Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Cloud

Elkezdtem nézni Girls Bravo első évadát.
3 rész után azt mondom egész jó kis sorozat.  :D
Szinte végigröhögöm a részeket.  :lul:

Member

Quote from: Junchi on 2009-03-21, 20:56:38
Most komolyan örülök, hogy nem én vagyok az egyszemélyben megtestesült anti-GitS tábor idehaza ^^
Ha nő lennél, ez elég indok lenne, hogy járjunk. :haha:

Én

Heh, ti legalább végig tudtátok nézni. Én 2x próbáltam eddig. Pedig általában tetszeni szoktak azok, amik sok embernek tetszenek, de a gicc nagyon unalmas volt nekem.

NLZ

Az ember első animéi között kell nézni GitS-t, akkor még csodálkozik az ilyeneken. Mostmár lehet asszem énis dobnám a kukába (mert nem vígjáték :D), de anno tetszett. :)
[reserved]

Chronus

Quote from: Junchi on 2009-03-21, 20:56:38bár a szavaidból nem vettem ki 100%-osan, hogy az lennél, de reménykedni azért szabad xD

Egyáltalán nem utálom. Csupán nem tartom olyan nagyra mint a közeli fanbázisa.

Persze ki miért néz animét, olvas könyvet, vagy comicot... Médiaformától függetlenül mindenki más céllal kezd bele. Én szórakozni szeretek, kikapcsolódni, azt, hogy az adott mű szórakoztatni akarjon, és szórakoztasson is; más meg oldalakat képes írni arról, hogy Asuka fején a kötés az EoE végén milyen szimbolikával bír, és ez okoz neki örömet.

Sticks and stones.

Solid Snake

Azért GitS-re azt mondani, hogy mindfuck, elég merész. Komplex története van, amit csak többszöri megtekintéssel (és némi utánaolvasással) lehet kisilabizálni, viszont én mindfuck elemeket nem vettem benne észre (Innocence-ben viszont már vannak, azt aláírom).

Amúgy:
[spoiler]<gits-fanboi>
Grrr. Fuckin' heretics. Burn 'em! :__devil:
</gits-fanboi>[/spoiler]

Darkstar

Quote from: Solid Snake on 2009-03-22, 00:13:45
ZOMG IT BE DEEP

Amúgy:
[spoiler]<gits-fanboi>
Grrr. Fuckin' heretics. Burn 'em! :__devil:
</gits-fanboi>[/spoiler]
Fix'd
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Flaser

A GITS (sorozatok) sztem. sima politikai drámák erős információ-elméleti/info-társadalom kritikával körítve.
Én szeretem őket, na de én igen sok mindent el bírok nézni / silabizálni ami másnak baromi uncsi / elvont.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Rounin

Quote from: Solid Snake on 2009-03-22, 00:13:45
Komplex története van, amit csak többszöri megtekintéssel (és némi utánaolvasással) lehet kisilabizálni,

Ugyanezt hallottam már az Akiráról is.
Ugyanúgy mosollyal fogadom. :)

Próféta

Quote from: Rounin on 2009-03-22, 01:29:47
Quote from: Solid Snake on 2009-03-22, 00:13:45
Komplex története van, amit csak többszöri megtekintéssel (és némi utánaolvasással) lehet kisilabizálni,

Ugyanezt hallottam már az Akiráról is.
Ugyanúgy mosollyal fogadom. :)
Akirával  :tezsvir: Hatásos, rendkívül energikus, remek anime (és manga) szerintem, de tényleg nem a komplex történet jellemzi, mint azt néha hallani :)
A GITS mozi esetén szerintem bonyolultabb a helyzet. A történetet egyáltalán nem nehéz felfogni, ez badarság. Vannak viszont másodlagos utalások, hangulati elemek, stb., amiket én másodszorra láttam csak meg. Először nem is nagyon tetszett a film, de aztán az MTV jóvoltából újranézve már igen, valahogy összeállt a hátborzongató hangulata. Persze simán belefér, hogy valakit nem érdekli ez az OMG DEEP faktor, és akkor nincs túlzottan oda érte - sebaj, Chronusnak van igaza, kinek a paplan.

balu01

#6550
Na hatalmas lelki gyötrelmek árán sikerült végignéznem a Kanokont. Fene essen bele a rossz szokásomba hogyha valamit elkezdek azt általában végig is nézem... :falba:
Hiábavaló volt várnom a javulásra :D Nem mondom hogy nem voltak jó pillanatai, de összességében...
Ha valaki szerint az Index szar(mondjuk szerintem pont nem), akkor nem tudom erre milyen jelző illik :D
Mindenesetre ezt ki kell pihennem ^^"(vagy megünnepelni, rég éreztem magam ilyen felszabadultnak ha végeztem valamivel :D)
Ja és elnézést azoktól akiknek tetszett, attól hogy nekem nem jött be attól még lehet jó :smile:

_Anime Wynter_

Jigoku Shoujo Futakomorit (Úgy 2 hónapja)

Ezt az animét néztem leginkább, mivel az első évad is tetszett. A vége elég fura volt számomra, mert egy korábbi eset folytatása volt... Azért ajánlom mindenkinek a 2. évadot. Szerintem jó :)

Member

Igazából nem tudom eldönteni, hogy a jelen futó 3. vagy a 2.-e a gázabb. Pedig előbbinél reméltem, hogy értelmeset hoznak ki belőle.

LuckyDingo

Michiko to Hacchin
A 22. résszel befejeződött.
Rövid és tömör leszek.. nah jó annyira nem.

Kép: Bejövős, összességében tetszett a rajzolás az anim.. meg minden
Hang: remekül beleillett a storyba.
Story: Itt elég gyenge volt, úgy éreztem, hogy kaptunk valami Samurai Champloo féle keresgélős történetet/ami ott jobban hatott, mint itt/, ahol a főhősök nem nagyon komálják egymást, mégis a végére haverok lesznek. Szal csak a történet miatt sajnálom kicsit :S

Végítélet: 7/10
Ha valakit érdekel, akkor sztem a BSS beígért Batchára várjon sztem pár napot, mert a jobb csapatok igencsak a felénél tartanak vele :S

Bicskei

ONE PIECE

101-130
FOLYTATTAM ÉS FULL JÓ...
Ultras liberi

bimanc

Quote from: balu01 on 2009-03-23, 16:19:27
Kanokon=shit
Egyetértek. Fanservice-t lehet jól és rosszul is csinálni, de ez a nagyon rossz kategória. Összesen kb két poén volt benne, ami tetszett.

Quote from: balu01 on 2009-03-23, 16:19:27
valaki szerint az Index szar(mondjuk szerintem pont nem)

Ezzel is egyetértek. Épp ma maratonoztam le (csak az utsó tizenpár részt kellett), és azt kell, hogy mondjam, ez kifejezetten olyan fajta sorozat, ami hiányzik az embernek azután, hogy "elfogyott". Valószínűleg a legtöbb nézővel nem egyezik az ízlésem, ugyanis nekem a két főszereplővel nem volt semmi bajom, Touma szimpatikus, Index meg imádnivaló volt. Különösen az első hat rész tetszett, ami kettejükről szólt. A biribiri túlzottan nem győzött meg, nem mondom, hogy nem kedveltem meg, de nem is lett a kedvencem, maradok inkább Ma-channál (mondjuk Last Order majdnem átcsábított a sötét oldalra  :ejnye:). Accelerator egy elkényeztetett hülye, a saját fejezete sem tudta igazán megkedveltetni velem. A befejezés szerintem jó lett, nyitott, de ez manapság már nem meglepő (mindenki pénzből él). Az első op nagyon jó volt, valamint a közbenső zenék is jók, a többi nem fogott meg. Ha valamibe bele akarnék kötni, az a kicsit szétszórt történet lenne, kisebb "alsztorikra" osztott, miközben a háttérről nem sokat tudunk meg. Olyan kapkodós, összecsapott a dolog. Nem nagyon tetszett az, hogy a kedélyes school-life-fanservice kezdés után kissé véressé vált, nem mintha utálnám a gore-t, de minden ok nélkül ne kezdjék el elevenen megnyúzni a szereplőket, meg levagdosni a karjukat. A karakterek miatt azonban ez mind megbocsájtható. Minden hibájával együtt is élvezhető.
7,5/10

Darkstar

Quote from: bimanc on 2009-03-23, 22:10:11
Quote from: balu01 on 2009-03-23, 16:19:27
Kanokon=shit
Egyetértek. Fanservice-t lehet jól és rosszul is csinálni, de ez a nagyon rossz kategória. Összesen kb két poén volt benne, ami tetszett.
Ok, már egy ideig azt hittem, hogy velem van valami probléma. De ezek szerint akadnak mások is, akiknek nem jön be.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Quote from: Darkstar on 2009-03-23, 22:38:13
Quote from: bimanc on 2009-03-23, 22:10:11
Quote from: balu01 on 2009-03-23, 16:19:27
Kanokon=shit
Egyetértek. Fanservice-t lehet jól és rosszul is csinálni, de ez a nagyon rossz kategória. Összesen kb két poén volt benne, ami tetszett.
Ok, már egy ideig azt hittem, hogy velem van valami probléma. De ezek szerint akadnak mások is, akiknek nem jön be.
Az első rész után én egy hangos 'ezmiaszar?!' felikiáltással töröltem a francba, szal megnyugodhatsz. :D
[reserved]

balu01


NLZ

Áááá, ez a Kekkaishi nagyon rossz. A 7. részben tortát sütnek egy szellem segítségével, mint a Bleachben. :facepalm:
[reserved]

SaiyaGin

Aria the Natural 05: lassan kezdem soknak érezni a természetfeletti eseményeket.  ::)

kelvor

Lassan kellene adnom még egy esélyt az Aria-nak, anno nem nagyon sikerült ráhangolódnom, halálra untam magam rajta.  :frown:

Quote from: NLZ on 2009-03-24, 23:30:09
Áááá, ez a Kekkaishi nagyon rossz. A 7. részben tortát sütnek egy szellem segítségével, mint a Bleachben. :facepalm:

Nem olyan rossz az, mondjuk a mangája szerintem jobb.

motifator

Quote from: SaiyaGin on 2009-03-26, 09:21:01
Aria the Natural 05: lassan kezdem soknak érezni a természetfeletti eseményeket.  ::)
A Naturalben végig sok lesz a természetfeletti, az Originationben helyeződik majd vissza a hangsúly a karakterekre. Persze a Naturalben se mindegyik rész lesz cicás, de lesz nyávogás elég :D Olvastam már olyan véleményt, hogy a Naturalt ki kell hagyni, vagy csak gyorsan átpörgetni, a cicás részeket kihagyva. Szerintem ez hülyeség, a Natural nekem sokkal jobban tetszett, mint az első sorozat. Nekem bejött a természetfeletti dolog, főleg az, hogy mint a Key adaptációknál, a természetfelettit mindenki teljesen normális dolognak kezeli, természetes része a világnak. Mint ahogy senkit se zavart a Clannadban, hogy [spoiler]egy kómában fekvő lány faragott tengericsillagokat osztogat az iskolában[/spoiler], itt se zavar senkit se, hogy [spoiler]a macskák összekötik Aqua múltját a jelennel, szellemek akarják elrabolni Akarit, stb.[/spoiler]

@kelvor: Ha még 8-10 rész után is unalmasnak találod az Airát, akkor nem a te műfajod, dobd inkább. Vagy érdemes lassítani a tempón, én az elején 2-3 naponta néztem meg 1 részt lefekvés előtt, aztán idővel, ahogy kezdett beszippantani, egyre gyakrabban. Anno vagy 3-4 rész után én is dobni akartam, aztán pihentettem a dolgot 1-2 hónapig, majd miután újra elővettem, már le se tudtam tenni.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kelvor


Member

#6564
Toaru Majutsu no Index + Utawarerumono (by Araki)

EDIT: Köszi, Cobra, tündér vagy. :)

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

smash++

Asu no Yoichi
Zene jó, maga a történet semmi különös, sőt így a végére még nagy baromság is lett.
A főszereplő jóra sikerült, habár a végére sikerült elcseszni a kariját.

12 részes. 10 ig nagyon jó. Az utolsó kettőn biztos sokat gondolkodtak, hogy így elcsesszék.
Yoichi a végére tiszta szánalom, nincs all out fight és a romantikus szállal sem kezdtek semmit.

Rmélem a második szériában végre lesz komoly harc, kicsit konkrétabb romantika és egyszer leteszi a fakardot.
Az utolsó két résznek hála 7/10

Selmo

Ah! My Goddess - The Movie: Kár, hogy pár rész recapja volt, így nem sok izgalom maradt.

School Rumble San Gakki (2 rész): Ilyen összecsapott egy befejezést. :ejj: Kár volt spórolni a részekkel, egy valódi 3. sorozat jobb lett volna.

Air special (2 rész): Határozottan jó volt, hozta a sorozat színvonalát, mégha a hangulata más is lett. :jee:

A tökéletesség unalmas.

balu01

To Love-ru: Volt néhány gagyi rész, de amúgy jó volt. :D Ecchi+őrültség a köbön :D Még a karakterek között sincs olyan, akit utálnék :smile: Örülnék idővel egy folytatásnak... :jee:(anyag lenne hozzá, hetente jön új fejezet a mangából...)
De addig is jövőhéten jön az OVA ha minden igaz :lazza: