Avatar: The Last Airbender és Avatar: The Legend of Korra

Started by blackronin, 2012-03-22, 19:58:34

Previous topic - Next topic

Cloud

HÁt ez marha jó rész volt. :D Egy két jelenetnél szakadtam a röhögéstől.  :lul:

Cobra

Most már rákérdezek, hátha valakinek is gyanús: az arénában a műsorvezető hangja nem ugyanaz, mint a Mechwarriorban az arénavezetőé?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Avatar: The Last Airbender

Végignéztem a sorozatot, és ahogy jósoltátok, a végére (illetve már a közepe táján is) eléggé megkedveltem.

Több ok miatt is kedvelhető: bizonyos alapvető dolgok jól, kivételesen jól sikerültek benne.

Mind az alaphelyzet, mind a főszereplők karakterei jól bevált sémákat követnek (hősök kis csapata kalandozik egy fikciós univerzumban, miközben a világ leigázására/elpusztítására törő hatalom az életükre tör; a hősök kis csapatában van a kiválasztott fiú, akinek a sorsa, hogy a végén egyensúlyt hozzon az Erőbe és legyőzze Voldemortot, a lány, aki majd a főhős szerelme lesz, továbbá a humorforrás, akinek nincsenek különleges képességei, de helyén van a szíve), de mindezt ügyesen és érdekesen, egészen újnak ható módon képes tálalni.

Ki kell emelni a sztorivezetést a pozitívumok közül: látszik, hogy az egész sztorivonalat az elejétől a végéig megtervezték, felépítették, és tartották is magukat hozzá. Végig nyilvánvaló volt a végcél (Sozin üstököse és a Firelord legyőzése), és nem is tévelyegtek sokat az oda vezető úton, még a fillernek nevezhető részek többségében is történt valami, ami előmozdította a cselekményt, vagy megtudtunk valami lényegeset valamelyik szereplőről. A három évad pedig megfeleltethető a dráma-tan hagyományos három felvonásának (lásd még: Csillagok Háborúja, Birodalom Visszavág, Jedi Visszatér).

Az évadok közül, ha egyben nézem őket, akkor a második tetszett leginkább, sok egyenletesen magas színvonalú rész között volt néhány kiemelkedő is.

Az animáció általában jó volt, bár néhány helyen látszott, hogy siettek vagy spóroltak. A harci jelenetek és főleg az évadzárók viszont kifejezetten látványosak.

Ami kevésbé tetszett: a nem igazi ázsiaisága, amit az elején kárhoztattam - a végére azért megszoktam, de nem kedveltem meg igazán ezt az aspektusát.

És persze ott van a tény, hogy a lényegét tekintve azért gyermekeknek szánt mese ez, hiába volt kiemelkedő színvonalú a körítés vagy összetettebb a mondanivaló néhány részben.
Pont a sorozat legvégén látszott ez, [spoiler]ahol a készítőknek el kellett kerülniük azt, hogy gyilkost csináljanak a hősükből, és ezt nem túl elegáns módon sikerült csak megoldaniuk (Aang utazott egyet a deus ex machina nevű oroszlánteknősön, aztán SSJ Avatar módban simán legyőzte a Firelordot, pedig előtte az volt mondva, hogy kozmikus csakrája vagy mije blokkolva van, végül elvette a Firelord képességeit, mert csak).[/spoiler]

Mindegy, azért jó sorozat volt ez, elnéztem volna még többet is belőle.
(Az új sorozattal ellenben várok egy kicsit, mert azt hallottam, hogy eléggé más.)
Failure is the default option

Cloud

AZ új sorozat tényleg kicsit más, de nem rosszabb.

Fazék

Quote from: Cloud on 2012-05-12, 22:57:37
AZ új sorozat tényleg kicsit más, de nem rosszabb.
az ilyen elhamarkodott kijelentésektől tartózkodjunk  :lazza:

Cloud

Quote from: Fazék on 2012-05-12, 23:00:02
Quote from: Cloud on 2012-05-12, 22:57:37
AZ új sorozat tényleg kicsit más, de nem rosszabb.
az ilyen elhamarkodott kijelentésektől tartózkodjunk  :lazza:

Ó bocsánat. Helyesbítek.

Nem rosszabb. Nekem. Eddig. :) Így jó? :D

Fazék

mikor jön a következő rész? imdb nem segít

szerk: nevermind, epguides szerint ma adják, szóval holnap reggel nem kéne elfelejtenem letölteni :)

blackronin

Korra 6.
Újabb izgalmas és érdekes rész!
Különösen tetszenek azok a flashback-es részek, ahol a régi csapatot mutatják.  :jee:

Mikor jön már a következő?  :D

Suszi

E szerint jövő héten szombaton jön a következő (minden szombaton van 1 rész)
Lassan én is megnézem a legutolsót.

kikuchiyo

Avatar: The Legend of Korra

Nem bírtam magammal és elkezdtem nézni. Egy nappal az alapsorozat befejezése után ez nem biztos, hogy jó ötlet volt.

Tulajdonképpen egész jó, meg érdekes - de ha nem lenne az elején kiírva, hogy Avatar, akkor nem biztos, hogy rájönnék, hogy annak a folytatása. Nagyon más az első két rész alapján, főleg a hangulata.

Viszont a glorious 720p-nek köszönhetően végre látom is, nem csak nézem.

[spoiler]Csak hogy felmelegítsek egy régi témát, és kockáztassam, hogy Isten megöljön néhány kiscicát:
engem is zavar a technikai fejlődés az első sorozat végéhez képest.
Az igaz, hogy az ott is előfordult a középkori szinthez képest valamennyire fejlettnek nevezhető technológia, főleg a Fire nation hadi gépezeteiben. De elektromosságnak, rádiónak és a sok egyébnek, ami az új sorozatban magától értetődő, nyoma sem volt. Az első sorozat univerzumában ezek mintha nem is léteztek volna (még a lehetőség szintjén sem). A tankok, hadihajók és füstölgő nagyüzemek pedig csak annyira voltak szerves részei az univerzumnak, mint mondjuk a Warcraft 2-ben az olajfúró tornyok: valamivel illusztrálni kellett, hogy a Fire nation mennyire fenyegető és mennyire esélytelen vele szemben a többi.

Ehhez képest az új sorozatban az 1930-as évek technikai színvonalát látjuk, és nem csak azt, hanem a bemutatott társadalmi tünetek (hajléktalanok a bokorban, védelmi pénzt szedő gengszterek, bending, mint profi látványsport) is egy 30-as évekbeli nagyvárosra jellemzőek. Nehezen emészthető, hogy 70 év alatt csak úgy ennyit változzon minden.

[spoiler]Eszembe jut egy hasonló példa a sci-fi irodalomból: a Lest Darkness Fall c. igen jó időutazós regényben a főhős a 20. századból az 500-as évek Rómájába kerül, és az események előzetes ismeretére, valamint 1500 el nem telt év találmányaira hagyatkozva megváltoztatja a történelmet. Na most ehhez írt egy másik szerző egy folytatást, amely kb. 50 évvel a regény után játszódik, és megpróbálja feltérképezni, hogyan alakulhatott volna a történelem, ha egy időutazó katalizálja a fejlődést a lehető legjobb irányba. Ebben a novellában is futballmeccsek szerepltek, meg terroristákkal küzdő, pisztolyokkal járőröző rendőrök, meg gépjárművek, ha jól emlékszem - és bár gondolatkísérletnek jó volt, de nehéz volt elhinni, hogy a kora középkorban ilyen ütemű fejlődés lehetséges lenne.

Az Avatarban viszont nem szerepelt időutazó a legjobb tudomásom szerint, így még érthetetlenebb ez a szédületes ütemű fejlődés.[/spoiler][/spoiler]
Failure is the default option

blackronin

Quote from: kikuchiyo on 2012-05-14, 00:29:54
Avatar: The Legend of Korra

Nem bírtam magammal és elkezdtem nézni. Egy nappal az alapsorozat befejezése után ez nem biztos, hogy jó ötlet volt.

Tulajdonképpen egész jó, meg érdekes - de ha nem lenne az elején kiírva, hogy Avatar, akkor nem biztos, hogy rájönnék, hogy annak a folytatása. Nagyon más az első két rész alapján, főleg a hangulata.

Viszont a glorious 720p-nek köszönhetően végre látom is, nem csak nézem.

[spoiler]Csak hogy felmelegítsek egy régi témát, és kockáztassam, hogy Isten megöljön néhány kiscicát:
engem is zavar a technikai fejlődés az első sorozat végéhez képest.
Az igaz, hogy az ott is előfordult a középkori szinthez képest valamennyire fejlettnek nevezhető technológia, főleg a Fire nation hadi gépezeteiben. De elektromosságnak, rádiónak és a sok egyébnek, ami az új sorozatban magától értetődő, nyoma sem volt. Az első sorozat univerzumában ezek mintha nem is léteztek volna (még a lehetőség szintjén sem). A tankok, hadihajók és füstölgő nagyüzemek pedig csak annyira voltak szerves részei az univerzumnak, mint mondjuk a Warcraft 2-ben az olajfúró tornyok: valamivel illusztrálni kellett, hogy a Fire nation mennyire fenyegető és mennyire esélytelen vele szemben a többi.

Ehhez képest az új sorozatban az 1930-as évek technikai színvonalát látjuk, és nem csak azt, hanem a bemutatott társadalmi tünetek (hajléktalanok a bokorban, védelmi pénzt szedő gengszterek, bending, mint profi látványsport) is egy 30-as évekbeli nagyvárosra jellemzőek. Nehezen emészthető, hogy 70 év alatt csak úgy ennyit változzon minden.

[spoiler]Eszembe jut egy hasonló példa a sci-fi irodalomból: a Lest Darkness Fall c. igen jó időutazós regényben a főhős a 20. századból az 500-as évek Rómájába kerül, és az események előzetes ismeretére, valamint 1500 el nem telt év találmányaira hagyatkozva megváltoztatja a történelmet. Na most ehhez írt egy másik szerző egy folytatást, amely kb. 50 évvel a regény után játszódik, és megpróbálja feltérképezni, hogyan alakulhatott volna a történelem, ha egy időutazó katalizálja a fejlődést a lehető legjobb irányba. Ebben a novellában is futballmeccsek szerepltek, meg terroristákkal küzdő, pisztolyokkal járőröző rendőrök, meg gépjárművek, ha jól emlékszem - és bár gondolatkísérletnek jó volt, de nehéz volt elhinni, hogy a kora középkorban ilyen ütemű fejlődés lehetséges lenne.

Az Avatarban viszont nem szerepelt időutazó a legjobb tudomásom szerint, így még érthetetlenebb ez a szédületes ütemű fejlődés.[/spoiler][/spoiler]
Korrekt érvelést hoztál fel, s valóban elgondolkodtató, főleg a társadalmi dolgok (hajléktalanság, látványsport, maffiózók), amiket megemlítettél.
De számomra azért nem ennyire lényeges ez az egész dolog.
Kb. úgy tekintek az egészre, hogy Republic City a világ legfejlettebb városa, ami a rendkívüli társadalmi összefogásnak köszönhetően egy egyedi "csoda" lett.
Az emberiség remekműve.

De az már kevésbé lenne elfogadható számomra is, ha mondjuk esetleg más városokat is látni fogunk, s azok is hasonlóak lesznek, mint Republic City. Na, az már tényleg röhejes lenne!

Egyébként a Korra valóban kicsit másabb stílusú, mint anno az első sorozat volt, de megőrizte a gyökereit és komolyan épít is rájuk.
Szóval azért azt túlzásnak tartom, hogy te csak az Avatar cím alapján tudtál rájönni, hogy akkor ez a folytatás.  ^^"
A hangulat is nagyon hasonló szerintem.

Cobra

Azért a valóságban is igen komoly változás ment végbe a 19. század közepétől az első világháborúig. Az elektromosságra tekinthetünk úgy, mint a Fire benderek által kifejlesztett technológiára (technikára), ami hamar elterjedt, ez pedig rohamosan felgyorsította az ipari fejődést. És ugye egy háború után mindig szükség van ipari kapacitás növekedésre. Plusz ugye Aang előtt eléggé elszigetelten éltek a különböző benderek, ami láthatólag erősen megváltozott, ami megintcsak javította a technológiák kifejlesztését, elterjedését.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Nakedape

azért ez lassan kezd emlékeztetni a talán bíborhold magazin olvasói rovatos vitájára, azaz "a törpék miért élnek lánchegységekben amikor ércek csak röghegységekben vannak"-ra
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

blackronin

Quote from: Nakedape on 2012-05-14, 20:24:07
azért ez lassan kezd emlékeztetni a talán bíborhold magazin olvasói rovatos vitájára, azaz "a törpék miért élnek lánchegységekben amikor ércek csak röghegységekben vannak"-ra
Nagyon elmés és idevágó post!  :smile:

Szerintem ezt a "miért van ilyen szinten a technológia a Korra idejében" dolgot ezzel a remek zárással le is tudhatnánk.  :P

Még egy utolsót a végére:
De lehetséges az is, hogy a sorozatban is szóba kerül a dolog, s elmagyarázza valaki.

NLZ

[reserved]

Cloud

Jó kérdés, de belenéztem a HDTV verzió sem rossz.

NLZ

Jah, csak zavar a logó, már megszoktam nélküle.
[reserved]

Cloud

Tetszett a rész nagyon is. Kíváncsi vagyok hogy a flashback-eknek lesz-e jelentősége. Én még mindig azt mondom hogy Amon egy régi ismerős Tenzin múltjából.

NLZ

Az már egyértelmű, hogy Amon az a csúnyán néző faszi.
[reserved]

blackronin

Korra 7.
Megint minden rendben volt!
Jó volt látni Tenzin-et is harcolni egyébként!
És a dolgok is jól haladtak előre.

Következőt!  :smile:

Cloud

Úgy tudtam hogy az öreg valamit tervez... Tetszett, de most már végre odacsaphatnának Amon embereinek.

blackronin

Quote from: Cloud on 2012-05-21, 20:29:15
Úgy tudtam hogy az öreg valamit tervez... Tetszett, de most már végre odacsaphatnának Amon embereinek.
Az nem volt elég odacsapás, hogy megtalálták a titkos gyárukat, leleplezték az új fegyvereket és a Sato és Amon közötti kapcsolatot?
Persze veszítettek, de akkor is okosabbak lettek.

Cloud

A részben benne volt hogy az egész csapda volt. Ezt nem könyvelem el sikernek. Nálam a siker az a mikor kicsinálnak jópár chi blokkoló ninját. :)

blackronin


NLZ

Jah, mostmár összeszedhetnék magukat. Oké, hogy a békeidő elpuhít, de ennyire?
[reserved]

Cloud

Beifong remélhetőleg most kicsit bepöccen, talán peregnek majd az események. Én inkább az Avatar formát várom. :) De valszeg tuti hogy csak az évadfinálé végén lesz látható, mint cliffhanger.

blackronin

Quote from: Cloud on 2012-05-21, 21:25:46
Beifong remélhetőleg most kicsit bepöccen, talán peregnek majd az események. Én inkább az Avatar formát várom. :) De valszeg tuti hogy csak az évadfinálé végén lesz látható, mint cliffhanger.
Az Avatar forma már engem is eléggé izgat, de talán legjobban azt lenne jó megtudni, hogy Korra miért lát különböző flashback-eket Aang életéből!
Nagyon örülnék annak, ha a régi bandának a felnőtt kori életét is jobban megismernénk.
Pl. Toph miként ismeri meg Beifong apját, Katara és Aang közös élete, Zukko és Mai közös élete, s persze Sokka sorsa is érdekel.

Más:
Jelenleg ugye 26 rész van berendelve, ugye?
Tehát a 13. rész lenne az első szezon vége?
És vajon a 26 rész alatt legyőzik Amon-t, s új főellenfél lesz a sorozat folytatásában, vagy esetleg alapból úgy tervezték, hogy a sorozat biztosan siker lesz, s Amon veresége csak később lenne?

Cloud

Amon szerintem az egész sorozat alatt ellenség lesz. Max jönnek be még újjak is.

blackronin

Sajnos a héten nincs Korra.  :frown:
Ne!  :bruhuhu:


A nyolcadik részt majd csak jövő héten élvezhetjük.

NLZ

[reserved]