Utazgatás

Started by Ramiz, 2005-04-26, 20:46:00

Previous topic - Next topic

Nakedape

#570
Split nagyváros, közepe római, rendben van :) és közelében van Trogir, kis csöpp kőváros annak közelében nyugis kemping-ben voltam

Dubrovnik messzebb van, de engem lenyűgöztek a hatalmas falak! gyönyörű város, kikötő fel teljesen riviéra, plázs hangulat is, jachtok, modellek, pínz :), sok strandot nem ismerek, bár a városénál szép a városkép, illetve szemben vele Lokrum szigete az term. védelmi terület is tán? tehát strand van rajta meg erdő, meg páva.

mindkettőt ajánlom, dubrovnikot inkább talán, bár kisváros igénnyel Trogir gyönyörű szintén

Más:
korzika vagy nápoly és amalfi part, ezen gondolkozom én, halp

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Quote from: Nakedape on 2012-03-29, 18:46:42
Split nagyváros, közepe római, rendben van :) és közelében van Trogir, kis csöpp kőváros annak közelében nyugis kemping-ben voltam

Dettó. De Trogir nagyon picinyke kis városka, azt még hozzátenném.

Próféta

Próféta szívecske Leuven

A százezer fős város fele diák (a németalföld legrégebbi egyeteme üzemel itt), sokan külföldiek, de a maradék is jól beszél angolul. Minthogy a napi csúcshőmérséklet csaknem elérte a tikkasztó, gatyarothasztó 17 fokot is, mindenki rövidnadrágban meg szandálban flangált, és az összes teraszon, téren, füves placcon meg pár valószerűtlenebb helyen is diákok napoztak. Amikor épp nem napoztak, akkor bicikliztek, baromi sokan. Meg az oktatók is, csak ők az egyetemtől kapott szolgálati bicajon. Nagyon jó érzés volt nézni!

A központi rész csuda aranyos, a templomok és a városháza szép (és nem kicsit díszes - nem voltak ezek szegények 500 éve sem). Az óváros diákok által lakott részén, a nagy park közelében meg pici, keskeny, magas bérházak, amelyek közt nincs két egyforma - mindegyiknek különböző számú erkélye, terasza, ablaka, lépcsőfordulója, árkádja volt (és igen, ezeken is diákok sütkéreztek). Kijjebb tarka, díszes régi családi házak, némelyik döbbenetesen nagy, és ezek közt nem hogy egyforma, de két hasonló sincs - gyanítom kőgazdagok. Az egyik legflancosabbnál az erkély alatt valami faragott szentszobor volt a falba ágyazva, a kis kerti utat kőoroszlán őrizte, a tulaj pedig az orrunk előtt jött ki farmerban és pattant fel a húszeurós bringájára. :Kiraly:

Ami a kulináris élvezeteket illeti, a csokiművesnél nagyon finom belga csokit vettünk itthonra ajándékba. ellenben a nemzeti kaja, mint az kiderült, a hasábburgonya - bódékból, kempingautókból és négyszáz éves boltok ablakából egyaránt elég jót árultak elég jó áron, elég jó mártásokkal stb... csak éppen ebédidőben zárva van az összes, WTF? Az alkohol iránt nálam fogékonyabbakat biztosan érdekli, hogy itt gyártják a Stella Artoist, és a hatalmas diáksereg kiszolgálására itt van a "világ leghosszabb bárja" - egy nem is olyan kicsi utca / eléggé elnyúlt tér, ahol körben minden épület kocsma (van is hozzájuk térképem, ahol az összesnek el van magyarázva minden nevezetessége), középen meg padoknál, asztaloknál úgyszintén isznak.

A visszaúton a vonat és a repülő is fura élmény volt. A Reptéri Expressz fájdalmasan lassú volt, minden vacak kis vonatot előreengedett, és a kocsijait a MÁV talán leselejtezte volna már a szárnyvonalairól. De valahogy csak odaértünk a brüsszeli reptérre épp időben. Nos, bennem korábban nem tudatosult, mit jelent a csütörtök esti brüsszeli járat, elég durva. Például a gépnek kevesebb mint fele volt turistaosztály :eek: Felszálláskor a repcsi elején az első osztályon ott bámult maga elé a szénné szoláriumozott Deutsch Tamás, mögötte ott olvasott Bokros Lajos, a többit meg alighanem csak műveletlenségem és politikai tájékozatlanságom okán nem ismertem fel... aztán volt egy középső osztály, és mi meg a végén voltunk "turisták", de engem is egy 18(!) fős kereskedelmi tárgyalódelegáció vett körül. És ott panaszkodtak egymásnak, hogy milyen szemét a Lipóti Pékség (OFF: én attól még szeretem!), mert hogy tisztességesen nem lehet nekik beszállítani, a frencsájz tulajt megvesztegetve ellenben messze áron felül szállíthatsz be a boltoknak, meg hogy a CBA szerintük most ugyanez-e pepitában.

Quote from: noriko on 2012-03-29, 18:40:56
Kérdés azokhoz, akik már nyaraltak Horvátországban.
Mi úgy mentünk, hogy autóval, és nagyjából minden éjjel máshol aludtunk. Így nem unalmas, és kipróbáltunk mindent - városokat, strandokat, természeti és építészeti látványosságokat. Ha mégis egy helyet kéne mondani, akkor a linkelt posztban is reklámozott Omiš - gyönyörű lapos homokos part, élettelinek tűnő kisvároska (annak nézett ki, nem igazán próbáltuk ki), fellegvár fent a dombon, álleejtősen gyönyörű Cetina szurdok a város szélén, akár be lehet fizetni szervezett rafting- ill. barlangtúrákra, és végül ha nagyvárosra vagy igazi óvárosra vágyik az ember, Split is elég közel van.

Nakedape

#573
Quote from: Próféta on 2012-03-31, 01:00:38
Próféta szívecske Leuven

és nem kicsit díszes - nem voltak ezek szegények 500 éve sem

jahh, hát pont AKKOR voltak azok :D aztán itt-ott gyarmatosítottak mások :D

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

#574
London
Egy kep tobbet mond ezer szonal, hat meg tobb kep


Erosen gondolkodom az uj avataromon... ez annyira beszivott arckifejezesu, hogy hihetetlen
[spoiler][/spoiler]
Ez meg agyilag KO
[spoiler][/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

A Trafalgar2-t hogy tudtad ilyen üres állapotban lefotózni?
Amikor én voltam ott, lökdösődni kellett még a környező utcákban is.
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2012-10-03, 21:05:54
A Trafalgar2-t hogy tudtad ilyen üres állapotban lefotózni?
Amikor én voltam ott, lökdösődni kellett még a környező utcákban is.
A kulcsszo: pentek. Delelott.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

Aki Oktoberfestre tervez valamikor menni, tanácsolom, hogy kétszer gondolja meg. A legvadabb elképzeléseknél is többen vannak, és sátorba csak úgy sikerült bejutnunk, hogy szar időben, korán mentünk. A sör viszont jó volt, és ha az ember egyszer benn van, felejthetetlen a hangulat :D Viszont 10 euro egy literes korsó :D

Xzone

Quote from: Én on 2012-10-07, 23:23:22
Aki Oktoberfestre tervez valamikor menni, tanácsolom, hogy kétszer gondolja meg. A legvadabb elképzeléseknél is többen vannak, és sátorba csak úgy sikerült bejutnunk, hogy szar időben, korán mentünk. A sör viszont jó volt, és ha az ember egyszer benn van, felejthetetlen a hangulat :D Viszont 10 euro egy literes korsó :D

Elvileg lehet előre foglalni helyet, 30 vagy 50 euro, de benne van a fogyasztás is, kaja/sör (nem tudom mennyi) ;)

Én

Quote from: Xzone on 2012-10-07, 23:59:24
Elvileg lehet előre foglalni helyet, 30 vagy 50 euro
Több az...

Kuroi Tenshi

Erőt vettem lustaságomon, s én is felraktam és kommentáltam néhány
(100+) képet...
link

[spoiler=kalandos kisregény, aka WALL OF TEXT]
Kimentem a bürokráciát intézni, s ha már úgyis ott vagyok, végre kicsit
körbe is nézek. Terv szerint 4 csütörtök hajnal - 8 hétfő éjszaka, de
végül kicsit másképp alakult...
Legfontosabb teendőm a bank volt, amikor legutóbb ott voltam, végre a
negyedik bankban már hajlandóak is lettek volna nekem bankszámlát
nyitni, de az NINo (mint itt a TAJ) még nem készült el, így azt mondták,
hogy majd jöjjek vissza avval, aláírjuk, és minden kész. Elmentem hát
pénteken a bankba, ami az angliai "lakhelyemnél" van, Londontól egy
órányira vonattal. S hát kiderült, hogy a NINo levél bár már megvan, de
nem lehet 3 hónapnál régebbi, ez pedig már épp több volt... Mit lehet
ilyenkor tenni, tanakodtunk. Mentőötlet: kérjek bármilyen papírt, igazolást
a Jobcentre-ben a NINo-mról az aktuális dátummal, azt már el tudják
fogadni. Irány Jobcentre. Nem nyert*, már zárva. Akkor hétfőn.
Hétfői program az IWM Duxford lett volna, de evvel sajnos törölnöm
kellett nagy bánatomra :( Helyette akkor az egész hétfői napot az
ügyintézésnek szentelem, végülis emiatt mentem elsősorban ki.
Ironikus módon ekkor még azt számoltam, hogy amekkora lyukak lesznek
a kért időpontok, majd pedig a repülő indulása között, mit fogok én addig
csinálni.
Reggel hostelből kicsekk, Jobcentre megkeres. Akkor jött be egy csoport
indiai, és épp csak egy ügyintéző van. Na mindegy, még ráérek. +1 óra.
Megyek a pályaudvarra, a vonat 6 perccel előttem ment el. +24 perc.
Megérkezek a bankba, s nem csak bemutatom a mai dátumos doksit,
aláírok és csá, hanem az egész másfél órás procedúrát kezdtük elölről.
+ 1:15.
Megyek vissza a pályaudvarra, s már érzem, hogy ennyi csúszás már
kezd egy kicsit sok lenni. Szaporázom léptem, magam után vonszolva a
teljes csomagom. Nem volt elég, 4 perccel előttem ment el a vonat. +26 p.
Vonaton nézem, hogy rosszul emlékeztem, nem 17:55-kor, hanem :25-kor
indul a gép. Számolom, hogyha még a pályaudvarnál pont el is kapnám a
reptéri transzfert, már csak gate close után érnék oda. Gyorsabb út a
repülőtérre a Stansted express a maga 46-48 percével fél órát nyerek,
viszont az másik pályaudvarról indul, tehát ugyanott vagyok: bukta.
Így hát ott állok a Victoria állomás előtt, zsebemben az éppen felszálló
repülő jegyével, s sms-ezek anyámmal, hogy foglaljon másik repülőt,
miközben én egyik kezemben a cabin-kofferrel, másikban laptoppal keresek
free wifit. Aznap este lett volna még egy járat, de mire azt megbeszéltük,
pont nem lehetett már foglalni. Akkor valami holnap reggeli gép. Ok, megvan.
Én addig kerestem wifit és szállás. Fél óra múlva hív, elnézte, holnaputánra
foglalt  :rotfl: ezen a ponton már csak röhögni bírtam.
Akkor szállás két éjszakára, s megpróbálok innen dolgozni. Még jó, hogy
távmunkában vagyok, csak net és telefon kell...
A második szállás kicsit fura volt. Megérkeztem 22-23h-kor, kaptam 4-ágyas
szobát, amiben egyedül voltam. Jött a második nap, amikor jó korán kelve
el kell érnem a 8:40-es repülőt. Második éjszakára beraktak hozzám 3 lányt :he:
:rotfl: A fenébe, hogy akkor, amikor már csak pár órát vagyok itt, most bezzeg
maradtam volna tovább.
Kelek n6-kor, maradék összerámolás, kicsekk, érkezek metró-megállóhoz 5:40-kor,
hogy a 3 megállóval arrébb lévő Victoriából induló transzfer buszt elérjem. Azt
tudtátok, hogy Earl's court megállóból a zöld District line-ból Eastbound kettő van?
Én sem.
Mivel kívül nincs ráírva a metróra, hogy melyik vonal, láttam, hogy ott áll, gyorsan
rohantam oda, zöld? zöld! beugrok az ajtó záródása előtt és megnyugodva, hogy
elértem, lehuppanok -- mit sem sejtve, hogy a rossz irányba visz. Első megálló
még csak fura, mintha nem erre emlékeztem volna. Nézem a térképet - aztaqrva...
Ilyenkor a metró sem jár túl gyakran, úgyhogy várhattam tíz percet. Odaérek a
buszhoz, már elment. Na mindegy, akkor fél óra múlva jön a következő, nem? Avval
kicsit neccesen, de még pont odaérek. Sajnálom uram, ilyenkor még csak óránként
jár.......
Gyors fejszámolás. Stansted express Liverpool streetről, város túloldala. Futólépés.
Victorián azon a platformon két metró jár, elvileg egyenlő sűrűséggel. Elvileg.
Természetesen a másikból kettő is elment, mire az enyém az 5-6 helyett 8 perc
alatt megjött. Próbálom megsaccolni a menetidőt, odaérek-e még, rengeteg megálló
van, 10-12... Félóránként jár a Stansted express, ha egészkor indul, akkor még épp
elérem a repcsit, félkor már nem, de még egészre odaérni is necces lesz. De tippre
pont meglesz. Amikor már csak 3-4 megálló van hátra, megáll, és közli, hogy egy
másik járatot engednek előre, 3-4 percet várakozunk. Wááááááárgh
Liverpool street, koffer kézben és sprint át a tömegen. Mikor? Még 7 perc, 7:15.
Számolás... 46-48 perc, azaz 8:01-03. Gate closes: 8:10.... Hol szálljak fel? Elől.
Üres vonat. Legalább haladunk. De az idő fogy. Odaérek-e 7-9 perc alatt a vonat
megállójától egyáltalán a check-in pulthoz, hogy beszóljak, hogy várjanak meg?
Aztán még security check, meg terminál...
Azért csak az idegőrlés kedvéért még a repülőtér megállója előtt a vonat 2 percet
várakozik.  :grrr: (de végül 45 perc volt csak)
Megálló. Sprint. Fel rámpa 1, 2, lépcső, csomaggal. Érzem, hogy az asztma miatt
tesiórán hanyagolt futás megint bosszút áll, fogy a szusz. De menni kell. Departures.
Hol a pult, nézem futás közben, A csarnok, B csarnok, á, látom kiírva a táblán: J
csarnok ááááá. Futok, bevágódok a pulthoz, de a kisasszonyt annyira nem hatja
meg, oké, arra tessék. Futok tovább, az emberek röppennek szét előttem, Security
check kígyózó sorokkal, az elejét nem is látom. I'm doomed.
Őszülő hölgy megállít a bejáratánál, mutassam a jegyem. "Ó, egy kicsit el vagyunk
késve, nemde?" "Csöppet" "Erre tessék:", s arrébtesz egy korlátot: az út pedig egyből
a security check sor elejére vezet :) Az övet két mozdulattal veszem le, a zsebeket
is mindkettőbe csak belemarkolok. Ilyen gyorsan még nem jutottam át, yay, még van
esélyem  :jee:
Rohanok át a duty-freen, nézem a nagy táblán az induló járatokat: 8:05, még boarding,
57-es. Azholafaxbanvan. Megkérdezem a legközelebb lévő pénzváltópultosokat. "Arra a
folyosó leges-legvégén, majd ott balra tovább." majd hozzáteszi: "Gyalog úgy tíz perc."
"5 percem van" "Hajrá"
Futok. Futnék, de szusz már nincs. Már lendület se nagyon. Akkor gyorsgyaloglás, amint
összegyűlik egy kis szusz, futás-szerűség, aztán megint gyaloglás. Mekkorarohadtnagyez.
2x... 3x... 4x... elfogyott... akkor itt balra... 4x... 5x.. itt le, a lendülettel futok tovább,
előttem egy hosszú sor, "Excuse me!" csatakiáltással vágtatok át rajtuk, be az utolsó
kis terembe, ahol kiírva, hogy 57 és 59 (ezek voltak az utolsó terminálok, naná, hogy a
teljes repteret végig kellett futnom érte). 57, de ott még emberek állnak. Sőt, az egész
sor mintha oda várna. "Budapest?" "Jah". Ugyan papír szerint már gate close után vagyunk,
de még el se kezdődött a boarding. Kifújás. Állni alig bírok. Elértem.


* Nem nyert, mint írtam. A visszaútra vettem tescós meal deal, szendvics-csoki-kóla.
Szendvics és kóla megvolt a vonaton, a csokit gondoltam majd repülőn, de csak a 200E
buszra felszállva és gyomorkorgásra jutott eszembe, hogy ez még van. Bontom ki, s
ez áll benne: "Gratulálunk, ön nyert még x csokit, melyet beválthat y-ig az akcióban
részt vevő boltokban". Ja Angliában. Én meg már Bp-en. Erre egy jót röhögtem. [/spoiler]

Darkstar

Mit is fogsz pontosan csinálni kint? Szerintem már kérdeztem, de végleges/hosszú kinttartózkodás lesz?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Külső szerződő PMO vagyok.
Nem vagyok kint, távmunkában itthonról dolgozok, időnként viszont
utazással is jár. Az angol bank, NINo pedig az angol munkaszerződéshez
kellettek.

Próféta


noriko

QuoteFél óra múlva hív, elnézte, holnaputánra foglalt
:lul: legjobb rész!

Szép teljesítmény lett volna duplán lekésni a gépet!!  :D

Btw, én 4:15-kor keltem, hogy elérjem az 5:40-es transzferbuszt és a 7:55-ös kapuzárást Stansteden. El is értem és még reggelizni is volt időm a reptéren.  ;)
"I wish I could, but I don't want to."

noriko

Kedves legnagyobb utazók (Nakedape és Próféta, illetve bárki más, aki volt már Izlandon, de főleg Domi, mert neked még nem olyan távoli élmény)!
Húgommal tervezzük, hogy idén ellátogatunk Izlandra. Milyen tippeket, jótanácsot, must-see dolgot, költségoptimalizáló megoldásokat tudtok javasolni? Pl. mennyire drága, mennyire nehéz helyi-közlekedni, mikor érdemes menni, mivel érdemes menni, mennyi időre, stb. stb.
Előre is köszi!!
"I wish I could, but I don't want to."

Próféta

Quote from: noriko on 2013-01-04, 00:33:42
főleg Domi, mert neked még nem olyan távoli élmény
Sajnos erre +1.
Ráadásul én családosan, utazási irodával mentem - nem tudok sok relevánsat mondani. Legfeljebb a látványosságok rangsorolásában tudok segíteni.

Nakedape

nos a hely alapvetően nem olcsó, de meg lehetett oldani egész jól.

tippek elsőre:

  • Pénz: alapvetően mindenhol elfogadnak kártyát (Bolhapiac is), itthon nem találtam ISK-t, Eurót és dollárt vittünk. ami lényeges nincsenek pénzváltók, turista office-ok meg bankok (meg segítőkész izlandiak:) ) váltanak pénzt, Itthontól eltérően a bankok jó árfolyamon (jobb minta turist o), viszont bankok nincsenek nyitva hétvégén! repülőtéren bank (lnskabank tán?) van kihelyezett pénzváltója, magyar reptéri tarifák miatt nem ott váltottunk, nos simán lehet, oké a hely és az árfolyama is az volt:)

  • Utazás, repülőtéren nem lehet aludni, de persze ha ott alszol akkor békénhagynak :D
    , Tömegközlekedés: városi az főleg reykjavikban számíthat, vasárnap délelőtt vagy délután az sincs. Az autóbérlés sajnos drága (ha 4-5en mentek tán gondolkozható), drágább, mint a kontinensen jóval, bár van ahol lada nivát is lehet, pláne hogy felföldre terepjáró is kell, nem felföldre meg bármi jó, távolsági  busz az nagyjából = turista busz van ahol napi 1 van ahol 1-2-3 is megy, van ahol hetente 3. Pl a sterna egy nagyobb cég: itt egy járata pl, alatta az árak, illetve kapható minden rendű rangú bérlet
    http://www.sterna.is/en/moya/ferdir/hopurview/12_12a_-_reykjavik_-_vik_-_hofn_-_vik_-_reykjavik

    http://www.sterna.is/static/files/Verdskrar12/sudurland.pdf

    http://www.sterna.is/en/book/viewProductGroup/1

    1.71 ft most egy ISK

    teljes kör westfjordsal bérlet pl 121 000 huf most

    Stopp: érdemes vinni krétát meg táblát, nekünk bejött nagyon 5 perc és 90 perc között vettek fel 5 perc az gyakoribb volt 20-25 alatt pláne, a sziget biztonságos hely szerintem, akár két lánynak is

    a busz előnye megáll útközben a látványosságoknál megmutatni őket, a stopp az ugye nem biztos. mi vittünk pirospaprikát a  osztogattunk, örültek neki

  • szállás: Couchot mi csak Reykjavikban találtunk, a többi az kisebb ehly, de kereshető :) amúgy szállás drága lehet DE kemping Kemping Kemping! tele van vele a sziget, elég olcsók (itthoni ár), felföldre persze érdemes jobb sátorral készülni (aluváz) de a vízállóság mindenhol fontos, felföldön voltak ilyen sok ágyas szobákban is helyek (meg tán máshol is) azokat érdemes előre



  • Idő 12-16 fok között volt nekünk a gyakori (augusztus) végén volt 21-22 is, felföldön 8 is és sok sok szél, és hirtelen változások

  • Menni: én ha nyáron mennék, úgy szervezném, hogy Dalvikba legyek, amikor halünnep van, 1600 fős város 50000 + vendég és ingyen hal kaja pia :D sajnos nekünk kimaradt
    tájégysegben nekünk a westfjords és az Eastfjords maradt ki tulajdonképpen, a többiből tudok javasolni, bálnát Lundát (Dalvik Husavík) stb  érdemesebb északon nézni, nem a fővárosból, Reykjavik tele van élhető szórakozóhelynek tűnő dologgal, Akureyri az északi "főváros" barátságos, sok osk vízesés, glecseres nemzeti park, Blue lagoon fantasztikus, de a sima uszodák (melegvizesek) olcsók mindenfele, ahol nem híres doog volt, oazok közül Grettisilaug volt a legjobb hely nekünk egész Izlandon http://www.enjoyiceland.is/Places/North_West/Attractions/Hot_Springs/479/default.aspx :)




kérdések? helyszínek látnivalók esetleg?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

 :merci:

mennyivel előre vettetek repjegyet?
sehova nem kellett előre foglalni semmit? (kempingek pl)
hány napot voltatok összesen és ebből mennyit Reykjavikban?

ez a dakviki halünnep jól hangzik!! :)
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

nem is emlékszem, viszonylag későn, tán május? bécsből 110 e körül volt, müncheni átszállással. malmöbe repülés, onnan koppenhágán gondolkoztam. De most már jobb is a helyzet, mert van londonból easy jet, most kerestem augra pl 41 250 ért lehet kapni jegyet, londonba kell eljutni még 30 ból az is meglehet gondolom:)

kis sátrazva mi nem foglaltunk: a nagyok tényleg nagyok, amúgy meg sok kemping van:) mondjuk ünnepeken lehetnek tele, mert mennek ők is nagyon, tehát akár lehet, de szerintem kis sátor elfér könnyen. HA meg nem: Izlandon  elvileg nem magán területen( magánon meg megléred) szabad sátrazni, kivéve nagyon természetvédelmi  helyek :D, de volt annyira olcsü a kemping, hogy jobb volt az nekünk. buszjegyet, lehet hogy vettünk előre egy nappal is.
17 napot voltunk 3 nap reykjavik tán, a 3ik a végén mert épp fáradtunk, de 21-2 fok volt így strandoltunk is:D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Rövid oroszországi élménybeszámoló

Ennyi.
:lazza:

Kuroi Tenshi

Quote from: Kuroi Tenshi on 2013-02-19, 21:35:52
Rövid oroszországi élménybeszámoló

S hogy ne csak trollkodjak

[spoiler=máderfákin vól of tekszt!]

[spoiler=Én figyelmeztettelek...]
Érdekes hely. Annyira nincs távol, Aeroflot közvetlen 2:30-40, úgy tűnik mégse sokan
mennek innen oda. Mondjuk a múlt bejátszhat, ami ott még mindig él, sok helyen látni
még vörös csillagot, sarló-kalapácsot, s a helyiek fejében is más kép maradt meg az
akkori rendszerről.

Hideg? Annyira nem volt, amíg ott voltam, nappal olvadt, éjszaka is csak a végefelé
kezdett hidegebb lenni. Hó az volt, elég sok; s az olvadás-visszafagyás miatt jég is.
Lehet, hogy amúgy jóval hidegebb lenne (wiki szerint azért annyira nem), mert az
autópályák mellett párszáz méterenként úgy árulták egyszemélyes illegál-kirakodó-
vásárban a fagyállót, mint nálunk az ásványvizet vagy frissen szedett málnát, dinnyét.
A közlekedés ott is balkános, a sávjelzések, de még a záróvonalak is csak indikatívak,
bármerről megelőzhet egy sötét terepjáró, és még autópályán tolatót is láttam. Sötét
terepjárókból és még sportkocsikból is elég sok van, s általában jól hallhatóan, nagy
gázzal indulnak ill. mennek. Nagy a magamutogatás és a kontraszt is. S ha már
magamutogatás meg néznivaló: a "magyar lányok a legszebbek" myth busted. Hejj.
Moszkvában annyi szép (s nem szlávos, hanem kifejezetten európai arcú) lányt láttam...
S jól is öltözködnek, talán néha kicsit túlzásba is viszik (télen is szoknya-harisnya-
vékony csizma), nyoma sincs az itteni igénytelen melegítőnaci vagy csak-harisnya
undormánynak. Az is látszik, hogy az alakjukra is eléggé figyelnek. Ottani kollégák
magyarázták, hogy Moszkvában sokkal több a nő, a férfiak eleve halandóbbak, normális,
és rendesen kereső férjet találni nehéz, így nagyon kemény verseny van. Csak ne
beszélnének egy olyan csúnya nyelvet :hehe:
Moszkva, amennyit láttam belőle, szép. Sok régi épület, a nagyobb utak mentén
jobb karban tartva, mint itthon. A metró egy külön látványosság, rengeteg szép állomás,
sok különleges darab. A szomszédos Ukrajnával ellentétben, ahol mintha végig reklámokkal
tapétáztak volna, alig találni reklámot. Ugyanazok a metrókocsik, mint itt vagy Ukrajnában
(ugyanaz a zajszint is), viszont az állomások nagyon szép tiszták. Rengeteg márvány,
sok nagy csillár. És sarló-kalapács, vöröscsillag, munkásforradalom, ipar, stb.
A metrót viszont legjobb nem-forgalmas időszakban nézni. Csúcsforgalomban... a világ
asszem 3. legnagyobb forgalmát lebonyolító metrója. Nem is az a legrosszabb, hogy zsúfolt,
a Tokiói is az volt. Itt viszont az emberek olyan bunkók, hogy nem akartam elhinni. Nem
kell a sorban menned, tolnak. Az elnézést, bocsánat szavak hiányoznak a szótárukból,
egyszerűen csak szó nélkül nekedjönnek, arrébbnyomnak.
Ja és még valami Moszkváról: nagyon drága. Azt mondják, hogy az ingatlan is a világ egyik
legdrágábbja, de a kaja is. Még az olcsó helyek is az itthoniak duplája.

Múzeum, látványosság viszont sok van, és nem is annyira drágák (főleg ha az ottani turista-
viszonylatokat, azaz szállás és kaját vesszük figyelembe), néhány kifejezetten olcsó. Cserébe
nem sok minden van angolul. Táblák, kiírások is ritkán. S még a helyiek sem túlzottan.
Szerencsére általában jött velünk orosz munkatárs is, aki fordított, nélkülük kezes-lábas
mutatvány volt.

Én meg most is hoztam a formám. Repülőre adtak jegyet, felszállok, már ülnek ott, és az ő
jegye is oda szól. Sztyuvik mondták, hogy ilyet még nem láttak. Este érkeztem, egy ottani
ismerőssel (a japán ösztöndíjon találkoztunk Oosakában, s japánul beszélgettünk Moszkvában
:D) néztünk meg pár helyet, majd másnap szabad felén jártam még a várost és néztem meg
a Központi Fegyveres Erők múzeumát. Semmi angolul, és nagyon erősen propaganda volt,
de volt ott pár dolog, ami sehol máshol sem. Meg van egy parkja is, tele repülőkkel, tankokkal,
tüzérségi ágyúkkal, önjáró lövegekkel, meg volt páncélvonat, folyami naszád, ICBM-szállító.
Meg sajnos egy fél méter hó is rajtuk, meg enyhe havaseső, a fényképezőgépemből is
csöpögött ;D :(
Megjött a többi munkatársam is, elkezdődött a hét. Hétfő ebédre átmegyünk egy kvázi-
szomszédos ebédlőbe. Eltévesztették a rendelésem. Mindegy, éhes voltam, megettem. Este
elmentünk egy nem túl távoli vendéglőbe. Megint mást hoztak, "gulyást", de nem éppen úgy
nézett ki. Mondtam, hogy én nem ezt kértem, hanem azt: ja, az elfogyott... Akkor ez ment
máshová, én rendeltem mást. Én voltam a legéhesebb, többiek már rég befejezték, még egy
fél-háromnegyed óra múlva hoztak nekem egy olyan félkész, rágós húst, hogy nem bírtam
megenni. Se elvágni, se elrágni. Szóval eddig 2/2 mellé (reggeli svédasztal a hotelben).
Másnap délben wokos elvivős helyre megyünk. Ismerve az étvágyam, rendelek kettőt; tíz
perc múlva kihoznak egyet. 3/3 mellé. Vacsoránál már találgatták a többiek, hogy most
vajon mit fogok kapni ahelyett, amit rendelek. De túljártam az eszükön, ugyanazt
rendeltem, mint a többiek, úgyhogy végre eltalálták.
Ja és még egy, a közlekedésről. Péntek 21:30-as repülő, rendelnek nekem taxit az irodához.
17:30-ra. Én meg csak nézek, hogy ez komoly, mit fogok addig csinálni a reptéren. A vége
az lett, hogy bár korábban is indultunk, 17:10 körül, inkább azt néztem, odaérek-e... egy
röpke 3-órás dugóba keveredtünk.

Sheremetyovo a Semerreretyó és Semerremotyó után most tőlem megkapja a Szekumetyovo
címet is. Belépsz, check-in csomag-ellenőrzés. Mész tovább, beérsz a váróba, nézed,
merre van a check-in, odamész, check-in csomag-ellenőrzés. De csak két gép van
6-8 kapura, állhatsz sorba. Túljutsz, check-in, poggyász felad. Mintha kettő nem lett volna
elég, most jön még egy, még alaposabb security check. Könyörgöm, csak elmenni akarok
végre onnan... Sor ott is. Túljutsz, felöltözöl, mennél a beszállókapu felé. De előbb ott van
a duty-free. Nademilyenésmennyi... annyira telezsúfolva, hogy szűk két embernyi hely köztük,
az egész, mint egy labirintus, minimál kiírásokkal, és azok is a sok reklámtábla között alig
észrevehetőek. Agyrém.

Fotók f@szbukon[/spoiler][/spoiler]

Kvikveg

Hehe a Semerremotyo-t meg nem hallottam. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta


Cloud

Élmény lehetett. Kár a sok hóért, a katonai járművek biztos jól néztek volna ki anélkül.

SaiyaGin

Korfu gyönyörű sziget, viszont ha nem napozással akarjátok tölteni az egész nyaralást, akkor inkább ne nyáron utazzatok oda. (Már most úgy felmelegedett a tenger, hogy nem frissített fel az úszkálás.)

Darkstar

Mégis sikerült megoldani, hogy jövő héten az Amszterdami irodában legyek, és mivel vasárnap hajnalban megyek/köv vasárnap éjjel jövök, lesz (remélem) 3 szabad napom.
WTB tips, mit érdemes megnézni, kipróbálni, etc.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: Darkstar on 2013-06-25, 19:24:43
WTB tips, mit érdemes megnézni, kipróbálni, etc.

Weed and hookers.

Darkstar

Az első már be van tervezve, a másodikat inkább kihagyom.  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Not to ruin your expectations but...

Valami olyasmit hallottam, hogy külföldieknek tilos füvet vásárolniuk.
Persze biztos meg lehet oldani okosba'.