Main Menu

főzőcske

Started by Moloko, 2004-06-23, 11:13:16

Previous topic - Next topic

Lythis

Quote from: noriko on 2008-01-17, 02:37:28
Quote from: Lythis on 2008-01-17, 02:34:59
Elsőre így azt sem tudom, hogy hol van, de majd megnézem, ha arra járok.

ott van a Központi Antikvárium és a répaléfacsaró bár között valahol. :)
:merci:

pniko

Nem tudom, hogy kik vannak itt miskolc és vonzáskörzetéből és emellett szeretnének Japán ételt fogyasztan, de számukra lehet hogy az alábbi pár sor értékes információt tartalmaz.

Ma találtam rá a Tokyo Restaurant nevű étteremre ami nemrég nyílt az "épülő" Macropolisban a Plázával szemben.

Nyitvatartás:
11-23:30

Amint lesz több infóm (és van érdeklődő) akkor azt itt közzétenném (márha nem bánjátok).

Akit érdekel az elmehet kipróbálni. Én jelenleg tervezem munkatársaimmal, hogy melátogatjuk, márcsak az időpontot kell összeegyeztetnünk.

Solid Snake

Engem érdekelne.  :smile:
Elég sokat járok Miskolcra egyetemista lévén.

Xzone

Quote from: pniko on 2008-03-08, 19:29:17
Nem tudom, hogy kik vannak itt miskolc és vonzáskörzetéből és emellett szeretnének Japán ételt fogyasztan, de számukra lehet hogy az alábbi pár sor értékes információt tartalmaz.

Ma találtam rá a Tokyo Restaurant nevű étteremre ami nemrég nyílt az "épülő" Macropolisban a Plázával szemben.

Nyitvatartás:
11-23:30

Amint lesz több infóm (és van érdeklődő) akkor azt itt közzétenném (márha nem bánjátok).

Akit érdekel az elmehet kipróbálni. Én jelenleg tervezem munkatársaimmal, hogy melátogatjuk, márcsak az időpontot kell összeegyeztetnünk.

Ott lakom kb 200 méterre tőle, gondoltam rá, hogy megnézem. De 21-éig Pesten vagyok, szóval nem hiszem, hogy tudok csatlakozni hozzátok.

MacKenzie

Hello, még valamikor tavaly év végén írtam arról, hogy megnyilt az Ázsia webáruháza, és most kaptunk 1-2 érdekes dolgot ami nagyjából ide illik:
-wasabis zöldborsó (30g 340.- Ft, 140g 800.- Ft.)
-hordozható gázrezsó (sukiyaki-must-have), az asztalon is könnyen elfér, rendkívűl egyszerü és biztonságos használni (személyes tapasztalat) bruttó 6500.- Ft, egy hozzávaló bután palack ami c.a. 2-3 alkalomra elég ára 490.- Ft. Referencia: valahol a minami-ke okawariban is szerepel egy 98.9999% megegyező készülék.
Nothing Personal... Kid.

noriko

nem japán, de azért ázsiai...

egész jól követhető(nek tűnő) kóreai receptek, youtube-on!
"I wish I could, but I don't want to."

Xzone

#156
Ugye nem csak nekem új, hogy ilyet lehet itthon kapni? A bennem élő kis weeaboo ugrált örömében, amikor meglátta, és vetetett velem jó sokat :)

Update:

Így nézett ki készen. Egy fokkal bonyolultabb megcsinálni, mint az instant rament, viszont annyival jobb is.

Lythis

Quote from: Xzone on 2008-07-24, 22:00:11
Ugye nem csak nekem új, hogy ilyet lehet itthon kapni? A bennem élő kis weeaboo ugrált örömében, amikor meglátta, és vetetett velem jó sokat :)

Update:

Így nézett ki készen. Egy fokkal bonyolultabb megcsinálni, mint az instant rament, viszont annyival jobb is.
Mi is ma láttunk boltban, holnap terveztem venni. Ehető?
(a TopRamen-ből úgyis kifogytam tegnap sajna)

Xzone

Nekem ízlett, kifejezetten jó.

.Attila

Yakisoba? DO WANT!
Hol lehet venni?
Ramen tésztát (nem instant rament) hol lehet kapni?

Lythis

#160
Quote from: .Attila on 2008-07-24, 23:05:20
Yakisoba? DO WANT!
Hol lehet venni?
Ramen tésztát (nem instant rament) hol lehet kapni?
Yakisoba: spar-ban nézd meg, én ott láttam.
Ramen tészta: több helyen is, de ahol tuti: Fény u.-i piacon van egy bolt, ott lehet kapni (eddig mindíg volt), ha jól emlékszem, akkor a mammut alatt a match-ben is volt olyan 2-3 zacskónyi még legutóbb, de újra szokták tölteni. Emellett valszeg a japán-koreai boltban is a rózsadomb center mellett, de ott nem ezért voltam, szóval nem néztem, hogy ilyet is tartanak e, de tippre igen. Illetve Noriko mondott valami ilyesmi boltot a múzeumkörúton, ott is talán, de ott még nem voltam.

Xzone

Quote from: Lythis on 2008-07-25, 00:53:14
Yakisoba: spar-ban nézd meg, én ott láttam.


Én is ott vettem.

Zsiga

#162
Ez ilyen általános főzőstopic, nem csak azn, ugye? :) Na mindegy, azért bepofátlankodok, lesz ami lesz.
Most csináltam magamnak egy jó kis tojásos rizst, gondoltam megosztom a receptet hátha mást is érdekel, egyrészt mert szerintem kurvajó, másrészt mert gyorsan megvan (~16 perc, amíg a rizs megfő), és még egyszerű is, tehát ideális lustakocka-kaja.
Ami kell hozzá:

  • 2dl jázmin rizs (illetve ki mit szeret, én csak ezt eszem)
  • 6 tojás
  • egy fej vöröshagyma (kis-közepes fej)
  • három-négy közepes méretű csiperke (vagy más gomba, vagy gombakonzerv bár az nagyon lassan sül)
  • 20 deka gyros hús, vagy akármi pácolt fűszeres (lehetőleg kisméretű, hogy ne kelljen felszeletelni, hisz a gyorsaság és az egyszerűség az fontos...) hús, én "Lidl-gazdaságos" (Dulano asszem) elősütött gyrost találtam a frigóban, azért ez került bele
  • vegeta, bors, fokhagyma (lehetőleg por vagy granulátum, egyszerűbb vele dolgozni), szójaszósz
Előszöris felrakjuk főni a rizst, 4dl víz + 2dl rizs + pár csepp szójaszósz + ízlés szerint vegeta (=kurvasok), nagy lángon forrásig, majd ha felforrt kis lángon tovább főzve amíg az összes víz elfő róla (ez nálam összesen 16-17 perc szokott lenni). Ja természetesen fedő alatt.
Ha ez megvan, megpucoljuk a hagymát, majd ízlés szerint felvágjuk (én így szoktam, csak egyszer még félbevágom hogy rövidebb csíkok legyenek), és beledobjuk egy serpenyőbe, kevés olajjal nagy lángon. Amíg sül felaprítjuk a gombát, szintén ízlés szerint. 1-2 percnél többet ne tököljünk vele, mert akkor lesz kész kb. egyszerre a hagymával (gy.k. 1-2 perccel a hagyma után mehet a tűzre). A gobmák piruljanak meg, a hagyma ne nagyon (bár ez is ízlés kérdése, én jobban szeretem ha kicsit nyers), vegyük le a tűzről (és szórjuk meg egy kevés durvára őrölt borssal) és dobjuk a helyére a husit, majd süssük át rendesen közepes-nagy lángon (nem kell utántölteni az olajat amit a ződek felszívtak, majd kifő a leve és abban megsül). Ha kész, mehet a hagymásgomba nyakába pihenni, a hat tojásból meg süssünk rántottát - jó alaposan megfokhagymázva - a jó kis fűszeres szaft tetején, majd ha kész szaggassuk apró darabokra villával, és adjuk a többi kész kajához (amit esetleg megmikrózhatunk egy fél perc erejéig ha kihűlt egy picit), majd végül ha mindent jól csináltunk kb. fél-egy perc múlva hozzákeverhetjük a rizst. Szükség esetén egy kis utófűszerezés, és kész is. :)

Szerk.: Így a felén túl rájöttem hogy nem írtam hogy ez simán két emberes adag... :) Illetve most már több gombát és kevesebb húst raknék bele, iletve mindkettőt apróbbra vágnám.

noriko

én úgy szoktam rendszerezni, hogy ebbe írom, ami japán főzőcske/étel/recept, és a Gasztronómia topicba a többit, de keveredett már korábban is a kettő, úgyhogy nem probléma, ha itt van.

Tojásos rizs...lol...more like tojásos-gombás-hagymás-húsos rizs :D
De jól hangzik! Bár a lustakocka-kaja kategóriát kifogásolnám, igaz én csak a lusta kategóriához tudok hozzászólni, de ebből kiindulva ideálisabb lenne kevesebb hozzávaló, mert pl a gombáért és húsért már boltba kéne menni :D
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga

Quote from: noriko on 2008-09-14, 23:59:40
én úgy szoktam rendszerezni, hogy ebbe írom, ami japán főzőcske/étel/recept, és a Gasztronómia topicba a többit, de keveredett már korábban is a kettő, úgyhogy nem probléma, ha itt van.

Tojásos rizs...lol...more like tojásos-gombás-hagymás-húsos rizs :D
De jól hangzik! Bár a lustakocka-kaja kategóriát kifogásolnám, igaz én csak a lusta kategóriához tudok hozzászólni, de ebből kiindulva ideálisabb lenne kevesebb hozzávaló, mert pl a gombáért és húsért már boltba kéne menni :D
Akkor marad itt. :)

Tojásos rizsnek indult, csak aztán egy picit elgurult a gyógyszerem és beledobáltam mindent amit találtam... ^^

noriko

megosztom mostani és előző avataromat nagyban, mert kicsiben nem érvényesülnek annyira, pedig aranyosak :D
nem én csináltam egyiket sem, csak begyűjtöttem.
de célom, hogy majd egyszer sajátot is felmutassak! :)



"I wish I could, but I don't want to."

noriko

újabb programajánló: japán est a gasztronómia jegyében, fanatikusoknak (mert drága :( )

mivel nem tudok hatékonyan főzőcskézni úgy, hogy a sushin kívül még nem is nagyon ettem japán kaját, én ott leszek! :D
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga

Quote from: noriko on 2009-01-14, 00:37:45
újabb programajánló: japán est a gasztronómia jegyében, fanatikusoknak (mert drága :( )

mivel nem tudok hatékonyan főzőcskézni úgy, hogy a sushin kívül még nem is nagyon ettem japán kaját, én ott leszek! :D
8ezer Ft a Fujiban szerintem egyáltalán nem drába egy vacsoráért, sőt. A születésnapomon a Bambuszligetbe mentünk vacsorázni, 6ezer volt a sushi-szett amit ettem egy ásványvízzel meg borravalóval. A Fuji meg legalább dupla árakkal dolgozik a Bambuszligethez képest.

noriko

Beszámoló:

a Fuji étterem:
a tatami termeik hangulatosak és japán szokás szerint itt is le kell venni belépés előtt a cipőnket. Az asztalok alacsonyak, de nem kell a sarkunkon kuporogni, mert az alja amolyan trükkösen sűlyesztett, és rendesen elfér alatta a lábunk. Egyedül a pincéreknek jelenthet extra kihívást a terem, mert kénytelenek féltérdre ereszkedni, hogy elérjék az asztalokat. Viszont úgy láttam, már elég sokat edzettek erre a feladatra, mert egész rutinosan csinálták.
A tatami termeken kívül, a nagy előtérben vannak a rendes asztalok és a látványkonyha, de szerintem, ha valaki rászánja magát, hogy a Fujiba menjen enni, akkor már érdemesebb a tatami termet választani. 

A felszolgált menüsor:
Quote• Nimame
Hidegelőételként felszolgált édes bab.
• Saba-kakuni
Szójaszószban sült makréla
• Ingen-gomaae
Párolt hosszúbab szezámmaggal meghintve
Ezek egy tálon voltak, olyan 3-3 darab. Finom volt mind.
Quote• Miso-shiru
Szójababpüréből készült leves.
Valamiért nekem nem jön be a miso leves, és bár megettem, de most sem lett a kedvencem.
Quote• Sushi variációk
Tojásos, lazacos és tonhalas nigiri, illetve sushitekercsek
pár quality sushi. Amit innen kiemelnék, az a gari (pácolt gyömbér), amit rendeltetése szerint a sushik között kell bekapni, hogy elválassza az ízeket. Ezt eddig sosem bírtam megenni, mert maléves frissítőkendőre emlékeztetett, de most valahogy lightosabb volt ez a beütése, így végre szabályszerűen ettem a sushit :D
Quote• Yakitori
Bambusznyársra húzott, fűszeres mártásos, grillezett húsdarabok
• Sake shioyaki
Sós, grillezett királylazac
• Yasai nimono
Frissen párolt, ropogós zöldségek
• Tempura
Lisztből, tojásból és vízből készült tésztába mártott, olajban hirtelen kisütött falatkák (zöldség, rák, gomba, stb)
• Sunomono
Savanykás saláta. Garnélarák, uborka és tengeri alga kombinációja
• Gohan
Főtt rizs
• Tsukemono
Japán savanyúság
finom volt mind, nincs kiemelni való.
Quote• Wagashi és gyümölcs
Babból vagy gesztenyéből készült édesség.
ez gesztenyeparfé volt és valami mandarin ugyanebbe megforgatva.

És szezonális csemegeként valamikor az elején kaptunk sült édestök falatokat is, kínai ötfűszerkeverék szerű fűszerrel meghintve. Persze ez is ízletes volt.

Kezdésnek meg 10 fokos japán szilvapálinkával indítottunk, ami egész jó volt! További italokért nekünk kellett fizetni, de a teát kannánként mérik, úgyhogy egy kanna kitartott a vacsi végéig.

Összefoglalva: minden íz valahogy letisztult volt, egyszerű, általában enyhe édes beütéssel. A fogások kis adagokban jöttek, de teljesen jól laktam a végére.

Az étteremnek egyébként valahol Békésen van kertje, ahol japánból szállított vetőmagokat növesztenek, és állatokat nevelnek. Ja és pii vizet használnak (vagymi. Nem vagyok jó bio-terminológiában). A tengeri dolgok meg Norvégiából és a horvát partokról jönnek. Az étterem tulajdonosa meg azok közé a ritka japánok közé tartozik, akik amolyan gurulósan kövérek, ami kissé gyanússá teszi a sok bio dolgot, bár lehet, hogy ez csak a magyar konyha hatása... :D

Közben volt látványkonyha nézés (sushi és grill) és kimonós felszolgáló japán lány, és ugyanennek a lánynak a koto (fektetett bazinagy pengetős hangszer) bemutatója. Sajna csak 3 rövidke szám, de már maga a koto és kottájának megtekintése miatt is megérte.

Az ételek alatti magyarázás annyira nem volt nagy szám. Egy tolmács-idegenvezető nő tartotta, de amiket saját élményeiről mesélt az asztalszomszédjának, azok érdekesebbek voltak. Még jó, hogy viszonylag hangosan beszélt :P

ui: végén volt egy aranyos low budget tombola, amin nyertem egy díszes kartonpapírból készült névjegykártyatartót, és egy kis csomag japán fürdősót.

Legközelebb tervezett vacsora időpontja: március 6.
"I wish I could, but I don't want to."

Lythis

Quote from: noriko on 2009-01-31, 21:01:02
[spoiler=beszámoló]Beszámoló:

a Fuji étterem:
a tatami termeik hangulatosak és japán szokás szerint itt is le kell venni belépés előtt a cipőnket. Az asztalok alacsonyak, de nem kell a sarkunkon kuporogni, mert az alja amolyan trükkösen sűlyesztett, és rendesen elfér alatta a lábunk. Egyedül a pincéreknek jelenthet extra kihívást a terem, mert kénytelenek féltérdre ereszkedni, hogy elérjék az asztalokat. Viszont úgy láttam, már elég sokat edzettek erre a feladatra, mert egész rutinosan csinálták.
A tatami termeken kívül, a nagy előtérben vannak a rendes asztalok és a látványkonyha, de szerintem, ha valaki rászánja magát, hogy a Fujiba menjen enni, akkor már érdemesebb a tatami termet választani. 

A felszolgált menüsor:
Quote• Nimame
Hidegelőételként felszolgált édes bab.
• Saba-kakuni
Szójaszószban sült makréla
• Ingen-gomaae
Párolt hosszúbab szezámmaggal meghintve
Ezek egy tálon voltak, olyan 3-3 darab. Finom volt mind.
Quote• Miso-shiru
Szójababpüréből készült leves.
Valamiért nekem nem jön be a miso leves, és bár megettem, de most sem lett a kedvencem.
Quote• Sushi variációk
Tojásos, lazacos és tonhalas nigiri, illetve sushitekercsek
pár quality sushi. Amit innen kiemelnék, az a gari (pácolt gyömbér), amit rendeltetése szerint a sushik között kell bekapni, hogy elválassza az ízeket. Ezt eddig sosem bírtam megenni, mert maléves frissítőkendőre emlékeztetett, de most valahogy lightosabb volt ez a beütése, így végre szabályszerűen ettem a sushit :D
Quote• Yakitori
Bambusznyársra húzott, fűszeres mártásos, grillezett húsdarabok
• Sake shioyaki
Sós, grillezett királylazac
• Yasai nimono
Frissen párolt, ropogós zöldségek
• Tempura
Lisztből, tojásból és vízből készült tésztába mártott, olajban hirtelen kisütött falatkák (zöldség, rák, gomba, stb)
• Sunomono
Savanykás saláta. Garnélarák, uborka és tengeri alga kombinációja
• Gohan
Főtt rizs
• Tsukemono
Japán savanyúság
finom volt mind, nincs kiemelni való.
Quote• Wagashi és gyümölcs
Babból vagy gesztenyéből készült édesség.
ez gesztenyeparfé volt és valami mandarin ugyanebbe megforgatva.

És szezonális csemegeként valamikor az elején kaptunk sült édestök falatokat is, kínai ötfűszerkeverék szerű fűszerrel meghintve. Persze ez is ízletes volt.

Kezdésnek meg 10 fokos japán szilvapálinkával indítottunk, ami egész jó volt! További italokért nekünk kellett fizetni, de a teát kannánként mérik, úgyhogy egy kanna kitartott a vacsi végéig.

Összefoglalva: minden íz valahogy letisztult volt, egyszerű, általában enyhe édes beütéssel. A fogások kis adagokban jöttek, de teljesen jól laktam a végére.

Az étteremnek egyébként valahol Békésen van kertje, ahol japánból szállított vetőmagokat növesztenek, és állatokat nevelnek. Ja és pii vizet használnak (vagymi. Nem vagyok jó bio-terminológiában). A tengeri dolgok meg Norvégiából és a horvát partokról jönnek. Az étterem tulajdonosa meg azok közé a ritka japánok közé tartozik, akik amolyan gurulósan kövérek, ami kissé gyanússá teszi a sok bio dolgot, bár lehet, hogy ez csak a magyar konyha hatása... :D

Közben volt látványkonyha nézés (sushi és grill) és kimonós felszolgáló japán lány, és ugyanennek a lánynak a koto (fektetett bazinagy pengetős hangszer) bemutatója. Sajna csak 3 rövidke szám, de már maga a koto és kottájának megtekintése miatt is megérte.

Az ételek alatti magyarázás annyira nem volt nagy szám. Egy tolmács-idegenvezető nő tartotta, de amiket saját élményeiről mesélt az asztalszomszédjának, azok érdekesebbek voltak. Még jó, hogy viszonylag hangosan beszélt :P

ui: végén volt egy aranyos low budget tombola, amin nyertem egy díszes kartonpapírból készült névjegykártyatartót, és egy kis csomag japán fürdősót. [/spoiler]

Legközelebb tervezett vacsora időpontja: március 6.
Köszönjük szépen a beszámolót!

A márciusi is ilyen csoportos végigkóstolós lesz, vagy csak simán tervbevetted, hogy akkor mész?

noriko

Quote from: Lythis on 2009-01-31, 21:50:15

Köszönjük szépen a beszámolót!

A márciusi is ilyen csoportos végigkóstolós lesz, vagy csak simán tervbevetted, hogy akkor mész?

np :)

az is ugyanez a szervezés lesz.
még nem tudom, hogy megyek-e megint. ha lesz megint valami extra program mellé, és esetleg más menüsor, meg ismerős aki csatlakozik, akkor maybe...
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga

Quote from: noriko on 2009-01-31, 23:16:08
még nem tudom, hogy megyek-e megint. ha lesz megint valami extra program mellé, és esetleg más menüsor, meg ismerős aki csatlakozik, akkor maybe...
Én benne lennék egy ilyen csoportos megszállásban. :)
Bár 8k-ért lehet inkább hülyére zabálnám magam sushiból a Bambuszligetben. :D

Kwilde

Sziasztok,
egy kis piackutatást szeretnék végezni :D
Lehetőségem adott arra, h japán dolgokat tudjak behozatni megfizethető áron (értsd párszáz forinttól max 5000-6000 forintig a legjobb cuccokért).
Az alapvető profil az a bento és kiegészítői lennének, de egyebeket is tudnék szerezni, ha van rá igény. Azt akarom megkérdezni, hogy az itt fórumozók többségét mi izgatná a legjobban:
- bento dobozok
- onigiri készítők (hagyományos háromszög, kocka, csillag, szívecske, hordócska rizsformák)
- főttojás formázok (szívecske, maci, csillagocska, nyuszika)
- formavágok (többféle forma és méret sütikhez, zöldségekhez, kenyérhez)
- bento kiegészítők (alapvetően dekorációs kiegészítők)
- japán csokik
- bento táskák
- furikake (japán rizs ízesítő)
- szépségápolási szerek (fürdősok, hajbalzsam)
- kulcstartók (keychain and mobile charms)

Szóval olan dolgok, amik esszenciálisak lehetnek pl egy ilyen bentok elkészítéséhez:



Ismétlem ez csak egy kis felmérés lenne, lassan szeretnék megrendelni egy alap "árukészletet" és nem mindegy hogy miből rendelek többet. Utólag is szeretnék elnézést kérni azoktól, akiket ez a post zavart.
"Wake Up, You are Dead!"

Kvikveg

A fozottojas-formazo erosen durva.  :eek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

Hello!
Nem hiszem, hogy bárkit is zavart volna a postod :) Ha meg igen, az eleve ne jöjjön ebbe a topicba!
Engem érdekelne a dolog, és ha beindul, tuti vevőd leszek! :D

Quote from: Kwilde on 2009-02-01, 01:42:22
Azt akarom megkérdezni, hogy az itt fórumozók többségét mi izgatná a legjobban:
- bento dobozok
- onigiri készítők (hagyományos háromszög, kocka, csillag, szívecske, hordócska rizsformák)
- formavágok (többféle forma és méret sütikhez, zöldségekhez, kenyérhez)
- bento kiegészítők (alapvetően dekorációs kiegészítők)
- bento táskák
- furikake (japán rizs ízesítő)

Engem a fentiek érdekelnének. Bár az onigiri készítőknél attól függ, hogy milyenek, mert mini műanyag félét már kaptam ajándékba, de az nem olyan nagy szám.

Ja és a bento táska az a vászon szatyor, amibe a dobozt teszik? Mert akkor annyira az sem.

A tojásformázó meg valamiért ijesztő  :zomg: :P
"I wish I could, but I don't want to."

Kwilde

Köszönöm a visszajelzéseket :)

hehe én especiel teljesen odavagyok a főtt tojás formázókért... virág.. csillag, nyuszi, szívecske, macika... alig várom, h ide érjen a próbarendelésem és kipróbáljam őket :)
Rízsformázókról: alapvetően a hagyományos onigiri formát láttam, hordóforma, szivecskés/csillagos/macis/hellokitty ami még érdekes volt a dobókocka és a gömb... najó a gömbformát esetleg kézzel is meglehet kísérelni. Meg láttam ilyen nagyon mini onigirit is, amivel szuperpici falatokat lehet csinálni elvileg.
Amibe még beleszerelmesedtem az ilyen palacsinta/tükörtojás/omlett formázó szívecske vagy virág alakban. Elképzelem, h amikor beteg az anyukám és csinálok neki szívecskés palacsintát vagy tükortojást, az akkora cukorság, h egyből meggyógyulna :) Tiszta lütyő vagyok ilyen szempontból.

Na megígérem következő  postban megosztok recepteket is, mert régen elég sokat kigyűjtöttem meg lefordítottam, és meg is próbáltam csinálni.

"Wake Up, You are Dead!"

Kvikveg

Csak azert nem ugrok a bento-dobozra, mert a realitashoz nem lenne semmi koze. Kizart, hogy ilyenben vigyem a kajamat... vagy ilyeneket csinaljak.
Max egy rizsfozo erdekelne, ertheto okokbol... hol lehet jot venni?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

Én a rizsfőzőmet a kínai főzőtanfolyam keretében rendeltem, de ha jól tudom, a Rákóczi téri kínai boltból származik. Anno 15 ezer Ft volt. Persze, lehet, hogy azóta már átlag háztartási gépek között is fellelhető.
"I wish I could, but I don't want to."

Kwilde

azt itthon is lehet kapni, szaku webshop:
http://www.szaku.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=402&category_id=5&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=185

De van a fővámtérnél is egy japán/ázsiai bolt, náluk is lehet ha jól emlékszem, van honlapjuk is: www.azsiabt.hu
"Wake Up, You are Dead!"

Kvikveg

Danke!
Megnezem oket.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.