Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

chilip

a hangyás sztori nagyon gáz, gyorsan le kéne zárni.... és valahogy az art lesülyedt egy ovodás szintjére majdnem  :eek: :zomg: szóval nemtom, rászokott a drogra?[spoiler] ottvolt a főmufti önfeláldozása a mini-nuke-al, tökéletes helyzet kiírni a főgonoszt (hangyacsászár) erre visszatér MÉGERŐSEBBEN[/spoiler]

Member

Quote from: chilip on 2011-01-27, 23:22:00
a hangyás sztori nagyon gáz, gyorsan le kéne zárni.... és valahogy az art lesülyedt egy ovodás szintjére majdnem  :eek: :zomg: szóval nemtom, rászokott a drogra?[spoiler] ottvolt a főmufti önfeláldozása a mini-nuke-al, tökéletes helyzet kiírni a főgonoszt (hangyacsászár) erre visszatér MÉGERŐSEBBEN[/spoiler]
Mármint ez mi?

Leara

Quote from: chilip on 2011-01-27, 23:22:00
a hangyás sztori nagyon gáz, gyorsan le kéne zárni.... és valahogy az art lesülyedt egy ovodás szintjére majdnem  :eek: :zomg: szóval nemtom, rászokott a drogra?[spoiler] ottvolt a főmufti önfeláldozása a mini-nuke-al, tökéletes helyzet kiírni a főgonoszt (hangyacsászár) erre visszatér MÉGERŐSEBBEN[/spoiler]

Azt nem is akarom elkezdeni addig, amíg be nem fejezi (ideje lenne már, mert elég régóta megy^^"). Pont ma lapozgattam bele és hát... tényleg nem az igazi (bár nekem Greed Island sem volt az, de ott legalább volt Hisoka :D). Azt várom, hogy a Genei Ryodan sztorit vigye tovább (vagy legalább hozza vissza a sztoriba Leoriot és Kurapicát is... nem mintha lenne valami bajom Gonnal és Killuával, csak hát kíváncsi vagyok a többiekre is).
Az artról annyit hallottam, hogy mindig a kötetekre javítja ki, de amúgy a magazinban megjelenő fejezetek eléggé khm... vázlatszerűek :D.
Meg azt sem tudni, hogy miért tart mindig ennyi szünetet, erről is olvastam már mindenfélét.
MAL

chilip

Quote from: Member on 2011-01-27, 23:28:15
Quote from: chilip on 2011-01-27, 23:22:00
a hangyás sztori nagyon gáz, gyorsan le kéne zárni.... és valahogy az art lesülyedt egy ovodás szintjére majdnem  :eek: :zomg: szóval nemtom, rászokott a drogra?[spoiler] ottvolt a főmufti önfeláldozása a mini-nuke-al, tökéletes helyzet kiírni a főgonoszt (hangyacsászár) erre visszatér MÉGERŐSEBBEN[/spoiler]
Mármint ez mi?


>> see post above mine >>


Quote from: Leara on 2011-01-27, 23:09:46
Hunter x hunter OVA 1 re-watch:
....
(Azért remélem a mangaka tervezi is befejezni ezt a sztorit a nagy szünetek ellenére is, kár lenne veszni hagyni  ::))

Quote from: Leara on 2011-01-27, 23:09:46
Hunter x hunter OVA 1 re-watch:

Quote from: Leara on 2011-01-27, 23:09:46
Hunter x hunter

NLZ

Quote from: chilip on 2011-01-27, 23:22:00
a hangyás sztori nagyon gáz, gyorsan le kéne zárni.... és valahogy az art lesülyedt egy ovodás szintjére majdnem  :eek: :zomg: szóval nemtom, rászokott a drogra?[spoiler] ottvolt a főmufti önfeláldozása a mini-nuke-al, tökéletes helyzet kiírni a főgonoszt (hangyacsászár) erre visszatér MÉGERŐSEBBEN[/spoiler]
Az uccsó adagban az a feszülős naci azért odabaszott, nem? xD
[reserved]

Cloud

Quote from: Cloud on 2011-01-19, 23:34:44
Dokuro-chan

Úristen ez nagyon fárasztó volt. :lul: Jön második évad. :D
Megnézve 2. is. Hát ez még mindig nagyon beteeeeg. :lul: :lol:

Chidori

Baccano!

Ez valami hihetetlen jó volt!  :cool: Áááá... még mindig itt fogom a fejem, hogy vége van, pedig annyira élveztem! Évek óta tudok a Baccanorol, de még csak most láttam elérkezettnek a pillanatot, hogy megnézzem. Korábban elég sok helyen hallottam, hogy ez egy nagy odafigyelést és koncentrációt igényelő anime, szóval addig nem akartam belekezdeni, amíg egyszerre amúgy is nézek vagy 4-5 animet. 3 nappal ezelőtt azonban minden sorozatot letudtam, eljött tehát a Baccano ideje.  :uzi: Csupa jó dolgot tudnék erről az animeról mondani. Kezdjük azzal, hogy van egy hibátlan történet. Így utólag meggondolva, nem mondanám annyira nehéznek a Baccanot, kicsit már bánom, hogy betojtam az animetól és húztam halasztottam a megnézését. Nem kellett volna, mert szerintem 1-2 rész után nagyon bele lehet jönni a nézésébe és szépen lassan össze tudja az ember rakni a szálakat. Ha esetleg valamit félúton elfelejtesz, vagy nem értesz, az sem gond, mert 1-1 jelenetet többször is felidéztek és a 13. rész után biztosan minden helyre kerül a fejedben. Imádtam az anime hangulatát. Mondjuk lány létemre a gengszter stílust amúgy is kedvelem, az ilyen típusú filmeket is nagyon szeretem.  :lazza: Márpedig ez az anime nagyon korhűre sikeredett, a színekkel, a ruhákkal, a fegyverekkel, a zenével nagyon vissza adta a kor hangulatát. Az anime legfőbb erőssége mégis a karakterekben rejlett. Úristen, hogy én mekkorákat szakadtam némelyiken. Kedvenc? Na... az nincs! Mindenkit nagyon szerettem. Isaac, Vino, Ladd, Firo, Ennis, Chane, Miria, Jacuzzi, Luck, Rachel stb... hibátlan karakterek. Volt pár nagyon véres jelenet, de ezek még jobbá tették az animet. Legjobban a vonatos jeleneteket élveztem. Néha úgy éreztem, mintha valami kabarét néznék. Valaki bemegy egy szobába és meghal... valaki kijön a szobából és az is meghal... valaki átfut egy másik szobába és túléli, valaki találkozik a túlélővel és az megöli. Áááá de nagy volt!  :appl: Az anime legnagyobb erőssége mégis az, hogy... szóval amikor azt látod, hogy folyik a vér, és valaki az életéért könyörög, akkor te tényleg elhiszed, hogy itt valami rohadt komoly dolog zajlik. Már te is beleéled magad és drukkolsz xyxy karakternek, hogy túlélje, de tudod, hogy ez nem lehetséges... már tiszta ideg vagy, mert érdekel, hogy mégis mi a fene fog történni, amikor egyszer csak az anime a következő jelentre vált, ahol egy barnás hajú pasas, nyájas hangon ilyet szól:

,,NANDE MIRIA!?" :hopp:  :zomg:

... és ott akkor bumm, elröhögöd magad, mert leesik, hogy azért véresen komolyan nem kell venni ezt az animet. Mert lehet, hogy durva jelenetek vannak benne, de a humora... az mindenekfelett áll! És ez elsősorban az Isaac & Miria párosnak volt köszönhető. Hogy ezeken mennyit nevettem...  A legmókásabb jelenet az volt, amikor 2001-ben leesik nekik, hogy semmit nem öregedtek, de fogalmuk sincs, hogy miért. 

Megnéztem a 3 OVA-t is. Nem mondom, hogy ezek olyan sokat adtak a történethez, de végül is jó volt látni, hogy pl. Vino megtalálta Chanet, na meg egy kicsit több mindent megtudhattunk Jacuzziról és bandájáról is. Graham Specter személyében egy újabb karakter bukkant fel, aki őrültségben szinte már Laddhoz volt mérhető. A zene... húú mennyi mindent írtam, de a kiváló zenéről még egy szót sem ejtettem. Hát öreg hiba, mivel nélküle nem lenne teljes az anime. Hibátlan opening, hibátlan ending és hibátlan rész közbeni dallamok emelik fel igen magas szintre ezt a sorozatot. Olyannyira, hogy be is került a kedvenceim közé. Történet, karakterek, zene, grafika....

10/10

LuckyDingo

Alien Nine (9) - Számomra ez epic fail volt. Ennek két oka lehet:

1. tényleg összecsapott valami volt a 4 OVA rész.
2. Az intellektuális szintem nem elég, hogy megértsem a cucc epicségét. :D

A lényeg, hogy a story lehetne jó, de nem derült ki semmi a háttérről. Nem tudom, hogy ki a tanárnéni, miért hullanak alienek az égből? Mi a célja az egész vadászatnak? Miért kislányok csinálják, és miért olyanok, akik már egy ártalmatlantól is sírógörcsöt kapnak. Yuri megválasztása erre az igen fontos pozícióra olyan értelmetlen és felfoghatatlan volt, hogy itt elcsesződött számomra az egész. A végén meg még rátesznek pár lapáttal a Kumi-s cuccal, aminek nem tudom, hogy ismét mi volt az értelme. Egyszerűen frusztrál, hogy megnéztem valamit, ami nem lett lezárva, sőt.. szinte semmit nem lehetett megtudni a világról, amiben játszódik. Ezért kap tőlem 4/10-et.

kikuchiyo

Quote from: LuckyDingo on 2011-01-29, 22:07:20
Alien Nine (9) - Számomra ez epic fail volt. Ennek két oka lehet:

1. tényleg összecsapott valami volt a 4 OVA rész.
2. Az intellektuális szintem nem elég, hogy megértsem a cucc epicségét. :D


A második ok valódiságát nem tudom megítélni :D, de az elsőben van valami. Tényleg kevés a 4 rész, félbe is hagyja a történetet, és az események mögötti okok homályban maradnak. Némi odafigyeléssel, többszöri megnézéssel azért részben ki lehet következtetni, hogy mi történik és miért. A manga, aminek kb. a felét dolgozza fel az OVA, tovább megy és szinte teljesen kifejti a dolgok hátterét.
[spoiler]Különböző földönkívüli klánok közötti területi/hatalmi harcról van szó, amiben a lányok csak egyszerű eszközök. A Földet nagyrészt a fúrós alienek sajátították ki maguknak, a tanárnő is közéjük tartozik. Azonban más klánok is részt szeretnének ebből a gazdag vadászterületből, pl. a Yellowknife, a nagy sárga undorító izé a 3. részből is egy ilyen másik klán tagja. A mangában az alaposabb magyarázat mellett még tovább is megy a történet, ott pl. előkerülnek a fúrósok ősellenségei, valamint kiderül, hogy az iskola mögött egy alienekkel teli erdő van...[/spoiler]

Azonban ebben az animében elsősorban nem a cselekmény és nem is annak a háttere a lényeges. Ill. abban áll az igazi szemétsége, hogy amíg te először (az eltúlzottan gyerekes rajzstílus és a tolakodó rágógumizene által elkábítva) varázslós-kislányos blődliként, aztán (a háttérsztori itt-ott elcsepegtetett töredékeire vadászva, frusztráltan) űrlényvadászós mindfuck-ként kezded nézni, addig a háttérben, egy még mélyebb rétegben elrejtőzött nagyon sötét, nagyon baljóslatú szimbolizmus akadálytalanul áshatja be magát az agyadba. Én azt éreztem a sorozat, de az egyes részek megnézése után, hogy valami kurvára nincs rendben a világával, hogy van itt valami undorító, tisztátalan dolog a háttérben.

Quote from: LuckyDingo on 2011-01-29, 22:07:20
Miért kislányok csinálják,
és miért olyanok, akik már egy ártalmatlantól is sírógörcsöt kapnak.
Yuri megválasztása erre az igen fontos pozícióra olyan értelmetlen és felfoghatatlan volt

Ezek lényeges kérdések, a rájuk adott válaszok elvezethetnek az a sorozat mélyebb értelmezéséhez.

Először is, miért sír állandóan? Igazad van, a varázslós-kislányos animékben nem szoktak sírni a főhősök, épp ellenkezőleg, mindenki vidám, és a legteljesebb természetességgel veszik tudomásul, hogy hirtelen a logika és a fizika szabályait meghazudtoló történések középpontjába kerülnek, és hogy a továbbiakban rajtuk múlik a világ sorsa.

De gondold meg: ha egy valóságos 12 éves kislány kerülne ilyen helyzetbe, hogy nap mint nap gusztustalan szörnyek törnek az életére, és ő csak úgy védheti meg magát, hogy egy idegen létformával lép szimbiózisba, vajon hogy reagálna? Nyilván, hogy nem bírná elviselni, állandóan bőgne, és éles helyzetben összeomlana a felelősség súlya alatt, illetve egyszerűen csak amiatt, hogy egy kibaszottul természetellenes helyzetbe van kényszerítve.

Ez utóbbi gondolat a kulcs. Hiszen Yuri állandóan azon nyafog, hogy miért ő? Ő csak egy normális kislány, miért neki kell magára vennie azt az ocsmány Borgot? A legszörnyűbb az egészben, hogy a helyzet természetellenességét csak ő és a néző veszi észre, mindenki más (az iskolatársak, a tanárok, az anyja) úgy tesz, mintha minden a legnagyobb rendben lenne, és az egyre kétségbeesettebb panaszait teljességgel figyelmen kívül hagyják. Még a zene és a rendezés is ellene van: még akkor is fenntartják a varázskislányos műfaj kliséit ill. stílusjegyeit, amikor már rég kiderült, hogy sokkal sötétebb dolgok vannak a háttérben.

[spoiler=értelmezés]
Az alábbi fejtegetést nem én találtam ki, de az animében látottak alapján van létjogosultsága, egy lehetséges értelmezést képvisel.

Szóval ez az anime egy szexuális zaklatást átélt gyermek érzéseit mutatja be szimbolikus formában. A párhuzamok nyilvánvalóak: a gyermek nem érti pontosan, hogy mi történik vele és miért, de azt érzi, hogy valami nagyon megterhelő, kellemetlen, fájdalmas és természetellenes dolgon kell - akár rendszeresen - keresztülmennie. Szeretné, ha véget érne, de teljesen tehetetlen, mert ki van szolgáltatva a zaklatójának. A segítségkéréseit a többi felnőtt teljesen figyelmen kívül hagyja, vagy ha meg is hallják, mindenki úgy tesz, mintha minden rendben volna.

Az animében a fejre tapadó, gazdájával szoros szimbiózisba lépő Borg a szexualitás szimbóluma. A fürdőkádas jelenet, amikor a Borg a meztelen lány hátát nyalogatja, ezt elég nyilvánvalóvá teszi. Ahogy az is, hogy a második részben az addig semlegesen viselkedő fiúk a Borgjaikat a fejükre téve hirtelen megváltoznak, agresszívak lesznek és megtámadják a lányt. Az a gang-rape-jelenet szerintem annak ellenére is hányingert indukálóan zavaró volt, hogy közvetlenül nem mondták ki, miről van szó.

Yuri viszonya a Borgjához, ill. az idegenekkel való harchoz hasonló, mint amit egy rendszeres erőszaknak kitett gyermek érez a vele történtekkel kapcsolatban. A témával foglalkozó szakpszichológusok sokat kutatták az ilyen gyermekek rajzait ill. tanúvallomásait: úgy tudom, nagyon jellegzetes nyomai vannak, ha valakit ténylegesen zaklattak. Az ilyen gyermekek nem tudják jegyzőkönyvi pontossággal leírni vagy lerajzolni, hogy mi történt velük, mert sokszor a szavaik, fogalmaik is hiányoznak hozzá. De ahogy lerajzolják vagy leírják magukat és a felnőtteket, az eléggé hasonlít arra, amit az anime bemutat.

És ez az az aspektus, ami igazán viszolyogtatóvá teszi ezt a sorozatot.[/spoiler]
Failure is the default option

LuckyDingo

Quote from: kikuchiyo on 2011-01-29, 23:48:42

[spoiler=értelmezés]
Az alábbi fejtegetést nem én találtam ki, de az animében látottak alapján van létjogosultsága, egy lehetséges értelmezést képvisel.

Szóval ez az anime egy szexuális zaklatást átélt gyermek érzéseit mutatja be szimbolikus formában. A párhuzamok nyilvánvalóak: a gyermek nem érti pontosan, hogy mi történik vele és miért, de azt érzi, hogy valami nagyon megterhelő, kellemetlen, fájdalmas és természetellenes dolgon kell - akár rendszeresen - keresztülmennie. Szeretné, ha véget érne, de teljesen tehetetlen, mert ki van szolgáltatva a zaklatójának. A segítségkéréseit a többi felnőtt teljesen figyelmen kívül hagyja, vagy ha meg is hallják, mindenki úgy tesz, mintha minden rendben volna.

Az animében a fejre tapadó, gazdájával szoros szimbiózisba lépő Borg a szexualitás szimbóluma. A fürdőkádas jelenet, amikor a Borg a meztelen lány hátát nyalogatja, ezt elég nyilvánvalóvá teszi. Ahogy az is, hogy a második részben az addig semlegesen viselkedő fiúk a Borgjaikat a fejükre téve hirtelen megváltoznak, agresszívak lesznek és megtámadják a lányt. Az a gang-rape-jelenet szerintem annak ellenére is hányingert indukálóan zavaró volt, hogy közvetlenül nem mondták ki, miről van szó.

Yuri viszonya a Borgjához, ill. az idegenekkel való harchoz hasonló, mint amit egy rendszeres erőszaknak kitett gyermek érez a vele történtekkel kapcsolatban. A témával foglalkozó szakpszichológusok sokat kutatták az ilyen gyermekek rajzait ill. tanúvallomásait: úgy tudom, nagyon jellegzetes nyomai vannak, ha valakit ténylegesen zaklattak. Az ilyen gyermekek nem tudják jegyzőkönyvi pontossággal leírni vagy lerajzolni, hogy mi történt velük, mert sokszor a szavaik, fogalmaik is hiányoznak hozzá. De ahogy lerajzolják vagy leírják magukat és a felnőtteket, az eléggé hasonlít arra, amit az anime bemutat.

És ez az az aspektus, ami igazán viszolyogtatóvá teszi ezt a sorozatot.[/spoiler]
WOWz. Így már érthető a dolog, de sajnos (vagy szerencsére) nekem nem keveset kellett volna filóznom rajta, hogy ilyen párhuzamokat vonjak. Azt tényleg nem értettem, hogy ha nem bírja, akkor miért nem mondja neki senki, hogy ok.. ez nem elég erős, ne csinálja. Főleg a tanárnő láthatta volna, hogy több bajt okozott az erőszakoskodással, amikor mindenkit kiírtott Yuri borgja.. Meg ugye ott volt még két társa, akik elfogadták a helyzetet sőt, az "autista" csajszinak még be is jött. Ők meg a Yuri barátnője próbáltak segíteni rajta. Sehol senki nem mondta, hogy nem hagyhatná abba, mégis az jött le, hogy amíg meg nem hal, neki ezt csinálnia kell. 

Na mindegy felkavaró és idegesítő alkotás volt. Talán a mangát, ha valahol megtalálom áttanulmányozom, mert az animével nem voltam elégedett.

Köszi amúgy a magyarázatot, így pár dolog világosabb lett. :)

kikuchiyo

Quote from: LuckyDingo on 2011-01-30, 00:09:18
miért nem mondja neki senki, hogy ok.. ez nem elég erős, ne csinálja. Főleg a tanárnő láthatta volna, hogy több bajt okozott az erőszakoskodással, amikor mindenkit kiírtott Yuri borgja.

A tanárnő pont nem mondott volna ilyet, mert neki megvolt a terve a lányokkal. Igazából az történik a szó szerinti értelmezésben, hogy [spoiler] a tanárnő és társai a borg-ember hibridek kifejlett formái, és a lányok megpróbáltatásai azt a célt szolgálták, hogy idővel alkalmassá tegyék őket a fúzióra. Az, hogy Yurit beküldte az "állatházba" takarítani, ennek a tervnek része volt - igaz, ami ott történt, az már nem volt bekalkulálva, mert Yuri ill. a borgja végeredményben túlreagálták a dolgot, és a borg úgy alakult át, hogy még nem volt felkészülve.
[/spoiler]
Quote
Meg ugye ott volt még két társa, akik elfogadták a helyzetet sőt, az "autista" csajszinak még be is jött. Ők meg a Yuri barátnője próbáltak segíteni rajta. Sehol senki nem mondta, hogy nem hagyhatná abba, mégis az jött le, hogy amíg meg nem hal, neki ezt csinálnia kell. 

A két társa is érdekes: ez az első két részben talán nem is jön át, de ők még sokkal inkább sérültek, mint Yuri. Pont, hogy Yuri az egyetlen "normális" hármuk között. Viszont ők kifejlesztettek maguk köré egy álcát, amikkel elfedik az igazi személyiségüket.
Failure is the default option

Xzone


Leara

Quote from: Chidori on 2011-01-29, 17:10:11
Baccano!
...
10/10
:tezsvir:
Azt hiszem mindent leírtál, ami miatt én is imádom ezt a sorozatot :D.
MAL

Chidori

QuoteAkkor most jöhet a Durarara!! :)

Fura, pedig pár hónappal ezelőtt azt elkezdtem, de nem jött be, négy rész után abbahagytam. Adok neki egy újabb esélyt majd, mert mindenki azt mondja, hogy nagyon hasonlít a Baccanora és képtelenség, hogy akkor ennyire ne jöjjön be nekem. Szóval meg fogok vele újra próbálkozni, köszi az ajánlást!   :smile:

QuoteAzt hiszem mindent leírtál, ami miatt én is imádom ezt a sorozatot :D.

:tezsvir:

Acchan

A Baccano nem jött be anno - talán feleannyi szereplővel jobban élveztem volna.

Az Alien 9-ra viszont most nagyon kíváncsi lettem.   :smile:

Junchi

#8565
Mars of Destruction OVA

Oké, asszem van egy új jelöltem a "Világ legrosszabb animéje" titulusra... Summa egy epizód, 20 perc sincs az egész anime, de ennyi szart én még nem láttam egy helyen...

A történet szerint van egy Mars-kutató szonda, meghibásodik, elég, majd kis idő múlva földönkívüliek jelennek meg a Földön, designra kábé úgy néznek ki, mint ha én terveztem volna őket a wc-n ülve, félkómás állapotban. Kiirtásukra persze létezik egy speciális szervezet, ami meglepő módon csajokból áll, külsőre úgy néznek ki, mint valami elbaszott, huszadrangú hárem-stuff szereplői. Karaktere természetesen egyiknek sincs, ergo a rózsaszín ugyanaz mint a barna, a sárga, az anyám kínja...

A főhős a szokásos "átlag gimnazista" sablon, akiről mint kiderül, mégsem olyan átlagos (yey), hisz egy spéci szerkónak hála komolyabban is oda tud sózni a dögöknek, de amúgy különösebb jelentősége neki sincs, már persze azt leszámítva, hogy a ribanc-gárda így aggódhat valakiért, ami főleg annak fényében mulatságos, hogy a cucc elején a szemük láttára lerobbantott társuk feje láttán még csak a vállukat sem vonták meg.

Kész! Olyan volt ez OVA, mintha képen vágtak volna egy megkövült szarral, aminek a nyomát egy ideig nem tudom lemosni. Az animáció SIRALMAS! Egy darab epizód, ráadásul OVA, de állítom, akármelyik anime a '80-as évekből értékelhetőbb animációt produkál, mint ez. Szal az oké, hogy egyetlen értelmes mozgás sincs benne, de amikor a karakterek beszélnek, akkor sem történik semmi, mozog a szájuk ugyan, de sóbálvánnyá válnak; mintha valami állóképet bámulnék, már-már azon is csodálkoztam néha, hogy a szájuk egyáltalán mozog...
Hangmérnökre pedig valószínű, már nem is futotta, feltehetőleg az egyik takarítót kérték fel erre a munkára (is, merthogy magára valamit is adó stúdió nem okád ki magából ilyen szemetet).

1,5/10, azt is csak azért, mert a végén az utolsó mondat egy másodperc erejéig elgondolkodtatott, de kábé ennyi. Állítólag ez egy PS2-es játékhoz lett volna valami kedvcsináló/előzménymesélés-szerűség, de, hogy mi lehetett a készítők valódi célja, arról halvány gőzöm sincs.

Bűnös fos ez kérem szépen, senki ne nézze meg! Még az "olyan rossz, hogy már jó" kategóriába is kevésnek bizonyul...

SaiyaGin

Quote from: Junchi on 2011-01-31, 10:47:41
Mars of Destruction OVA

Gratulálunk Uram, Önnek sikerült kifognia az AniDB-n legeslegalacsonyabb átlaggal rendelkező animét.  :Kiraly: (4.76/10)
(Gondolom Member azonnal fel fogja venni a listájára.)

Junchi

o.O? Akkor már értem, hogy ismerős miért ajánlotta nekem tegnap olyan "jószívvel". ^^"

SaiyaGin

Quote from: Junchi on 2011-01-31, 11:19:22
o.O? Akkor már értem, hogy ismerős miért ajánlotta nekem tegnap olyan "jószívvel". ^^"

Megvalósult az alábbi tényállás?
[spoiler][/spoiler]

Member

Quote from: SaiyaGin on 2011-01-31, 11:12:12
Quote from: Junchi on 2011-01-31, 10:47:41
Mars of Destruction OVA
Gratulálunk Uram, Önnek sikerült kifognia az AniDB-n legeslegalacsonyabb átlaggal rendelkező animét.  :Kiraly: (4.76/10)
(Gondolom Member azonnal fel fogja venni a listájára.)
Éppen egy fostarisznyát nézek jelenleg is, most ezzel picit várnék. ^^

Rounin

Quote from: Acchan on 2011-01-30, 14:28:16
A Baccano nem jött be anno - talán feleannyi szereplővel jobban élveztem volna.

Első nekifutásra én is így voltam vele. Vagy már nem is tudom miért, de elhaló "meh" sóhajjal dobtam a fenébe. Pár hónap múlva együltő helyemben végignéztem.

Junchi

Basilisk revaccs

Még mindig az egyik legzseniálisabb dráma, amit animében valaha is láttam. Egyike a Gonzo kevés animéinek.

Acchan

Quote from: Junchi on 2011-02-01, 10:11:27
Basilisk revaccs

Még mindig az egyik legzseniálisabb dráma, amit animében valaha is láttam. Egyike a Gonzo kevés animéinek.
A Mars of Destruction által okozott pusztítást rendbe hozta?  :D

Quote from: Rounin on 2011-02-01, 09:44:01
Quote from: Acchan on 2011-01-30, 14:28:16
A Baccano nem jött be anno - talán feleannyi szereplővel jobban élveztem volna.
Első nekifutásra én is így voltam vele. Vagy már nem is tudom miért, de elhaló "meh" sóhajjal dobtam a fenébe. Pár hónap múlva együltő helyemben végignéztem.
Majd egyszer, ha nem lesz mit nézni, nekiülök ennek is, a Durrrr-nak is, de hétvégén biztosan a Kemonozume kerül sorra. Ezt a Masaaki-művet még nem láttam.  :smile:

Quote from: Member on 2011-01-31, 17:10:59
Quote from: SaiyaGin on 2011-01-31, 11:12:12
Quote from: Junchi on 2011-01-31, 10:47:41
Mars of Destruction OVA
Gratulálunk Uram, Önnek sikerült kifognia az AniDB-n legeslegalacsonyabb átlaggal rendelkező animét.  :Kiraly: (4.76/10)
(Gondolom Member azonnal fel fogja venni a listájára.)
Éppen egy fostarisznyát nézek jelenleg is, most ezzel picit várnék. ^^
Vidi-gyanús alkotás?  :D

Rounin

Quote from: Acchan on 2011-02-01, 11:06:09
Majd egyszer, ha nem lesz mit nézni

Pontosan emiatt ültem le vele másodjára. ^^"

Leara

Gintama: na, kb. egy évembe telt, de végre befejeztem :D. Jó kis sorozat volt, tele kattant szereplőkkel, ez nálam már nagy plusz :D. Az egyetlen gondom az volt vele, hogy mindig voltak hosszabb-rövidebb időszakok, mikor elég lapos részek voltak (főleg úgy kb. a 150. rész előtti 15-20 rész). Mondjuk a sorozat hosszát elnézve ez nem is olyan sok, ráadásul a komolyabb arcok mind nagyon jók voltak, arról nem is beszélve, hogy az akciójelenetek meg baromi látványosak  :jee:. Összességében nálam olyan 9/10 a sorozat és várom az áprilisban induló 2. szezont^^.
MAL

Pagan

Quote from: Junchi on 2011-02-01, 10:11:27
Egyike a Gonzo kevés animéinek.

Sosem ertettem miert szamit annyira hirhedtnek a Gonzo, lehet hogy volt nehany nagy baklovesuk de szerintem a jo sorozat/rossz sorozat aranyuk nem volt rosszabb mint a legtobb konkurens studionak. Szerintem volt jopar egesz jo alkotasuk, pl: Fullmetal Panic elso szeriaja, Kaleido Star, Last Exile, Gankutsuou, Sunabouzu, Solty Rei, Welcome to NHK, Seto no Hanayome (a Basilisk szerintem nem tartozik kozejuk :hehe:)... Altalaban az animacio minosegevel sem volt kolonosebb gond. Megis mindenki a Hellsing meg meg nehany elfuseralt sorozat miatt itelte meg oket.

Chidori

Now and Then, Here and There
(Ima, Soko ni Iru Boku)

Hú. Ez kemény volt. Eléggé nehezen tudok erről az animeról írni. Nagyon sok helyen írták azt, hogy aki miután megnézte ezt az animet, az biztosan eret akar majd magán vágni (némi túlzással persze), meg hogy teljesen befelé fordult lesz az ember tőle. Erősen gondolkodtam, hogy belevágjak-e mindezek után az animeba, de gondoltam nagy baj nem lehet. Nos... én egy nap alatt ledaráltam a 13 részt, de semmilyen fajta befelé fordulást nem érzek magamon, eret meg végképp nem akarok vágni. Persze engem is megérintett az anime, az sem titok, hogy párszor meg is könnyeztem 1-1 jelentet, de azért túlzásokba sem kell esni. Nagyon élveztem mind a 13 részt. Persze lehet azért vettem viszonylag "könnyedén" a történetet, mert már előre fel voltam rá készülve és nem ért váratlanul 1-2 durvább jelenet. A történet durva, kemény és megrázó. Csodákat ne várjunk a grafikától, elvégre ez egy 99-es anime, de ettől függetlenül nekem még az is bejött. A zene is helyén van, az opening szerintem fantasztikus. A szereplők... na igen. Itt van a főszereplő Shu, aki előtt le a kalappal. Tudom, hogy ő csak egy mesehős, de ezalatt a 13 rész alatt úgy érzem, hogy elég sok mindent sikerült tőle tanulnom. Kétségtelen, hogy ő egy tulbuzgó karakter volt, de neki ez kifejezetten jól állt. Egyébként nem igazán szeretem a túlbuzgó, "csakazértismegmutatomhogymindenkitlegyőzök" karaktereket, de neki ez nagyon jól állt és abszolút szerethető volt. Itt van Lara Ru... akit annyira nem kedveltem, néha kifejezetten idegesített. Itt van Sara, akit viszont nagyon megkedveltem. A legnagyobb "törés" is akkor ért a sorozat megnézése közben, amikor kiderült, hogy terhes... meg aztán ahogy meg akart szabadulni a babájától. Aztán itt van Nabuca. Na ő igencsak érdekes karakter volt. Eleinte szerettem, aztán ő is elkezdett idegesíteni, a végén meg már kifejezetten utáltam. Még annak a szerencsétlen Taboolnak is hamarabb leesett, hogy soha nem fognak visszatérni a hazájukba és Hamdo nem tartja be az ígéretét. Pedig Nabucaban kezdettől fogva bíztam, meg is lett volna az esélye időben kiszállni, de sajnos nem tette. Ettől függetlenül jó pár könnycseppet elmorzsoltam a [spoiler]halálakor[/spoiler], mert Nabuca tényleg jó gyerek volt, mégsem ismerte fel, hogy amiben hisz, az rossz. Nem is értem őt... na mind1.  Itt van Hamdo, aki... na ő tényleg no comment kategória.  :gyagya: És ha belegondolok, hogy hány ilyen ember ÉLT és ÉL ezen a világon. Kiráz a hideg. Abelia... Hamdo hűséges követője. Pedig benne is bíztam, hogy esetleg hátha ellenszegül, de nem tette meg, pedig nála is azt éreztem, hogy nem szívesen csinálja a dolgokat. Ő sem volt velejéig romlott, de cselekedni ő sem mert. A végén kapott egy utolsó esélyt az élettől, hogy megérdemelte-e vagy sem, azt döntse el mindenki maga. Igazából nem akarok ítélkezni, mert soha nem voltam még olyan szituációban, mint pl Abelia vagy Nabuca. Valószínűleg nem is leszek. Írhatnám azt, hogy jó hülyék voltak, hogy minden parancsot teljesítettek, de nem fogom. Elég csak végignézi a kis világunkban és rájöhetünk, hogy nagyon sokan gondolkodnak/ gondolkodtak úgy, mint ők. Úgy, mint egy végrehajtók. Sis karaktere nagyon szimpatikus volt. Egy igazi anya tigris típus. De hát ez nem egy happy endes történet, szóval nem lepődtem meg azon, ami vele is történt. A sorozat sok témát feszeget, most ezekre külön nem térnék ki, úgyis mindenki le tudja magának vonni a következtetéseket.

Sokat gondolkodtam, hogy hányast adjak az animera. Kb. a 9. résztől éreztem azt, hogy 8-as osztályzatnál  biztos nem jár neki több, aztán a hátralévő részek olyannyira jók lettek, hogy talán egy 10-est is megkockáztatnék neki. Márpedig valljuk be... ha egy néző, a legutolsó rész megnézése után, dermedt tekintettel néz ki magából és utána percekig némán gondolkodik, annak csak van valami oka. Márpedig jelen esetben az ok az volt, hogy egy nagyon is jó animet láttam, amelynek bizonyos jeleneteit, történései egészen felkavaróak voltak. Persze nem fordultam befelé és egy pillanatig sem gondoltam azt, hogy a keménysége miatt abbahagyom az animet, de azért nagyot szólt a történet. Mindig nagyon vártam a következő részt, mert érdekelt, hogy vajon hova lehet tovább fokozni a történetet és hogy vajon milyen újabb kihívások elé néz Shu. Az egyetlen problémám az animeval az volt, hogy egészen a nagy [spoiler]szökésig[/spoiler], eléggé kiszámítható volt az anime. Ha nem olvasok utána és nem tudom, hogy azokat a gyerekeket hogyan kínozzák, akkor lehet jobban ütött volna nálam, de így, hogy szinte mindig tudtam, hogy kivel mi fog történni, így egy ideig eléggé közömbös volt számomra az anime. Jó volt, de nem az igazi. Aztán jött a nagy [spoiler]szökés[/spoiler], és onnantól már én sem voltam tisztában, hogy kivel mi fog történni, és akkor már én is a körmeimet rágtam. A befejezés pedig nagyon erősre sikeredett. Szóval konkrét számot nem írnék, az igazság valahol 8 és 10 között van. Legyen elég annyi, hogy ez egy piszok jó anime, jó szereplőkkel, kemény, de nagyon ütős történettel. Angol szinkronnal néztem, az is jól meg lett csinálva. Mindenkinek ajánlom.

Junchi

#8577
Quote from: Pagan on 2011-02-02, 01:34:56
Quote from: Junchi on 2011-02-01, 10:11:27
Egyike a Gonzo kevés animéinek.

Sosem ertettem miert szamit annyira hirhedtnek a Gonzo, lehet hogy volt nehany nagy baklovesuk de szerintem a jo sorozat/rossz sorozat aranyuk nem volt rosszabb mint a legtobb konkurens studionak.

Ők szabadították a világra Afro Sámuel kalandjait, nekem már ez bőven elég, hogy hidegrázást kapjak a nevük láttán.  :hehe: (És akkor a Hellsinget még nem is említettem, amit szintén nagyon utálok.)

Mondjuk legrosszabbnak én sem mondanám őket, szal már csak a Gankutsuou miatt se, amiért oda meg vissza vagyok + a már említett Basilisk is a szívügyem, na meg persze a Seto no Hanayome, ami megint csak ott van a toppon.
[spoiler]Ja, és nekem a Gantz-cal sincs semmi bajom, sőt.[/spoiler]


Rounin