Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Member

Én is 130 valahánynál járok benne, de legrosszabbnak nem nevezném. Az biztos, hogy a 16. résszel (?) indult és a 63.-kal végetért az, amit Bleach-nek lehet hívni. :)

Kvikveg

Quote from: Member on 2009-02-22, 13:18:52
Én is 130 valahánynál járok benne, de legrosszabbnak nem nevezném. Az biztos, hogy a 16. résszel (?) indult és a 63.-kal végetért az, amit Bleach-nek lehet hívni. :)
Ez kb mit olel fel?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2009-02-22, 13:23:50
Quote from: Member on 2009-02-22, 13:18:52
Én is 130 valahánynál járok benne, de legrosszabbnak nem nevezném. Az biztos, hogy a 16. résszel (?) indult és a 63.-kal végetért az, amit Bleach-nek lehet hívni. :)
Ez kb mit olel fel?
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Bleach_episodes

Soul

Quote from: balaaz on 2009-02-22, 13:06:11
Bleach százharmincvalahanyadikig.

Isten hozott a neverending műfajban.Szóval a Bleach is mangához van kötve, azaz az anime nem előzheti meg a mangát történetileg, ezért vagy nyújtanak dolgokon vagy kiegészítő részek jönnek egy idő után.De úgy néz ki mivel sok pénz van benne ezért nem csinálják azt hogy a manga megjelnéséig szünetet tartanak.

A Death Note védelmében meg annyit, hogy mindenkinek saját dolga tetszik vagy sem, de ha csak magyar szinkronnal láttad akkor érdemes japán hangal bepróbálni, erre egyik mód a Mangafan által kiadott 1-20 részig díszdoboz 5000ft-ért  :smile: (kiváncsi vagyok a maradék részek megfognak e jelenni).

NLZ

Quote from: Soul on 2009-02-22, 14:06:24
Isten hozott a neverending műfajban.Szóval a Bleach is mangához van kötve, azaz az anime nem előzheti meg a mangát történetileg, ezért vagy nyújtanak dolgokon vagy kiegészítő részek jönnek egy idő után.De úgy néz ki mivel sok pénz van benne ezért nem csinálják azt hogy a manga megjelnéséig szünetet tartanak.
Pedig sztem simán mehetne néha az anime a manga elé, nem értem miért nem csinálják ezt.
[reserved]

chilip

és akkor a mangakának kéne követnie a filler-színvonalat míg újra be nem előzi az animét? :D nice idea  :jee:

balaaz

#6456
Quote from: Member on 2009-02-22, 13:18:52
Az biztos, hogy a 16. résszel (?) indult és a 63.-kal végetért az, amit Bleach-nek lehet hívni. :)
:tezsvir: (legalábbis sarkítva)
ÉN szezon/OP-járól jutott eszembe, hogy a 3.ED tettszett, hogy külön-külön videók voltak - bár egyben le is izzadtam amikor belegondoltam, hogy ennyi szereplővel mennyi mellékszálat lehet előkaparni...  :zomg:
Quote from: Soul on 2009-02-22, 14:06:24
Quote from: balaaz on 2009-02-22, 13:06:11
Bleach százharmincvalahanyadikig.
Isten hozott a neverending műfajban.
:ejnye: Blícset ezzel letudtam, tovább nem érdekel és gondolkozom rajta, hogy a wishlisten lévő Dragonballból és One Pieceből is kéne inkább szerezni valami zanzásított verziót.  ;)

Ymir

#6457
Mindenkinek ajánlom, mint megnézendő animét. Nagyon szép grafikával rendelkezik, még a mai "darabokat" is messze felülmúlja, CG ide vagy oda. 1987-es munka, miközben az ember nézi, akaratlanul is eszébe jut mennyi munkába kerülhetett ezt ilyen részletességgel megrajzolni. A viszonylagos lassú kezdés ellenére apránként kialakul a történet, mondanivalóval, és utána még gondolkodni is lehet rajta, hogy mi mit akart jelenteni. Nem Angelic layer szintű a szimbolizmusa, de egy bizonyos mélységig megfigyelhető benne. A zenéje szokatlan, industrial jellegű.

10/ 8,7

Grafika 10/12*

NLZ

The Wings of Honneamise -re gondoltál? :angyali:
[reserved]

Soul

#6459
Quote from: Ymir on 2009-02-22, 23:01:51
Nagyon szép grafikával rendelkezik, még a mai "darabokat" is messze felülmúlja, CG ide vagy oda. 1987-es munka, miközben az ember nézi, akaratlanul is eszébe jut mennyi munkába kerülhetett ezt ilyen részletességgel megrajzolni. A viszonylagos lassú kezdés ellenére apránként kialakul a történet, mondanivalóval, és utána még gondolkodni is lehet rajta, hogy mi mit akart jelenteni. Nem Angelic layer szintű a szimbolizmusa, de egy bizonyos mélységig megfigyelhető benne. A zenéje szokatlan, industrial jellegű.

Animaxon még nincs betelefonálós játék, lehetne ez az első feladvány, és a fődíj látogatás a naruto szinkronizáláson [spoiler]  :lul:[/spoiler].

Amúgy engem is érdekelne a címe, érdekelnek a régi dolgok.

szerk.: hehe már látom legközelebb inkább a postba is legyen beleírva a cím  :smile:

Darkstar

Quote from: Soul on 2009-02-22, 23:29:00
Amúgy engem is érdekelne a címe, érdekelnek a régi dolgok.

Dear Sir, u r blind. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Wings of Honneamise-t én is nagyra tartom, kortalan darab. A zenéje pedig tényleg szokatlan, de én szeretem, gyakran hallgatom.
Épp a napokban csordogál le a 720p-s változata, mert kedvem támadt újranézni.

Chidori

#6462
Piano no Mori
A történetet most inkább nem fejteném ki, interneten bárki utána tud keresni ennek a nagyszerű movienak. Zongora fanoknak kötelező.  :hopp: Mondjuk én nem játszok zongorán, de így is teljesen magával ragadott a dolog. A története egyszerű, mély mondanivalóval van ellátva. Ami pedig még mindenképpen kiemelendő, az a grafika. Talán még életemben nem láttam ennyire szépen megcsinált animet, (na jó, a Final Fantasy még ezt is üti.)  egyszerűen gyönyörűek voltak a benne lévő színek, árnyalatok, karakterek... minden. A zene is igazán jóra sikeredett, bár ez egy zenés animenel elvárható. Nem mondom, hogy egy alapmű, de aki egy komolyabb hangvételű animera vágyik, némi humorral fűszerezve, annak csak ajánlani tudom. Aki megnézi, az biztosan nem fogja azt mondani, hogy időpocsékolás volt.  ;)

8/10

Rounin

Ld. subject.

Wow.
Just... wow.
Vizuális orgazmus volt. :3x3:

Ezt még megnézem párszor, az biztos.

balaaz

Quote from: Chidori on 2009-02-23, 00:13:27
Piano no Mori
Aki megnézi, az biztosan nem fogja azt mondani, hogy időpocsékolás volt.  ;)
8/10
Ezt én is kinéztem magamnak a 2008-as Anilogue kínálatából.  :smile: De sajna még az előző évek fesztiváljai kapcsán is vannak a "várólistámon" ragadt, még meg nem nézett filmek.  :frown: (Ilyenkor gondolok arra, hogy talán ha pl. a Bleachet vagy Narutót fele annyi ideig néztem volna akkor kb. 10-30 movie-ra való időt megspóroltam volna...  :D )

frozenstein

Hare + Guu(sorozat:9, deluxe:9, final:7)
Hatalmas páros a két főszereplő, szétröhögtem az agyam rajtuk. Bár a final-ra már kicsit esett a színvonal,de kihagyhatatlan.

Jin-Roh
Csak címszavakban: szimbolizmus, Piroska és a farkas, alternatív 1960-as évek Japán, politika...Hmm
Egész érdekes volt ajánlom megnézésre, aki még nem látta volna.
8/10

NLZ

Quote from: frozenstein on 2009-02-25, 11:07:07
Hare + Guu(sorozat:9, deluxe:9, final:7)
Hatalmas páros a két főszereplő, szétröhögtem az agyam rajtuk. Bár a final-ra már kicsit esett a színvonal,de kihagyhatatlan.
Azért a deluxban is esett már a színvonal egy kicsit, azt is már egy picit összecsapottnak éreztem. Meg a tv végére nem kellett volna az a szomorú hangulat, mint ha kötelező lett volna valami drámai elemet csinálni. Egyébként tényleg fenomenális anime, bátran lehet ajánlani bárkinek. :D
[reserved]

SaiyaGin

Bamboo Blade (26 rész)
A Muroe Középiskola kendóklubjának oktatója, Kojirou-sensei fogadást köt egy másik iskolában tanító barátjával: ha klubjába járó lányok ötfős csapata legyőzi a másik iskola lánycsapatát, Kojirou egy évig ingyen ehet a riválisa családjának éttermében, ami nagyon jól jönne a mindig pénz szűkében lévő fiatalembernek. A probléma csupán az, hogy a klubjában nincs 5 lány...
A szereplőket hamar megkedveltem, de az első részek, amik a csapat összeszedéséről szóltak, nem voltak túl izgalmasak, részben ezért – részben pedig azért, mert túl sok jelenleg futó sorozatot nézek – több, mint 1 hónapig tartott, amíg befejeztem.  A szereplők és fejlődésük fontosabb, mint az akció, és mivel a szereplők rendben voltak, ezért végül is tetszett az anime.
A szinkronhangok jók, az animáció se rossz, viszont eltartott egy darabig, amíg az undorítóan moe karakterdizájnt megszoktam.
7/10

minuszmiki


Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Chronus

Quote from: SaiyaGin on 2009-02-25, 23:35:36
undorítóan moe
pozitívan negatív? szilárdan folyékony? vakítóan fekete?

SaiyaGin

Quote from: Chronus on 2009-02-26, 00:44:27
Quote from: SaiyaGin on 2009-02-25, 23:35:36
undorítóan moe
pozitívan negatív? szilárdan folyékony? vakítóan fekete?

Negatívan pozitív.  :hehe:

balaaz

La Maison en Petits Cubes vagyis Tsumiki no Ie - Kunio Katótól. Most bezzeg, hogy Oscart kapott, már nem kell sokat keresgélni, pedig néhány hete még nem így volt...

Próféta

Quote from: balaaz on 2009-02-26, 19:53:11
La Maison en Petits Cubes vagyis Tsumiki no Ie - Kunio Katótól. Most bezzeg, hogy Oscart kapott, már nem kell sokat keresgélni, pedig néhány hete még nem így volt...
Quote from: topicnévHogy tetszett?

balaaz

Quote from: Próféta on 2009-02-26, 21:14:34
Quote from: balaaz on 2009-02-26, 19:53:11
La Maison en Petits Cubes vagyis Tsumiki no Ie - Kunio Katótól.
Quote from: topicnévHogy tetszett?
Kb. úgy mint az eddigiek tőle: vagyis nem nagyon. Az Apple Incidentnél mondjuk sokkal fogyaszthatóbb persze. Hozza azért a Tortov Roddle elringató hangulatát és kellemes darab, de annak ellenére, hogy értem és érzem is - nem érint meg (engem ennél az Oscar-jelöltek közül a vécésnéni is jobban megfogott, s mint mondtam nálam az angol cucc volt a befutó). Én inkább művien művészieskedőnek, erőltetetten európainak érzem - szubjektíve.


SaiyaGin


Member

Ezen csak szánankozva röhögtem és nem fejeltem az asztalt/sétáltam a lakásban 10ig számolva, hogy lenyugodjak. Nagyon nagy megnyugvás volt, hogy 5 percenként nem akarták szopkodni egymást.

minuszmiki

#6478
Aria the Natural: Sok mást nem tudok elmondani róla, mint az első sorozatról. A látávny összességében hasonló, szebb képek és folyamatosabb animáció jellemzi, mint az elődöt, de attól eltérően itt többször is találkoztam egy-egy igen csúnya qualityvel, ami lefelé viszi az átlagot sajnos. Az epizódok viszont változatosabbak, nemcsak a "szokásos slice-of-life klisék cukormázba öntése", a macskakirályos sztorikat különösen bírtam, és az utolsó rész is príma volt. A hosszabb terjedelem pedig lehetőséget biztosít a karakterek kibontására, és él is ezzel a lehetőséggel. Jó volt, na. :) 8,5/10, jöhet az OVA.

edit: OVA megnézve, na ez már végre kifejezetten jól nézett ki, hozta a fílinget is, jó volt. 8,5/10, ahhoz azért túl rövid, hogy többet adjak rá.

balaaz

Quote from: Próféta on 2009-02-26, 21:14:34
Quote from: balaaz on 2009-02-26, 19:53:11
La Maison en Petits Cubes vagyis Tsumiki no Ie - Kunio Katótól...
Quote from: topicnévHogy tetszett?
...
Utóbb még az is eszembe fejembe jutott, hogy meglehet azért nem csípem annyira, mert a haikuval sem tudok igazán megbarátkozni ("Béka ugrik, tó loccsan, zsupsz placcs."  :confused:)
S ezt a kisfilmet tekinthetem, úgy is mint egy haikut:
Az öreg tengerész,
Alámerül emlékeiben,
mint egykor a tengerben.
vagy:
A tengerész éveit
elnyelte az idő, mint az áradás.
Csak emlékei derengenek.
(Bocs.  ^^")
Amúgy Neked Próféta, hogy tettszett (más nem néz Kunio Katót)?