Main Menu

főzőcske

Started by Moloko, 2004-06-23, 11:13:16

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Mocsi keszitese engem is erdekel.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Pirula

Quote from: Komplikato on 2006-10-26, 10:23:57Ami pici kis nyuszi/egér (vita tárgya) sütit lehet kapni a Wasabi-ban, és amibe sejtésem szerint szintén babkrém van, az mocsi vagy valami egészen más?
Én úgy tudom hogy az valami más, sajnos gőzöm sincs hogy mi van benne. A mocsi az valahogy így néz ki pálcikára szúrva.

Komplikato

Aha. Persze mocsi méretei változhatnak, gondolom az Ünnepi mocsi az sokkal nagyobb. Nem emlékszem rá, hogy mennyire kell megfőzni a rizst mielött szétverik azzal a méretes fa kloffolóval. Na meg nem mellékes, hogy milyen rizsből is ...?
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

.Attila

A hal alakú, édes (legalábbis állítólag az) babkrémmel töltött, meleg süteményt nevezik Taiyaki-nak. Ezt szokták árulgatni fesztiválokon Japánban.

Nekem egyébként alapvetően a bab édes mivoltával van bajom. A bab nem édes. És igen, kipróbáltam, és nem tetszett. Kambodzsai gyerek csinált egyszer édes babból vmilyen lét, ami egyfajta édességnek minősül. Kínai csajtól, hogy tényleg édes-e. Szerinte egy kicsit igen. Szerintem még kicsit sem.
Tudom, a hiba a userben van.

Komplikato

Remélem azt tudod, hogy "jobb" vendéglátosok nem csak a dió helyett használnak szotyit, de biza a gesztenyepürét is "feldúsítják" babbal néha.
Mondjuk aki nem szereti a gesztenyepürét, azt ez nem izgatja fel, viszont szerintem szemét húzás még ha nehezen kiszúrható is.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Kvikveg

Quote from: Pirula on 2006-10-26, 10:46:23
Quote from: Komplikato on 2006-10-26, 10:23:57Ami pici kis nyuszi/egér (vita tárgya) sütit lehet kapni a Wasabi-ban, és amibe sejtésem szerint szintén babkrém van, az mocsi vagy valami egészen más?
Én úgy tudom hogy az valami más, sajnos gőzöm sincs hogy mi van benne. A mocsi az valahogy így néz ki pálcikára szúrva.
Raggie jol lemeszarolta szerencsetlent. Eredeti allapotaban egy csini gombocka, ott figyel a tanyeron, es probal beleolvadni a kornyezetebe. Megszivta. Nagyon finom volt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Áhá, akkor ti is elmentetek a Wasabi kaiten sushi-jába :)

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2006-10-26, 12:32:37
Áhá, akkor ti is elmentetek a Wasabi kaiten sushi-jába :)
En meg egy ismerosom, de meg tavaly.
Iden is akarok menni. Szabim van boven. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

#98
Figyelem!!! szupi boltok Budapesten:
- a Vásárcsarnok alsó szintjén egy Ázsia bt. nevezetű bolt. Sok mindenük van, ha jól rémlik, azuki bab is volt.
- www.culinaris.hu, itt már kevesebb az ázsiai termék, de azért van, és ami van, itt a legolcsóbb! (najó, mégsem minden)

Mindkettő olcsóbb mint a Rákóczi téri kínai bolt!

többi hely felderítése folyamatban.. :)

ui: tegnap előtt csináltam oyakodon-t (amit Tenma készített a Monsterben egyszer :D ) , tegnap meg tsukimi udont. Az utóbbi nem ízlett túlságosan :/
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

*nyalcsorgat* Norikot elraboljuk egyszer egy party elotti esten es lancra verve foglalkoztatjuk a konyhaban egesz ejjel. :D :D :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Komplikato

#100
Quote from: noriko on 2006-10-26, 13:43:24
- a Vásárcsarnok alsó szintjén egy Ázsia bt. nevezetű bolt. Sok mindenük van, ha jól rémlik, azuki bab is volt.

Eredetileg ezt is írni akartam, csak elbizonytalandotam, hogy tényleg a csarnokban van e. Asszony ott vesz néha ritkább fűszereket.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Yakumo

Quote from: Komplikato on 2006-10-26, 18:50:47
Quote from: noriko on 2006-10-26, 13:43:24
- a Vásárcsarnok alsó szintjén egy Ázsia bt. nevezetű bolt. Sok mindenük van, ha jól rémlik, azuki bab is volt.

Eredetileg ezt is írni akartam, csak elbizonytalandotam, hogy tényleg a csarnokban van e. Asszony ott vesz néha ritkább fűzsereket.
Bizony az jó hely! Wasabi was owned by me there. :jee:

.Attila

Quote from: noriko on 2006-10-26, 13:43:24
Az utóbbi nem ízlett túlságosan :/
Azt elhiszem.

Feldin

Quote from: .Attila on 2006-10-26, 22:19:44
Quote from: noriko on 2006-10-26, 13:43:24
Az utóbbi nem ízlett túlságosan :/
Azt elhiszem.
az udon és az umeboshi az amire azt mondják hogy a gaijin halála :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Quote from: Feldin on 2006-10-29, 20:35:13
Quote from: .Attila on 2006-10-26, 22:19:44
Quote from: noriko on 2006-10-26, 13:43:24
Az utóbbi nem ízlett túlságosan :/
Azt elhiszem.
az udon és az umeboshi az amire azt mondják hogy a gaijin halála :)

Inkább a natto-t szokták mondani az udon helyett. Udonról még ilyet nem hallottam, de személyesen meggyőződtem róla...

Feldin

Quote from: .Attila on 2006-10-29, 21:20:10
Quote from: Feldin on 2006-10-29, 20:35:13
Quote from: .Attila on 2006-10-26, 22:19:44
Quote from: noriko on 2006-10-26, 13:43:24
Az utóbbi nem ízlett túlságosan :/
Azt elhiszem.
az udon és az umeboshi az amire azt mondják hogy a gaijin halála :)

Inkább a natto-t szokták mondani az udon helyett. Udonról még ilyet nem hallottam, de személyesen meggyőződtem róla...

elnézést.
arra gondoltam.
az udon az fini.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

noriko

Quote from: .Attila on 2006-10-29, 21:20:10
Udonról még ilyet nem hallottam, de személyesen meggyőződtem róla...
hát én is. már amennyire eltaláltam az eredeti ízt, amihez viszont nics hasonlítási alapom...
A tészta része még elment (sikerült nem szétfőznöm :smile: ), de az alaplé nem jött be.
azért, itt egy recept: Tsukimi-udon

Oyakodon (Oyako donburi)
A sushi után a második kedvenc japán ételem :D
Mondjuk ez is a noriko vörzsön, de remélem, az eredeti is valami ilyesmi!
Miután beszereztük az extra hozzávalókat (japánalaplé hozzávalók, vagy por; mirin), egészen egyszerűen, és gyorsan elkészíthető!
[spoiler=vagyis nem, csak a recept fordítása, módosítva by me]Hozzávalók (4 adaghoz):
- 4 adag főtt rizs
- 160g csirkeszárny, vagy csirkemell (ez gyorsabban megfő!)
- 2 közepes hagyma
- 10 szál mitsuba (ami csak dekoráció, és elhagyható, főleg mivel Mo.-n nem hiszem, hogy lehet kapni)
- 6 tojás
- 2 szál újhagyma (egy másik recept alapján)
- a szósz: 250ml dashi (vízben oldott dashi-por;) ), 2 evőkanál cukor, 4 evőkanál mirin, 6 evőkanál japán szójaszósz

Előkészületek:
A csirkeszárnyakat/csirkemellet vágd falatokra, hagyd rajtuk a bőrt.
Darabold fel a vöröshagymát és az újhagymát.
Ha találtál mitsubát, szólj nekem. :P
Verd fel a tojásokat egy tálban.
Készítsd el a szószt.

Elkészítés:
A hozzávalókat oszd 4 részre, mert ezt az ételt adagonként külön-külön szokás elkészíteni.
Az első adag szószt öntsd egy nem túl mély serpenyőbe/lábosba/hőálló edénybe.
Ha forr (hamar fog, mert kis adag!) add hozzá a hagymát.
2-3 perc múlva szórd rá az újhagymát, és add hozzá a húst is.
Takard le, és vedd takarékra.
Amikor úgy látod, hogy már megfőtt a hús, vedd le a fedőt, vedd nagyobb lángra a gázt/izé..elektromos lapot :P
Kb 2-3 perc múlva vedd megint takarékra, és óvatosan pálcikán/fakanálon keresztül önts rá a tojást.
Kevergesd, hogy ne álljon össze a tojás.
Hamar zárd is el, ne legyen belőle rántotta, inkább kocsonyásabb állagú legyen.
Öntsd egy adag rizsre.
Jöhet a következő adag!

[/spoiler]
"I wish I could, but I don't want to."

.Attila

Egy kis nyelvi info:

A donburi az maga a tál (angolul bowl), amiben szervírozzák a kaját, ennek a rövidítése a don (az udonban nem :)). Sokmindent így hívnak, amit ilyen tálban (gyak. egy fél gömbhéj) tálalnak, -don taggal zárnak.

Pl. tendon (tenpura -egy halfajta- rizs tetején; többféle változat van, van olyan kis gyorsétterem, ami csak ilyeneket kínál), gyuudon (népszerű darab, mert olcsó; sült marhacafatok rizsen), katsudon (tonkatsu rizsen)...

Egyébként mi az a dashi?

noriko

Quote from: .Attila on 2006-10-30, 23:33:06Egyébként mi az a dashi?

röviden: japán alaplé
kifejtve:dashi
:)
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Uvegesre parolni aprora vagott hagymat:
Fel cmx fel cm-nel kisebb darabokra vagni, olaj edenybe, ra hagyma. Olaj csak annyi, hogy semelyik hagyma se legyen szarazon, es inkabb kicsit tobb legyen az olaj, mintsemhogy odaegjen a hagyma.
Uvegesre: kis langon addig szorakozni, amig attetszo nem lesz, ill kicsit meg is fog barnulni par. Turelmetlenebbek nagyobb langra rakhatjak, de szenesedesre ugyelni kell. Na ennyi.
:haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Zsiga: ha nem néz ki nagyon ijesztően, és a szagától sem fordulok fel, akkor felőlem :D
Üveges hagyma: nekem anno megmutatták, hogy kb milyen az. Meg az üvegről szerintem a többség tudja milyen...

Egyébként veletek nem főzettek suliban? Nekünk kötelező volt... meg kellően mélyvíz dolog (magyarán nem nagyon van képed elcseszni, mert a fél osztály meg fogja kóstolni....)

Kvikveg

Fozes suliban? Nem remlik. Talan kodosen valami vigyunk-be -valami-kajat megmozdulas...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Lythis on 2007-01-11, 23:15:58
Zsiga: ha nem néz ki nagyon ijesztően, és a szagától sem fordulok fel, akkor felőlem :D
Üveges hagyma: nekem anno megmutatták, hogy kb milyen az. Meg az üvegről szerintem a többség tudja milyen...

Egyébként veletek nem főzettek suliban? Nekünk kötelező volt... meg kellően mélyvíz dolog (magyarán nem nagyon van képed elcseszni, mert a fél osztály meg fogja kóstolni....)

Nekünk nem kellett főzni. A pár évvel alattunk járó csajoknak asszem igen... Wait a sec... :rolleyes:  :muhahah:

noriko

Ma sétálás közben felfedeztem az Oktogonon található Planet Sushi éttermet, és ha már így történt, gondoltam egyet, és betértem ebédre.
Sokat nem akartam számolgatni (nem egy gyorséttermi árkategória), sem válogatni, ezért rendeltem egy o-bentou-t. Ebből 3 féle van, és munkanapokon 11-14 között lehet kérni, 1850 Ft-ért.
Nekem az ebi bentou-ra esett a választásom, mert szeretem a garnélarákot. :) Kicsit aggódtam, mert a szép képekkel illusztrált étlapon nem tűnt túl nagynak az adag. Féltem, nem fogok ennyivel jól lakni, de a végén kellemesen csalódtam.

A rendelés felvétele után, az egyik beöltözött pincérlány kihozott egy nedves forró kendőt, kezettörölni, és kihozta a teámat is, ami a bentou-hoz járt. A tea egy egész kanna volt ( :eek: ), és ki is tartott az ebéd végéig. Hozott mellé egy kis homokórát is, hogy lássam ha letelt a 3 perc, mert onnantól kész.
Hamarosan hozták a Miso Shiru-t, és mellé a kanálkát, kanáltartóban, illetve a szójaszószt és a kis tálkát amibe kiöntik. Szóval már egész jól nézett ki az asztalom, így telepakolva dolgokkal.  :D
A mizó leves meglepően finom volt. (ennek örültem, mert az előző, és életem első mizólevese után nem voltam valami jól...) A leves után hozták magát a bentou-t, amiben volt egy rublika a rizsnek, egy rublika az ecetes/fokhagymás/szezámolajos öntettel meglocsolt salátának, egy a rizsnélküli 4 darab lazacos/avokádós/uborkás tekercsnek, algakörítéssel, és egy a 4 darab teriyaki szószban elhelyezett ráknak.
Így ránézésre sem tűnt többnek, mint a képen, de mire végeztem, mégis egész jól laktam, amin meg is lepődtem. (bár tény, hogy mostanában nem túl nagy a kaja igényem :P )

Rövidre zárva a szót, ajánlom nektek is a helyet, legalább egyszeri kipróbálásra! Egész hangulatos, ezzel a sok japán étkészletes ceremóniával, és még japán zene is megy a háttérben. :)
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Etkezesi orkok is bemehetnek? (Tok fraszt kaptam, ennyire specializalt talalas mellett en orknak erzem magam.)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Legfeljebb elkönyvelnek hülyének a tökéletes mosoly mögött.
Egyébként ne aggódj, én is úgy eszem, mint egy epilepsziás rinocérosz...
Failure is the default option

noriko

Quote from: kikuchiyo on 2007-05-05, 00:39:01
Legfeljebb elkönyvelnek hülyének a tökéletes mosoly mögött.
Igen, valahogy én is ilyesmikre gondoltam közben. Főleg, hogy nem volt valami sok vendég.  :haha: De a lényeg az, hogy ott a kaja, amit meg kell enni. Aztán hogy mire teszek szójaszósz és mire nem, az már ne érdekeljen mást. Max japánban van joguk kiakadni.  :D

Ha valaki kedvet kapna, szólhat nekem is! Szívesen megyek még! :)
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Quotemunkanapokon 11-14
Kiutessel gyozott az idopont meghatarozasa.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Quote from: noriko on 2007-05-05, 00:52:40
Quote from: kikuchiyo on 2007-05-05, 00:39:01
Legfeljebb elkönyvelnek hülyének a tökéletes mosoly mögött.
Igen, valahogy én is ilyesmikre gondoltam közben. Főleg, hogy nem volt valami sok vendég.  :haha: De a lényeg az, hogy ott a kaja, amit meg kell enni. Aztán hogy mire teszek szójaszósz és mire nem, az már ne érdekeljen mást. Max japánban van joguk kiakadni.  :D

Ha valaki kedvet kapna, szólhat nekem is! Szívesen megyek még! :)

Úgy érted, hívjunk meg?  :ejnye:
Failure is the default option

noriko

"I wish I could, but I don't want to."