Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-05-27, 20:13:20
Az vagy nagyon régen volt, vagy csak néhány lap alapján
tévesen általánosítasz. A felsőbb-kategóriás lapjaikra
tényleg tettek dupla Gb eth-et, de az nem a <20k árszint.
Valószínűleg az utóbbi, általában a felső-középkategóriát szoktam nézegetni alaplapvásárláskor. (Meg a felsőkategóriára szoktam csorgatni a nyálam ha épp kijön egy PH-teszt/hír... :D)

teraflare

#8131
Excel help kellene.
Az lenne a feladat hogy van az első 2 oszlopban egy egy id és én a harmadikba szeretnék ezekből egy "update táblanév set oszlopnév = <első oszlop értéke> where oszlopnév2 = <második oszlop értéke>" sql lekérdezést gyártatni.
Bármi ötlet?
edit megvan. összefűz függvény   :jee:

sirtomi

Távoliasztal elérésen keresztül a másik gép feladatkezelőjét hogy érem el?

Selmo


A tökéletesség unalmas.

sirtomi

Ctrl + Alt + End -el elérhető, de nem jön be. Nem történik semmi.

Quote from: Selmo on 2008-05-28, 16:31:53
Futtatás-> taskmgr ?
Ez meg nem jó parancs :)

Selmo

Elvileg a tálcára jobb gomb és feladatkezelő, vagy esetleg a futtatás-> %systemroot%\system32\taskmgr.exe? Mondjuk távoli asztalt sohasem használtam. De azt tudom, hogy a feladatkezelőt le lehet tiltani.

A tökéletesség unalmas.

Manitu



Draconire

#8137
8800GT-ből nem lenne jobb egy 1Gb-os? Igen, drágább, de nem egy évre veszem a kártyát és később lehet előjönne a memóriahiány. Márkát meg nézek mást akkor.

És ugyanebből kiindulva akkor azt hiszem négymagos proci lesz mégis, ebben az árkategóriában meg túl sok választék nincs, szóval Intel Q6600-as.
szerk.: oh igen, ehhez a procihoz is kérnék egy rövid alaplap ajánlót.  :angyali:

Kuroi Tenshi

Quote from: Draconire on 2008-05-28, 19:34:01
8800GT-ből nem lenne jobb egy 1Gb-os? Igen, drágább, de nem egy évre veszem a kártyát és később lehet előjönne a memóriahiány.
Szvsz nem. Ahol kell a sok memo az a nagy (>=1920*1200) felbontás +
sok AA + sok AF. 1680*1050-nél még kicsi a különbség. A jövőben
megjelenő játékokhoz meg AA+AF-fel kevés lesz a kártya, így ott sem
fog kelleni. Az 1GB-os kártyák meg kb 8-10k-s felárral szaladgálnak, egy
~35k-s kártyánál ez sztem aránytalan felár.

Négymagos? Jelenleg egy kézen meg lehet számolni, hogy hány olyan
játék van, ami kihasznál kettőnél több magot (SupComm, UT3, Flight sim),
és ezek is kiválóan elmennek két magon. Sztem az elkövetkező 2-3 évben
még nem lesz olyan, amihez kevés lesz 2 mag. Viszont a játékok jobban
szeretik az órajelet, ami kétmagosaknál magasabb és tovább lehet húzni.

Lapok meg ugyanaz ::)

Draconire

Meh, ok, meggyőztél, csak ph-n olvastam, hogy később jobb lehet egy 4 magos. A vidkártya akkor meg egy 512-es 8800GT lesz, majd amit be tudok szerezni.

Köszönöm a segítséget. :)

szerk: and don't give me that "::)" face.  :P

Kuroi Tenshi

Quote from: Draconire on 2008-05-28, 20:23:29
szerk: and don't give me that "::)" face.  :P
::) :p
Mivel nincs választék, csak az van ehhez is :p
(9x5 széria régi és nem mind 45nm-kompatibilis; P31 a x3x széria low-end
lapja, X38 pedig nem ez az árkategória. nv-s lapokat meg legfeljebb csak
sli miatt vesznek, és sli-s lapok megint nem ez az árkategória. Tehát
választási lehetőség: P35 vagy P35 ;))

sirtomi

#8141
Quote from: Manitu on 2008-05-28, 19:33:47
Quote from: sirtomi on 2008-05-28, 16:47:58
Quote from: Selmo on 2008-05-28, 16:31:53
Futtatás-> taskmgr ?
Ez meg nem jó parancs :)
Akkor biza le van tiltva
Akkor megszívtam. Remek.

Ja egyébként a lényeg az lenne hogy IIS-t valahogy összehozzam Tomcat-tel. De nem akar működni. IIS a webserver és Tomcat lenne mögötte a servlet engine. Leírás alapján telepítettem és konfiguráltam, IIS managere szerint működik is, de a servlet-ek mégse működnek.

Más:
60-80 ezer FT-ból kellene kihozni egy gépet. Haveromnak kellene, játszani egyáltalán nem akar, filmeket nézni viszont igen. Mondjanak a szakik pár tippet, hogy milyen alkatrészeket keresgessek neki :)

Cobra

Amd 780G alaplap, 2Gb ram és amelyik X2 még belefér árban (ha nem kell nagy teljesítmény, akkor egy energiatakarékos verziót). alaplap Asus vagy Gigabyte, árban mindkettő modelljei 18e Ft körül vannak. 2Gb DDR2 800Mhz-es ram már sok helyen 9e-ből is megvan. Processzor mondjuk 4850e 18e-ért, ez 45W-os. Ez idáig 45e, még ha kell merevlemez, az kb 12e, ha nem kell túl nagy kapacitás (250-320Gb-os ennyi). Ez idáig 56e kb+ 8e a DVD író, e mellé még befér szerintem egy jobb ház is a 80e-s keretbe. Vagy a processzor lehet kisebb, bár azzal max 5e-t lehet megspórolni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: sirtomi on 2008-05-29, 10:08:27Ja egyébként a lényeg az lenne hogy IIS-t valahogy összehozzam Tomcat-tel. De nem akar működni. IIS a webserver és Tomcat lenne mögötte a servlet engine. Leírás alapján telepítettem és konfiguráltam, IIS managere szerint működik is, de a servlet-ek mégse működnek.
Nem csináltam ilyet, de pl. IIS logok, Tomcat logok mit mondanak? Simán a tomcatet valamilyen egyéb (nem 80/443) porton kísérletileg ideiglenesen elindítva, működnek a szervletek?

Az nem jó, hogy simán másik portra felrakod a Tomcat-et, ellenőrzöd, hogy úgy működik-e, aztán az IIS-sel meg valahogy átpasszolod a jsp / servlet kéréseket neki? Sima HTTP redirect szerintem biztos megy, bár úgy távolról is látszik a másik port, amit néhány helyen nem fog szeretni a tűzfal. Valahogy biztos azt is meg lehet csinálni, hogy helyben, szerveroldalon forduljon hozzá.

sirtomi

Quote from: Próféta on 2008-05-29, 16:43:33
Quote from: sirtomi on 2008-05-29, 10:08:27Ja egyébként a lényeg az lenne hogy IIS-t valahogy összehozzam Tomcat-tel. De nem akar működni. IIS a webserver és Tomcat lenne mögötte a servlet engine. Leírás alapján telepítettem és konfiguráltam, IIS managere szerint működik is, de a servlet-ek mégse működnek.
Nem csináltam ilyet, de pl. IIS logok, Tomcat logok mit mondanak? Simán a tomcatet valamilyen egyéb (nem 80/443) porton kísérletileg ideiglenesen elindítva, működnek a szervletek?

Az nem jó, hogy simán másik portra felrakod a Tomcat-et, ellenőrzöd, hogy úgy működik-e, aztán az IIS-sel meg valahogy átpasszolod a jsp / servlet kéréseket neki? Sima HTTP redirect szerintem biztos megy, bár úgy távolról is látszik a másik port, amit néhány helyen nem fog szeretni a tűzfal. Valahogy biztos azt is meg lehet csinálni, hogy helyben, szerveroldalon forduljon hozzá.
Logok alapján minden működik. IIS-ben isapi filterrel lehet neki megmondani hogy a Tomcat-et használja servlet engine-nek. Ez is megy, IIS szerint legalábbis. De még kísérletezgetek.
Ha megunom akkor nem fog érdekelni a megrendelő hülyesége és Apache lesz IIS helyett :)

motifator

IIS-t nem vágom, de apache-csal hasonlóképp futtatok Ruby on Railst. A RoR mongrel szervereken fut, az apache meg proxy balancerrel dobja át neki a kapcsolatokat, így kliensoldalon se látszik, hogy gyakorlatilag a kérést egy más porton futó webszerver szolgálja ki.
Amúgy meg ez kell neked szerintem: Fronting Tomcat with Apache or IIS - Best practices
Bár ha leírás alapján csináltad, akkor lehet, hogy pont ez volt az :)

Amúgy nekem is hasonló dolgok jutnának eszembe, mint Prófétának. Meg én rögtön apache-csal csinálnám, mert ahhoz értek, és leszarnám a megrendelőt (vagyis meggyőzném, hogy apache-ot akar ő is, csak még nem tudja :))
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

sirtomi

#8146
Sajnos nem lehet leszarni, csak ha muszáj :)

Az igazi gond, hogy ez egyszer működött, de a hozzáértő rendszergazda letörölt mindent a picsába  :gyagya:
Most meg engem csesztetnek hogy rakjam helyre, holott egyáltalán nem értek a szerverekhez. Most viszont elég sok érdekes dolgot láttam legalább :D

Ilyesmit kell csinálni: http://tomcat.apache.org/connectors-doc/reference/iis.html
Van egy elég részletes leírás, mert ezek után kellene egy ESRI terméket felrakni, aminek ez kell. Esri leírása nagyon részletes és az alapján telepítettük legelőször is. Csak már senki sem emlékszik, hogy volt-e esetleg valami kis apróság ami még kellett :)

Próféta

Quote from: sirtomi on 2008-05-29, 17:06:24Van egy elég részletes leírás, mert ezek után kellene egy ESRI terméket felrakni, aminek ez kell. Esri leírása nagyon részletes és az alapján telepítettük legelőször is. Csak már senki sem emlékszik, hogy volt-e esetleg valami kis apróság ami még kellett :)
Emlékezni?  :wtf: Az meg mi?
Az ilyen "apróságokat" azonnal fel kell vinni a céges wikire.

sirtomi

Quote from: Próféta on 2008-05-29, 17:37:37
Quote from: sirtomi on 2008-05-29, 17:06:24Van egy elég részletes leírás, mert ezek után kellene egy ESRI terméket felrakni, aminek ez kell. Esri leírása nagyon részletes és az alapján telepítettük legelőször is. Csak már senki sem emlékszik, hogy volt-e esetleg valami kis apróság ami még kellett :)
Emlékezni?  :wtf: Az meg mi?
Az ilyen "apróságokat" azonnal fel kell vinni a céges wikire.
És van is ilyen céges tudásbázisunk, de nemsokan használják :)

És tök vicces hogy reggel bejöttem és most Service Unavailable :D

Kuroi Tenshi

Megint előjött, amitől féltem és már az utóbb is a fejemet
fogtam: a ppt gyári alakzat-alapértelmezéseket nem lehet
visszaállítani, még ha "Új objektum alapbeállítása" dologgal
is próbálnám felülírni (dögöljön meg, aki ezt kitalálta)

Múltkor sima reinstallt már próbáltam, de az se segített.
Darkstar registry-bütykölést ajánlott, amit nagyon ritkán
szoktam csak használni, és nem tudom, melyiket és mit
kéne törölni az újabb reinstall előtt. Vagy máshogy kell?
Tippek?
Kösz!

Selmo

Leszeded és RegCleaner. Vagy törlöd a ppt teljes registry bejegyzését és javítás. Más nem jut eszembe.

A tökéletesség unalmas.

Én

Ezzel elvoltam egész sokáig, ha gondolod próbáld ki.
Mostanában annyira nem szórakozok ezekkel :redface:

Kuroi Tenshi

Quote from: Ymir on 2008-06-02, 15:15:07
Köszönöm a választ. Installáltam a programot, megtaláltam a különböző asztaltémákat is, viszont azt meg tudod mondani, hogy hogy lehet egyszerre több asztalt is létrehozni benne?
Sztem ez sehogy, mert ez csak "theme manager", ahogy a neve
is mutatja: csak hátterek és egyéb témák között váltogat.

A legtöbb guis linux-disztróban van asztal-váltó, de windowsban
még nem nagyon láttam ilyet - illetve hasonlót már igen, csak
azt hiba okozta :haha:

Zsiga


Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-02, 15:17:58
Quote from: Ymir on 2008-06-02, 15:15:07
Köszönöm a választ. Installáltam a programot, megtaláltam a különböző asztaltémákat is, viszont azt meg tudod mondani, hogy hogy lehet egyszerre több asztalt is létrehozni benne?
Sztem ez sehogy, mert ez csak "theme manager", ahogy a neve
is mutatja: csak hátterek és egyéb témák között váltogat.

A legtöbb guis linux-disztróban van asztal-váltó, de windowsban
még nem nagyon láttam ilyet - illetve hasonlót már igen, csak
azt hiba okozta :haha:
En lattam, de mar meg nem mondom mi volt a neve...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Alkyra

Quote from: Ymir on 2008-06-02, 15:42:16
Köszönöm a válaszokat! Tovább keresve a yod'm 3d volt a legkönnyebben kezelhető.

Én is azt használom. Aranyos kis progi s alig eszik valamit, de azért kell hozzá némi "firepower".

Ramiz

Installált már valaki előre Service Pack 3-mal update-elt WinXP-t a gépére? Elképzelhető, hogy az USB-2.0-nem-felismerős problémámat és esetlegesen a GeForce 6600-kezeléssel kapcsolatos titokzatos bajokat is orvosol(hat)ná egy új SP.

Az alábbiak közül melyiket szedjem le szerintetek? :)
http://btjunkie.org/search?q=win+xp+sp3
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2008-06-09, 14:41:00
Elképzelhető, hogy az USB-2.0-nem-felismerős problémámat
és esetlegesen a GeForce 6600-kezeléssel kapcsolatos titokzatos bajokat is orvosol(hat)ná egy új SP.
1. Ki tudja?
2. Nem.

Ramiz

#8158
Oké, felraktam az ATITool-t. Nem tudom, az overclockolás mennyire biztonságos, nem nagyon erőltetném. A szőrös kocka forgatásától viszont két percen belül sleep módba kapcsolt a gép... Akkor hűtési problémám lehet? A hőmérőt nem sikerült elővarázsolnom. (A túlmelegedés és leállás nem károsítja a kártyát, ugye? Biztonsági áramkör lekapcsol, és kész?)

edit: lehet, hogy a táp nem bírja a dolgot? A PH-n találtam valami topikot, ahol azt írták, hogy erős táp ajánlott ehhez a kártyához. (Szörnyű, hogy mennyire nem értek én ehhez... :o )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

GeForce kártyához raktál fel ATItoolt?