezzel megteremtve a Honey & Clover érzést.
Még vannak hiányosságaim az elejéről mivel csak úgy közepe fele kezdtem el tudatosan nézni, de tervezem hogy letöltöm japánul és bepótolom.
Mindezekután az anime 10/10 nálam, sőt még a 10/10esek közt is előkelő helyen van. Ugyan a végével voltak némi fentartásaim de igazából minden animebe ez van ha jó, mert nem szivesen hagyom abba főleg hogy én még szerettem volna ha egy két pár összejön, de mégis a legtöbb szerelmi háromszögöket feldolgozó animekkel ellentétben it mégis megtalálták hogy hol a határ.

Solid Snake

#5433
Quote from: Bishop on 2008-07-19, 21:13:14
Honey & Clover

Pontosan ma este kezdtem el nézni egyik kedves, animék iránt általában szkeptikus barátom ajánlására.  :D

Eddig az 1. részen vagyok túl, tetszik a hangulata (a Nodame Cantabile/Bokura ga Ita/Lovely Complex-szerű grafika is előny).

Az opening viszont beteges.  :morci:
[spoiler]Most komolyan: lenyomnak egy dilinyós j-popot, mialatt különböző absztrakt gyurmakaják (pl. pisis bugyi, múmia, egymáshoz dörgölődő húscafatok, menyasszony, hot-dogba zárt virsliemberke, a végén meg valami gusztustalanul kinyúló kézszerűég) váltakoznak egy forgó tányéron. Huhh.[/spoiler]

Bishop

Az első opening nekem se annyira tetszett de a másodiké sokkal jobb, amugy meg van aki szerint ez művészi, utalva a képzőművészeti egyetemre, ^^"

motifator

#5435
Quote from: Solid Snake on 2008-07-19, 22:54:05
Quote from: Bishop on 2008-07-19, 21:13:14
Honey & Clover
Az opening viszont beteges.  :morci:
Quote from: Bishop on 2008-07-19, 23:05:59
Az első opening nekem se annyira tetszett de a másodiké sokkal jobb, amugy meg van aki szerint ez művészi, utalva a képzőművészeti egyetemre, ^^"
Szerintem is inkább beteges, mint művészi, mondjuk nekem a szám nagyon tetszik. Attól még az anime zseniális EPIC josei (már ha ennek van így értelme :)).
Ha a Nodame Cantabile tetszett, ezt is szeretni fogod.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.


Én

#5437
True Tears
Nagyon szép történet volt, egyik kedvenc romantikus animém lett. Az elején erőltetettnek éreztem a könnyes-repülős dolgot, de végül jól átszőtte az egészet. Sinichiro karkterét az elején nem kedveltem a durcázásai miatt, de úgymond megérett a végére (bár kinézetileg sajnos gaylord maradt). A rajzolás tetszetős, nekem különösen bejöttek azok a festményszerű pillanatképek, a zenékről és seiyuu-król pedig csak szuperlatívuszokban tudnék beszélni (nekem nagyon bejött mindkettő, na ^^ ). Az OP-t már rongyosra hallgattam (Réfülekütí-á!). Csak 2 dolog nem tetszett:[spoiler]Ai-chan szvsz túl hirtelen szeretett ki Shinichiro-ból[/spoiler]
, és Hiromi a végefele kellemetlenül sok unnecessary bullshit-et beszélt. De a befejezés tetszett. Nézzétek végig a creditset.
Shinichiro anyja meg MILF. :D
9.5/10
ED: Hiromi csak engem emlékeztetett kívülről a kimikisses Yuumi-ra? Belül szerencsére cseppett határozottabb volt lett a végére.

sirtomi

Quote from: kikuchiyo on 2008-07-19, 18:56:42
Quote from: MemberTonari no Totoro
(...) Egyszerűen hihetetlen unalmas és fantáziátlan tündérmese, amit kapunk, semmiben sem mutat fel kiemelkedőt, és még röhögni sem lehet rajta. 5.5/10

Please die.
Nem néztem ugyan végig, de amit láttam az alapján Memberrel értek egyet. Nem került előrébb a megnézendők listáján, el is kapcsoltam a tv-t.

Soul

#5439
Mnemosyne 06:
Végre kijött az utolsó rész feliratozva.[spoiler=azoknak akik aggódtak az 5. rész vége miatt]Rin nem halt meg  :smile:[/spoiler]Milyen is volt?Jó volt, nekem talán a legelső rész tetszett legjobban, de mind1ik rész letudott kötni és észre se vettem hogy eltelt 40 perc.Sztem több részesre kellett volna, mert ebben az utolsó részben tul sok információt kapunk, és simán elférne még 6X40 perc.Megint egy oylan anime amit szívesen néznék tovább és tovább  :smile:.

Gregory

Quote from: Én on 2008-07-21, 04:51:17
True Tears
Többnyire  :tezsvir:, de Shinichiro anyja milf?  :zomg: Egyébként szerintem annyira nem hasonlítottak(mármint Yuumi és Hiromi)
OP  :cool: , nekem az ending is rákerült a playlistre, miután kicsit meguntam a rifurekutiat.
Nekem elsősorban a környezet/hátterek rajzolása tetszett.

Én

#5441
Quote from: Gregory on 2008-07-21, 18:05:16
de Shinichiro anyja milf?  :zomg:
Definitely... :D Ha nem tudom, hogy Shinichiro anyja, nem néztem volna huszonx-nél többnek, bár animuról beszélünk.
Quote from: Gregory on 2008-07-21, 18:05:16
Egyébként szerintem annyira nem hasonlítottak(mármint Yuumi és Hiromi)
Jahm, visszanéztem, és nemtom miért emlékeztem úgy, a frizura zavart meg tán.
Ja igen: nem tudta nem elkerülni a figyelmemet, hogy azok a bizonyos tyúkok kakasok voltak, kivétel nélkül mind. :D Vagy nekik mindegy, minden baromfinak taraja van?

Solid Snake

Honey and Clover - Season 1

Tanulságos, szívmelengető anime a felnőtté válásról és a szerelem bonyolultságáról. Nem annyira részletesen taglal, mint a Bokura ga Ita (szerencsére nem is nyálasan, hanem az élet realistább oldalát ragadja meg), viszont a karakterek szinte egytől egyig azonnal megszerethetőek, a cselekménykibontás során pedig alkalom nyílik jellemfejlődésükre/jellemromlásukra, amit a pasztellszerű rajzolás és a fülbemászó zenei betétek tesznek még inkább egyedivé. Engem elkápráztatott, a második évadnak pedig holnap nekiesek.

9/10

Alkyra

#5443
Mnemonyse 6:


"...and then....then what?" Mondanám én. Érdekes vége lett a történetnek. Teljesen le lett zárva az egész, de egy dolog nem tettszik belőle: Most mindenki halhatatlan vagy angyal lesz? Mert a fát ugyebár mostmár mindenki látja s mindenkit tud érinteni a Time Fruit. Nos mindegy...eddig se volt "annyi" angyal vagy halhatatlan, de úgy már mondjuk más a dolog, hogy az emberek is tudnak róluk..

Vicces volt mondjuk, hogy Rin már több mint 1000 éve él elvileg s még nem szült gyereket egyszer se. :lul:
A sorozat a guro ellenére is megnézhető volt s az ember egy idő után már "hozzászokott" akárcsak a gyakran felbukkanó cockteas-ekhez is. A karakterek közül Mimi volt a kedvenc, de Rin-t is kedveltem.(szeressük a perverz "lolikat")

Azoknak ajánlom, akik szeretik a jó történeteket s nem riadnak vissza egy kis vértől s brutalitástól.

9.6/10 (levontam 0.4-et mert csak 6 része van...az egy másik dolog már, hogy az a 6 rész pont elég a sztorihoz, de akkoris...Én többet akartam látni.^^)

Bishop

Quote from: Solid Snake on 2008-07-21, 19:52:00
Honey and Clover - Season 1

Tanulságos, szívmelengető anime a felnőtté válásról és a szerelem bonyolultságáról. Nem annyira részletesen taglal, mint a Bokura ga Ita (szerencsére nem is nyálasan, hanem az élet realistább oldalát ragadja meg), viszont a karakterek szinte egytől egyig azonnal megszerethetőek, a cselekménykibontás során pedig alkalom nyílik jellemfejlődésükre/jellemromlásukra, amit a pasztellszerű rajzolás és a fülbemászó zenei betétek tesznek még inkább egyedivé. Engem elkápráztatott, a második évadnak pedig holnap nekiesek.

9/10
igaz csak 12  részes  de második évad sztem még az elsőnél is jobb :jee:

minuszmiki

Quote from: Bishop on 2008-07-21, 22:11:02
Quote from: Solid Snake on 2008-07-21, 19:52:00
Honey and Clover - Season 1
igaz csak 12  részes  de második évad sztem még az elsőnél is jobb :jee:
Ebben egyetértünk.  :tezsvir:

Solid Snake

Honey and Clover - Season 2

Az 1. évadban megismerhettük a szereplőket, rengeteg humoros szegmensnek lehettünk tanúi, így a 2. évadban már rátérhettek a készítők az igazi drámára, az élet valódi kegyetlenségeire, a küzdelmek miértjének több-kevesebb kifejtésére. Végre egy olyan anime, ahol a szerelem szomorú oldalát tényleg úgy ábrázolják, ahogyan azt a valódi életben átéli az ember - boszorkányos hatás. Amitől pedig végképpen hátast dobtam, a befejezés.

[spoiler]Végig Hagu & Takemoto drukker voltam (Morita is hatalmas arc, de mégis Takemoto illene Haguhoz), így a búcsújelenet annyira padlóhoz vágott, hogy a Bokura ga Ita vonatos lezárása ehhez képest kispiskóta. Nincs mese, a Honey and Clover befejezése átvette a legjobb romantikus befejezés címet nálam a maga sajátos kesernyés képsoraival, hiszen az élet valóban ilyen -- néha szétválasztja a legszorosabb barátságokat is, amik idővel elmúlnak, csak a kedves emlékek maradnak meg...[/spoiler]

Az 1. évadot kötelező megnézni előtte, hiszen a karakterépítés valójában ott történik meg, itt már csupán a szomorú valóság és dráma jelenik meg, kíméletlen valójában.

10/10

[spoiler=egyetlen részlet, mely nem világos]Hanamoto-sensei szerelmes Haguba? Nekem végig úgy esett le, hogy lányaként szereti (meg ugyebár rokonok), de az utolsó rész elején lévő párbeszéd Yamada és a tanár úr között picit összezavart...[/spoiler]

Bishop

[spoiler]ez nekem sem volt tiszta, sőt még mindig nem az, de szeretném azt hinni hogy szereti jobban mint bárki mást,de azért ne fizikai kapcsolatra gondoljunk hanem inkább aféle plátoi szerelemre, mint azt ahogy egy két költőnél volt jellemző pl Dante[/spoiler]

Én

ef - a tale of memoires 7. rész
:eek: :eek: :eek:
Ennél kevés, vagy nulla betegebb anime epizódhoz volt eddig szerencsém... Asszem elszívok egy cigit.

Xzone

Quote from: Én on 2008-07-22, 23:31:20
ef - a tale of memoires 7. rész
:eek: :eek: :eek:
Ennél kevés, vagy nulla betegebb anime epizódhoz volt eddig szerencsém... Asszem elszívok egy cigit.

WTB :D

Én

#5450
ef - a tale of memories
[spoiler]Chihiro végül teljesen meggyógyult?[/spoiler]
Ha nem, akkor az egyik legjobb anime, amit valaha láttam. Ha igen, akkor csak 9/10, és még be is kaphatják.
ED: Na, leesett mi volt végül is. EPIC.

Selmo

Seto no Hanayome (26 rész): Ekkora egy ökörséget. :lul: Felsorolni sem lehet, mennyi paródiát gyömöszöltek ebbe az animébe. A szőke terminator sailor moon meg... ez egyszerűen sok volt. :muhahah: Aki belekezd készüljön fel a tömény hülyeségre.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Nem emlékszem, mi volt a 10. részben? Egyébként nálam bennevan a top5-ben a sorozat. Majd azért írd meg a vége neked hogy tetszett.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dreamcleaver

Quote from: Selmo on 2008-07-23, 05:56:57
Seto no Hanayome (26 rész): Ekkora egy ökörséget. :lul: Felsorolni sem lehet, mennyi paródiát gyömöszöltek ebbe az animébe. A szőke terminator sailor moon meg... ez egyszerűen sok volt. :muhahah: Aki belekezd készüljön fel a tömény hülyeségre.

Ennek az uccsó 6 részét még mindig nem adta ki egy normális csapat? Ayako dobta, a Setouchi meg áll 20-nál. :/

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

smash++

Kanokon DVD Vol.2 Eizou Tokuten 1-2
Ezt is megnéztem és egész jó. Azért ez a pár special kicsit meghozza az ember kedvét az animehez,de...
Q-R Kanokon DVD Vol.2 Eizou Tokuten 1-2 DVD x264 704x396 24fps

R41N

Quote from: Dreamcleaver on 2008-07-24, 15:19:49
Ennek az uccsó 6 részét még mindig nem adta ki egy normális csapat? Ayako dobta, a Setouchi meg áll 20-nál. :/

Sajnos pontosan ez a helyzet. Én a "Your mom" által elkövetett változatban néztem meg az utolsó 6 részt, nincs vele különösebben nagy gond (vagy leagalábbis nekem a nem létező japán tudásommal nem tűnt fel  :Kiraly:), de azért láthatóan más kategória (nincsenek extra kommentek, és a képben olvasható szövegek sincsenek feliratozva). Illetve a másik probléma, hogy a 23. részre majdnem egy hetet vártam (bár ez így leírva nem tűnik annyira soknak :haha:).

Ha már itt, egy kis ontopic: Seto no hanayome: szórakoztató anime, jókat nevettem, bár a vége felé kissé túllőttek a célon egy-két paródiaelemmel (ld. Selmo postja :lol:), érdemes belekezdeni, beszélni róla viszont nem igazán lehet spoilerek nélkül, szóval összességében (kis jóindulattal) 9/10.
No time to bleed

Member

Junjou Romantica

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

SaiyaGin

Quote from: Member on 2008-07-25, 12:18:36
Junjou Romantica

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Ajjajjajj... :lol:  :lul: :rotfl:  :muhahah:

Én

Quote from: Member on 2008-07-25, 12:18:36
Junjou Romantica

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
Miért teszed ezt magaddal?

motifator

Quote from: Én on 2008-07-25, 13:54:14
Quote from: Member on 2008-07-25, 12:18:36
Junjou Romantica

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
Miért teszed ezt magaddal?
Nekem is ez volt az első gondolatom. A második meg az, hogy neked csak szar animékről kéne kritikát írnod. Ismét halálosan vicces volt :)
[spoiler]Csak akkor nem tudok így röhögni, amikor kurvajó animéket fikázol le ugyanilyen stílusban  ^^[/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.