Ftp es egyebek

Started by Rikkudo, 2003-10-21, 14:55:51

Previous topic - Next topic

Tyrael

Quote from: MohaAkkor úgy látszik, mégsem teljesen úgy csináltad, ahogy le van írva az aláírásomban. :rolleyes:
Explorerbõl ne is próbálkozz! Ftp-rõl ftp klienssel kell tölteni, nem böngészõvel.
Total commanderben meg kapcsold be a passzív mód használatát, anélkül nem fog menni. Ezt a leírásban is kihangsúlyoztam, de úgy látszik, akkor nem eléggé... :rolleyes:
nekem megy aktivkent is :)
mondjuk nekem nincs routerem, es adslem van

Tyrael

Moha

Quote from: Tyraelnekem megy aktivkent is :)
Kizártnak tartom, hogy aktívban menjen. Kliens programtól függ. Van, amelyik egybõl passzív módban lép be.
De ha pl Total Commanderrel próbálkozol router mögül passzív mód megjelölése nélkül, akkor állandóan 425-ös hibát kapsz.

Tyrael

Quote from: MohaKizártnak tartom, hogy aktívban menjen. Kliens programtól függ. Van, amelyik egybõl passzív módban lép be.
De ha pl Total Commanderrel próbálkozol router mögül passzív mód megjelölése nélkül, akkor állandóan 425-ös hibát kapsz.
nincs routerem, total commanderben nincs bepipalva a passziv mod es megy, illetve flashfxpvel szoktam meg, de ott sem allitottam passzivra semmit

Tyrael

Fazék

Quote from: Tyraelnincs routerem, total commanderben nincs bepipalva a passziv mod es megy, illetve flashfxpvel szoktam meg, de ott sem allitottam passzivra semmit
:eeek: akkor te egy megszemélyesült anomália vagy :haha:

világ életében csak passzív módban ment nekem mindig is az usteam, hogy te hogy csinálhatod?? :)

Tyrael

Quote from: Fazék:eeek: akkor te egy megszemélyesült anomália vagy :haha:

világ életében csak passzív módban ment nekem mindig is az usteam, hogy te hogy csinálhatod?? :)
kep1
kep2
nekem ftp klienssel itthonrol mindig ment aktivkent
csak natolt halozatbol (suli/fosuli) kellett paszivra raknom

Tyrael

Necrid^

Nekem is ugy megy mint tyraelnak...
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Moha

Quote from: Tyraelnekem ftp klienssel itthonrol mindig ment aktivkent
csak natolt halozatbol (suli/fosuli) kellett paszivra raknom
Van, amikor a Commander is átvált passzívra magától. Szerintem, ha megnézed a végrehajtott parancsokat, látni fogsz egy PASV parancsot, majd utána egy "Entering passive mode" sort. :)

Tyrael

Quote from: MohaVan, amikor a Commander is átvált passzívra magától. Szerintem, ha megnézed a végrehajtott parancsokat, látni fogsz egy PASV parancsot, majd utána egy "Entering passive mode" sort. :)
megneztem, nincs ilyen
amugy ha lenne benne alapbol ilyen funkcio, akkor nem lenne benne passziv mod kapcsolo

----------
Connect to: (2005.06.26 10:54:45)
hostname=usteam.hu:31337
username=Tyrael
startdir=
usteam.hu=193.202.89.3
220 Servers identifying string
USER Tyrael
331 Password required for Tyrael.
PASS ***********
230 User Tyrael logged in.
SYST
215 UNIX Type: L8
FEAT
211-Features:
 MDTM
 REST STREAM
 SIZE
 AUTH TLS
 PBSZ
 PROT
211 End
Connect ok!
PWD
257 "/" is current directory.
Alkönyvtár
TYPE A
200 Type set to A
PORT 81,182,181,189,19,25
200 PORT command successful
LIST
150 Opening ASCII mode data connection for file list
Letöltés
Várakozás a szerverre...
226 Transfer complete.

Tyrael

Narcissa

Be van kapcsolva a passzív mód, ezért nem értem miért nem megy...

Moha

Tyrael: Akkor te egy varázsló vagy. :)

Narcissa: Ha passzív módban sem megy, akkor helyileg blokkolhatja valami (tûzfal, router, stb). Át kellene nézned, hogy jól van-e beállítva a routered.

Narcissa

Leghalványabb fogalmam sincs hogy van beállítva a routerem, de nem is értek hozzá... legutóbb akkor babráltam vele, amikor a DC++-t állítottam aktívra...
Tûzfalam nincsen csak a Windowsos....

Tyrael

Quote from: NarcissaLeghalványabb fogalmam sincs hogy van beállítva a routerem, de nem is értek hozzá... legutóbb akkor babráltam vele, amikor a DC++-t állítottam aktívra...
Tûzfalam nincsen csak a Windowsos....
szerver cime, port jol van megadva?
--------
Probald meg az usteam.hu helyett a 193.202.89.3 ipt beirni

Tyrael

Narcissa

Igen, ezek jól meg vannak adva...
De sajnos az IP-vel se megy... elkezd connectelni, utána kiírja, hogy kapcsolathívási hiba...

Tyrael

Quote from: NarcissaIgen, ezek jól meg vannak adva...
De sajnos az IP-vel se megy... elkezd connectelni, utána kiírja, hogy kapcsolathívási hiba...
egy screenshotot tudsz mutatni a beallitasaidrol?
total commander (vagy amivel probalkozol csatlakozni) ki van engedve a netre a tuzfaladbol?
Ha nincs fent xphez az sp2, akkor ott kezzel kell engedelyezni asszem, ha be van kapcsolva a tuzfal

Tyrael

Narcissa

A Windowsos tûzfalat én a hálózati kapcsolatoknál leszedtem, úgyhogy az nincs...
Képet meg mindjárt csinálok...

Tyrael

Quote from: NarcissaA Windowsos tûzfalat én a hálózati kapcsolatoknál leszedtem, úgyhogy az nincs...
Képet meg mindjárt csinálok...
leszedted a helyi halorol, illetve a pppoe cuccosrol is?
mert kulon van tuzfal a halokartyara, meg kulon van a csatlakozasra is
es mindket helyen ki kell kapcsolni vagy be kell allitani

Tyrael

Narcissa

Csak egyszerûen kikapcsoltam a Vezérlõpult/Hálózati helyek/helyi kapcsolatoknál

Project_2501

Nem tudom, hogy melyik verziót használod, de talán a jó öreg TotalCommanderrel lehet a bibi, szerintem próbáld meg telepíteni a legújabb verziót a TotalCommander 6.53 Hun linkrõl. Sok sikert  :jee:
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Tyrael

Quote from: Project_2501Nem tudom, hogy melyik verziót használod, de talán a jó öreg TotalCommanderrel lehet a bibi, szerintem próbáld meg telepíteni a legújabb verziót a TotalCommander 6.53 Hun linkrõl. Sok sikert  :jee:
en meg anno a wincommanderrel is ftp-ztem
azon a reszen szinte semmit nem fejlesztettek azota
mert nincs a szabvanyban valtozas mar igen regota

Tyrael

Narcissa

Nekem is a legújabb verzió van, úgyhogy nem azzal lesz a gond...

Tyrael

Quote from: NarcissaCsak egyszerûen kikapcsoltam a Vezérlõpult/Hálózati helyek/helyi kapcsolatoknál
link
Mint a kepen lathatod, kulon van a Local Area Network, es kulon az internetkapcsolat(ok).
Mindketton ki kell loni a tuzfalat

Tyrael

Narcissa

nekem csak egyetlen egy van...

Tyrael

Quote from: Narcissanekem csak egyetlen egy van...
milyen neted van?
vagy esetleg usb-n kapcsolodsz a cable/adsl modemhez?
gyere fel msn-re, ott van tavsegitseg
ha latom mit csinalok, kicsit gyorsabb
tyr43l@freemail.hu a cimem

Tyrael

Narcissa


Tyrael

Quote from: NarcissaUSB-s ADSL
jah, sejtettem, akkor azert van1, mert nincs halokartyad

Tyrael

Moha

Quote from: NarcissaUSB-s ADSL
Szvsz nem túl szerencsés dolog. Minden adsl/kábel modemen szokott lenni UTP csatlakozó is, jobb azt használni, sokkal kevesebb gond van vele. Nekem is menne USB-n a kábelmodem, de használja a franc!
Hálókártya meg minden mostani alaplapon van, de ha nincs is, kb 1500 ft egy. :rolleyes:

Tyrael

Quote from: MohaSzvsz nem túl szerencsés dolog. Minden adsl/kábel modemen szokott lenni UTP csatlakozó is, jobb azt használni, sokkal kevesebb gond van vele. Nekem is menne USB-n a kábelmodem, de használja a franc!
Hálókártya meg minden mostani alaplapon van, de ha nincs is, kb 1500 ft egy. :rolleyes:
mar megoldottuk
Mcafee kavart be neki

Tyrael

Acélpatkány

#147
Vazze, nem enged be az FTP. Login incorrect. Vajon az a baja, hogy ékezetes a nickem? Vajon ha most létrehozok egy ékezet nélküli nicket, az megoldja a gondot?

Edit: Bocs, elnéztem, azt hittem, a fóruhoz, s nem a fõoldalhoz való accot kell használni. Már minden fasza.

kenderlovag

Quote from: Tyraelmar megoldottuk
Mcafee kavart be neki

Tyrael

Csövi...
Én tök új vagyok és még csak most ismerkedem ezzel az anime dologgal... de nagyon mozgat a téma...
illetve mozgatna ha fel tudnék lépni az FTPre...
nem bénáskodok és vágom is valamennyire... de valamiért nem mûxik...
de sejtem mi lehet a gond... mivel én is McAfeet használok és sztem az kavarbe...
olvastam h segítettél annak a kiscsajnak is...
szó... ha elmondanád h pontosan mit kell átállítanom a McAfeebe h engedjen csatlakozni akkor rendkívül hálás lennék... köszke

.Attila

Kapcsold ki ;)
De tényleg, használj olyan vírusírtót, ami nem kavar be.