Avatar: The Last Airbender és Avatar: The Legend of Korra

Started by blackronin, 2012-03-22, 19:58:34

Previous topic - Next topic

Tremors

Én szerintem az elmúlt részek nagyon rosszak voltak (főleg a kilences de az előzőek is).  ::) Nem volt semmi érdekes és izgalmas, a grafikából is mintha visszavettek volna meg nagyon unalmas. Szar ez így.  :mad: Remélem visszatér majd a színvonal mert ha nem, akkor egy gonddal kevesebb.

NLZ

[reserved]

blackronin

Tremors, NLZ:
Nem kell nézni és kész.
Ha az eddigi részek nem jöttek be, akkor innentől kezdve inkább felejtsétek el a Korra-t.

Fazék

well, éppenséggel én örömmel olvasom ezen véleményeket, szóval beszélj csak a magad nevében :D

blackronin

Quote from: Fazék on 2013-11-03, 17:14:00
well, éppenséggel én örömmel olvasom ezen véleményeket, szóval beszélj csak a magad nevében :D
Lehet írni kritikát, de én mindig megjegyzem, hogy akkor lehet valakit komolyan venni, ha az érvelése nem merül ki a "szar az egész" stílusú hozzászólásokban.  ^^"
Bevallom, hogy én is csináltam ilyet régebben (pl. Naruto manga topic), de utólag rájöttem, hogy nem volt semmi értelme az egésznek.

Fazék

Quote from: blackronin on 2013-11-03, 17:16:39de utólag rájöttem, hogy nem volt semmi értelme az egésznek.
dehogy nincs értelme. ha az ember sejti, hogy hasonló ízléssel bírnak, akkor megnyugodhat, hogy továbbra is fölösleges fölvennie a szálat a sorozatot illetően.
nem hiszem, hogy csak azt a véleményt lehet "érvényesnek" tekinteni, ami az utolsó képkockáig kivesézi az adott művet.

NLZ

Héló, énis azt mondtam, hogy nem kell nézni, ha nem tetszik. :D
[reserved]

blackronin

Quote from: NLZ on 2013-11-03, 18:35:58
Héló, énis azt mondtam, hogy nem kell nézni, ha nem tetszik. :D
Bocs, akkor valamit félreértettem...  ^^"

NLZ

Quote from: blackronin on 2013-11-03, 18:41:40
Quote from: NLZ on 2013-11-03, 18:35:58
Héló, énis azt mondtam, hogy nem kell nézni, ha nem tetszik. :D
Bocs, akkor valamit félreértettem...  ^^"
Jah, ha Tremors postját idéztem volna, akkor lehet érthetőbb lett volna. Arra próbáltam célozni, amiről már volt itt többször szó, hogy ez nem Last Airbender, ne azt a "színvonalat" várja, nyomatékosítva ezt az avatarjával. :)
[reserved]

Tremors

Quote from: blackronin on 2013-11-03, 17:05:42
Tremors, NLZ:
Nem kell nézni és kész.
Ha az eddigi részek nem jöttek be, akkor innentől kezdve inkább felejtsétek el a Korra-t.
De miért nem kell nézni? Azért még kíváncsi vagyok rá, hogy mit hoznak ki belőle de nekem nem tetszik eddig ez az évad. Gyenge az előző évadhoz képest is. Nem sok jót látok benne.

NLZ

Quote from: Tremors on 2013-11-03, 20:16:31
Quote from: blackronin on 2013-11-03, 17:05:42
Tremors, NLZ:
Nem kell nézni és kész.
Ha az eddigi részek nem jöttek be, akkor innentől kezdve inkább felejtsétek el a Korra-t.
De miért nem kell nézni? Azért még kíváncsi vagyok rá, hogy mit hoznak ki belőle de nekem nem tetszik eddig ez az évad. Gyenge az előző évadhoz képest is. Nem sok jót látok benne.
Csak az idő szépíti meg az első évadot, nézd meg újra.
[reserved]

blackronin

Én csak annyit akarok hozzáfűzni, bár erről már beszéltem korábban, hogy a Korra sorozat szerintem annak fog bejönni, aki képes elvonatkoztatni Aang történetétől, vagyis az első szériától.
Aki Aang kalandjainak folytatását várja, az mindenképpen csalódni fog.
Korra egy másik történet, más szemléletmóddal.
Nekem pont ez jön be a legjobban.
Hogy nem akar Aang kalandjai 2.0 lenni.

Igen, néha kaotikus és úgy érezzük, hogy rohannak, de végül összeáll a kép.
Nekem összeállt, így elégedett vagyok a sorozattal.

Sajnálom, hogy másoknak nem jön be, de igazából számomra csak az a fontos, hogy NEKEM tetszik.

Cloud

Na de hogy az előzős "art"-os részre is azt mondani hogy rossz volt... :(

chilip

ez olyan mint most preda leszólta a gravitáció filmet mikor előtte legalább 3-4 embernek tetszett, nem ugyanolyan az ízlésünk  :) VALAKI MINDIG AZ ÁRRAL SZEMBEN ÚSZIK! :D

Fazék

iiiiigen, tökéletes párhuzam, köszönjük emese :haha:

nyilván én vagyok a szar alak, hogy halál bénának, és érdektelennek éreztem az új évadot az első két rész alapján, és ezután van pofám nem tovább nézni :)

blackronin

A maradék részek:

QuoteNovember 8th: A New Spiritual Age
November 15th: Night of a Thousand Stars & Harmonic Convergence
November 22nd: Darkness Falls & Light in the Dark

Érdekes, hogy már novemberben letudják az egészet.
Gondolom a duplarészekkel akarnak egy kicsit "vezekelni" a sok késésért.  :P


chilip

eléggé facepalm rész volt....

[spoiler]tehát 1 gyerekért az egész emberiséget veszélybe sodorta? megértem hogy a barátja/tenzen lánya/ közel állnak egymáshoz, de azért hogy bízhatott egyáltalán abban hogy megtartja a szavát pl a másik mikor az folyamatosan hazudott, az már csak hab a tortán hogy vaatu szavára ad az a félkegyelmü is és elhiszi hogy jól fog kijönni a végén :P [/spoiler]

NLZ

Quote from: chilip on 2013-11-09, 13:42:47
eléggé facepalm rész volt....

[spoiler]tehát 1 gyerekért az egész emberiséget veszélybe sodorta? megértem hogy a barátja/tenzen lánya/ közel állnak egymáshoz, de azért hogy bízhatott egyáltalán abban hogy megtartja a szavát pl a másik mikor az folyamatosan hazudott, az már csak hab a tortán hogy vaatu szavára ad az a félkegyelmü is és elhiszi hogy jól fog kijönni a végén :P [/spoiler]
Elbaszott egy sztori ez, de tök mindegy, mi történik, a végén úgyis a jó győz, szal nem érdemes ilyen rossz döntéseken lamentálni. :)
[reserved]

blackronin

Korra 10. rész:
A rész jó volt, bár ha Korra másképpen cselekedett volna, akkor meg a "Úristen, hogy lehet valaki ilyen embertelen, hogy feláldozza a barátja életét!" stílusú hozzászólásokat látnánk most.  :P
Egyébként még van 4 rész, szóval bízzunk az alkotókban, hogy valami frappáns megoldást kitalálnak a végére.  :smile:

Quote from: NLZ on 2013-11-09, 16:57:41
Elbaszott egy sztori ez, de tök mindegy, mi történik, a végén úgyis a jó győz, szal nem érdemes ilyen rossz döntéseken lamentálni. :)
A story-val nincsen semmi gond, és persze hogy a végén a jó győz!
Mégis ki nézné, ha másképp lenne?  :D
Komolyan mondom, hogy inkább nem akadok már fenn semmin, mert én azt látom, hogy ha valakinek nem jött be anno az első szezon első része, akkor onnantól fogva már leírta az egész Korra sorozatot.
Erőlködhetnek itt már bármit az alkotók, a lényeg az hogy Korra nem Aang, s egyébként is utáljuk a nyafogó, útkereső tinédzsereket!   :P

Komolyra fordítva:
Azt bevallom, hogy a sorozatnak tényleg jót tett volna, ha több nyugis rész lenne, ami valóban a karakterek hátterére/életére fókuszál (tehát nem lebeg közben felettük a végítélet órája), hogy összehozza/összedolgozza a csapatot.
Közben mondjuk utaznának vagy satöbbi (pl. régi Aang-os utalások, mint a mostani részben Iroh).
A második évadban valóban magára maradt egy kicsit Korra, nem olyan szoros a kötelék az ő baráti köre között, mint anno Aang esetében. Ez tény, ezen kell majd változtatni a későbbiekben. Jogosan panaszkodtok emiatt.

Sajnos azonban a készítőknek rögtön bizonyítaniuk kellett a nézőszám terén, ezért érezzük kapkodottnak, sietősnek a tempót.
Hiába akarnák elhúzni, ha közben a TV társaságok kerek egész történeteket követelnek meg tőlük.
Erről a dologról persze mindenki megfeledkezik, ugye...  ^^"
Próbálj meg minőséget alkotni ilyen jellegű stressz alatt!

NLZ

Jó lenne az útkeresés, de ez egy helyben toporgás. ::)
[reserved]

Cloud

Szerintem jó rész volt, bár érdekes lett volna ha meglépik a lány halálát. Ó is jó volt látni egy régi ismerőst.

NLZ

Ez egy modern mese a szeretetről, a barátságról és a pónikról, nem az Egri csillagok, ahol Dobó belelövet a saját emberei közé, csak hogy megakadályozva a törököket.
[reserved]

chilip

korra a motherfucking avatar, mekkora plot no jutsu hogy pont ő nem használhat bendinget, jobban örültem volna ha máshol nyújtják el a sztorit és itt rendesen lerendezi a tagot mindenféle kiszabadítandó ismerősök nélkül...

Cloud


NLZ

[reserved]

Tremors

Quote from: NLZ on 2013-11-09, 22:19:46
[spoiler][/spoiler]
Valaki szólitott?:D

Nekem sem tetszett a rész, ennek a blackrouninnak meg adjon már valaki valami nyugtatót mert szemmel láthatóan üllőt dobna mindenki fejére, aki rosszat merészel szólni a sorozatra. :mad:

blackronin

Quote from: Tremors on 2013-11-11, 20:20:59
Nekem sem tetszett a rész, ennek a blackrouninnak meg adjon már valaki valami nyugtatót mert szemmel láthatóan üllőt dobna mindenki fejére, aki rosszat merészel szólni a sorozatra. :mad:


Látom folytatod a színvonalas hozzászólások írását.
[spoiler]Tudod, csak akkor lehetne téged komolyan venni, ha legalább látszódna rajtad, hogy elolvasod mások hozzászólásait, ahelyett hogy ilyen általános iskolás színvonalú mondatokat írkálni be ide...
Egyébként azt is észrevettem, hogy az eddigi 3 "írásod" is csak színtiszta köpködés volt (arról nem is beszélve, hogy még egy normális bemutatkozást se tudtál végrehajtani a fórumon), szóval inkább ezen kellene elgondolkoznod.
Én vevő vagyok az értelmes és tartalmas párbeszédre, de erre nem.
[/spoiler]

edit: bocsánat az offtopic-ért. Nem szeretem a személyeskedő hangnemet (én is kerülöm, ahogy tudom), de ma nem vagyok jópofizós hangulatban...

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

blackronin

Quote from: Cobra on 2013-11-11, 21:25:41
legközelebb privátban intézzétek ezt
Oké, és még egyszer bocsánat.
Ha folytatja a kötekedést, akkor már én sem reagálok rá többet.
"offtopic vége"


A témához:
2 hét múlva ugye véget ér ez az évad is, így eléggé kíváncsi vagyok, hogy merre megy innen már a sorozat (meg hogy mikor folytatódik tovább).
Nagyon valószínűnek tartom, hogy ebben az évadban letudjuk a "nagy gonoszt" (mondjuk eléggé érdekes lépés lenne, ha nem győzné le Korra Unalag-ot és Vaatu-t), tehát Korra-nál is ki lehet pipálni, hogy megmentette a világot.  :P
Viszont onnantól kezdve már szabad a pálya, a készítőkön múlik, hogy mit akarnak kihozni még a sorozatból.
Lin Beifong körül fog majd bonyolódni a harmadik könyv (ezt már tudjuk egy ideje), de hogy abból miként lehet kihozni egy érdekes történetet az jó kérdés...

motifator

Szerintem az jön most, hogy
[spoiler]
Tenzin bepipul, Korrával ketten bemennek a Spirit World-be, Tenzin lezúzza Unalaq-ot, amíg Korra lenyomja Vaatu-t, aki közben kiszabadult. Vagy Vaatu átjön a kapun, és valamelyik water tribe városban lesz a nagy showdown. Mondjuk az északiban, és akkor Unalaq legyőzése után Korra faterja rögtön elfoglalhatja a trónt.
De még sok az elvarratlan szál a háború körül, szal az is lehet, hogy Unalaq-nak még nem lesz vége, bár nem hinném, hogy ugyanez a háború kibír mégegy évadot.
Viszont akkor 1+2 rész alatt le kell rendezni Unalaq-ot, Varrick-ot, meg a frissen letartóztatott Makoval is kéne valamit csinálni.
[/spoiler]
Sok dolog még lezáratlan, vagy nagy kapkodás lesz a vége, vagy a megoldást várhatjuk a következő évadtól.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.