Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Rounin

Quote from: R41N on 2008-09-21, 19:29:12
Nekem az a szó azt jelenti körülbelül, hogy egyéni megítélés függvénye. De elbizonytalanodtam, úgyhogy fix'd  :D

Ilyesmire tippeltem, csak még nem találkoztam vele, azért az értetlenkedés. :smile:

Na, Mnemosyne letöltés alatt, meglássuk, mi lesz ebből.

minuszmiki

True Tears: Szép szerelmi történet, remek animációval, arttal, zenével és seiyuu munkával, viszonylag eredeti karakterekkel, hihető sztorival, megfelelően adagolt drámával és humorral, egy egész érdekes vezérfonalra felfűzve. Bekerült a kedvenc romantikus animéim közé. 9/10

frozenstein

Zombie-Loan rewatch+ep12-13
Így érdekesebb lett a befejezés, jöhetne a következő évad.
upgrade 7-->8/10

KeLa

Quote from: frozenstein on 2008-09-24, 10:11:57
Zombie-Loan rewatch+ep12-13
Így érdekesebb lett a befejezés, jöhetne a következő évad.
upgrade 7-->8/10
Sztem ennél még az előző befejezés is jobb volt, esetleg úgy megoldhatták volna h csak egy lazább részt kapunk, a partival meg ahogy visszatérnek a mindennapi dolgaikhoz. De most tul.képpen egy teljesen új történetet kezdtek el - ami mellesleg normálisabbak tűnik, mint az előző - és  rögtön az elején abba is hagyták. Ha nem jön hamarosan a folytatás, akkor ennek így nem sok értelme volt :D

Damnatus

Megnéztem a Kenshint
Majd még kiegészítem, most csak röviden:

Kenshin TV 8,5/10
Jó karakterek, humor, szórakoztató történetek. Ha kicsit kevesebb a hasonló párbaj, illetve azokon kevesebb a szuper-stílus, akkor járna a max. pont.

Kenshin Movie 6/10
Tulajdonképpen a TV folytatása +1 történettel, de a sztori már lapos, illetve a film fele az első 2 perc ismétlése

Kenshin OVA 1 9/10
Remek kis film, más hangulat, előtörténet magyarázat, remek.

Kenshin OVA 2 0/10
Kár volt megnézni, lerombolt mindent.

Fazék

#5825
Quote from: Damnatus on 2008-09-25, 13:28:25
Megnéztem a Kenshint
Majd még kiegészítem, most csak röviden:

Kenshin TV 8,5/10
Jó karakterek, humor, szórakoztató történetek. Ha kicsit kevesebb a hasonló párbaj, illetve azokon kevesebb a szuper-stílus, akkor járna a max. pont.

Kenshin Movie 6/10
Tulajdonképpen a TV folytatása +1 történettel, de a sztori már lapos, illetve a film fele az első 2 perc ismétlése

Kenshin OVA 1 9/10
Remek kis film, más hangulat, előtörténet magyarázat, remek.

Kenshin OVA 2 0/10
Kár volt megnézni, lerombolt mindent.
hoppá. rég találkoztam ennyire az enyémmel egyező Kenshin véleménnyel :)
talán annyit fűznék hozzá, hogy a TV változatnál sztem érezhető egy törés a 2/3-a környékén, és onnantól romlik a színvonal valamelyest, de még ott is vállalható azért. de addig tényleg teljesen korrekt :)
a legtöbb emberrel a 2. OVA-ban tér el a véleményünk, amit továbbra sem tudok megérteni, hogy hogyan tetszhet nekik :)

Damnatus

TV
Ami a 2/3-ad utáni részt jelenti, szerintem az epizód-részek elég jók, a keresztényes dolog sem lenne rossz, csak ezt a "megtévelyedett lázadó, akit majd Kenshin legyőz majd meggyőz" sablont kihagyhatták volna. Viszont Sayo (Magdelia) és Sanosuke kapcsolata jó pont, talán ezt kicsit jobban ki lehetett volna bontani. Az elixíres szakasz volt már egy kicsit valóban gyenge, mind a karakterek, mind a történet szempontjából.

OVA2
+ jó látni Yahikót és a bnőjét ifjúként
- sok visszaemlékezés, elferdítve, jellemükből teljesen kifordult karakterek, értelmetlenségek [spoiler]a halálos betegség ragadós, Kenshin mégsem talál békét, hanem egyedül vándorol Kínába, Sanosuke is Kínában, Kenji lelép otthonról, lovesztori klisé: egymásratalálás sakurasaku halál [/spoiler], depresszív hangulat
Szóval tök fölösleges volt ezt az OVA-t megcsinálni

Junchi

>Damnatus

Hmm, nagyjából egyezik a véleményünk, bár nálam a TV sorozat kilencfél :D; Maa, a magam részéről a Shishio saga végéig néztem anno az animét, utána hagytam a francba az egészet. 30+ filler-csokrot ne akarjanak lenyomni a torkomon, pláne, hogy Watsuki az egyik interjúban is kimondta, hogy "a fillerek szarok" ^^; Ettől függetlenül a Kenshin még mindig az egyik legjobb SF cucc, amit valaha készítettek. Pont.

Btw, múvit még mindig nem néztem meg, OVA1 viszont baromi jó volt. Much more violence, komolyabb sztori és veri a manga idevágó csapijait is. Simán!

OVA2-t meg elvből nem néztem meg. Szal, emberek, akiknek adok is a véleményükre aszonták, hogy a Kenshin, mint olyan meggyalázása az a két epizód. Meg WTF beteg Kenshin?  :zomg: A karakter rape-ről meg ne is beszéljünk... -_-

Dreamcleaver

#5828
Mnemosyne

Hát az elején még úgy tűnt valami érdekeset is ki lehet hozni belőle, hiszen megfelelő arányban volt benne akció, dráma, vér és csöcsök, de aztán iszonyat ellaposodott az egész a vér és csöcsök irányba. Az uccsó részt már nagyon komolyan se tudtam venni. A halhatatlanok és az Yggdrassil köré felhúzott misztikus blabla meg kifejezetten gagyi lett a végére. De legalább volt sok nyöszörgő meg átszurkált mezítelen csajszi, meg S&M fetishes csávesz szárnyakkal YAY!...duh  :ejj:

This sucked monkey balls. 4/10

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Xzone

Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-26, 01:55:57
Mnemosyne

Hát az elején még úgy tűnt valami érdekeset is ki lehet hozni belőle, hiszen megfelelő arányban volt benne akció, dráma, vér és csöcsök, de aztán iszonyat ellaposodott az egész a vér és csöcsök irányba. Az uccsó részt már nagyon komolyan se tudtam venni. A halhatatlanok és az Yggdrassil köré felhúzott misztikus blabla meg kifejezetten gagyi lett a végére. De legalább volt sok nyöszörgő meg átszurkált mezítelen csajszi, meg S&M fetishes csávesz szárnyakkal YAY!...duh  :ejj:

This sucked monkey balls. 4/10

Nekem tetszett végig. A sztorival sem volt bajom: hatalmas időbeli ugrásokat élünk át, és a történet egyre bizarrabb lesz minden egyes résszel.

Az első részben kapunk egy viszonylag reális sci-fi thrillert néhány misztikus utalással, a végére pedig már egy teljesen idegen, jövőbeli világban járunk, mégis itt teljesednek ki a misztikus elemek.

Member

Quote from: Damnatus on 2008-09-25, 13:28:25
Kenshin OVA 2 0/10
Kár volt megnézni, lerombolt mindent.
Quote from: Fazék on 2008-09-25, 14:44:52
a legtöbb emberrel a 2. OVA-ban tér el a véleményünk, amit továbbra sem tudok megérteni, hogy hogyan tetszhet nekik :)
Quote from: Junchi on 2008-09-25, 21:03:24
OVA2-t meg elvből nem néztem meg. Szal, emberek, akiknek adok is a véleményükre aszonták, hogy a Kenshin, mint olyan meggyalázása az a két epizód. Meg WTF beteg Kenshin?  :zomg: A karakter rape-ről meg ne is beszéljünk... -_-
BRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁáá
Az egyetlen értékelhető valami a Kenshin világból, szevasz.

Fazék

Quote from: Member on 2008-09-26, 09:45:50
BRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁáá
Az egyetlen értékelhető valami a Kenshin világból, szevasz.
SHOKKÜ!!!
nem egyezik Memberrel a véleményem  :he: hogy fordulhatott elő ilyen?! :bruhuhu:

Member

Gondolom mert neked az alapkenshin szamurájos/politikás vmilye jön be inkább, nekem meg a harc nélküli romantikás rész, ami nem Kenshin. :) Btw. a manga befejezéséhez képest meg főleg megállja a helyét, amikor abban rájöttem, hogy az ott a vége, beleharaptam az asztalba.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Member on 2008-09-26, 10:29:52
Gondolom mert neked az alapkenshin szamurájos/politikás vmilye jön be inkább, nekem meg a harc nélküli romantikás rész, ami nem Kenshin. :) Btw. a manga befejezéséhez képest meg főleg megállja a helyét, amikor abban rájöttem, hogy az ott a vége, beleharaptam az asztalba.
wut?  :eek: hát igencsak mellélőttél. :) ha szted a Kenshin OVA1-ben a romantika gyengébb volt, mint az OVA2-ben, akkor igencsak eltér a romantikával szemben alkotott elvárásunk :)

Nevl

#5835
Mnemosyne

Hát hmmm... az X sorozat, az NGE és mondjuk valami elég light hentai keveréke, csak jóval tálalhatóbb mint az előbbiek :D

Igazából a karakterek elég felületesen lettek kidolgozva, nincsenek kiemelkedő jellemek, jellemfejlődések, van a jó, a gonosz és a lezbikus loligirl - na meg néhány statiszta, akik 1-2 epizód erejéig szerepelnek. A rajzolás sem épp művészi, sőt néhány résznél kifejezetten igénytelen.
Ugyanakkor mindez egy 6 részes animeben nem annyira zavaró, sőt. A történetet jól elmesélik, a nagy időugrások (epizódonként úgy 15-20 év ha jól saccolom) kevéssé zavaróak a folyamatosan gyorsuló események miatt. Sőt még a számomra hátborzongató NGE beütés is elviselhető volt, mivel kb az utolsó rész utolsó 15-20 perce volt ilyen, minden más inkább egy kaland-anime. A főhős olykor előjövő szerencsétlenkedése sem probléma, mert cserébe nagyon jól néz ki (és a fanek nagy örömére 2-3 titshow/epizód qvótát bőven túlteljesítik).

Én olyan 7/10 -et adnék rá, ha nagyon osztályozni kéne, nem egy nagy durranás, de szerintem a mostani termésben kifejezetten üdítő.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Cobra

#5836
Nyugi, Utenában lesznek ennél durvább szövegű zenék is :D

Most a Yukikaze-t néztem meg, de nem igazán tetszett és nem csak azért, mert nem vagyok yaoi fangirl (bár annyira nem nyílt a yaoi benne, de eléggé éreztetik végig) :)
A történet a nem túl távoli jövőben játszódik egy idegen bolygón, ahol a Földet a múltban elfoglalni szándékozó idegenek ellen megy a harc (a 2 bolygót egy féreglyuk köti össze állandóan). Főszereplőnk Rei Fukai egy vadászgéppilóta és társa Yukikaze, az AI vezérelt repülőgép. Harmadik, még említésre méltó szereplőnk James Booker (vagy Bookher KAA szerint), Rei csapatvezére.
Sajnos elég vontatott a történet, csak az utolsó részben kapunk egy kis értékelhető anyagot, bár már láttuk ezt a megoldást is az ellenség kilétére. A műsoridőnek sajnos viszonylag nagy része azzal megy el, ahogy Rei szenved, hogy kit válasszon, Yukikazet vagy Jamest.
Grafikailag viszonylag jó az anime, feltéve ha nem vesszük figyelembe, hogy a Macross Zero ugyanakkor készült, mint ez :)
Egyszer nézhető darab, bár nőknek sok a harc/technikai rész, férfiaknak viszont sok az emozás meg a yaoi utalgatás.
Pontozni nem tudom.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Sayonara Zetsubou Sensei 1.
Ez elég furcsa volt.   :zomg:

Member

An(n)ál (a) résznél még azt hittem, hogy az év animéje. :)

SaiyaGin

#5839
A második rész már jobban tetszett.

Szerk.: a 3. viszont naaaagyon fárasztó volt.

Xzone

Quote from: SaiyaGin on 2008-09-27, 21:24:02
Szerk.: a 3. viszont naaaagyon fárasztó volt.

És sajnos nem nagyon változik utána :(

Member


Dreamcleaver

Quote from: Member on 2008-09-28, 10:58:35
De változik, sokkal sz*rabb lesz.

Nemigazán, csak el van baszva az ízlésvilágod.  :szemuveges:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Ymir

Quote from: Cobra on 2008-09-26, 22:08:51
Most a Yukikaze-t néztem meg, de nem igazán tetszett és nem csak azért, mert nem vagyok yaoi fangirl (bár annyira nem nyílt a yaoi benne, de eléggé éreztetik végig) :)
A történet a nem túl távoli jövőben játszódik egy idegen bolygón, ahol a Földet a múltban elfoglalni szándékozó idegenek ellen megy a harc (a 2 bolygót egy féreglyuk köti össze állandóan). Főszereplőnk Rei Fukai egy vadászgéppilóta és társa Yukikaze, az AI vezérelt repülőgép. Harmadik, még említésre méltó szereplőnk James Booker (vagy Bookher KAA szerint), Rei csapatvezére.
Sajnos elég vontatott a történet, csak az utolsó részben kapunk egy kis értékelhető anyagot, bár már láttuk ezt a megoldást is az ellenség kilétére. A műsoridőnek sajnos viszonylag nagy része azzal megy el, ahogy Rei szenved, hogy kit válasszon, Yukikazet vagy Jamest.
Grafikailag viszonylag jó az anime, feltéve ha nem vesszük figyelembe, hogy a Macross Zero ugyanakkor készült, mint ez :)
Egyszer nézhető darab, bár nőknek sok a harc/technikai rész, férfiaknak viszont sok az emozás meg a yaoi utalgatás.
Pontozni nem tudom.

Hol láttál te benne yaoit? :zomg: 10-ből 8-9et simán megérdemel a sorozat. Jó a grafikája is, és a hangulata is elsőosztályú. Azt a minusz pontot is csak a hirtelen vége miatt kapta tőlem, mert még szivesen néztem volna tovább a történetét.

Soldier

Quote from: Ymir on 2008-09-28, 18:19:45
Hol láttál te benne yaoit? :zomg: 10-ből 8-9et simán megérdemel a sorozat. Jó a grafikája is, és a hangulata is elsőosztályú. Azt a minusz pontot is csak a hirtelen vége miatt kapta tőlem, mert még szivesen néztem volna tovább a történetét.
szerintem is eleg erös utalas(ok) van(ak) benne..féltem is kicsit miközbe neztem xP

Cobra

Jó(?) neked, ha nem tűnt fel a 2 férfi főszereplő viselkedésén :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

Birdy: the Mighty decode season 1

hát ez is véget ér :) OP/ED bejövős, sztori egész jó. jó kis action-shounen 13 részben (bár a grafjában előfordul néha-néha egy kis QUALITY :D de amúgy arra se lehet panasz).

Alkyra

Quote from: chilip on 2008-09-29, 17:07:53
Birdy: the Mighty decode season 1

hát ez is véget ér :) OP/ED bejövős, sztori egész jó. jó kis action-shounen 13 részben (bár a grafjában előfordul néha-néha egy kis QUALITY :D de amúgy arra se lehet panasz).

Jah, ilyen tipikus délutáni anime amit a nagy durranások után nézel meg pihentetés képpen.

NLZ

A 13. rész még csak most jön le, de sajna már az elmúlt pár részben előjött a shounenes rinyadráma vonal. :F
[reserved]

chilip

annyira nem rinya a vége mint az ember várná, kellemes csalódás :D