Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

_Anime Wynter_

Beck: Nem annyira hírhedt, de elég jó anime.

Grafikája szerintem jó, a történet is... Megtudhatjuk egy ici picit, hogy megy a kezdő együttesek sora. x'D
...

xxxHolic: Az első öt rész után 1. helyezett lett nálam. A grafika furcsa, de meglehet szokni... Tanulságos egy anime...

Sokat írtam... ^^"

Zen

Beck-el nekem kb annyi bajom volt h kb a manga felénél van vége az animenek, azt az ~50 ch-t újraolvasni az esetleges eltérések miatt meg a bánatnak van kedve.  :redface: Ráadásul az animéhoz képest a manga bűn ronda.
Ami nagyon tetszett az animeban, az a karakterek arcmimikája beszéd közben, főleg Chibaé. :D Az OP meg külön öröm.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Member

Quote from: bimanc on 2009-05-10, 21:28:37
A sok mostani random fantasy, kosárlabdás, ecchi, stb cucc mellett egész kellemesen hatott rám valami emberek közötti kapcsolatokról, érzelmekről szóló kis szösszenet, amiben karakterfejlődés is van. Különösen a Shiro-chanos special jött be, egész szerethető karaktert csináltak belőle (kissé arra a bleaches csajra emlékeztetett).  A köhögés meg megijesztett, remélem nem valami fiatalkori tüdőrák lesz belőle (lehet olyat örökölni?  ::)). Lehet, hogy KnJ-t csak én egyedül nézek a sztoriért, a karakterek belső értékeiért, meg a szereplők elcseszett gyerekkor miatti lelki sérüléseiért, de hát ja, kell valami káros szenvedély.
Még kellene lennie egy résznek emlékeim szerint, habár amikor utoljára néztem, nem volt még időpont.
Haha, Rin anyja is tüdőrákban hal meg, tudnának belőle poén befejezést csinálni. :p

frozenstein

Quote from: Member on 2009-05-14, 12:03:40
Még kellene lennie egy résznek emlékeim szerint, habár amikor utoljára néztem, nem volt még időpont.
07.24. source

bimanc

Quote from: Member on 2009-05-14, 12:03:40
Még kellene lennie egy résznek emlékeim szerint, habár amikor utoljára néztem, nem volt még időpont.
Haha, Rin anyja is tüdőrákban hal meg, tudnának belőle poén befejezést csinálni. :p

Igen, utsó rész visszavan.
Én is pont erre gondoltam, és még tudnám is értékelni, ha jól csinálnák meg. A sorozatból is a hatodik rész tetszett legjobban.

SaiyaGin

Jolly Roger  in the Deep Azure
Végre elszántam magam arra, hogy végignézzem a 11. Conan-filmet (már vagy másfél éve figyelt a gépemen).
Kogoro szerencsejátékon egy kis pénzhez jut, amiből meghívja a csapatot egy tengerparti nyaralásra egy búvárparadicsomba. Természetesen még az érkezésük napján meghal valaki. :D  Az áldozat ugyan egy cápatámadásba halt bele, de vannak nyomok arra, hogy nem feltétlenül baleset történt. Az illető egyébként egy kincs után kutatott kincsvadász haverjaival, ugyanis állítólag a szigethez közel rejtette el a két legendás kalóznő, Anne Bonny és Mary Read...
A bűnügyi rész nem tart a film végéig, a történet vége akcióba megy át, ebben a Jolly Roger illeszkedik az utóbbi évek Conan-filmjeinek sorába
Amúgy megvágott karral meddig lehet úszkálni, cápák elől menekülni és oxigénpalackot cipelve lépcsőt mászni, amíg a vérveszteség nem kezd kellemetlenné válni?

R41N

No time to bleed

Rounin



SaiyaGin

Gundam SEED Destiny Special Edition
Mivel most májusban van két éve, hogy megnéztem a sorozatot, gondoltam sort kerítek erre is. A Special Edition a sorozat 4x90 perces kompilációja. Ez persze azt jelenti, hogy elég rendesen meg kellett vágni az eredetileg 50 részes sorozatot: kivágtak lényegtelenebb eseményeket és az animáció gyenge pontjának számító újrahasznált jelenetektől is megkímélték a nézőt. De nem csak elvettek, hanem hozzáadtak is: a SE tartalmaz újrarajzolt és teljesen új jeleneteket is. A 4. rész is egy ilyen jelenettel zárul, amely utalás/előrevetítés a még 2006-ban bejelentett – és a forgatókönyvíró betegsége miatt még mindig nem elkészült – filmre.
A sorozat több hibáján javít, a már meglévő rajongóknak ajánlom, ha valaki még nem látta volna.
8/10

Member

Ergo Proxy 1-4: Régen ragadott valami ennyire magával. :he: Disztópia, gépezet-társadalom, mindfuck-kezdemények, eddig imádom. :jee:

Zsiga

Egy sörbe hogy 3/10-nél többet nem fog kapni a végére. :D

Member

Ha nem derül ki, hogy Ámor küldte ezeket a proxy-kat, hogy rájöjjenek az emberek, nem d*gnak eleget ebben a gépies világban, szerintem nem, de ne velem fogadj, hanem vki mással, aki nincs befolyással a /10-re. ;)

Junchi

Quote from: Member on 2009-05-22, 00:59:41
Ergo Proxy 1-4: Régen ragadott valami ennyire magával. :he: Disztópia, gépezet-társadalom, mindfuck-kezdemények, eddig imádom. :jee:

Na csak várd ki a végét :D; Nem akarok vészmadárkodni, de lesz ez még máshogy is *köhömm, Junchi szerint az egyik legrosszabb anime, ami valaha készült, köhömm*

[spoiler]:D[/spoiler]

Rounin

Quote from: Junchi on 2009-05-22, 09:10:56
Junchi szerint az egyik legrosszabb anime, ami valaha készült, köhömm*

So what.
Sokak szerint meg az Elfen Lied a valaha készült legjobb.

Zen

Quote from: Rounin on 2009-05-22, 09:21:57
So what.
Sokak szerint meg az Elfen Lied a valaha készült legjobb.
Pedig mindannyian tudjuk h az a Pokémon.
[spoiler] :D[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Member

Dehogy, heterofób testvérek, a Junjou Romantica meghitt, bensőséges kapcsolatainak nincsen párja.

Junchi

Quote from: Rounin on 2009-05-22, 09:21:57
Sokak szerint meg az Elfen Lied a valaha készült legjobb.

Rossz emberek véleményére nem adunk, my little friend :3

Rounin

Quote from: Junchi on 2009-05-22, 09:53:09
Quote from: Rounin on 2009-05-22, 09:21:57
Sokak szerint meg az Elfen Lied a valaha készült legjobb.

Rossz emberek véleményére nem adunk, my little friend :3

And what makes _you_ a good man, "whelp :3"?

Junchi

Quote from: Rounin on 2009-05-22, 09:59:07
Quote from: Junchi on 2009-05-22, 09:53:09
Quote from: Rounin on 2009-05-22, 09:21:57
Sokak szerint meg az Elfen Lied a valaha készült legjobb.

Rossz emberek véleményére nem adunk, my little friend :3

And what makes _you_ a good man, "whelp :3"?

The routine. Have many ways to dodge shits :3

Member

Routine can easily make you miss the point.

Rounin

Quote from: Junchi on 2009-05-22, 10:14:29
The routine. Have many ways to dodge shits :3

A saját "szarodban" azért vígan pancsolsz. ;)

@Member: ha másért nem is, a "hajótöröttes", szélcsendben rostoklós részért mindenképpen érdemes tovább nézni, bár nekem összességében nem volt az egésszel bajom. Legfeljebb annyi, hogy a közepétől sokszor úgy éreztem, menet közben találnak ki valamit, nem előre megírt sztorival dolgoznak.

Hja és:
QuoteDe lehetne. :D
\o\ |o| /o/ |o| \o\ |o| /o/ |o| \o\ |o| /o/ |o| \o\ |o| /o/ |o| \o\ |o| /o/

Member

Quote from: Rounin on 2009-05-22, 10:28:45
Member: ha másért nem is, a "hajótöröttes", szélcsendben rostoklós részért mindenképpen érdemes tovább nézni, bár nekem összességében nem volt az egésszel bajom. Legfeljebb annyi, hogy a közepétől sokszor úgy éreztem, menet közben találnak ki valamit, nem előre megírt sztorival dolgoznak.
Ez a legközelebb ahhoz a stílushoz, amit szeretek, szóval mindenféleképpen végignézem, ne aggódj.

Rounin

Én nem aggódok, várom a következő szapulást. :angyali:

Xzone

Nekem egyik kedvencem az Ergo Proxy. De úgy vagyok vele, hogy hiába kedvelem, ha objektív módon állnék hozzá, biztosan bele tudnék kötni rengeteg dologba vele kapcsolatban. A fordítás amit néztem kifejezetten tetszett a végén lévő TL note-ok miatt, etette rendesen a kultúrsznob oldalam.

katz

Quote from: Member on 2009-05-22, 00:59:41
Ergo Proxy 1-4: Régen ragadott valami ennyire magával. :he: Disztópia, gépezet-társadalom, mindfuck-kezdemények, eddig imádom. :jee:
Én is igy kezdtem, aztán 6/10 lett, mert az eleje meg a vége fölhúzta az átlagot.

NLZ

Quote from: Member on 2009-05-22, 10:41:21
Quote from: Rounin on 2009-05-22, 10:28:45
Member: ha másért nem is, a "hajótöröttes", szélcsendben rostoklós részért mindenképpen érdemes tovább nézni, bár nekem összességében nem volt az egésszel bajom. Legfeljebb annyi, hogy a közepétől sokszor úgy éreztem, menet közben találnak ki valamit, nem előre megírt sztorival dolgoznak.
Ez a legközelebb ahhoz a stílushoz, amit szeretek, szóval mindenféleképpen végignézem, ne aggódj.
Az említett rész az a 16., az tényleg az egyik legjobb anime rész, amit valaha láttam. De a 15. az meg az egyik legrosszabb. ShinsenSubs vagy fél évig nem volt hajlandó lefordítani. :D  Szal a legjobb ha áttekered az egészet, hogy azért tudd, mi a szar ez. Bár van benne egy kis utalgatás a sztori végére, de annyira borzalmas az egész kvízesdi, hogy még Bleachben se lenne pofájuk ilyet összehozni.
Az animére magára már nagyon nem emlékszem, de elég zagyvának éreztem anno.
[reserved]

Member

Quote from: NLZ on 2009-05-22, 12:44:57
De a 15. az meg az egyik legrosszabb. ShinsenSubs vagy fél évig nem volt hajlandó lefordítani. :D
What is this fragment... That smells like... An upcoming fresh flame of animu world... :p

Zen

Véletlenül nem fragrance-t akartál írni?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

motifator

Koi Kaze
Valamelyik este mentem haza kocsmából, és kitaláltam, hogy akarok valami romantikusat. Valami jó csöpögőset. Csináltam is gyorsan egy query-t anidb-n, és döbbenten láttam, hogy a magasabb pontszámúak többségét már láttam, de ez még valahogy kimaradt. Rá is kattintok, látom a taget: incest. Hú, nem az esetem, láttam én a Boku wa Imouto ni Koi wo Suru-t, nem is volt könnyű kibírni. De nem baj, letöltöttem, és elkezdtem nézni. Nem maratonoztam, néhány naponta 2-3 rész, de elképesztően kellemeset csalódtam.
Azt hittem, hogy valami visual noveles irreális, csöpögős, egyoldalú, szokásos klisés akármit fogok kapni. De ez a sorozat sokkal több lett, mint amire számítottam.
A főhősünk Koushirou, egy 27 éves srác, aki az apjával él, házasságközvetítő cégnél dolgozik, sima salaryman. A barátnője 2 év után hagyta el. A gond ott kezdődik, amikor egy nap meglát egy síró középiskolás lányt a vonaton, akinek utánaviszi a pénztárcáját, amit a lány elejtett. Aztán újra feltűnik a lány, és végül úgy alakul, hogy az óriáskeréken ülve a lány elmondja Koushirounak, hogy azért sírt, mert a srác, akibe szerelmes, visszautasította. Végül Koushirou is elsírja a lánynak, hogy kidobta a barátnője. Ahogy vigasztalják egymást, szinte látni a bizonytalan érzelmeket a levegőben. A villám akkor csap be, amikor nem sokkal később kiderül, hogy a lány Koushirou húga, akit gyerekkora óta nem látott, és oda fog költözni Koushirouékhoz.
És itt beindulnak a cselekmények, végigkövethetjük Koushirou vívódását, ahogy a felelősségtudata és a saját érzelmei próbálják széttépni. Szerelmes lesz a húgába, miközben gyűlöli saját magát emiatt.
Az előadásmód nagyon reális. Nekem ugyan nincs húgom, ezért esélyem sincs megtudni, hogy milyen is lehet az, ha beleszeretsz, de valami ilyesminek képzelem el, mint amit a Koi Kazében láttam. Akármennyire is ellenszenves, taszító az incest gondolata a valóságban, a sorozat nézése alatt tökéletesen együtt tudtam érezni a szereplőkkel. Őszintén sajnáltam őket, és ha létező személyek lennének a szereplők, azt kívántam, bár tudnék valami jó tanácsot adni nekik, de nem tudok. Itt egyszerűen nincsenek jó döntések, ez egy lose/lose game, és ezt a szereplők is tudják. Annyira jól adják elő a karakterek a történetet, hogy tökéletesen megérted őket, együttérzel velük annak ellenére, hogy ezeréves taburól van szó.

Egy szó, mint száz, ennek az animének a témája ugyan avérfertőző szerelem, de egyáltalán nem azzal a céllal, hogy a nézőközönség hasonló fétisét kielégítse. Koushirou nem bishounen, Nanoka nem egy bombázó, még csak nem is túlságosan moe. Ez nem egy fétisanime, köze sincs hozzá, ez egy normális romantikus dráma lehetne, ha ezek ketten nem lennének testvérek. És ezért volt ez nekem hatalmas csalódás. Azt hittem, hogy egy öncélú fétisanimét kapok, ehhez képest egy keserédes de igencsak szép történetet kaptam.

8/10, mert annyira nem nagy szám, hogy valaha is újranézzem, de hihetetlen kellemes csalódás volt.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.