Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Selmo

Toaru... (2× 24+24+1 rész): Az Index nem igazán mozgatott meg, voltak benne érdekes részek, de csak amolyan egyszer nézhető dolog. A Railgun viszont már tetszett, valahogy jobban bejöttek az abban történtek.

A tökéletesség unalmas.

chilip

Quote from: Selmo on 2013-10-30, 16:04:39
Toaru... (2× 24+24+1 rész): Az Index nem igazán mozgatott meg, voltak benne érdekes részek, de csak amolyan egyszer nézhető dolog. A Railgun viszont már tetszett, valahogy jobban bejöttek az abban történtek.

railgunból van már 2. szezon is

Selmo

Quote from: chilip on 2013-10-30, 20:23:55
Quote from: Selmo on 2013-10-30, 16:04:39
Toaru... (2× 24+24+1 rész): Az Index nem igazán mozgatott meg, voltak benne érdekes részek, de csak amolyan egyszer nézhető dolog. A Railgun viszont már tetszett, valahogy jobban bejöttek az abban történtek.

railgunból van már 2. szezon is
Fuss neki mégegyszer a zárójeles résznek. ;)

A tökéletesség unalmas.

gerey

Bakemonogatari:

Részről részre egyre jobban bejött a dolog, az utolsó rész végére már a kedvenceim közé emelkedett, abszolút újranézős kategória. A történetek érdekesek, szeretem az ilyen típusú dolgokat, a karakterek is szerethetőek, főleg hogy többnek is általam kedvelt szinkronszínészek adják a hangjukat :D

10/10

chilip

Quote from: Selmo on 2013-10-31, 02:10:04
Quote from: chilip on 2013-10-30, 20:23:55
Quote from: Selmo on 2013-10-30, 16:04:39
Toaru... (2× 24+24+1 rész): Az Index nem igazán mozgatott meg, voltak benne érdekes részek, de csak amolyan egyszer nézhető dolog. A Railgun viszont már tetszett, valahogy jobban bejöttek az abban történtek.

railgunból van már 2. szezon is
Fuss neki mégegyszer a zárójeles résznek. ;)

jó csak indexből is van több szezon, így sehogy se jön ki számra :D

gerey

Quote from: chilip on 2013-11-01, 11:15:02
Quote from: Selmo on 2013-10-31, 02:10:04
Quote from: chilip on 2013-10-30, 20:23:55
Quote from: Selmo on 2013-10-30, 16:04:39
Toaru... (2× 24+24+1 rész): Az Index nem igazán mozgatott meg, voltak benne érdekes részek, de csak amolyan egyszer nézhető dolog. A Railgun viszont már tetszett, valahogy jobban bejöttek az abban történtek.

railgunból van már 2. szezon is
Fuss neki mégegyszer a zárójeles résznek. ;)

jó csak indexből is van több szezon, így sehogy se jön ki számra :D
De ott az elején a 2es szorzó. Kétszer, két 24 részes évad. Legalábbis szerintem erre gondolt.

NLZ

Quote from: gerey on 2013-11-01, 12:43:06
Quote from: chilip on 2013-11-01, 11:15:02
Quote from: Selmo on 2013-10-31, 02:10:04
Quote from: chilip on 2013-10-30, 20:23:55
Quote from: Selmo on 2013-10-30, 16:04:39
Toaru... (2× 24+24+1 rész): Az Index nem igazán mozgatott meg, voltak benne érdekes részek, de csak amolyan egyszer nézhető dolog. A Railgun viszont már tetszett, valahogy jobban bejöttek az abban történtek.

railgunból van már 2. szezon is
Fuss neki mégegyszer a zárójeles résznek. ;)

jó csak indexből is van több szezon, így sehogy se jön ki számra :D
De ott az elején a 2es szorzó. Kétszer, két 24 részes évad. Legalábbis szerintem erre gondolt.
De nincs zárójel, így a műveleti sorrend értelmében először a szorzás történik meg. :)
[reserved]

chilip

Quote from: NLZ on 2013-11-01, 13:00:54
Quote from: gerey on 2013-11-01, 12:43:06
Quote from: chilip on 2013-11-01, 11:15:02
Quote from: Selmo on 2013-10-31, 02:10:04
Quote from: chilip on 2013-10-30, 20:23:55
Quote from: Selmo on 2013-10-30, 16:04:39
Toaru... (2× 24+24+1 rész): Az Index nem igazán mozgatott meg, voltak benne érdekes részek, de csak amolyan egyszer nézhető dolog. A Railgun viszont már tetszett, valahogy jobban bejöttek az abban történtek.

railgunból van már 2. szezon is
Fuss neki mégegyszer a zárójeles résznek. ;)

jó csak indexből is van több szezon, így sehogy se jön ki számra :D
De ott az elején a 2es szorzó. Kétszer, két 24 részes évad. Legalábbis szerintem erre gondolt.
De nincs zárójel, így a műveleti sorrend értelmében először a szorzás történik meg. :)

gerey

Quote from: chilip on 2013-11-01, 13:02:34
Quote from: NLZ on 2013-11-01, 13:00:54
Quote from: gerey on 2013-11-01, 12:43:06
Quote from: chilip on 2013-11-01, 11:15:02
Quote from: Selmo on 2013-10-31, 02:10:04
Quote from: chilip on 2013-10-30, 20:23:55
Quote from: Selmo on 2013-10-30, 16:04:39
Toaru... (2× 24+24+1 rész): Az Index nem igazán mozgatott meg, voltak benne érdekes részek, de csak amolyan egyszer nézhető dolog. A Railgun viszont már tetszett, valahogy jobban bejöttek az abban történtek.

railgunból van már 2. szezon is
Fuss neki mégegyszer a zárójeles résznek. ;)

jó csak indexből is van több szezon, így sehogy se jön ki számra :D
De ott az elején a 2es szorzó. Kétszer, két 24 részes évad. Legalábbis szerintem erre gondolt.
De nincs zárójel, így a műveleti sorrend értelmében először a szorzás történik meg. :)
Teljesen igaz, én kérek elnézést :oops:. De azért szerintem mindenki érti, hogy mire gondolt. :smile:

chilip

Quote from: gerey on 2013-11-01, 13:15:26

Teljesen igaz, én kérek elnézést :oops:. De azért szerintem mindenki érti, hogy mire gondolt. :smile:

pont hogy matekosok/számtechesek nem :D mert én rögtön úgy értettem valamiből 2 szezon + még 24 rész (gondoltam kis naívan ez a railgun ) + 1

gerey

Jogos, am a +1 az a film? vagy mi? Mert én is épp nemrég kezdtem el nézni a szériát.

frozenstein

#10091
Quote from: gerey on 2013-11-01, 14:02:01
Jogos, am a +1 az a film? vagy mi? Mert én is épp nemrég kezdtem el nézni a szériát.
Az Index-hez van egy film, a Railgun-hoz meg egy OVA (AniDB).

szerk:

To Aru Majutsu no Index Movie
Sokkal gyengébb volt, mint a sorozatok. Túl sok karaktert zsúfoltak 90 percbe, meg volt benne néhány emeletes baromság is, pl.:[spoiler]Kanzaki minden felszerelés nélkül leszed pár rakétát az űrben aztán visszaesik a Földre :falba: (persze magic, de akkor is). A halhatatlan loli-val meg csak szerintem tudott volna valamit kezdeni az Imagine Breaker?[/spoiler]
7/10

Selmo

Legközelebb majd pontosan zárójelezem. :D
Quote from: frozenstein on 2013-11-01, 14:30:15

To Aru Majutsu no Index Movie
Sokkal gyengébb volt, mint a sorozatok. Túl sok karaktert zsúfoltak 90 percbe, meg volt benne néhány emeletes baromság is, pl.:[spoiler]Kanzaki minden felszerelés nélkül leszed pár rakétát az űrben aztán visszaesik a Földre :falba: (persze magic, de akkor is). A halhatatlan loli-val meg csak szerintem tudott volna valamit kezdeni az Imagine Breaker?[/spoiler]

Ezzel meg egyetértek.

A tökéletesség unalmas.


frozenstein

To Aru Kagaku no Railgun S
A Sisters arc epic volt, még azok a részek is amiket már láthattunk az Index-ben nagyon jól át lettek dolgozva (különösen az új Accelerator vs. Touma harc tetszett). Az utána következő anime-only arc kicsit gyengébb volt, de még bőven nézhető kategória.
10/10

blackronin

#10095
Attack on Titan S1:
Na, befejeztem ezt is.

Vélemény:
9/10.
Nagyon várom a második évadot!  :smile:


Pozitív oldal:
- Minőségi grafika, jó történet, remek zene
- Jól felépített világ, rengeteg lehetőséggel
- remek első opening és ending, jó második ending
Negatív oldal:
- gyenge második opening
- lehetett volna hosszabb is (bár itt a fórumon az írtátok, hogy jó helyen fejezték be)
- néha túl drámai akar lenni, de feleslegesen
- bizonyos szinten kiszámítható történetvezetés

Cloud

Hát szerintem a Shingeki minden volt csak nem kiszámítható. Na persze csak annak aki mangát nem ismeri.

gerey

#10097
Én meg úgy éreztem ameddig elmentek az első évaddal, az simán belefért volna egy 15 részes évadba is. Így elkerülhető lett volna pár helyen az erősen érezhető időhúzás. Nekem emiatt lett "csak" 8/10.

Selmo

Genshiken Nidaime (13 rész): Megnéztem ismét az egészet és vagy jobban kijön együtt nézve vagy jobban megértettem azóta, de sokkal jobban tetszett, mint anno. Hogy lecserélték a seiyuukat, az engem eléggé zavart, meg az is fura volt, hogy egy fél perces kis emlékezésen kívül Sasahara kb. semmi szerepet nem kapott, ellentétben Madaramével, akinek nagyon szépen lezárták a történetét. Persze így is jó volt ez, csak elfért volna némi összekötő a második évaddal.

A tökéletesség unalmas.

Megmurdel

Baccano! Nos az egyetlen problémám a sorozattal az volt hogy nem tartott tovább .... simán megnéztem volna még 12-13 részt belőle.  :Kiraly: 10/10 a 3 rész Special meg majd most jön. :D

gerey

Nisemonogatari

Tetszett, hogy radikálisan csökkent a 1/2 másodpercig látható szövegáradatok száma, jó dolgok voltak azok is csak egy idő után meh... :D A karakterek és a történet még mindig szuper. Bár Senjougahara-t kicsit hiányoltam, nem sok szerepet kapott, viszont annál jobban örültem Shinobu-nak. :D
10/10



Selmo

Paranoia Agent (13 rész): Mondjuk úgy: fura volt.

A tökéletesség unalmas.

gerey

IS: Infinite Stratos első évad + OVA
Nem vártam semmi komolyat, nem is volt.  :D Minden női főszereplő kapott két részt, a maradék kettő meg csapat építő tréning. A szokásos harem klisék is megvoltak  :ejnye: . Az OVA meg még jobban is szerepelt nálam, mint a sorozat. 7/10 és 8/10.
Aztán most jöhet a második évad, arról már jobb dolgokat hallottam.  :haha:

danika230

K-On! S1+Specials: Amit vártam azt megkaptam, vicces, zenés, jó kis iskolai komédia. A zene illik a sorozathoz. Az endingje kifejezetten tetszik. Egyszer érdemes megnézni. Jöhet a 2.évad. :D
+ a két Special hozta a sorozat szintjét. 8/10

gerey

Nekomonogatari: Kuro
Remek volt ez is, Black Hanekawa és Shinobu amúgy is nagy favoritjaim, úgyhogy elvoltam kényeztetve. :cool:
10/10

Suisei no Gargantia Specials
A sorozat eléggé bejött tavasszal, szóval vártam ezeket. Igaz első rész eléggé fan service volt, ott is kaptunk valami előzményt, a második viszont teljes egészében bemutta Kugel bukását.
8/10

Selmo

Natsume Yuujinchou (4×13 rész): Kellemesen lassú, szellemekről és emberekről, akik látják őket. Illetve kezdetben csupán főhősünk viszontagságairól szól, de idővel azért kiderül, hogy vannak szelleműzök, akik hozzá hasonló "átokkal" születtek. Történetileg a Mushi-shi, cselekményileg az Aria áll hozzá közel. Szóval aki szereti a szellemes/misztikus történeteket és nem zavarja, hogy csigalassúsággal haladnak a dolgok, az nyugodtan nézzen bele.

A tökéletesség unalmas.

motifator

Quote from: gerey on 2013-11-15, 10:28:52
Nekomonogatari: Kuro
Remek volt ez is, Black Hanekawa és Shinobu amúgy is nagy favoritjaim, úgyhogy elvoltam kényeztetve. :cool:
10/10
Ennek kb. most tartok a felénél, de én is el vagyok szállva tőle teljesen. Tegnap este láttam az első összefoglaló részt (bármilyen hihetetlen, ez egy olyan összefoglaló rész, ami 100%-ig új animáció, legalábbis nekem úgy tűnt), és annyira lekötött, hogy még a sörömről is elfelejtkeztem.
Ha szeretted a Bakemonogatarit, akkor kötelező, még akkor is, ha a Nisemonogatari nem annyira tetszett. Szerintem az új sorozat sokkal jobb, mint a második volt, sőt, talán még az elsőnél is durvább, legalábbis animáció terén.
Ha még nem láttad a Bakemonogatarit, akkor nyomás kezdeni előről, van mit pótolni.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

gerey

Quote from: motifator on 2013-11-15, 18:53:56
Quote from: gerey on 2013-11-15, 10:28:52
Nekomonogatari: Kuro
Remek volt ez is, Black Hanekawa és Shinobu amúgy is nagy favoritjaim, úgyhogy elvoltam kényeztetve. :cool:
10/10
Ennek kb. most tartok a felénél, de én is el vagyok szállva tőle teljesen. Tegnap este láttam az első összefoglaló részt (bármilyen hihetetlen, ez egy olyan összefoglaló rész, ami 100%-ig új animáció, legalábbis nekem úgy tűnt), és annyira lekötött, hogy még a sörömről is elfelejtkeztem.
Ha szeretted a Bakemonogatarit, akkor kötelező, még akkor is, ha a Nisemonogatari nem annyira tetszett. Szerintem az új sorozat sokkal jobb, mint a második volt, sőt, talán még az elsőnél is durvább, legalábbis animáció terén.
Ha még nem láttad a Bakemonogatarit, akkor nyomás kezdeni előről, van mit pótolni.
Láttam őket ilyen sorrendben: Bakemonogatari->Nisemonogatari->Nekomonogatari: Kuro->és most nézem a Monogatari SS-t, és eddig imádtam mindet. Összefoglalóig még nem jutottam, de akkor megnézem azokat is. Nagy favorit lett nekem a franchise.