Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Selmo

Ha a Zűrhajóra gondolsz, akkor azt tudom mondani, hogy vannak benne jó poénok, de fájdalmasan buzis és csöpög a rózsaszíntől. :eek:

A tökéletesség unalmas.

Eberinu

#3931
Höh....mi ez a spoiler mánia már itt is? Amiről irtam,már több éves film XDDD Arról meg nem tehetek ha egyesek nem látták anno,mikor be volt harangozva......Na mindegy,sztem akit érdekelt az már úgyis látta,mivel mozikba is ment még anno.[spoiler=Karib tenger kalózai 2.]Akkor most azt sem mondhatom hogy például a Karib tenger kalózai kettőnek a végén Jacket lenyeli a Cracken? XDDD[/spoiler]

Nem bizony, főleg hogy a topic címében nincs benne a spoilers. ^^ (Zsiga, állom a másik felét)
DS

Nakedape

#3932
Quote from: Eberinu on 2007-04-02, 11:55:04
Höh....mi ez a spoiler mánia már itt is? Amiről irtam,már több éves film XDDD Arról meg nem tehetek ha egyesek nem látták anno,mikor be volt harangozva......Na mindegy,sztem akit érdekelt az már úgyis látta,mivel mozikba is ment még anno.Akkor most azt sem mondhatom hogy például (...) ? XDDD
nem lőttél le sokat nekem, meg minden.. de ha van valakit akit az ilyenek zavarnak, akkor szerintem kultúrált mód a spoilerezés..mmint aki akarja elolvassa úgyis, te is leírhatod, s ha megkérnek rá.. nem kötelező.. de szóval sztem nem akkora fáradtság persze lehet röhögni a többi emberen ahelyett h figyelnél /halgattnál rájuk... tény h egyszerűbb s több a fun.. nemtom, tényleg ennyire nehéz figyelmebe venni h valakit zavar a spoiler?? (engem nem amúgy)

UI: gondolom azé szóltak amúgy mer nem mindig, mert pont végéncsavarraépüéőmeglepőfilmvéget lehetett sejteni annak meg télleg árthat :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fate

#3933
A Zűrhajót kétszer kezdtem el nézni, de fél óránál tovább nem jutottam, szerintem nagyon gyenge.

Quote from: Eberinu on 2007-04-02, 11:55:04
Höh....mi ez a spoiler mánia már itt is? Amiről irtam,már több éves film XDDD Arról meg nem tehetek ha egyesek nem látták anno,mikor be volt harangozva......Na mindegy,sztem akit érdekelt az már úgyis látta,mivel mozikba is ment még anno.Akkor most azt sem mondhatom hogy például (...)

Tehát ez alapján, aki nem nézett meg egy filmet amikor az kijött, mert pl. nem volt ideje, nem jár moziba, akkor nem hallot róla stb akkor az meg is érdemli, hogy lelövöldözzék előtte az összes poént és emiatt akár ne is legyen érdemes megnéznie a filmet (mert azért van olyan film amit így már nincs értelme megnézni)??? :confused:
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Ramiz

#3934
Quote from: Eberinu on 2007-04-02, 11:55:04Höh... mi ez a spoiler mánia már itt is? (...)
Most belekezdhetnénk egy hosszú eszmecserébe arról, hogy vajon mennyire intelligens (avagy szemét) dolog elrontani mások potenciális élvezetét azzal, hogy valaki előre elárul egy váratlan fordulatot egy filmből (vagy akármi másból), de szerencsére teljességgel szükségtelen, ugyanis van egy idevágó passzus a fórumszabályzatban (ami egyébként közvetlenül a többség véleményét tükrözi, és nem moderátori önkény). Ha téged nem zavarnak a spoilerek, nem fogsz belehalni abba az egy kattintásba, amíg kirakod a spoiler tageket, akit pedig zavarnak, az meg hálás lesz érte. A fenti (először általad editált) postban már majdnem jól használtad a spoilert, csak éppen elfelejtetted ráírni a gombra (vagy a gomb elé), hogy mire is vonatkozik a spoiler, így meg ugye nem sok értelme van a dolognak.

Ennyi felesleges szájtépés után megkérlek, hogy se poénból, se amúgy ne írj spoilereket, mert nem lesz türelmem mindig editálgatni. Törölni sokkal könnyebb.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Eberinu

OFF:[spoiler]A poén,hogy eddig nem nagyon láttam itt spoilereket,legalábbis amióta olvasom ezt a topicot. És ahogy elnéztem a mostani dolog előtt mindenki vígan mesélt filmekről,a filmek történetéről és lényegéről. A topic címéből ítélve lehet filmekről beszélni,de ha mindenki csak annyit mondhat hogy ez jó film,ezt nézd meg,sok értelme nincs..csak akkor ha betekintést nyer az ember a filmbe.Most a karib tengeresre, és ha azt irtam? Kiderül belőle hogy mi lesz vagy mi az előzmény? Nem,aki meg nem látta,annak a többi rész ugyanugy meglepetés lesz...még erre se tudna semmit se mondani,mert asse tudja mi van.Úgy nem lehet filmet ajánlani vagy kibeszélni hogy ne a filmről beszélnél....:[/spoiler]OFF

Member

 :_off: :_off: :_off:
[spoiler=Hajjajjajjjj]Figyelj, amikor itt diszkurzus folyik a filmekről, becsúszik egy-egy olyan cucc, amit jó nem tudni a film megtekintése előtt. Abban az esetben, ha nem használnánk spoilert, csak olyan száraz magazinos filmelemzéseket dobálgathatnánk be egymás után, nem lehetne "beszélni". Másrészt meg a spoiler-ek kisebbre fogják az oldal vertikális méretét. :)[/spoiler]

chilip

Dobjon már vki linket a Ragadozóra (ez nem a predator, ebben Val Kilmer játszik és Ghost and the Darkness - asszem ez a címe [vagy Darkness and the Ghost?]). 2 oroszlánról szól, akik "bekattannak" és elkezdik gyilkolni a munkásokat, Val Kilmer meg a vadász (ki más lenne?). nekem nagyon tetszett a film annó, így csak ajánlani tudom...

sirtomi

Quote from: Eberinu on 2007-04-02, 15:52:13
OFF:[spoiler]A poén,hogy eddig nem nagyon láttam itt spoilereket,legalábbis amióta olvasom ezt a topicot. És ahogy elnéztem a mostani dolog előtt mindenki vígan mesélt filmekről,a filmek történetéről és lényegéről. A topic címéből ítélve lehet filmekről beszélni,de ha mindenki csak annyit mondhat hogy ez jó film,ezt nézd meg,sok értelme nincs..csak akkor ha betekintést nyer az ember a filmbe.Most a karib tengeresre, és ha azt irtam? Kiderül belőle hogy mi lesz vagy mi az előzmény? Nem,aki meg nem látta,annak a többi rész ugyanugy meglepetés lesz...még erre se tudna semmit se mondani,mert asse tudja mi van.Úgy nem lehet filmet ajánlani vagy kibeszélni hogy ne a filmről beszélnél....:[/spoiler]OFF
Egy filmről anélkül is elmondhatod a véleményed és benyomásaid, hogy ellőnéd a lényegét. Ha meg muszály beszélni egy komoly fordulatról, akkor azt rakd spoilerbe, ennyi az egész.
Én sem őrültem volna, ha valaki elmondta volna a Hatodik érzék végét mielőtt megnéztem volna :)

Kvikveg

#3939
chilip: imdb.com is your best friend.

edit: http://www.imdb.com/title/tt0116409/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

thrall

Quote from: sirtomi on 2007-04-02, 16:50:25
Én sem őrültem volna, ha valaki elmondta volna a Hatodik érzék végét mielőtt megnéztem volna :)
Sajnos nekem elmondták, és nagyon elrontotta az egész kedvem a filmhez (eddig ez volt az egyetlen film, amit nekem elrontott)

Raggie

Most jött le a WOODSTOCK - 3 days of peace & music koncert/dokumentumfilm. Még nem néztem meg, csak bele-bele pörgettem de marhajónak tűnik! :jee: :D
(az ütött amikor a hangosbemondóba bemondták hogy a barna kristályú ACID-ot amit terjesztenek ne vegyék be lehetőleg az emberek, mert nem a legjobb minőségű :lul: :lul: :lul: kész! )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"


Raggie

Quote from: Próféta on 2007-04-04, 19:19:13
Rövidfilmek:

Tales Of Mere Existence
Procrastination
...Take Shoes Off?
The Best Book Ever
How To Cope With Depression?
Subtext
How To Break Up?
:D Nem rosszak! Főleg a csávó hangja miatt tetszettek, olyan jó kis monoton beletörődős hangja van! :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Draconire

Jacob's Ladder

Nem vagyok egy nagy kritikus, szóval csak röviden leírom a véleményem. Tetszett a film, főként a remek színészi játék, illetve maga a történet megvalósítása fogott meg. Látom már volt itt róla szó, szóval nem megyek bele részletekbe, de azt még leírom, hogy eredetileg miért is szereztem be:
/x/ -en ajánlották, mint egy filmet amelynek néhány, a borzongás kiváltására hivatott ötletét, forrásként használták a Silent Hill játékokban. Megnézése után azt kell mondjam, hogy Anonymousnak igaza volt.  :smile:

Kvikveg

Quote from: Gmer on 2007-04-04, 22:46:44
Jacob's Ladder

Nem vagyok egy nagy kritikus, szóval csak röviden leírom a véleményem. Tetszett a film, főként a remek színészi játék, illetve maga a történet megvalósítása fogott meg. Látom már volt itt róla szó, szóval nem megyek bele részletekbe, de azt még leírom, hogy eredetileg miért is szereztem be:
/x/ -en ajánlották, mint egy filmet amelynek néhány, a borzongás kiváltására hivatott ötletét, forrásként használták a Silent Hill játékokban. Megnézése után azt kell mondjam, hogy Anonymousnak igaza volt.  :smile:
Keresem ezt a filmet dvd-n vagy aviban, vagy akarmi egyeb formaban. Ami nem nezhetetlen minosegu, es van angol hangja.
dvdfutarral rendeltettem, erre 2 het utan bemondtak az unalmast. :morci:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Draconire

Quote from: Kvikveg on 2007-04-04, 23:13:49
Keresem ezt a filmet dvd-n vagy aviban, vagy akarmi egyeb formaban. Ami nem nezhetetlen minosegu, es van angol hangja.
http://www.mininova.org/tor/345371 -elég jó minőség /dvdrip, ha minden igaz/

Ramiz

Nekem megvan aviban, relatíve jó minőségben. :D (Pm.) Dvd-vel sajnos nem szolgálhatok.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Gmer: koszi!  :jee:
Ramiz: koszi, megnezem hogy jon. Ha k lassu, szolok, kulonben nem izelgatlak miatta.
Tenyleg, mikor adhatom vissza a sorozatgyilkosodat?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Pop, csajok, satöbbi (High Fidelity)
Először is köszönöm nakedape-nek a tippet! :merci:
Ez valóban egy remek film. A 101 Reykjavíkhoz hasonlóan nagyjából hétköznapi, de azért mégis furcsa emberek hétköznapi, de azért furcsa "kalandjait" mutatja be, remek szövegekkel és zenékkel megspékelve. Van benne dráma, komédia és romantika is, de meglepő módon mégis nagyon tetszett, pedig az ilyen típusú filmek általában kiakasztanak. :D Valahogy egyszerre érdekes és életszagú az egész, avagy pillantsunk bele más életébe, ismerjük meg más ember bogarait, és nevessünk, miközben magunkat (is) szemléljük a görbe tükörben! Biztos, hogy sokszor újra fogom még nézni és simán adnék rá minimum 8/10-et, de ha levetkőzöm sznobságomat, és emlékeztetem magam, hogy lehet még egy film 100%-ig satisfying attól, hogy nem művészkedik és nem "tipikus művészi" témája/mondanivalója van (sőt!), akkor bátran 10/10-et is.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Federico Fellini: Ginger e Fred
imdb

Kezdjük a lényeggel:  :cool:

Eddig csak az Amarcord című filmet láttam a Mestertől, úgyhogy mondhatni nem ismerem Fellini stílusát. De mégis, viszonylag hamar magával tudott ragadni a film, meglepő, hogy mennyi élet van benne. 

Egy régen híres és sikeres, ám mára kiöregedett, elfeledett Fred Astaire/Ginger Rogers-imitátor kettős a két főszereplő, akik több évtizednyi kihagyás után elfogadják egy Meglepő és Mulatságos jellegű tévéshow felkérését. Bár már senki nem emlékszik rájuk, továbbá meglehetősen kijöttek a gyakorlatból, még egyszer utoljára felléphetnek Woody Allen-imitátorok, parafenomének, lilliputiak, transzvesztiták, mutáns tehenek közt. Miközben a két táncos a műsor csöppet sem gondos előkészületeinek bábeli zűrzavarában elveszve érezheti magát (főleg szegény Ginger), szépen lassan azért kiderül, kik ők, mi a történetük, és tulajdonképpen miért is vágtak bele ebbe a kalandba.

Raggie

#3951
Curtis Hanson - L.A. Confidential(Szigorúan bizalmas)

Tengap néztem meg, mert már nem is tudom hogy ki, de valaki innen a fórumról említette hogy milyen jó kis film, aztán ránéztem IMDB-n és láttam hogy krimi meg hogy thriller tag-je is van szóval már rossz nem lehet. Hát nem is lett... SŐT! :lazza:

Én így utólag odabiggyeszteném mögé a film-noir tag-et is, mivel egy tipkikus film-noir történetről van szó csak éppen nem fekete-fehérben bemutatva( :haha: ). A sztori röviden és spoilerek nélkül annyi, hogy egy éjjel-nappali kávézóban gyilkosság történik(6 hulla ! :eek: ) és az áldozatok között van egy volt rendőr is. Persze az örsön minden ügyet ejtenek és erre az egyre áll rá mindenki... meg kell találni minél hamarabb a gyilkost(~okat?) hiszen ez már becsületbeli ügy.
Nna innentől kezdve kicsit belepislantunk a Los Angeles-i rendőrség munkamódszereibe és korántsem patyolat tiszta belső ügyeibe... mindenesetre a vége nem úgy sül el mint ahogyan azt az elején gondolnánk, de jó hír hogy a film nem játszik rá a csavarra nem akarja nagy meglepetésként eladni nekünk hanem inkább a karakterekre és a szar helyzetből való kimászásra helyezi a hangsúlyt.

A vége kicsit túl vidám nekem... egy ilyen sötét és piszkos film nyugodtan elbírt volna egy pár árnyalatabbal szomorúbb befejezést is de még bőven a naggyonjó kategóriában van nálam! ;) :jee:

EDIT:
Ja és Kevin Spacey RULZ! :cool: (imádom ezt a színészt)
És kivételesen Russell Crowe-nak is jól állt a szerepe. :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Próféta

Szvsz Guy Pearce is jó volt benne. Jut eszembe, meg kéne egyszer egészben néznem azt a filmet, nem csak az elejét, vagy csak a közepét, vagy csak a végét :)

Szacsi

Ezeket láttam mostanában:

Fahrenheit 9/11 (Michael Moore)
Bár olvastam valahol, hogy 59 hiba van benne, ami azért kicsit rontott az értékelésen, mégis kifejezetten tetszett.
A vágás valami egészen zseniális :jee:

A szarvasvadász (Michael Cimino)
Már jó ideje meg akartam nézni és csodával határos módon a suliban került rá sor o.O
Nagyon tetszett. Nem volt rétestészta, nem vált erőltetetté, Robert De Niro játéka is nagyon jó volt (pedig nem vagyok túlságosan oda érte).




Raggie

Quote from: Szacsi on 2007-04-09, 23:36:04
A szarvasvadász (Michael Cimino)
Már jó ideje meg akartam nézni és csodával határos módon a suliban került rá sor o.O
Nagyon tetszett. Nem volt rétestészta, nem vált erőltetetté, Robert De Niro játéka is nagyon jó volt (pedig nem vagyok túlságosan oda érte).
Jó sulitok van! :D
Egyébként én meg ezt a filmet akarom mostmár valamikor újranézni...(ha lesz időm a sok először megnézendő film között :) ) Egyetértek hogy remekmű. Bár nekem Christopher Walken karaktere tetszett benne a legjobban. Szinte már nyomasztóbb a háborús borzalmakál az általa keletkezett űr az emberben... amit persze akkor vesz igazán észre ha visszatért előző nyugudt életéhez... brrr borzongató. :lazza:


Robert Altman - The Long Goodby
Ezt épp most kuksiztuk meg... Nekem megintcsak nagyon tetszett és külön jó volt az LA confidential után megnézni, mivel ez is egy noir-sztori(egyébként könyv-feldolgozás, uh bővebben abban a topicban) színesben leforgatva és jóval a harmincas-negyvenes évek amerikája után készült... De itt Altman máshogy állt hozzá a dolgokhoz. Merte átalakítani, vagy inkább átültetni a sztorit az akkori korba és megváltoztatta egyébként jócskán a történetet is. Ennek ellenére egy jó kis detektívsztori, bár utána érdemes elolvasni az eredeti könyvet is ;) .
Ja és marhasokat cigiznek benne! :D :lazza:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Szacsi

Quote from: Raggie on 2007-04-10, 01:47:38Bár nekem Christopher Walken karaktere tetszett benne a legjobban.

Úgyszintén.
Egyébként nagyon furcsa volt ezt a színészi gárdát ilyen fiatalon látni :)

Raggie

Quote from: Szacsi on 2007-04-10, 01:54:50
Egyébként nagyon furcsa volt ezt a színészi gárdát ilyen fiatalon látni :)
Annyira nem... nézd csak meg a Taxisofőrt vagy a Dead Zone-t. Szintén elég fiatalok ott is! ;) (ráadásul jó filmek :jee: ))

EDIT: inkább az a furcsa(és jó), hogy ilyen fiatalon együtt láthatjuk őket. Nna az a poén benne! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kvikveg

Quote from: Szacsi on 2007-04-10, 01:54:50
Quote from: Raggie on 2007-04-10, 01:47:38Bár nekem Christopher Walken karaktere tetszett benne a legjobban.

Úgyszintén.
Egyébként nagyon furcsa volt ezt a színészi gárdát ilyen fiatalon látni :)

Csatlakozom. A rulettjelenet nagyon megmaradt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Valaki most szerda 17:45 300 Mammutban?
Csutortokon van uj mozimusor, ugye? Mert akkor mar 17:15, ami meg nem jo nekem, GRRR.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Randal

The Prophecy / Angyalok Háborúja I-III

Elég régen láttam már ezt a cuccot, de most megszereztem mind az 5-öt. Asszem a 4. még magyar szinkronos, az 5. pedig feliratos és az uccsó kettőben mások a szereplők mint az első háromban. Az uccsó kettőt még nem láttam.
Az első háromról is halvány emlékeim vannak, de arra még emlékszem, hogy eléggé megfogott Christopher Walken játéka és sötét humora, plusz még a történet se volt rossz. Szerintem érdemes megnézni, mert bár nem az a túlpörgős film, de megvan a maga sajátos hangulata és elég érdekes értelmezést tár elénk az angyalokról és istenről, plusz Luciferről.