Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

NLZ

Quote from: Selmo on 2010-01-15, 23:35:15
Furi Curi (6 rész): Na ezen jót röhögtem, bár néhol már fájdalmas volt. :lol:
Lol, még csak most láttad azt az alapműt? Enye-benye.
[reserved]

Moha

Quote from: NLZ on 2010-01-15, 23:46:07
Lol, még csak most láttad azt az alapműt? Enye-benye.
Nem kell leszólni. Én pl. még mindig nem tudtam magam rászánni, hogy végignézzem... Annyira agyatlan, hogy az már fájdalmas...

Member

Azért láttam már pár értelmetlen fanservice animét, ami agyatlanabb volt ennél.

NLZ

Értelmetlen? Fanservice? Biztos, hogy ugyanazt néztük? :D  Egy random kreténség az egész.
[reserved]

Member

Quote from: Member on 2010-01-16, 00:31:47
Azért láttam már pár értelmetlen fanservice animét, ami agyatlanabb volt ennél.
Nem a FLCL volt agyatlan fanservice, olvasd el megint.

NLZ

Elolvastam, de késő van ahhoz, hogy megértsem. Kénytelen leszel elmagyarázni.
[reserved]

Member

Moha mondá, agyatlan. De szerintem több olyan fanservice anime volt (pl. Macademi), ami sokkal, de sokkal agyatlanabb volt a FLCL-nál, pedig a fanc cuccok erénye nem az agyatlanság. A FLCL logikusan felépített a saját világán belül, és ezt kellemesen idióta stílusban adja elő, ami lehet, hogy elsőre agyatlan. Kb. ennyi.

Cloud


Nagasarete Airantou


Alapszitu:  csávó megszökik otthonról, hajóval utazik, beleesik tengerbe. Kikászálódik egy szigetre ahol csak csajok élnek. Innen jönnek a konfliktusok. :D

Jó kis sorozat én szinte végig röhögtem az egészet.  :lol:

Moha

Quote from: Cloud on 2010-01-16, 01:15:44

Nagasarete Airantou

Hmmm... oké, felminősítettem a "to get" listámon közepesről magas prioritásra. :D


Member: nem mondom, hogy rossz az FLCL, csak azt, hogy nem néztem végig. Lehet rajta jókat röhögni, de annyira kreténség, hogy nálam kiveri a biztit. Pont ezért nem néztem még meg az Excel Saga / Puni Puni Poemi párost sem. Amennyit azokból láttam, az alapján szintén nagy kreténségnek tűnnek. Ez nem negatívum, csak annyira nem bírom az ilyeneket, pláne töményen.

NLZ

Az Excel Sagát te csak ne párosítsgasd a Puni Puni Poemihez, a kettő ég és föld. Kb olyan, mint mikor a nagy sztárok gyerekei akarnak megélni a szüleik hírnevéből, miközben alapból egy nagy szarok. Ez a hasonlat pontosan kifejezi a két anime kapcsolatát.
[reserved]

Titkos

Ha már ezekről beszélünk:

FLCL: Asszem két részig bírtam, pedig ha mással nem, azzal próbáltam nógatni magamat, hogy "csak hat rész, végigszenvedtél te már ennél jóval hosszabb cuccokat is!", de egyszerűen nem ment. A totális összevisszasság (jó, lehet, hogy az utolsó rész utolsó 5 percében minden értelmet nyer, de a franc fogja azt megvárni, ha közben szenvedek), és a számomra baromi erőltetett és öncélú "poénok" sajnos kiverték a biztosítékot. (Ami nem kis teljesítmény, tekintve, hogy az Excel Saga-t, a Puni Puni-t, és még a Dokuro-chan-t is végigröhögtem.) Mondjuk lehet bennem van a hiba, valahogy a Lagannig a Gainax cuccok nem tudtak megfogni, az EVA-t meguntam a fele körül (mondjuk azt meg pont a minimális poénok megölése miatt hagytam abba), az Abenobashi meg hiába 500 anime paródia 13 rész alatt, valahogy szintén baromi tömény, és túl nagy kreténség.

Excel Saga: Ez viszont nem kicsit bejött, nagyon király. XD Lassan megérné másodjára is megnézném, lévén azóta egy csomó más utalást is megértenék, amit anno még nem, pl. pár éve még a beszélő kutyás részen szimplán csak az elborultsága miatt röhögtem, viszont azóta pl. volt szerencsém az Ezüst Nyílhoz (ahol ugyanez megy, de ott komolyan veszik, jézusom... XD), úgyhogy szerintem a paródia-epizódján most fetrengenék. :)

Puni Puni Poemi: Ezt már többen mondták, hogy max halvány árnyéka az Excelnek, vagy esetleg az sem, de nem tudom, számomra elég Nabeshin, meg idióta szereplő volt benne ahhoz, hogy kibírjam azt a kétszer 25 percet, ameddig tart. Hosszabb távon lehet én is lehúznám, de ez láthatóan csak egy kis extra rókabőr volt, azok meg úgy látszik, nálam még beleférnek. XD
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Member

Quote from: NLZ on 2010-01-16, 02:21:00
Az Excel Sagát te csak ne párosítsgasd a Puni Puni Poemihez, a kettő ég és föld. Kb olyan, mint mikor a nagy sztárok gyerekei akarnak megélni a szüleik hírnevéből, miközben alapból egy nagy szarok. Ez a hasonlat pontosan kifejezi a két anime kapcsolatát.
Én személy szerint menekülök mind a kettő elől, nincsenek bennük poénok. :P

Titkos: Mi direkt vagyunk egymás ellentétei? :haha:

NLZ

Abenobashi csak az elején poén, aztán nagyon elkomorodik.
[reserved]

ogre

Quote from: Moha on 2010-01-16, 00:27:13
Quote from: NLZ on 2010-01-15, 23:46:07
Lol, még csak most láttad azt az alapműt? Enye-benye.
Nem kell leszólni. Én pl. még mindig nem tudtam magam rászánni, hogy végignézzem... Annyira agyatlan, hogy az már fájdalmas...

az flcl fizikailag megterhelő. lehet annyit röhögni rajta, hogy sírjon az ember, és még fájjon is közben. kb ilyen:  :rotfl: :lul: :rotfl: :lul: :rotfl:

LuckyDingo

Megnézetem a Baccano!-t mert annyira dicsérték itt páran :D Tényleg jó kis cucc, bár az eléjén nagyon összevissza wtf-nak tűnt, de a végére minden összeállt. Pontozni nem tudom :D 10/10-et túlzásnak tartanék rá adni, de ha 9/10et adnék, akkor nem tudnám mi az oka a -1 pontnak XD

Junchi

Quote from: Member on 2010-01-16, 09:54:51
Én személy szerint menekülök mind a kettő elől, nincsenek bennük poénok. :P

+1. Excelt végigszenvedtem, de imho nem több mint egy egyszer megnézős cucc, PPP-ből meg az első részt bírtam csak lenyomni a torkomon, szal jah... ^^"

Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy alapból sem vagyok vígjáték párti, kivétel persze a Gintama, amit még mindig nagyon szívesen nézek. :3

Cloud

Több ismerős is mondta hogy Excel Saga nagyon jó, asszem hogy akkor megvan a következő jelöltem is amit nézni fogok. Mostanában rákaptam a vígjátékokra. :D



FLCL amúgy meg simán hülyeség. Sírva röhögős hülyeség.  :lul:

Kuroi Tenshi

Quote from: NLZ on 2010-01-15, 23:46:07
alapműt

művet

Quote from: Moha on 2010-01-16, 00:27:13
Annyira agyatlan, hogy az már fájdalmas...

Az minden, csak nem agyatlan... zseniális a cucc, a
története egyszerre egyszerű és sokrétű, összetett; a
képi világában, ábrázolásmódjában sokféle stílust és
módszert jár körbe; rengeteg utalással (köztük "belsős",
animés viccekkel) és szimbolikával nyakonöntve.
Nem agyatlan, hanem rendkívül tömény. Úgy ugrál, úgy
pezseg, mint egy hiperaktív gyerek a kénsavas kádban.
Mellé kaotikus, amire még rátesz az ábrázolásmódok
váltogatása.

Quote from: Titkos on 2010-01-16, 04:23:09
Mondjuk lehet bennem van a hiba

Ja :p

Quote from: Cloud on 2010-01-16, 14:37:37
Több ismerős is mondta hogy Excel Saga nagyon jó, asszem hogy akkor megvan a következő jelöltem is amit nézni fogok. Mostanában rákaptam a vígjátékokra. :D

Az Excel Saga nem vígjáték :p
Na jó, ha nagyon tágan értelmezzük, akkor az epizódokat
lazán átfűző történetszál alapján az, de elsősorban
paródiahalmaz és elborult ökörség.

Member

Úristen! Jesszusom! Máriám! Józsefem, meg a family! Egy egész post K_T-től, amivel egyetértek! :eek: :haha:

NLZ

És egyben megható is az utolsó előtti Excel rész.  :redface:
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2010-01-16, 18:40:11
Egy egész post K_T-től, amivel egyetértek! :eek: :haha:

Egyre közeleg 2012, már csak két év...  :lazza:

kikuchiyo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-16, 18:38:28
pezseg, mint egy hiperaktív gyerek a kénsavas kádban.

A személyiséged egész rémisztő rétegeibe engedsz bepillantást néha.
Failure is the default option

LiaLia

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-16, 18:50:45
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-16, 18:38:28
pezseg, mint egy hiperaktív gyerek a kénsavas kádban.
A személyiséged egész rémisztő rétegeibe engedsz bepillantást néha.
:D

Moha

#7733
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-16, 18:38:28
Nem agyatlan, hanem rendkívül tömény. Mellé kaotikus
Jó, igazad van. Az, hogy agyatlan talán tényleg nem állja meg a helyét, de az említett két jelző teljesen illik rá.

Alkyra

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-16, 18:50:45
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-16, 18:38:28
pezseg, mint egy hiperaktív gyerek a kénsavas kádban.

A személyiséged egész rémisztő rétegeibe engedsz bepillantást néha.

Én pont ezen a mondaton röhögtem a legjobban, ám hogy témába vágjon a postom.
Nem tudom, hogy közületek ki olvassa az Excel Saga mangát ( már 20 kötet kint van angolul ), de az szerintem sokkal jobb, mint az anime. Nem 'annyira' őrült, de legalább annyira fun. Excel pl nem hal meg benne állandóan...csak mindig egész közel jár hozzá. :szemuveges:  Ha-chan a szokásos litereket adja ki magából (Excel őt használja a pénzbehajtók ellen. Legjobb védelem, mindig bejönn XD ) Elgala meg szórja a pénzt istentelenül.

NLZ

[reserved]

Cobra

Excel Saga-nak eléggé egyedi a humora (illetve európai embernek nehezen emészthető), PPP inkább agyatlan fanservice. FLCL-re nem bírtam rávenni magam, elég volt pár AMV a képi világából.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

FLCL-t nézd meg bátran, ne félj tőle. A mangás részt ha kibírod, akkor bírni fogod végig. :P Asszem az a második részben van, a kedvencem.
[reserved]

Selmo

Inukami! (26 rész): Egyszeri szórakozásra tökéletes. A történet Keitaról - aki jellemében erősen emlékeztet egy bizonyos teknőspáncélos emberre a Dragonballból :P - és inukamijáról - egyfajta kutyaszellemek? emberalakban - szól. Ők harcolnak a gonosz szellemek és démok ellen. Keita jelleme és Youko varázsereje általában azt eredményezi, hogy az előbbi az utcán találja magát ruha nélkül, amiért lesittelik. A történet is haladgat előre, de a poénok nagyrésze visszatérő, és számomra nem sok meglepetés volt benne. Bár ecchi kategória alatt van, kivillanó női idomok nem sokszor lesznek benne, annál inkább pucér férfiak.
A "Movie" meg igazából egy sima special, ami semmi újat nem hoz.

A tökéletesség unalmas.

bimanc

Quote from: Selmo on 2010-01-17, 04:53:43
Inukami! (26 rész): Egyszeri szórakozásra tökéletes. A történet Keitaról - aki jellemében erősen emlékeztet egy bizonyos teknőspáncélos emberre a Dragonballból :P - és inukamijáról - egyfajta kutyaszellemek? emberalakban - szól. Ők harcolnak a gonosz szellemek és démok ellen. Keita jelleme és Youko varázsereje általában azt eredményezi, hogy az előbbi az utcán találja magát ruha nélkül, amiért lesittelik. A történet is haladgat előre, de a poénok nagyrésze visszatérő, és számomra nem sok meglepetés volt benne. Bár ecchi kategória alatt van, kivillanó női idomok nem sokszor lesznek benne, annál inkább pucér férfiak.
A "Movie" meg igazából egy sima special, ami semmi újat nem hoz.

A második részt vágtad? Legjobb paródia a mai napig szerintem.  :rotfl: